Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

N1 = Zlo! - Izbaciti ga iz "Kablovske - Radi očuvanja Mentalnog Zdravlja

elitemadzone.org :: MadZone :: N1 = Zlo! - Izbaciti ga iz "Kablovske - Radi očuvanja Mentalnog Zdravlja

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 7794 | Odgovora: 105 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: N1 = Zlo! - Izbaciti ga iz "Kablovske - Radi očuvanja Mentalnog Zdravlja29.12.2023. u 09:02 - pre 4 meseca
Da neko sudi Putinu ?

Ko li je TAJ? ... što ima "tHakamhuda" ?

Ne znam, ali mis'im da nema tak'i ... na ovojZemaljskoj kugli,
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7177 Profil

icon Re: N1 = Zlo! - Izbaciti ga iz "Kablovske - Radi očuvanja Mentalnog Zdravlja29.12.2023. u 09:15 - pre 4 meseca
Citat:
Panta_: Možeš tako ako živiš u nekoj uređenoj državi, ali u Srbiji i sličnim državama ako ne paziš, možeš jednog dana da se probudiš u diktaturi gde bukvalno sve zavisi od samovolje jednog čoveka. Onda ti režim propisuje šta smeš da gledaš i čitaš, a hobi ti postane veličanje lika i dela velikog vođe, a i odlazak u neki besmisleni rat nije isključen.


Ili te, jednostavno, bas briga za sve to.

Ne moze da te natera niko nista na ovom kontinentu, niti za tim ima potrebe - ima sasvim dovoljno licno motivisanih da budu “ukljuceni” u kakve god baljezgarije koje servira ama bas svako. Ne moras da teras, sami su “plugged”.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Panta_
Aleksandar Pantić
Kragujevac

Član broj: 214959
Poruke: 790



+162 Profil

icon Re: N1 = Zlo! - Izbaciti ga iz "Kablovske - Radi očuvanja Mentalnog Zdravlja29.12.2023. u 12:38 - pre 4 meseca
Citat:
Ili te, jednostavno, bas briga za sve to.

Ne moze da te natera niko nista na ovom kontinentu, niti za tim ima potrebe - ima sasvim dovoljno licno motivisanih da budu “ukljuceni” u kakve god baljezgarije koje servira ama bas svako. Ne moras da teras, sami su “plugged”.

Reci to ovima u Severnoj Koreji, Rusiji, Kini, itd. Za razliku od pomenutih država, kod nas još uvek nema cenzure na internetu pa ljudi mogu slobodno da se informišu o različitim stvarima. Što se tiče televizije i novina, ostalo ih je veoma malo koji nisu pod kontrolom režima AV, između ostalih i pomenuta N1 televizija. Na primer, dok se u Beogradu dešavaju najveći protesti od 5 oktobra, RTS prikazuje filmove Džeki Čena, serije baba gori a selo se češlja, a pritom imaju slogan "vaše pravo da znate sve". Mislim da je za nas ipak bolje da bar malo držimo mozak uključenim, jer može vrlo brzo da nam se desi da se pridružimo pomenutoj grupi država. Od toga nismo tako daleko, i već nam se dešava tzv. deža vi u smislu da ponovo imamo proteste zbog izborne krađe i da ponovo umesto na izborima, vlast smenjujemo na ulici.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
109.245.195.*



+7177 Profil

icon Re: N1 = Zlo! - Izbaciti ga iz "Kablovske - Radi očuvanja Mentalnog Zdravlja29.12.2023. u 16:22 - pre 4 meseca
Rekoh, na nasem kontinentu (u sta ne racunam Rusiju) :-)

Sto se ukljucenja mozga tice, samo napred… ali nisam siguran da bilo koji “informativni medij” moze da doprinese tome. Generalno, u njihovom interesu je ugasen mozak saturiran skandalima i kondicionisan na negativne emocije i primalne porive.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Panta_
Aleksandar Pantić
Kragujevac

