@drmilun9
Korišćenje php-a pod linux-om ti omogućuje da koristiš php i mimo pretraživača, nevezano za http server. To je jedna od prednosti jer, linux jeste (po meni) native platforma za php.. pa i za Python. Osim toga, nema neke prednosti ako se fokusiraš na web i na aplikacije koje rade pomoću weba. U tom slučaju, Linux, Windows, dođe mu isto. Razlike su jako male. Uglavnom putanje, shell_exec, CLI, itd.
Onoga trenutka kada budeš morao sam da uzmeš neki dedicated remote server pa da ga sređuješ, tu će poznavanje Linux eko-sistema i te kako da ti koristi i imaćeš jako malo glavobolja, ako ih bude i bilo tih glavobolja.
Inače, korišćenje Linuxa danas... i korišćenje linuxa pre 5 godina... nema veze s' vezom. Lindža je toliko napredovao na polju desktop-a, da je to neverovatno. Ako voliš php i rad u istom, ne vidim zašto ne bi izdvojio (onda kada nađeš) ne više od 3 do 4 dana lufta, pa lepo isprobaj neku distribuciju i vidi i sam. Sve su praktično "live" (try and install or try and forget about it). Svaki linux koji ume da se snađe sa zvukom ili zvučnom karticom koju imaš ('beš ti takav posao ako nema muzikice dok čukaš i uništavaš tastaturu) će ti biti više nego dovoljan da probaš sa php-om.
Citat:
Burgos: Ne razumem ovu izjavu, možeš li malo da pojasniš koje se to pogrešne navike razvijaju programiranjem na Linuxu?
I meni takođe.. izjava nije baš najjasnija. Deluje kao da Peđa još uvek nema iskustva sa obe platforme.
______________
edit: Prva rečenica koju sam složio, nije tačna. Mnogo nije tačna.

Al' nema veze, neću da je brišem, nek' stoji.
Poenta cele priče je ta da se php u 99% slučajeva koristi za WEB. A za taj rad, potreban je i web server. http protokol, jel' da? A linux, sam po sebi (primary ROLE) jeste server, pa ti sam zaključi, drmilun9.
[Ovu poruku je menjao plus_minus dana 27.03.2013. u 21:43 GMT+1]
about:networking