--
2. Kada gledam specifikackije UPS-eva, svi imaju nešto što se zove snaga i kapacitet. Uzmimo za primer ovaj.
Proizvođač : APC
Model: BK650EI
Kapacitet: 650VA
Snaga: 400W
Interface: RS-232, USB
Baterija: RBC17
Punjenje baterije: 8h
Autonomija rada: 14.8min (200W), 4.7min (400W)
Šta mu je ovo snaga, a šta kapacitet? Da li snaga znači koliko UPS troši struje, a kapacitet koliku potrošnju može da podrži kod uređaja koji štiti... ili je obrnuto? :[
--
3. Moja mašina obično troši 380-400W, ali napajanje koje imam je od 650W. Da li u ovom mom slučaju UPS uređaj mora da mi podržava makar onoliko koliko mi mašina inače troši (do 400W) ili mora da može da mi podrži makar 650W jer mi je napajanje toliko jako?
--
4. Što se tiče samo regulisanja napona, da li ovaj uređaj reguliše napon jednako efikasno kao i bilo koji drugi UPS ili je UPS ipak bolje rešenje za to?
--
5. Koliki je šok za računar, odnosno za računarske komponente, kada nestane struja? Da li je veće zlo nestanak struje ili povišeni/sniženi napon?
--
6. Što se tiče onog regulatora napona koji sam spomenuo gore, na našim sajtovima viđam regulatore napona samo sa ovakvim slikama:

Kako ja da priključim neki električni uređaj u regulator napona sa takvim izlazom? :/
Zar ne bi trebalo da je izlaz ovog uređaja za naše tržište ovakav?

No, takvu sliku ne nađoh na domaćim sajtovima prodavnica računara.
--
Imam naviku da redovno snimam svoje poslove, tako da me nestanak struje nikada nije nešto kirtično omeo u tom pogledu. Koliko znam, u mom naselju je katastrofa napon i gotovo svakodnevno dolazi do povišenog/sniženog napona. Dešavalo mi se već da crkavaju komponente, verovatno zbog loše struje.