Član broj: 214959
Poruke: 790



+162 Profil

icon Re: N1 = Zlo! - Izbaciti ga iz "Kablovske - Radi očuvanja Mentalnog Zdravlja29.12.2023. u 18:54 - pre 4 meseca
Citat:
Rekoh, na nasem kontinentu (u sta ne racunam Rusiju)

Ok, imaš primer Mađarske. Nedavno sam čitao neki intervju sa mađarskim opozicionarem u kojem poredi stanje u medijima kod nas i u Mađarskoj. Kaže da je jedina razlika u tome što kod nas postoji televizija N1 na kojoj glas opozicije može da se čuje, dok kod njih ne postoji ni jedna takva televizija, sve su podređene Orbanovom režimu.

Dakle, kod nas postoji jedna ili par televizija na kojima može da se čuje drugačije mišljenje, za razliku od desetina drugih, pritom nema ni nacionalnu frekvenciju, već može da se prati samo preko kablovske mreže. I neko bi da ukine i to. Kako postavljaču teme ne pade napamet da ukine neku od pravih trovača mentalnog zdravlja, kao što su Pink i Hepi, koje imaju nacionalnu frekvenciju, a čije programe nije vredno komentarisati, to smeće ne gledaju ni oni koji su imali lobotomiju mozga.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9519
*.static.isp.telekom.rs.



+10256 Profil

icon Re: N1 = Zlo! - Izbaciti ga iz "Kablovske - Radi očuvanja Mentalnog Zdravlja29.12.2023. u 19:29 - pre 4 meseca
Citat:
Panta_: ... Kaže da je jedina razlika u tome što kod nas postoji televizija N1 na kojoj glas opozicije može da se čuje ...

Upadaš u zamku, zamku propagande. Ne čuje se "glas opozicije" na N1, nego jednopartjski glas Đilasa.
Programski, ni po čemu se ne razlikuje od Pinka/Happy, samo što je dijametralno suprotan.

Dakle, nema na N1 opozicije: nema Boška Obradovića, nema Miloša Jovanovića, nema Dr. Nestorovića, nema Tadića nema ni drugih ... Samopromovišu se kao "nezavisni" medij, ali mislim ko u to veruje ...

Jedino, mogu da se složim, da Pink i ostali SNS mediji imaju veću odgovornost, jer imaju nacionalnu frekvencu, što uslovljava neke obaveze. N1 nema nacionalnu frekvencu, pa eto, može im se, bez obaveza.



Ali, nemoj da zaboravimo: Pink se uvuče u pedu svakoj vlasti.
A svaki vlastodržac je sujetan do jaja, pa ga prevtrljivac Željko lako obrlati i objasni mu da je da bivšima "morao", ali eto, sa sadašnjom režimskom garniturom je baš politički i ideološki istomišljenik.
Znamo da je ljubio skute Baba Miri, pa Đinđiću, pa se i Đilas oho-ho omrsio i pobratio sa Željkom, a naravno, kad je AV došao na vlast, nije trebalo više od 7 dana.


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8379
*.dynamic.sbb.rs.



+1351 Profil

icon Re: N1 = Zlo! - Izbaciti ga iz "Kablovske - Radi očuvanja Mentalnog Zdravlja29.12.2023. u 19:31 - pre 4 meseca
Šta da kažem ja, koji ne gledam apsolutno nijednu frekvencu, ni nacionalne, ni one druge.. šta propuštam? :)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.mediaworksit.net.



+7177 Profil

icon Re: N1 = Zlo! - Izbaciti ga iz "Kablovske - Radi očuvanja Mentalnog Zdravlja29.12.2023. u 19:35 - pre 4 meseca
Citat:
Panta_:
Citat:
Rekoh, na nasem kontinentu (u sta ne racunam Rusiju)

Ok, imaš primer Mađarske. Nedavno sam čitao neki intervju sa mađarskim opozicionarem u kojem poredi stanje u medijima kod nas i u Mađarskoj. Kaže da je jedina razlika u tome što kod nas postoji televizija N1 na kojoj glas opozicije može da se čuje, dok kod njih ne postoji ni jedna takva televizija, sve su podređene Orbanovom režimu.

