Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Niske cene visok kvalitet"

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: "Niske cene visok kvalitet"

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 42708 | Odgovora: 915 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6830
*.dynamic.a1.rs.



+1455 Profil

icon "Niske cene visok kvalitet"01.10.2023. u 12:27 - pre 7 meseci
A prazan supermarket. Posle bombardovanja reklamama na internetu i televiziji frlo čudan fenomen. Šta se ovo dešava? Ne idem često svratim par puta kada mi je usput.


Glup narod bira glupu vlast!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1638



+593 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"01.10.2023. u 12:45 - pre 7 meseci
Pre neki dan svratih do Lidla da kupim malo hrane.
Paradajz, nema na rinfuzu. Ok, da vidimo sta ima.
Te grappolo, ceri i drugi u pakovanju od 250 do 500g.
A cena, od 600din do 1050din za kilu!

Da su cene niske, nisu.

A tek kvalitet. Recimo, kakvi su to 'suhomesnati' proizvodi koji imaju jako ogranicen rok trajanja?

People are the greatest asset.
The dedicated 5% that can compensate for the remaining 95%.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6830
*.dynamic.a1.rs.



+1455 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"01.10.2023. u 13:03 - pre 7 meseci
Nisu oni bili nikad za suhomesnato sve im je u vakumu i mala sitna pakovanja, meso još gore. Od početna dva reda frižidera ostalo ih nekoliko samo. Ali i dalje drže naduvane cene. Ja pao u nesvest proletos kada sam bio u atini. Hrana u grčkom lidlu duplo jeftinija.

I onda što bi ja palio auto da idem u lidl kada po tim naduvanim cenama imam u idei i maxiju na svakom ćošku. Baš su ispali bezveze menadžment im je izgleda jako loš. Nemam drugo objašnjenje.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
..:92c4:80:9043:624f:a265:f0d5



+7177 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"01.10.2023. u 13:15 - pre 7 meseci
Citat:
bordzija:
A prazan supermarket. Posle bombardovanja reklamama na internetu i televiziji frlo čudan fenomen. Šta se ovo dešava? Ne idem često svratim par puta kada mi je usput.



Na prvi pogled, izgleda kao svaki Lidl. Sta bi trebalo da se vidi?
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1638



+593 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"01.10.2023. u 13:22 - pre 7 meseci
Treba da vidis kupce.
Maxi je zjapio prazan kada je dosao Lidl.
Pre neki dan bio u Maxi-ju. Guzva.
People are the greatest asset.
The dedicated 5% that can compensate for the remaining 95%.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
..:92c4:80:9043:624f:a265:f0d5



+7177 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"01.10.2023. u 13:36 - pre 7 meseci
Pa ako je blizi i ima veci izbor, nista cudno.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
83.137.1.*



+2283 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"01.10.2023. u 13:59 - pre 7 meseci
Bordzija rezonuje da Lidl treba da bude jeftiniji od konkurencije i to za mnogo procenata. Zasto bi bilo tako? To verovatno ni sam nema pojma.

Sto se mene tice, supermarket kao i svaki drugi, ides u najblizi a po nekad ako ti je dosadno i zelis da vidis ima li na drugom mestu neceg intetesantnijeg, tada sednes u auto, sipas gorivo i odes u drugi. Verovatno treba da napuniš pun auto robe da bi na razlici u ceni otplatio 2-3 litra benzina sto potrosis, tako da neke ekonomske logike sigurno nema. A to da su cene u grckoj drasticno nize nego u srbiji, to ne verujem. Uostalom, ako je uporan mogu na jednom telefonu da instaliram lidl greece, a na drugom lidl srbija, pa da krenem da mu ne dam lagati, artikal po artikal.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8098



+1756 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"01.10.2023. u 14:23 - pre 7 meseci
Cene u Lidlu odavno u Srbiji nisu bas nesto niske !

To je poznata taktika trgovacka ! Kada se firma otvori privlaci ljude-kupce cenama i kvalitetom !

U startu je bilo kao u Reklami ! Povoljne cene i solidan kvalitet !

Sada nijedno od ta dva nije vise kao u reklami ! Cene su otisle gore, kvalitet dole !!


Imaju oni svasta od proizvoda !

Pa kupis Yuhor , isti je kao u svakoj drugoj prodavnici ! Jedino sto se prodaje pod imenom " PIKOK " !

Posle nekoliko meseci , " Budimska " ne moze da se stavi u usta ! Ne jednom, svakom moze da se desi da neka serija nije dobra ! Vec od tada pa za Uvek !! Sama mascura , mesa nigde !

Ajde " Budimsku " Yuhor vise ne kupujemo !

Ima Yuhor " Kulen " ! Solidan nije los !!

Kad posle izvesnog vremena , ono nejestivo ! Slicno kao i "Budimska" samo natovare aleve paprike , ljute da ubije smrad !!!

Ajde Kulen Yuhor vise ne kupujemo !

Imaju oni i " Cajnu " solidna nije losa , cena povoljna !

Posle izvesnog vremena , sve gora i gora ! " Cajna " je i od svinjskog i od govedjeg mesa ! Nije vise to ono kao nekada , kakvu jedem jos od detinstva !! Nesto Kisela , pa gorka !!

Pojedem odmah me zaboli stomak , kao da je "Zlatiborac" a ne " Yuhor "

Ni " Cajnu " vise ne kupujemo , jer je teski otrov , za decu posebno !


I tako malo po malo eliminisali smo ne samo Yuhor, vec i ostale koji su oborili kvalitet !!!

Ovo sa Suhomesnatim je samo primer , sve polako ili brze ide ka tome !

Ne samo u Lidlu !
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 807



+638 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"01.10.2023. u 15:01 - pre 7 meseci
Citat:
ademare: Nije vise to ono kao nekada , kakvu jedem jos od detinstva !! Nesto Kisela , pa gorka !!

Isto vazi i za voce, povrce, dzemove itd. Ako cemo istinu, nista vise nema ukus kao pre 50 godina! Nigde!

Sto se hrane tice, ima jos onih entuzijasta sto dovlace sve to sa sela, naravno ko ima seljake po familiji ... a po Internetu kruze nekakvi mitovi i legende kako nasi seljaci imaju odvojeno malo parce zemlje (ili mali deo stale) gde proizvode hranu za sebe i svoju familiju, gde ne prskaju sve to kojecime ... a na ostatku ogromnih njiva je ono tzv. prskano sto ide u prodaju. Koliko je to istina pojma nemam, zvuci mi kao neka teorija zavere ... :-)))
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+839 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"01.10.2023. u 16:07 - pre 7 meseci
Mogu samo da potvrdim ovo sto ljudi pricaju, cene neverovatne, kvalitet vecine robe katastrofalan. Takodje puno robe nestaje sa rafova, da li zbog toga sto se slabo prodaje(najverovatnije), ili su propali-nerantibilni, ili ih ugasio Vucko zbog uvoza, ili moraju da izvoze u Crnu Goru i Hrvatsku, mozda Nemacku, sto voljno sto nevoljno, bem li ga. Cene srpske robe u okruzenju su nize i pored carine, kvalitet te robe je takodje bolji u okruzenju (konkretno CG i Bosna).

Ono malo seljaka sto znam u glavnom rade preprodaju, eventualno pokupe nesto od komsije, sve redje svoje. Mislim na voce, povrce, sir, jaja...

U svakom slucaju nesto debelo, debelo ne stima...
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
83.137.1.*



+2283 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"01.10.2023. u 16:14 - pre 7 meseci
Ima po brdima još po neki seljak ali ne proizvodi taj za trziste nista, samo za sebe. Nema vise autobusa da nosi u grad, a automobil mu neregistrovan pa vozi samo po atarskim putevima. Da proda hoce, obicno svega ima vise nego sto mu treba, a jos bolje od para je ako mu odneses kanister benzina, to mu treba sto za auto sto za motornu testeru, a nigde nema da kupi, u selu nema pumpu a do grada nema kako. Za benzin ce ti dati i onog cega ima viska, i onog cega ima manjka. Ali, jbg, ne voli svako planinarenje po brdima, prosecan beogradjanin se uzasava pomisli da ode do periferije grada a kamo li neke "zapizdine". Kontam nesto, pravi potez bi bio povezati brdska sela sa gradovima u smislu organizovane razmene - svakom takvom seljaku isporucimo po 5 litara bnzina nedeljno, a on nama sta hoce od hrane, svega po malo, ali u vrednosti 2.000 din po lidlovim cenama. Povecao bi se kvalitet zivota ljudi i u selu i u gradu.
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+839 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"01.10.2023. u 16:31 - pre 7 meseci
Daj Boze da ima. Onaj ko nema benzin da dovuce robu na pijacu, nema ni naftu za traktor, plus ta generacija polutana(fabrika-njiva) koja je nesto petljala sa bastom, njivom i stokom je pomrla, tako da..

