Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

linksys router diskonektuje/rekonektuje internet vezu na svakih par minuta

[es] :: ISP :: ADSL :: linksys router diskonektuje/rekonektuje internet vezu na svakih par minuta

[ Pregleda: 2352 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

manufaktura

Član broj: 179615
Poruke: 1
*.adsl-3.sezampro.yu.



Profil

icon linksys router diskonektuje/rekonektuje internet vezu na svakih par minuta25.04.2008. u 18:19 - pre 197 meseci

Prvi put se susrećem sa ovom tematikom i poludeo sam :( Nemam iskustva sa umrežavanjem i proveo sam 2 dana pokušavajući da namestim internet u našem stanu. Pomoć!

Od Sezama sam dobio nekakav Telsey ADSL modem/router, na kome, prateći dobijena uputstva, namestim sve i to radi bez problema (kada se 1 računar poveže direktno na taj modem). Problemi nastaju kada ethernetom povežem linksysov wireless router WRT54GC, sa željom da naša 3 računara dele internet konekciju. Na svakih par minuta dolazi do diskonektovanja te adsl veze i ponovnog konektovanja, svaki put se dodeljuje nova ip adresa, koja u jednom momentu rikne, pa se rekonektuje i dobije drugu. Sve vreme mogu da pristupim routeru preko njegove lokalne ip adrese, znači wireless radi ok.

Šta sam sve dirao? Od linksysovih podešavanja koje mogu da menjam preko tog web interfejsa, praktično ništa - stavio sam da je internet connection pppoe, stavio user, pass i uključio keep alive opciju, sa redialom na 20 sekundi. Svuda, u linksysovim manualima i po forumima to je jedina sugestija ukoliko dolazi do stalnog diskonektovanja.
Postoji i opcija da se router setuje kao gateway ili kao router, u zavisnosti od toga da li je povezan na još jedan router. Probao sam obe (kada odaberem router, RIP je disabled), ne vredi.

Kada je priključen linksys, ne mogu da pristupim telsey modemu, jer dele istu lokalnu ip, 192.168.1.1. Ako promenim adresu linksysa na 192.168.2.1 (negde sam pročitao da takvu sugestiju), trebalo bi da mogu da pristupim setovanjima modema, međutim ne ide. Šta treba da uradim da mogu da pristupim podešavanjima i za jedan i za drugi device?

Kada otkačim wireless router i odem na podešavanja telsey-a, sva podešavanja su prema sezamovim uputstvima - pppoe, VCI/VPI 8/35, LLC...

Vidim da postoje neka sugestije za podešavanje client/bridge, koja ne razumem. Takođe, pročitao sam da bi možda trebalo prčkati sa statičkim IP adresama na jednoj strani - kojoj, kako? Na oba uređaja je DHCP enabled - da li je to uzrok? Negde sam pročitao da bi trebalo da jednom dam jedan opseg adresa, a drugom drugi? Kojim redosledom setovati? Da li na oba treba da postoji pppoe sa user@sezampro i passom?

Zašto cela ova komplikacija - odnosno, zašto nisam uzeo sezamov wifi router? Uvođenje ADSL je bilo (i dalje je) jedno odvratno iskustvo. 1. aprila sam podneo zahtev za uvođenje ADSL-a, da bih 10. sasvim slučajno, kada sam nazvao telefonom da vidim dokle se stiglo sa uvođenjem, saznao da nisu ni pustili instalaciju (kada sam podnosio zahtev, nisu imali struje i moju porudžbinu su zapisali na papiru, zajedno sa ostalima, ali je nisu obradili). 22. aprila je završena instalacija, ali mi je rečeno da wireless routera nema i da će ih biti tek za 10-ak dana, iako sam ja moj naručio 20 dana ranije. Zato sam kupio router na trećem mestu i, kada sam otišao da platim uslugu, ispalo je da tih routera ipak i dalje ima?!!? U znak izvinjenja, dobio sam taj telsey modem/router na korišćenje umesto onog usb modema bez nadoknade, što je lep gest devojke koja tamo radi. Ali, to je proizvelo dane pakla, kojima ne vidim kraj! Hvala vam unapred na pomoći.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

ChanMaster

Član broj: 12043
Poruke: 551
*.3.14.vie.surfer.at.



+61 Profil

icon Re: linksys router diskonektuje/rekonektuje internet vezu na svakih par minuta25.04.2008. u 19:46 - pre 197 meseci
Citat:
manufaktura

Kada je priključen linksys, ne mogu da pristupim telsey modemu, jer dele istu lokalnu ip, 192.168.1.1. Ako promenim adresu linksysa na 192.168.2.1 (negde sam pročitao da takvu sugestiju), trebalo bi da mogu da pristupim setovanjima modema, međutim ne ide. Šta treba da uradim da mogu da pristupim podešavanjima i za jedan i za drugi device?



Sto se ip-a tice trebalo bi vako da izgleda!
Telsey modem:
DHCP
Ip: 192.168.1.2
Subnetmask: 255.255.255.0
Gateway: 192.168.1.1

DNS1 xxx.xxx.xxx.xxx
DNS2 xxx.xxx.xxx.xxx
Kod DNS-ova nemam blage veze posto koristim internet konekciju u Austriji (ali preko dhcp-a ih dobijas i bitne su

Linsys:
ip ruter a
IP Address 192.168.1.100
IP Subnet Mask 255.255.255.0
DNS: xxx.xxx.xxx.xxx

ip mreze
Ip: 192.168.2.1
Subnetmask: 255.255.255.0
Gateway: 192.168.1.1
DNS xxx.xxx.xxx.xxx
i ukljuci dhcp da ti automatski dodeljuje ip -jeve kompovima i u slucaje da ti internet ne radi onda manualno ukucaj DNS ove od provajdera koji ti se nalaze upisani na telsey modemu

Ovo su moja podesavanja i podesena su sa wireles rutera preko Acces pointa na mrezni ruter ! Radi bez greske i prekida.

Nadam se da te nisam samo jos vise zbunio

(Tamo gde ti nema mogucnosti ubacivanja recimo DNS-a nemoj da te zbunjuje nego ubacuj ono sto imas



[Ovu poruku je menjao ChanMaster dana 25.04.2008. u 21:00 GMT+1]

 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: linksys router diskonektuje/rekonektuje internet vezu na svakih par minuta

[ Pregleda: 2352 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.