Dakle, kod nas postoji jedna ili par televizija na kojima može da se čuje drugačije mišljenje, za razliku od desetina drugih, pritom nema ni nacionalnu frekvenciju, već može da se prati samo preko kablovske mreže. I neko bi da ukine i to. Kako postavljaču teme ne pade napamet da ukine neku od pravih trovača mentalnog zdravlja, kao što su Pink i Hepi, koje imaju nacionalnu frekvenciju, a čije programe nije vredno komentarisati, to smeće ne gledaju ni oni koji su imali lobotomiju mozga.


Moje potpuno amatersko misljenje je da je ta "opozicija" samo paralelna konstrukcija finansirana iz istih interesnih sfera kako bi se imao privid nekakvog izbora. Bukvalno nesto kao "kraljeva postena opozicija", samo umesto kralja imas krupni kapital :-) Zbog toga mislim da je jedini pametan potez da se ne igra igra uopste, posto je taj "izbor" cista iluzija, kao kad roditelj detetu da 2 ili 3 opcije gde su svaka ono sto roditelj zeli.

Ako hoces da menjas stvari - napravi velike pare, pa postani uticajan na jedini nacin koji pouzdano sljaka: $$$. I ovo vazi za svaku iole razvijenu zemlju u koje spada i Srbija. Game is rigged :-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

kosmopolita
Balkan

Član broj: 257864
Poruke: 124



+21 Profil

icon Re: N1 = Zlo! - Izbaciti ga iz "Kablovske - Radi očuvanja Mentalnog Zdravlja29.12.2023. u 19:51 - pre 4 meseca
Krupni kapital pravi negativnu selekciju a vlast pozitivnu.

To je najteža stvar koja se dogadja. Trebalo bi potpuno nova selekcija koja bi bila pozitivna.
 
Odgovor na temu

Panta_
Aleksandar Pantić
Kragujevac

Član broj: 214959
Poruke: 790



+162 Profil

icon Re: N1 = Zlo! - Izbaciti ga iz "Kablovske - Radi očuvanja Mentalnog Zdravlja30.12.2023. u 05:01 - pre 4 meseca
Citat:
Upadaš u zamku, zamku propagande. Ne čuje se "glas opozicije" na N1, nego jednopartjski glas Đilasa.
Programski, ni po čemu se ne razlikuje od Pinka/Happy, samo što je dijametralno suprotan.

Dakle, nema na N1 opozicije: nema Boška Obradovića, nema Miloša Jovanovića, nema Dr. Nestorovića, nema Tadića nema ni drugih ... Samopromovišu se kao "nezavisni" medij, ali mislim ko u to veruje ...

Ovakve gluposti i neistine nema smisla ni komentarisati. Da nikad nisam gledao pomenutu televiziju, ili da ne postoji internet pa da ne može da se vidi ko je i koliko i gde gostovao, ovako jednostavno nema smisla.



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2713



+701 Profil

icon Re: N1 = Zlo! - Izbaciti ga iz "Kablovske - Radi očuvanja Mentalnog Zdravlja09.01.2024. u 14:13 - pre 3 meseca
Citat:
Ivan Dimkovic:
Moje potpuno amatersko misljenje je da je ta "opozicija" samo paralelna konstrukcija finansirana iz istih interesnih sfera kako bi se imao privid nekakvog izbora. Bukvalno nesto kao "kraljeva postena opozicija", samo umesto kralja imas krupni kapital :-) Zbog toga mislim da je jedini pametan potez da se ne igra igra uopste, posto je taj "izbor" cista iluzija, kao kad roditelj detetu da 2 ili 3 opcije gde su svaka ono sto roditelj zeli.

