@whitie2004
Jedno je šta ti rekla šalteruša, a drugo je ugovor. Dal' ti je pomenula, ili nije da navedena cena podrazumeva ugovornu obavezu - ne znam. U gužvi, u poslovnicama, jedno se kaže - drugo se čuje.
Evo kako piše na sajtu MTS:
Ugovori sa komunikacionim kompanijama postoje od početka devedesetih, i mislim da sam ih potpisao bar jedno pedesetak. Minimum!
Svi mogući ugovori za inernet (od vremena dial-up) pa onda kablovska, pa onda ujedinjeno, pa mobilni, ja, žena, ja za maloletne sinove ....
Odgovorno tvrdim: nijedan nisam čitao u poslovnici, i nikad me niko nije prevario. Uvek sam plaćao obaveze uredno i na vreme. Bilo je par grešaka, koje su rešene.
Čitanje ugovora u poslovnici je nemoguća misija (Mission Impossible, svi nastavci)
Sadašnji zakon ti omogućava upravo obratno: slobodno potpiši, pa kući pročitaj, jer ne mogu ti naplatiti ništa ako raskineš ugovor posle nekoliko dana.
A još je liberalnije ako ti pošalju ugovor kurirskom službom, na adresu. Onda imaš 15 dana da kažeš - predomislio sam se.
U poslovnicama telekomunikacionih operatera (a i u bankama i drugde) šalteruše imaju naviku da ti ne pokažu ugovor, nego odma' okrenu poslednju stranu i kažu "ovde potpišite"
Neki put se zainatim (ako mi je šalteruša antipatična) pa kažem "čekajte malo, ne može to tako, dajte mi da vidim šta potpipsujem ..." i onda pogeldam, i naravno, opet potpišem.
Jedino, kad sam potpisivao ugovor o stambenom kreditu, dobro sam čitao, proučavao - i naravno potpisao.
Mala digresija i poređenje, a u vezi toga šta ti je rekla šalteruša.
Na polisi osiguranja za nekretnine piše:

Dakle, ne samo šta je REKAO agent osiguranja, već i šta je napisao i POTPISAO (i lupio pečat) agent osiganja - ne važi ako nije u skladu sa pravilima kompanije.
[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 03.03.2022. u 09:37 GMT+1]
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji