Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Svetski rat u Ukrajini

elitemadzone.org :: MadZone :: Svetski rat u Ukrajini

Strane: << < .. 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 253690 | Odgovora: 3101 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini15.12.2023. u 19:40 - pre 5 meseci
Ne kapiram bas te tvoje kriterijume, mozes malo da ih pojasnis? Kako to ja vredjam a ti ne, kako to ja baljezgam a ti ne i kako to mislis da si ti ovde sve i svja a ko se ne slaze s tobom moze ili da zanemari ili da se seli na neko drugo mesto?!
Aj sto volis Putina nego si izgleda umislio da si i ti tako neki faktor?! To ne valja, nije pametno...

Sto se tice odgovora
Citat:
UPRAVO JE SUPROTNO, Rusija je SVE ispoštovala a NATO-Ukrajina sve pogazila, detaljno je o tome ovde pisano.

Rusija ispostovala ono sto je potpisala o nenapadanju nakon nuklearnog razoruzanja Ukrajine? Tad je priznavala Ukrajinu kao drzavu i narod a sad? Putin postao predsednik drzave koja je pravni naslednik SSSR-a i prihvatio sve sto su njegovi prethodnici potpisali i uradili a sad?
Citat:
Ali ako će neki da ti stavi USA rakete pod grlo - itekako imaš i pravo i obavezu da ga odbaciš dalje od svojih granica. Šta tu ima nejasno??

Imas pravo da i ti njima stavis rakete pod grlo. Kao sto kad komsija nasloni sekiru na ogradu i ti sa svoje strane mozes isto, a ne da odes po pusku pa mu pobijes pola familije i zapalis kucu. Granica se s razlogom tako zove
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+839 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini15.12.2023. u 20:01 - pre 5 meseci
Svi ugovori i dogovori izmedju Zapada i Rusije su pogazeni, pisali smo ovde na forumu.

Prvi : "NATO se nece pomeriti na istok ni za 1 inch", tamo neke 1989/91
...
...
Poslednji: Minski sporazum.

Merkel confirms that Minsk agreements were meant to give Ukraine 'more time'
https://tass.com/world/1578901


Kada je rat vec poceo, u martu/aprilu Rusi i Ukrajinci su bili na pola koraka od potpisivanja mirovnog sporazuma, ali su uleteli Ameri i Englezi(Boris Dzonson) i nagovorili Zelenka da ide u rat.
Svedoci su izraelski premier Benet, turski Erdogan, koji su posredovali, a Putko je pokazao ratifikovan papir, ranije ove godine na samitu sa aftickim zemljama.
 
Odgovor na temu

Space Beer
ISS

Član broj: 325788
Poruke: 107
146.70.193.*



+94 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini15.12.2023. u 20:22 - pre 5 meseci
Isto to za Minsk, nauoružanje i pripremu je rekao i Putin. Da 2014. nisu bili spremni za ovakav rat i da su se ovih 8 godina spremali za to (više ekonomski nego vojno). Pri čemu Putin učestvuje u ratu, a Merkel ne.
Citat:
Nebojsa Milanovic:
UPRAVO JE SUPROTNO, Rusija je SVE ispoštovala a NATO-Ukrajina sve pogazila, detaljno je o tome ovde pisano.

Ovo naravno nije tačno. Već sam te pitao da li možeš da okačiš sve tačke minskih sporazume, gde se vidi koje su bile obaveze obe strane i da vidimo ko je šta ispoštovao. na osnovu izveštaja tokom tih 7 godina. Evo ja ću ti reći da 9. i 10. nisu, a i sa nekim drugime je bilo povuci potegni (npr. oko prekida vatre su bili na 45-55 odnosu).
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1360
87.116.165.*



+561 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini15.12.2023. u 20:28 - pre 5 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:
Kafanski rečnik ćeš sprovoditi u kafani, a ovde ćeš dati dokaz za ono šta baljezgaš.

Još jedna debilna kafanska izjava tipičnog jadnog NATO konzumenta na koji neću odgovoriti.

Još jedan ovakav debilizam i biće ti obrisan ceo post. Nebuloza ovde neće biti, rekao sam već.


