Milan Kragujevic Milan Kragujevic
Član broj: 231903 Poruke: 2241
|
Biće ti sve enkriptovano, samo treba vremena.
Bakara je na drugom forumu naveo da su mu "konačno" ukinuti analogni kanali a digitalni kanali su zaključani (jer živi na Ledinama, i 15.01. su Ledine zaključali).
Dakle, biće i tebi, ako ti otvara porno kanale, radiće ti sve onda, ako ih ne otvara, nisu ti ni aktivirali Conax karticu, pa kad budu sve zatvorili moraćeš da se žališ da ti aktiviraju (oni će hteti da dođu, ali ako ti je sve OK osim TV-a samo im pošalješ serijske brojeve na mejl i čekaš nedelju-dve da oni to pročitaju).
-
Nego, imam dilemu.
Drugi put je dolazio Bojan, akviziter, i naravno saslušao sam ponudu x2. Do sada je bilo 8 meseci za super par i 10 meseci za super sve, sada mogu 12 meseci za super par (dakle najjeftiniji "Duo" paket).
Naravno optika je u pitanju, 200/20 Mbps, i nude mi HG8245Q2 kao ONT i do 6 TV-a (3x Skymaster, 3x OTT -- ništa od toga ne bih plaćao). (uzeo bih super par plus zbog bržeg interneta)
Fiksni su mi nudili ali stanardnu ponudu, međutim ja to ne koristim.
Objasnio sam sve one detalje oko čekanja 2 meseca za aktivaciju i problema sa internetom, ali me uverava da su se "uhodali" od tada (ipak jeste prošlo 6 meseci od prethodnog iskustva sa *Super, a ukupno 9 meseci od stvaranja brenda), da optiku rade spoboniji ljudi, da neće napraviti nered, i da će biti aktivirano odmah, a "ako ne bude ne moram da potpišem".
Opciju bez UO24 nemaju, ne znam samo da li ide UO24 ili UO36 uz 12m 1din (kao kod Oriona)? Da li se vredi menjati SBB Coax za Super optiku?
Poređenja radi, cena bi mi bila 3299 din za 200/20 Mbps (ali su kao SIGURNI da će brzine na optici biti veće -- uskoro) (meni upload znači dosta!) uz 12m 1din.
Kod SBB-a imam 4999 din paket (EON Premium) uz 12m 1din, 12m 25%. Dakle, "prosečno" izađe 1802,5 din na 24m.
Kod Super je 1649,5 din na 24m, i možda imaju OTT servis koji se lakše zloupotrebljava van mreže (sam STB je užas koliko sam čuo).
Ne znam ko je pod-ISP, ali nije ni bitno, bar mi kažu, instalacije su nove i stare 2 meseca.
Da li preći kod njih? Računam da dve glavne zamerke neću imati ovog puta jer:
1. optika ne bi trebala da ima "šum na mreži", "udare napona", "pada kiša i sneg"
2. pošto optika ne crkava, nemam potrebe NIKADA da ih zovem, jer znam da će svaki poziv biti agonija.
Pitao sam šeficu Super službe za brigu o super korisnicima, naravno žena nije znala ništa vezano za samu uslugu, pa ni cenovnik, ali me je uverila da je ugovor na 24m i pola je besplatno, i da će napisati svih 12m 1din na papiru, a ne standardnu ponudu od 4 meseca pa da me prevare.
SBB-eksluzivni TV kanali mi nisu presudni, ali imaju dokumentarne kanale koje SBB polako ukida, a ostalo sve koristim neki VOD servis, od Netflix, HBO GO, Amazon... kad hoću išta da gledam.
Brzina jeste manja za 100 Mbps u download smeru, ali to ne znači ništa jer kod SBB-a svakako nisam imao 300 Mbps već između 190 i 290 Mbps, a nisam našao server koji može ili hoće da realan fajl šalje brže od 100 Mbps. Super Upload je 20 Mbps, i tih 5 Mb mi je bitno, ali takođe i činjenica da ne bi trebalo par sekundi da protok dostigne tih 20 Mbps kao na coax-u.
I još nešto, seliću se uskoro, u deo gde Super optika takođe postoji, pa bi SBB svakako morao da ode sa liste ako nemaju infra. u zgradi (nudili su mi Beogrid, da, super upload, krš download, cena ista kao Coax).
Da skratim, TLDR: Da li je Supernova optika znatno bolja od Radijus Vektor coax-a, i da li da prelazim kod njih za 12m1din akciju?
P.S. Nudili su mi super-Raskid za SBB, ali sam rekao da mi ne treba jer imam svoj obrazac za Raskid.
|