Može i WordPress da ima 2-3 stranice sa naizgled statičkim sadržajem (nema kreiranja naloga od strane posetilaca, nema blog, forum, itd.), ali zato pruža mogućnosti da se to kasnije promeni, što je znatno teže sa statičkim HTML sajtom.
Može i statički sajt, kome kasnije može da se doda Wordpress tako da bude u direktorijumu, a statička stranica da bude nešto kao "landing page" sa koje će se ići na glavnu Wordpress stranicu.
Što se tiče plaćanja, PayPal ima alternative, jedno vreme je bio popularan Skrill, odnosno nekadašnji MoneyBookers, ali znam da su naši frilenseri poprilično koristili i Payoneer, posebno kada ovde nije ni bilo PayPal-a.
Inače, za te intelektualne usluge mogu i ovi sajtovi preko kojih se drže časovi stranih jezika i mnogo toga drugog, međutim oni uzimaju svoj procenat, pa su oni sa većom bazom korisnika investirali u izradu sopstvenog sajta sa odgovarajućim servisima. Analizirajući neke kurseve za engleski jezik, naiđem recimo na englishwithlucy(dot)com, međutim, sajt izgleda ima samo osnovne funkcionalnosti, dok se sam kurs realizuju preko teachable(dot)com, tako da je i taj pristup u redu: statički sajt, koji ima neke osnovne informacije, a sa tog sajta link do recimo tog teachable(dot)com ili nekog sličnog sajta. Prednost je što može povremeno klijentima da se šalje neki materijal, bilo u PDF-u, bilo kao link do nekog onlajn kviza/testa, što je overkill plaćati nekom programeru da uradi na sajtu onoga ko drži te kurseve, jer ne zna unapred koliko će imati zainteresovanih i da li se to isplati, a kod ovih servisa uvek može da se platu skuplji paket ako zatreba.
Cene idu od 0 do 199 dolara mesečno (dve skuplje varijante ne uzimaju proviziju od naplate), što se može činiti skupo, ali je najskuplje kad ti pukne sajt, a "programer" je nedostupan, na odmoru je, nema vremena "do sledećeg utorka" i slično.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.