Ovo vam je UCD http://www.classd.fromru.com/circuits.html - inace originalni dizajn Bruno Putzeys-a koji je nekada radio za Philips a sada za Hypex ( koristite online translator za prevodjenje ). Na pomenutom sajtu se pored sema moze naci i PCB !
Naravno Hypex koristi maksimalno uparene tranzistore za ulazni komparator, i sve neophodne zastite na jednoj stampanoj plocici.
Na diyforumima se moze naci dosta tema o UCD-u.
Kad sam tek počinjao da tražim audio sheme naletio sam i na ovo pojačalo. Ne znam kakvo je a koliko se sjećam bilo je dobrih ocjena. Nadam se da će iskusniji i stručniji dati svoj sud da li ga treba stavljati na listu ili ne. http://www.lf-pro.net/mbittner/Sym5_Webpage/symasym5.html
Nije Hypex uopste komplikovan. Obrati paznju da je Hypex proizvodjac, koji svoje module zasniva na UCD principu. Sam koncept UCD-a je prilicno jednostavan. Dole je modifikovana sema koja sadrzi samo pojacavac ( bez zastita i diferencijalnog ulaza ), i mislim da je relativno jednostavana.
Evo i slicica jednog mog pojacavaca, zasnovanog na UCD principu, ali ne po ovoj okacenoj semi. Moze se reci da je to sirotinjski ( srpski ) UCD.
To je isto što i PA300, samo veća snaga, i zove se PA600.
Citat:
mm-tech: Nije Hypex uopste komplikovan. Obrati paznju da je Hypex proizvodjac, koji svoje module zasniva na UCD principu. Sam koncept UCD-a je prilicno jednostavan. Dole je modifikovana sema koja sadrzi samo pojacavac ( bez zastita i diferencijalnog ulaza ), i mislim da je relativno jednostavana.
Evo i slicica jednog mog pojacavaca, zasnovanog na UCD principu, ali ne po ovoj okacenoj semi. Moze se reci da je to sirotinjski ( srpski ) UCD.