Predlozi su: vođenje računovodstva, edukacija, poslovno savetovanje, izrada softvera, veb-stranica, marketing i slično. Sve te delatnosti imaju potencijala i za njih ima slobodnog prostora na tržištu, samo treba pronaći odgovarajuću nišu u toj kategoriji.
Kad "novi poslovni čovek" počinje da se bori za svoje mesto i kad tome posveti dovoljno vremena, najvažniji su ozbiljnost i kvalitet rada.
Novi biznismeni, međutim, po pravilu, razmišljaju o proizvodu/usluzi koju bi ponudili drugim ljudima, i onda krenu u računicu - zarada je 100 dinara po proizvodu, puta 1.000 ljudi, to je 100.000 dinara!!!
Ali, oprezni savetuju usmerenje na firme i posao s firmama. Tu samo jedna faktura može biti od 100.000 dinara. Prednost rada s fizičkim licima je što oni u principu daju novac odmah i naplata je sigurna, dok kod preduzeća to može biti problem. Sve ostalo je u korist opredeljenja za firme. Koji pojedinac će platiti 30.000 dinara za savete? Međutim firme plaćaju i po 3.000 evra i više za konsultantske usluge. Doduše, nekad kasne, ali je to neizbežna borba i istovremeno formiranje liste - s kim raditi a s kim ne.
U početku svakog posla, normalna je zebnja, trema i nelagoda. Ali, samo je jedan pravi strah, a to je strah od neuspeha.
Šta ako krenem i ne uspem, izgubim svoj ili tuđ novac, a usput je još protraćeno i vreme i živci? Ništa zato, treba pokušati ponovo, sve dok se ne stigne do uspeha. Ako je čovek naučio da vozi bicikl bez obzira na broj padova - isto je tako i sa biznisom.
Šta ako me država "uzme u šemu"?
Neće, ako nema nepravilnosti sa gotovinom, jer inspekcije u 99 odsto slučajeva kontrolišu keš, odnosno blagajnu. Zbog toga je najbolje da se uopšte ne posluje gotovinom i kad inspekcija dođe može samo da gleda promet preko žiro-računa.
24sata
Quaerite et invenietis | Everything in life is Luck -- Donald Trump | http://www.akcenat.info | Momenat – Vaša instant doza vesti | Part Time Freelance Journalist