5. Kaže se da je na nultom potencijalu jer je potencijal u okolini naelektrisanog tela :

, pa ako

, zaključuje se da je potencijal jednak nuli.
To je i jasno jer je polje u okolini tela :

što će reći da polje opada sa kvadratom rastojanja . Znači , potencijal tela u beskonačnosti je jednak nuli .
6.Nije isto , zato što napon predstavlja odnos razliku dva ili više potencijala , a relacijom 5. se uzima samo odnos dva potencijala.
S druge strane , napon nije samo razlika posmatranog i potencijala u beskonačnosti , pa je pokušano da se dočara preko rada , koliko iznosi i šta može potencijalna razlika od jednoh volta .
Sile el. polja u svakoj tački mogu da budu jednake ako je polje homogeno (a r ili d= const. ) a mogu da budu i različite kod nehomogenog polja . U praksi su uvek različite.
Ako se hoće ekonomisti da objasni struja , onda mu kažeš da je to usmereno kretanje elektrona ... A onda će on da te pita ˝pa jel taj elektron dođe iz Đerdapa u BG kod mene u sijalicu˝ .
Struja je pojava kvantne mehanike , i svako poistovećivanje sa klasičnom mehanikom je aproksimacija pri kojom objašnjenje gubi smisao .
Postoji nekoliko vrsta struja , kondukcione , konvekcione i struje dielektričnog pomeraja . Sve te tri čine totalnu struju , a to je ona koju ti vidiš .
A svaka od ove tri nastaje na poseban način , neke nemaju nikakve veze sa elektronima , a neke imaju .
One koje imaju , sačinjene su od interagovanja elektrona sa susednim atomima i elektronima sa složen način , pri čemu je tok energije tako udešen da bude kontrolisan i da se kreće ka potrošaču .
[Ovu poruku je menjao paga dana 22.05.2011. u 12:03 GMT+1]