Chrome skine .zip fajl, i posle skidanja ga >proglasi< malicioznim:

Razumem ja ideju, Chrome je prosao kroz .zip arhivu, nasao .exe fajlove i video da nemaju digitalni potpis.
Ali umesto nazivanja "potencijalno malicioznim" (a i to je upitno), oni bez frke arhivu prozivaju >malicioznom<. Znaci nista "mozda", vec bez frke: maliciozno. Naravno, u arhivi nema nista maliciozno. Isti problem mozete i sami napraviti, iskompajlirajte neki fajl u .exe, snimite ga na server i skinite sa Chrome browserom. Maliciozni ste.
Posto nisam autor pomenutog softvera, to me ne pogadja. Stvari koje ja radim imaju digitalni potpis (iz drugih razloga, posto je neophodan za kernel-mode drajvere u Windowsu) pa Google Chrome ne naziva isti malicioznim.
Ali na ovom primeru se vidi koliko je Google van kontrole zapravo. Mogu da bez frke nazivaju tudje fajlove, bez ikakvih dokaza, malicioznim. Bez ikakvih problema.
Ja se iskreno nadam da ce neko, konacno, da ih tuzi za ovo. Verovatno veci proizvodjaci softvera nemaju problem posto je softver komercijalnih izdavaca danas prakticno uvek potpisan. Ali prosto je neverovatno da neko moze ovoliko daleko da ide i da tudja dela naziva malicioznim bez ikakvih osnova.
Nije ovo prvi put, Google je vec poznat po gazenju drugih pausalnim preuzimanjem tzv. "orphaned" dela (masovno skeniranje knjiga, pa "ako prodje - prodje"), za sta su vec opaljeni kaznom u Evropi.
Windows "SmartScreen" je, takodje, flagovao fajl, ali sa daleko razumnijom porukom (mada i o tome bi se moglo diskutovati):

Sigurnost je jedna stvar, ali to sto Google radi je vec nesto drugo.
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey