Opisao sam pre godinu, dve, moje iskustvo sa toner transferom, ali tog teksta ovde na forumu vise nema.
Najkrace, na laserskom stampacu stampao sam shemu na termostabilnu foliju (ima po knjizarama). Tako dobijen film polozis na bakar (strana sa koje je toner na bakar). Po coskovima sam ucvrscivao foliju za pertinax sa komadicima selotejp-a.
Okrenes peglu naopacke, postavis na temperaturu, recimo, 150-160c(ako je indikacija drugacija, negde u podrucju za osetljive materijale, vuna, svila, etc

.
Na nju stavis plocicu, pretinax sa donje, bakar sa folijom gore. Nekim oblim predmetom(npr. drskom od srafcigera) lagano prelazis preko vodova. Nakon kraceg vremena (20-30sec) prelaskom preko debljih vodova, kroz termostabilnu foliju, vidi se da se toner razliva. Tada plocicu odnesete na krace vreme u friz (Cca 5min). Skidanje folije treba obaviti pazljivo, zavrtati je sa jednog kraja ka drugom dok se skroz ne odvoji(kao kada otvarate konzervu sardine). Ukoliko ste zadovoljni kako je ispalo, sledi postupak nagrizanja.
Ako se neki vod malo vise razlio, sklapelom skinite visak tonera.
Ako je u prekidu, markerom popravite.
Ako je veci broj vodova ostecen, onda odstampajte i ponovite postupak preko postojecih vodova.
Ja sam uvek stampao 2 ili vise istih shema, pa po potrebi ovo koristio. Neki put se dobije tako dobar otisak da nisam ni skidao toner sa vodova, vec samo sa lemnih tacaka.
Podesavanje temperature moze da varira, potrebno je malo probe. Selotejp je dobra indikacija. ako prebrzo se pocne topiti i hoce da gori, temperatura je prevelika. u tom slucaju, cak i pertinax hoce da zagori i zamirise.

Sa druge strane, ni premala temperatura nije pozeljna, jer se nista korisno ne u radi. Tu treba naci pravu meru sto ostavljam vama.