Ako hoces da menjas stvari - napravi velike pare, pa postani uticajan na jedini nacin koji pouzdano sljaka: $$$. I ovo vazi za svaku iole razvijenu zemlju u koje spada i Srbija. Game is rigged :-)


Još pre 10-ak godina sam slušao priču lika koji je na izborima čuvao u BG kutiju za neku stranku koja je, ako se dobro sećam, osnovana u NS od neke grupe ili šta je već bilo. Kaže, imali su ponude da im se potpuno pokriju troškovi kampanje (plakati, flajeri, itd.), samo ako u kom slučaju dođu u poziciju da budu u koaliciji na vlasti, ne podrže zakon o poreklu imovine :)))))))))))
Da li su ponude bile stvarno takve, nemam pojma, ali ispada da sve ono što je Siniša Pavić pisao za Belu Lađu nije daleko od istine. Sve te strančice često finansira ista ekipa, naravno uglavnom preko nekih posrednika, a svi to rade iz istog interesa, da se obezbede u slučaju promene vlasti.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 807



+638 Profil

icon Re: N1 = Zlo! - Izbaciti ga iz "Kablovske - Radi očuvanja Mentalnog Zdravlja09.01.2024. u 16:46 - pre 3 meseca
Citat:
Nebojsa Milanovic:
Šta da kažem ja, koji ne gledam apsolutno nijednu frekvencu, ni nacionalne, ni one druge.. šta propuštam? :)

 
Odgovor na temu

Panta_
Aleksandar Pantić
Kragujevac

Član broj: 214959
Poruke: 790



+162 Profil

icon Re: N1 = Zlo! - Izbaciti ga iz "Kablovske - Radi očuvanja Mentalnog Zdravlja12.01.2024. u 09:47 - pre 3 meseca
Citat:
Ok, imaš primer Mađarske. Nedavno sam čitao neki intervju sa mađarskim opozicionarem u kojem poredi stanje u medijima kod nas i u Mađarskoj. Kaže da je jedina razlika u tome što kod nas postoji televizija N1 na kojoj glas opozicije može da se čuje, dok kod njih ne postoji ni jedna takva televizija, sve su podređene Orbanovom režimu.

Najmoćniji par Mađarske: Orbanov zet i ćerka zajedno su „teški“ nekoliko stotina miliona
Citat:
Ištvan Tiborc, zet mađarskog premijera Viktora Orbana, nedavno je postao tema broj jedan medija u Srbiji jer je kupio čak 11 zgrada u Beogradu. On je već godinama jedan od najpoznatijih ljudi u Mađarskoj, a on i njegova supruga Rahel, najstarija ćerka Viktora Orbana, najmoćniji su par u ovoj zemlji.

Tiborc je rođen 23. juna 1986. i dominantni je vlasnik grupe kompanija za kapitalna ulaganja i razvoj nekretnina BDPST Group. Na rang listi 100 najbogatijih ljudi iz 2023. godine, on je 25. najbogatija i 15. najuticajnija osoba u Mađarskoj. Kao investitor kapitala, drži primat u segmentima razvoja turističkih nekretnina i hotelijerstva, finansijskih usluga, međunarodnog i domaćeg transporta robe i kompleksne logistike.

Međutim, njegovu karijeru prate i kontroverze upravo zbog povezanosti sa Viktorom Orbanom. Uveliko se spekuliše da je nakon dolaska Viktora Orbana na vlast 2010. godine, svoje bogatstvo stekao preko državnih komisija, nameštenih tendera i ugovora sa državom.

https://nova.rs/vesti/svet/naj...vo-kupio-11-zgrada-u-beogradu/

Mađarska radi, Beograd se gradi.
 
Odgovor na temu

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1135
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+105 Profil

icon Re: N1 = Zlo! - Izbaciti ga iz "Kablovske - Radi očuvanja Mentalnog Zdravlja18.01.2024. u 10:25 - pre 3 meseca
Teško ćeš ih izbaciti, kad imaju svoju kablovsku, pa čak i svoju političku koaliciju.