Ono, poslednja iskustva sa tezgi Rajac, Divcibare, da se preprodaje krs roba iz neke veleprodaje, uz po neki domaci original..

Sve ovo je dosta cudno, obzirom na danasnje cene kao sto kazes..
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6830
*.dynamic.a1.rs.



+1455 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"01.10.2023. u 17:11 - pre 7 meseci
Parola lidla je uvek bila total a toga više nema. Jedno je fazon veleprodaje a drugo maloprodaje. Džaba im i šrafceneger. Jeste primetili kako im u reklamama više nema hrane nego samo neke trice i kučine? Alat i slično? Prvo kada dođeš primetiš da robe iz kataloga nema a iz reklama još manje. Lidl puko.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6830
*.dynamic.a1.rs.



+1455 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"01.10.2023. u 18:13 - pre 7 meseci
Ovo mi stoji već mesec dana u kuponima samo na motorni duvač lišća mislim ovih dana, sanjam ga ceo život da duvam lišće 😭


Glup narod bira glupu vlast!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1638



+593 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"01.10.2023. u 18:29 - pre 7 meseci
Parkside - parkiraj sa strane i ostavi.
People are the greatest asset.
The dedicated 5% that can compensate for the remaining 95%.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5320

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"01.10.2023. u 18:56 - pre 7 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Bordzija rezonuje da Lidl treba da bude jeftiniji od konkurencije i to za mnogo procenata. Zasto bi bilo tako? To verovatno ni sam nema pojma.


Da bi... O, gle čuda... Ljudi kupovali kod njih?

... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"01.10.2023. u 19:02 - pre 7 meseci
Izgleda da je jedino meni LIDL ok. Ne mislim da je hrana koja se prodaje tamo zdrava ili nezdrava ili da je nešto jeftinije ili skuplje nego na drugim mestima. Ono što mi je se sviđa, kupujem tamo, a šta mi se ne sviđa, kupujem na drugom mestu. Peciva i hlebovi su im OK. Povrće i voće isto tako (bar u našoj prodavnici). Jogurt od 4% koji prodaju mi je omiljen. Naš pas iz nekog razloga ne voli druge pseće salame osim one crvene iz Lidla. Ni skuplje ni bolje. Ne znam što baš te hoće.
Parkside alate mislim da sam pokupovao sve što sam mislio da će mi ikada trebati. Imam dosta dobrih iskustva sa njihovim alatima. Za ono što meni treba su i više nego dobri a za te pare ništa slično nisam mogao da kupim a da je novo sa garancijom.
Što se tiče garancije, mislim da nema boljih. Žena je desetine puta vratila nešto i rekla da joj se ne sviđa i bez pogovora su joj samo vratili novac. Ne znam nikoga drugog ko tako radi. Zato i prvo kupi tamo nešto pa ako joj se baš ne sviđa onda traži na drugom mestu, pošto na tom drugom mestu obično nema "uzimala davala".
Ja sam češće počeo sam da idem kod njih kada sam shvatio da kod njih kasu prođem brže nego kod ostalih. Dugačka traka, postaviš sve što imaš, na kasi su efikasni i otvaraju unove kase kad god se napravi red. I kad je najveća gužva znam da ću brzo završiti. U Rodu sam prestao da idem baš iz tog razloga. Čekam 100 godina na kasi. Maxi je tu negde između.

Ono što mi se ne sviđa je ponašanje ljudi koji tu kupuju. Jako vole da se parkiraju svim mestima gde ne bi trebalo. Počevši od mesta za invalide, do pešačkog prelaza i prolaza za pešake. Samo da budu što bliže ulazu, bez obrzia što 10-15 metara dalje ima mesta koliko hoćeš.
Takođe, izbor robe je veoma ograničen. Kad mi je potrebno nešto konkretno onda znam da neću moći kod njih da uzmem sve što mi treba nego moram u bar još jedan market.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5320

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"01.10.2023. u 19:10 - pre 7 meseci
Lidl je ok, ali je osetno poskupeo u poslednje vreme.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
..:92c4:80:9043:624f:a265:f0d5



+7177 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"01.10.2023. u 22:33 - pre 7 meseci
Citat:
scoolptor:
Parkside - parkiraj sa strane i ostavi.


