Na pokretanje ove teme navela me želja da pokušam da napravim pločicu za Borin STUDIO-NG čiju je šemu (doduše i rad na pločici pa i samu pločicu) ponudio nekome ko bi se ozbiljno pozabavio oživljavanjem ovog za sada prototipa. Ne smatram sebe kompetentnim a ni dovoljno vještim ni naučenim da se ozbiljno i temeljno pozabavim ovakvim zadatkom,jer nemam mjerne opreme,znanja a ni pristojne zvučnike da bi mogao dati relevantnu ocjenu o radu ovog pojačala pa nisam ni pokušao da zatražim od njega izgled pločice,ali mi se javila želja da pokušam sam nešto da osmislim prema šemi koja je bila ponuđena (http://www.accosijek.com/forum...hp?topic=678.msg22213#msg22213) .
Kao srednjoškolac uspjevao sam da šeme pojačala,ispravljača,led-indikatora i sličnog pretočim u funkcionalne pločice i uređaje,znao sam da vodovi kojima teku velike struje treba da budu što deblji,da treba tranzistorima koji se griju ostaviti dovoljno prostora za hladnjake i hlađenje...
Ali jedna Borina opaska-da loš dizajn pločice može značajno da naruši karakteristike inače dobro osmišljenog uređaja-navela me da se zapitam koji su to parametri,šta izbjegavati a čemu težiti,na šta obratiti pažnju,a na šta posebno obratiti pažnju kad je riječ o jednom iole uspješnom dizajnu pločice prema zadatoj šemi?
Mogu li se dati neke osnovne smjernice da bi se taj posao dao uspješno odraditi ili za to treba ipak fakultetsko obrazovanje i duboko razumjevanje teorije?
Pozdrav svima i nadam se da ćete svi vi koji znate (po)nešto o ovom naći vremena i volje da učestvujete u ovoj temi i svoje znanje pretočite i u slova,na dobrobit svih nas koji bi po nešto i da samostalno nacrtamo!
Hajde sad da se zaletimo,pa polako...

spustiće te na svoj nivo i pobediti
iskustvom"