Citat:
Panta_:
Citat:
Ok, imaš primer Mađarske. Nedavno sam čitao neki intervju sa mađarskim opozicionarem u kojem poredi stanje u medijima kod nas i u Mađarskoj. Kaže da je jedina razlika u tome što kod nas postoji televizija N1 na kojoj glas opozicije može da se čuje, dok kod njih ne postoji ni jedna takva televizija, sve su podređene Orbanovom režimu.


Pod "opozicijom" misliš na njihovu koaliciju?
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1352
87.116.166.*



+560 Profil

icon Re: N1 = Zlo! - Izbaciti ga iz "Kablovske - Radi očuvanja Mentalnog Zdravlja01.02.2024. u 18:57 - pre 3 meseca
Ja sam stoički trpeo godinama teror našeg informativnog programa, ali onda se desio jedan nemio slučaj, bio sam nešto okrenut leđima tv i onda su prekinuli program bez ikakve najave pustili dobro poznati nepomenikov glas .. skočio sam pola metra od poda, mislio sam da mi je u kući .. je*bo ih bog zar nema neki zakon o humanosti koji to reguliše, ni moniku beluči, ni ajnštajna ne bi mogao gledati u tim dozama i tom frekvencijom, Mislim da im oni u montaži svi imaju oštećenje mozga.

Pa sam izbrisao, zajedno sa ostalima stradala je i n1 jer sam primetio da oni sve ono što preskočim na ostalim programima sakupe i kao esenciju mi bace u oči, a od svega na kraju umesto da je neko završio u zatvoru ispadne "afera". Uhvatili ga u krađi, jao strašno afera, šta bre afera, da trune u zatvoru, a ne afera.

Neko vreme imao nacional geografik i histori sad sam i to izbrisao, vanzemaljci, kvazinauka, red neks, na svakih 15 minuta reklama za same sebe, a sam svoj program wwii, a od wwii nacistička mašinerija, nacističko čudo, hitlerove pomisli .. mslm kažu oni na početku i na kraju ovo je bilo loše, ali se u međuvremenu dive nacističkom umu, nemam živaca da gledam odvratne brčiće sa kojima je i počela zloupotreba brodkasta u cilju propagande.

Na žalost i na es u novije vreme cenzura i propaganda bez mogućnosti izbegavanja.
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8098



+1756 Profil

icon Re: N1 = Zlo! - Izbaciti ga iz "Kablovske - Radi očuvanja Mentalnog Zdravlja01.02.2024. u 19:39 - pre 3 meseca
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1352
87.116.166.*



+560 Profil

icon Re: N1 = Zlo! - Izbaciti ga iz "Kablovske - Radi očuvanja Mentalnog Zdravlja01.02.2024. u 19:49 - pre 3 meseca
I naravno da se ne slažem sa Dimkovićem samo isključiš, preskočiš, isključio jesam ali ne svojom voljom, već jer je negledljivo i što on kaže toksično, ali u pitanju je etar, resurs, važan, moja informisanost, edukacija dece, celo društvo, ekonomija, kultura, ma sve .. situacija govori da je moj etar okupiran i uzurpiran, moj resurs su mi oduzeli .. kako i zašto potrajalo bi da objasnim, ali rešenje nije samo isključiš preskočiš .. hoću 1% kvalitetnog ili drugačijeg programa sve da 99% glasa i voli micu trofrtaljku.
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
..2bb:3480:79fd:25f9:67c7:ebd9



+7177 Profil

icon Re: N1 = Zlo! - Izbaciti ga iz "Kablovske - Radi očuvanja Mentalnog Zdravlja01.02.2024. u 20:43 - pre 3 meseca
Kakva tacno informisanost? Ja ne vidim ama bas nista korisno u sadrzaju na TV programu i online ekvivalentima ukljucujuci i "portale" (bilo kom, u 99.9% slucajeva), ako je nesto bitno iz lokala cuces od drugih, a vrlo retko ima bilo sta bitno.

Uopste fakat da se zlopatis sa "etrom" i da te to uopste tangira govori da i dalje nisi izbacio taj mentalni virus koji ti je prenesen preko sredstava informisanja i zabave. Vrlo je zarazan, produkt je intenzivnog istrazivanja i razvoja vec skoro 100 godina.