Auh kakav rečnik .. :) Bravo

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+839 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini15.12.2023. u 20:49 - pre 5 meseci
Citat:
Space Beer: Isto to za Minsk, nauoružanje i pripremu je rekao i Putin. Da 2014. nisu bili spremni za ovakav rat i da su se ovih 8 godina spremali za to (više ekonomski nego vojno). Pri čemu Putin učestvuje u ratu, a Merkel ne.

Mejk sens. Medjutim, glavna premisa je da se Putko spremao za rat, medjutim kada je rat poceo bilo je jasno da se nije spremao. Mogli smo da vidimo raspalu vojsku i jos raspaliju opremu, koju je mogao da angazuje i 2014-te.

Sta vise, mislim da Putko nije planirao pravi rat, jer je napao sa 200(najverovatnije sa 90-tak) hiljada vojnika. Npr. Hica je usao u Poljsku 39-te sa milon-dva miliona vojnika, tj. u pola Poljske.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8399
*.dynamic.sbb.rs.



+1353 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini15.12.2023. u 21:18 - pre 5 meseci
Citat:
MajorFatal:Auh kakav rečnik .. :) Bravo
Za 23 godine na ES-u svi znaju da mi je rečnik takav samo kada se obraćam trolovima čije poruke nisu obrisane, ali u pravu si. Ne treba takav rečnik koristiti, slažem se u potpunosti, pa ni trolova neće biti.

Citat:
dr0id:Ne kapiram bas te tvoje kriterijume, mozes malo da ih pojasnis?
Vrlo su jasni. Svaku tvrdnju koji decidirano iskažeš moraš da potkrepiš dokazom/dokumentom, koji možeš i da komentarišeš, kao što će ga i drugi komentarisati.

Bezočno pljuvanje i vređanje bez ijednog argumenta ikada kao što je ona bitanga scoolptor godinama radio callexu, čime ga je nakon više od 20.000 kvalitetnih postova oterao sa ES-a :(, više se neće ponoviti.

Citat:
Kako to ja vredjam a ti ne, kako to ja baljezgam a ti ne
Pogledaj detaljno.

NIKAD nisam prvi ikoga uvredio, niti bilo šta slično, rekoh takvim rečima se obraćam samo trolovima na trolovanje koje iz nekog razloga nije obrisano. Ali rekoh gore, ne treba ni toga biti, a onda je izlišno reći da ni trolovanja neće biti.

Citat:
Aj sto volis Putina nego si izgleda umislio da si i ti tako neki faktor?!
Ne volim Putina iz prostog razloga što ne volim nijednog političara, ali itekako mogu da tumačim i komentarišem njihove radnje/izjave.

A ako pogledamo Putina i recimo aktuelnu degenerisanu USA/GB/EU vlast - razboritost, argumentacija i smislenost njihovih izjava i postupaka uopšte se ne mogu porediti.

Citat:
Rusija ispostovala ono sto je potpisala o nenapadanju nakon nuklearnog razoruzanja Ukrajine?
?!?!? O čemu pričaš?

KADA je taj sporazum potpisan, i pod kojim uslovima?? Šta se promenilo od onda??

Citat:
Imas pravo da i ti njima stavis rakete pod grlo.
Tačno je da imaš pravo, ali ti nisi napadan, nisi agresivna zemlja, ne lažeš, ne pljačkaš celu planetu ranije štampanjem dolara a sada samo dopisiovanjem dolarskih nula na svoje račune. Prosto, nisi svetski kriminalac i tome slično.

I sad, ako neki kriminalac/huligan to jeste i sve to radi - da li to znači da i ti sve to treba da radiš, iako uopšte nisi agresivna zemlja niti ti to pada na pamet? Naravno da ne znači da to treba da radiš.

Ali takođe ne znači i da treba da dozvoliš da ti taj huligan, osim sveg svetskog kriminala koji radi - još stavi i rakete pod grlo.

Aj razmisli pa reci da li je to u redu?
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8399
*.dynamic.sbb.rs.



+1353 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini15.12.2023. u 21:28 - pre 5 meseci
Citat:
dejanet:glavna premisa je da se Putko spremao za rat
To je bizarna premisa NATO propagande.