Ja sa (mahom) Parkside-om renovirao kucu bez problema pre nekoliko godina. Premium potrosni delovi (burgije / nozevi i sl.) samo tamo gde treba, masine mahom parkside.

Nula problema.

Mogao sam da kupim i Hilti, Makite i sl. i da puknem 3x vise para za nesto sto mi treba jednom u par godina posle. Lidl sa Parkside-om cilja upravo na ljude koji rade stvari na svojoj kuci/stanu, ne na ljude koji svaki dan idu na teren.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8098



+1756 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"01.10.2023. u 23:19 - pre 7 meseci
Lidl kao i svaka druga prodavnica , ima ponudu za vise vrsta kupaca !

Problem za mene nije toliko cena , jer je sve vise slicna-ista kao u drugim marketima vec sam kvalitet !

Pomenu neko hleb i pecivo !!

To smo PRVO Prestali da kupujemo !!

U startu je Hleb koji je 100 % uvozni , zamrznut pa se pece na licu mesta bio je odlican ! Domaci su samo Somuni , sve vrste i oblici , isti takvi se prodaju u Maxiju koji mi je blizi 10 puta , po ceni koja je mozda i ista !

Hlebovi su bili odlicni , ali su posle ZBog Ustede na Struji prestali da ih Dovoljno peku !!!

To je kljucno ! Los nepecen hleb imam gde god hocu !

Na kraju je doslo da hleb od 800 grama bude dugacak 20-tak centimetara , a unutra Zivo testo , posebno Razani !!

Svaka kupovina hleba bacena para ! Pecivo je takodje mahom zivo , i koje peku i koje nabavljaju domace !!!

Ustede 2-3 dinara na struji izgube kupca (mene) koji sam samo za hleb i pecivo ostavljao hiljade dinara !!!

Piljara - voce - povrce je O.K. ali je jadno da se onoliki lanac svodi na Piljaru !


Jogurt od 4 % m.m. je dobar ima naziv " Sumadijski " ali mi je suvise mastan za redovniju konzumaciju !

A alata imam toliko da mogu ja Njima da prodajem !!



Da se vratimo na klase prozivoda !

Low klasa za suhomesnate " Barroni " ! Djubre kao i u drugim radnjama ! Na nivou AV-ovog Parizera ! Jos postoji dno te robe iz Rumunije i Poljske ? Mogu da zamislim ko kupuje Rumunski Parizer ? Slovenacka roba suhomesnata je NAJGORA , bez obzira u koju je klasu trpaju !

Sve do jednog SMRDI kada se otvori ! Ono narezano ! I to kada je rok jos daleko do isticanja ! Zadnje jeo Sunku otvorili - bacili ! Smrdi nevidjeno !

Kera nemamo ali ne verujem da bi i on jeo smrdljivu "sunku " !


Srednja klasa je " PIKOK" onako ponesto moze da se pojede !

Najvisa sto imaju " Dulano " mahom Nemacki proizvodi dobrog kvaliteta i sloidne cene , na nivou domacih , ali je izbor te robe jako Mali !! Ono sto bih najpre kupio cesto nema ?!

Za Mleko osim te marke " Domace" imaju " Pilos " onako neki Min. kvaliteta koji moze da prodje !

" Milbona " vecinom odlicni Nemacki i Zapadni proizvoidi , ali ogranicena ponuda na egzotiku , tipa Pudinzi , Sutlijasi , Vocni jogurti koji su preslatki itd.


Cene su dosta vece u proseku u Lidl Srbija nego u EU Lidlu !

Ali mi vec 15 godina nemamo nikakve carine ili bilo sta za robu iz EU , a ona skuplja ?!

Troskovi transporta nisu veci nego za robu koja se iz Nemacke dovlaci do Bugarske ili Grcke koje su jos dalje po kilometrazi !!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: "Niske cene visok kvalitet"

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 42708 | Odgovora: 915 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.