Apstinencija je jedini lek. I 100% funkcionise.

Neces nikad danas imati ni 1% kvalitetnog programa, osim ako ga ne nalazis sam i to clanak/emisiju/klip po klip - a i tu ces morati da ignorises algoritme, zato sto je generalno interes svih uvaljivaca sadrzaja da kidnapuju tvoj dopaminski sistem i ukradu ti vreme kako bi ga uzurpirali i namenili za pracenje njihovog djubreta sa ili politickom ili finansijskom agendom. Ta vnago bukvalno hoce da ti ukradu vreme tvog zivota da bi neki bilmez dobio/izgubio izbore ili da zarade jos para od beskonacne kolicine prodavaca necega sto ti ne treba.

- Ekonomske vesti mozes pratiti preko strucnih ekonomskih / finansijskih izvora
- Vesti iz sveta, ako te to zanima, mozes direktno citati od glavnih novinskih agencija poput Reuters-a, AP-a i sl. - oni nisu u poslu spricanja dopamina i pojacanja "engagement-a", oni stvarno prodaju svoje vesti onima koji ih skandalizuju i deformisu u cirkus
- Domace vesti ako su iole bitne ces cuti od okoline, mada spremi filter posto i one obicno dolaze iz "druge ruke" i prosle su kroz kakav god licni bias
- Kultura... bogu 'fala, TV je najgori nacin da do kulture dodjes
- Edukacija dece? Stvarno?

TL;DR - nema ni jednog razloga da se prati pre-programirano djubre.

Citat:

moj resurs su mi oduzeli


To nije tvoj resurs, to je resurs svih oko tebe, ukljucujuci i uvaljivace. Uvaljivaci su jaci i glasniji, plus vrlo verovatno ti ukus nije isti kao nekakav "ukus proseka" pa je iluzorno ocekivati da ce neko bas za tebe da pravi adekvatan sadrzaj.

Nadji ga sam.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Panta_
Aleksandar Pantić
Kragujevac

Član broj: 214959
Poruke: 790



+162 Profil

icon Re: N1 = Zlo! - Izbaciti ga iz "Kablovske - Radi očuvanja Mentalnog Zdravlja02.02.2024. u 06:47 - pre 3 meseca
Citat:
Ivan Dimkovic: Kakva tacno informisanost? Ja ne vidim ama bas nista korisno u sadrzaju na TV programu i online ekvivalentima ukljucujuci i "portale" (bilo kom, u 99.9% slucajeva), ako je nesto bitno iz lokala cuces od drugih, a vrlo retko ima bilo sta bitno.

Recimo da se informišeš koliko je zagađenje vazduha, vode, da li se u tvojoj blizini otvara neki rudnik, npr. rudnik litijuma, posebno ako se nalazi u blizini vode koju koristiš za piće, i tako neke druge sitne stvari od kojih ti praktično "život zavisi". Mi imamo nacionalni javni servis koji bi trebao da nas obaveštava o tome, ali na žalost taj servis je odavno privatizovan i stavljen u službu jednom čoveku.

Evo na primer upravo čitam ovo, da li je to bitno za mene, nije, ne živim u Krivelju, prvi put čujem za to mesto, ali mi je bitno ovo:
"„Neko štiti Kineze i dozvolio im je sve. Možda dođu da kažu da hoće ovo moje imanje, da i tu bude rudnik. Država će to da mi uzme i ja ću da budem na ulici“, rekao je Dragan Tošić". Ovakvo je stanje u celoj državi, otima se praktično sve. Na primer, ako se nekom lokalnom kabadahiji svidi tvoja nekretnina, izmisli se neki nepostojeći dug i ode na doboš, dok ti na sudu (i ako ) dokažeš da dug nije tvoj, uglavnom je već kasno. Najinteresantniji su nedavni slučajevi sa izbornom krađom, gde su ljude koji imaju neka novčana zaduženja prijavljivali na tuđe adrese, i onda su pravim vlasnicima dolazili izvršitelji. Ljudi nisu ni znali da je na njhovoj adresi prijavljeno po nekoliko desetina ljudi. E sad, oni koji nisu imali sreće pa da se među njima nađe neki dužnik.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
..2bb:3480:583d:b709:eb73:f1b3