Citat:
medjutim kada je rat poceo bilo je jasno da se nije spremao.
Videlo se to iz aviona, na rusku žalost i radovanje NATO huligana.

Citat:
Mogli smo da vidimo raspalu vojsku i jos raspaliju opremu, koju je mogao da angazuje i 2014-te.
Tačno tako, ali ni on, niti bilo ko normalan na svetu, nije mogao da sanja dokle će NATO-Ukrajina ići.

Zato je odgovor, kakav-takav i sa kakvom-takvom opremom i pripremljenošću, morao da usledi.

Citat:
Sta vise, mislim da Putko nije planirao pravi rat, jer je napao sa 200(najverovatnije sa 90-tak) hiljada vojnika. Npr. Hica je usao u Poljsku 39-te sa milon-dva miliona vojnika, tj. u pola Poljske.
Naravno, vrlo jasan i prost zaključak.

Ali NATO propaganda je toliko jaka i sa svih strana obliva bizarnim lažima od kojih da je "rusija agresor" je jedna od najjačih, pa zato ni toliko očigledne činjenice kao te koje si naveo, običnom posmatraču nisu lako vidljive.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8399
*.dynamic.sbb.rs.



+1353 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini15.12.2023. u 21:37 - pre 5 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: Uopste mi nisi jasan...
Mislio sam da se razumes u ekonomiju a ti bi da zatvaras firmu koja generise ogromne profite?! Gde si ti čuo da se takvo nešto radi?
Za'ebi firmu i profite..

To moglo da važi dok se Rusi nisu prizvali pameti i videli šta im je činiti, ali sada je vrag odneo šalu.

Sada Ukri treba bukvalno samo o svojoj glavi da misle, i rekoh najpametnije im je da se predaju i da otkucaju onog ko ih je u taj pakao uterao.
 
Odgovor na temu

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini15.12.2023. u 21:52 - pre 5 meseci
Ma ni na kraj pameti im nije da se predaju, to zaboravi.
Citat:
Nebojsa Milanovic:
A ako pogledamo Putina i recimo aktuelnu degenerisanu USA/GB/EU vlast - razboritost, argumentacija i smislenost njihovih izjava i postupaka uopšte se ne mogu porediti.

Jeste, Putin je daleko operisaniji od stvarnosti, skroz se odrodio i zivi u nekom svom svetu.

Citat:
KADA je taj sporazum potpisan, i pod kojim uslovima?? Šta se promenilo od onda??

Promenilo se to da je Putin dosao na vlast, porasli mu apetiti i (lokalna) moc udarila u glavu, a sve to dok se uspesno brani od NATO-a (a NATO nikad veci i blizi), popravlja imidz Rusije u svetu, obnavlja rusko carstvo i priprema krunisanje.

Citat:
Aj razmisli pa reci da li je to u redu?

Naravno da mislim da je u redu, sta me briga sta ce komsija da stavi sa svoje strane medje, moze zid, tenkove, minsko polje, VBR, itd.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8399
*.dynamic.sbb.rs.



+1353 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini15.12.2023. u 22:34 - pre 5 meseci
Citat:
dr0id: Jeste, Putin je daleko operisaniji od stvarnosti, skroz se odrodio i zivi u nekom svom svetu.
Imaš li neki dokaz za to, ili si samo zaboravio da kažeš Majke mi?

Citat:
Promenilo se to da je Putin dosao na vlast, porasli mu apetiti i (lokalna) moc udarila u glavu
Ne naravno, i ponavljanjem NATO laži nećeš učiniti da one postanu istinite.

Promenilo se "samo to" što mu je NATO ušao bukvalno u dvorište, i fali samo Ukr granica da mu dođe od grlo. Ali kao što vidimo, to će malo teže ići.

Citat:
Naravno da mislim da je u redu, sta me briga sta ce komsija da stavi sa svoje strane medje, moze zid, tenkove, minsko polje, VBR, itd.
Ajde?

Shvataš li da je SAMO OVO već dovoljno da se vidi koliko bizarni si trol?