+7177 Profil

icon Re: N1 = Zlo! - Izbaciti ga iz "Kablovske - Radi očuvanja Mentalnog Zdravlja02.02.2024. u 07:07 - pre 3 meseca
Zagadjenje vazduha? 2 nacina - ili se pretplatis negde samo na te informacije pa ne gledas druge, ili kupis lepo uredjaj koji ti daje te informacije (imam ja jedan takav u Bg-u, plus dace ti podatke o radonu koje neces dobiti na TV-u a koji moze da bude vise relevantan od svega ostalog za ljude koji nemaju probleme sa disanjem i koji su na nizoj spratnosti).

Zagadjenje vode? Ako te to toliko tangira, iskreno, cena flasirane vode je >nista< u odnosu na cenu onoga sto moderni mediji rade od coveka. Sasvim pametna investicija i onda nema sta da mislis o zagadjenju vode, pijes je iz flase.

"Zivot zavisi" - koliko sam puta to cuo, nemas pojma... Realno, tvoj zivot uopste ne zavisi od toga sta ces ili neces videti na TV-u. Probaj pa ces da vidis. Nisam primetio da meni nesto 'fali zato sto nisam nakacen na IV "infotainment" programa.

Link na vest iz Krivelja - vidim sta ti imas od te vesti sto si linkovao... pravna nepravda? Dime a dozen, saznao si nesto sto nisi znao ranije? Cisto sumnjam. Mislim, realno, sta se u tvom zivotu menja time sto si saznao da je neko prevaren od nekog drugog? Kako si se osecao kad si procitao tu vest? A sad razmisli da li je ta vest uopste vredna svih negativnih osecaja koju ti je popalila - mozda je ta vest bas sa ciljem tu gde jeste kako bi se ti osecao tako, zato sto cilja na ljude kao sto si ti? Posto realno ne menja nista kod tebe osim sto negativno utice na raspolozenje da li stvarno mislis da je vredna tvog vremena? Razmisli dobro.

"Nacionalni servis" je evropski koncept koji drzavi omogucava da drzava ima neki uticaj na indoktrinaciju gradjana, kao reakcija na navalu privatnih medija. Bio je interesantan slucaj u Nemackoj pre 15-tak godina koji je stigao visoko po sudovima, gde je neki Englez koji radi tu tuzio telo koje prikuplja TV pretplatu za potrazivanja, kao argument je stavio da je on drzavljanin UK i da ne zeli da bude izlozen DE propagandi preko "javnih servisa". Sud je prosudio protiv njega, ali argumentacija je bila kljucna - ta propaganda je zapravo svrha i proizilazi iz ustava :-))) Probacu da nadjem jednom tu presudu, otvara oci oko tih stvari.

Tako da, previse ocekujes od "nacionalnog servisa" - on ce uvek biti primarno u funkciji drzave, kakva god da je i kako god da je organizovana. Cak i kada se ne finansira direktno nego "nezavisno", upravu tog servisa i dalje bira drzava. Osim ako drzavu ne smatras za velikog prijatelja, vrlo su male sanse da ce taj servis emitovati program koji je bitno uravnat sa tvojim licnim interesima i zeljama.

Jedina prednost tog servisa je direktno finansiranje iz pretplate, pa je moguce imati manje reklama i mozda, ali samo mozda, malo kvalitetniji program od prosecne "zabavne" TV stanice - u teoriji, ali ako mene pitas, sve to nije vredno - ima mnogo boljih nacina da se potrosi vreme.




DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: N1 = Zlo! - Izbaciti ga iz "Kablovske - Radi očuvanja Mentalnog Zdravlja

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 7794 | Odgovora: 105 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.