Ali sve to već znamo i sreća je da sve više ljudi razume zašto se ovaj rat vodi i ko je njegov uzrok.
 
Odgovor na temu

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini15.12.2023. u 22:45 - pre 5 meseci
Jako bitno jel mu NATO na staroj granici ili na Dnjepru ili gde vec, Kijev je blizi Moskvi od Donbasa i Krima
Mada, za jedno si u pravu, otkad je Putin na vlasti, NATO mu usao u dvoriste. Toliko je uspesan u odbrani

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8399
*.dynamic.sbb.rs.



+1353 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini15.12.2023. u 22:50 - pre 5 meseci
Citat:
dr0id:Jako bitno jel mu NATO na staroj granici ili na Dnjepr ili gde vec
Naravno da je bitno, i to sam objašnjavao.

Nežne USA rakete zahtevaju idealnu konfiguraciju terena da bi radile kako treba, a nijedna granica gde se NATO dotiče sa Rusijom nije tako ravničarska, dugačka i bukvalno matematički idealna, kao ukrajinska.

Citat:
Mada, za jedno si u pravu, otkad je Putin na vlasti, NATO mu usao u dvoriste.
Da nije on na vlasti, NATO bi Rusiji ušao ne samo pod grlo, nego i u grlo.

Ali ne brini ništa, rešiće se to i agresor će biti odbačen, a nakon nestanka Ukrajine i na žalost i celog njenog naroda, malo teže će neki drugi narod pristati da bude Bajdenovo topovsko meso. Živi bili pa videli, jel tako?
 
Odgovor na temu

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini15.12.2023. u 22:55 - pre 5 meseci
Evo mu sad Finska granica, jos duza i idealnija, pa da vidimo jel sme
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8399
*.dynamic.sbb.rs.



+1353 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini15.12.2023. u 22:56 - pre 5 meseci
Da li on sme?!?

Pravo pitanje je da li Finci smeju??

Čoveče, shvataš li da je samo jedan Iskander dovoljan za sve te nove NATO poltrončiće...
 
Odgovor na temu

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini15.12.2023. u 22:59 - pre 5 meseci
Pa daj urgiraj u Kremlju da puste taj Iskander vec jednom, mislim sta cekaju vise, umrece im car od starosti a nece pobediti NATO
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8399
*.dynamic.sbb.rs.



+1353 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini15.12.2023. u 23:01 - pre 5 meseci
Aj zamisli se i ti i svako drugi ko se tripuje na NATO, da li će nakon Ukrajine IKO VIŠE IKAD pristati da bude USA topovsko meso??

Evo ja tipujem da neće, da čujemo vaše odgovore?

 
Odgovor na temu

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini15.12.2023. u 23:03 - pre 5 meseci
Ma kakvi, eno isclanjuju se iz NATO-a, samo praznici da prodju i gotovo, razlaz, a posle izbora i krunisanja u Rusiji svi prelaze u Varsavski pakt
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8399
*.dynamic.sbb.rs.



+1353 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini15.12.2023. u 23:12 - pre 5 meseci
Aj treniraj da makar maaalo budeš ozbiljan i odgovori na pitanje, tj. ostavi svoj tip.

Mani članstvo u NATO, ne znači to ništa osim reketa koji plaćaš kriminalcu za praznu priču "niko ne sme da vas bije".

Nije to tema, tema je KO JE SLEDEĆE USA topovsko meso??


 
Odgovor na temu

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini16.12.2023. u 01:46 - pre 5 meseci
Ili ja ne razumem pitanje ili ti ne razumes da nema vise drzava (osim Belorusije) koje se granice sa Rusijom a da nisu u NATO?
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8399
*.dynamic.sbb.rs.



+1353 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini16.12.2023. u 01:56 - pre 5 meseci
Ne treba ti glupa filozofija, nego direktan odgovor na direktno pitanje, a ono glasi:

Nakon Ukrajine, KOJA SLEDEĆA ZEMLJA će pristati da bude USA topovsko meso za rat protiv Rusije?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Svetski rat u Ukrajini

Strane: << < .. 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 253690 | Odgovora: 3101 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.