U suštini, nebitno je koji se metod stavljanja paste koristi, jer je bitno samo da pasta prekrije ceo procesor. Sve što je višak biće mehanički istisnuto u svim pravcima, pa zbog toga ne treba bespotrebno preterivati sa količinom i arčiti pastu.
Kada se koriste elektro-provodljive paste (tzv. srebrne) potrebno je paziti da se ne namaže previše i tako dođe do mogućnosti da pasta dospe do ploče.
U pogledu poliranja, empirijskom metodom utvrđeno, gotovo da ne postoji hladnjak čija je obrada naležuće površine makar približna onome što se može dobiti u kućnoj radinosti.
Primera radi, neke procesore sam "ohladio" čak i za 8-10 stepeni, nakon što sam ispolirao površinu hladnjaka.
Sam proces poliranja nije nikakva babaroga, ali je neophodno pridržavati se nekih osnovnih smernica prilikom tog postupka, kako kasnije ne bismo napravili još goru situaciju.
Najpre, poželjno je razmontirati kuler, tako da se odvoji hladnjak od ventilatora i svih pripadajućih zatezača, šnala, opruga i čega sve već nema na savremenim kulerima. Nakon ovoga, horizontalan rad ruku u pravcu levo-desno od vrha ka dnu naležuće površine, koristeći najfiniji brusni papir (vodena šmirgla, granulacije 1000-2000, ali bez korišćenja vode) i tako ponavljajući uzastopno u trajanju od cca. 3 minuta. Isti postupak treba primeniti i poprečno, u istom trajanju.
Nakon provizornog čišćenja hladnjaka od metalne prašine, brušenje treba nastaviti kružnim pokretima, tako da se više puta pređe cela površina, a na kraju se nanovo vratiti na početni tretman (paralelno levo-desno, odozgo na dole, minimalnim koracima).
VRLO JE BITNO DA SE PRI BRUŠENJU OBRAĐUJE CELA POVRŠINA HLADNJAKA, kako bi se izbegla mogućnost pojavljivanja velikih udubljenja, što bi dovelo do krajnje nepravilnog naleganja hladnjaka na površinu procesora!
Posle ovoga, tuširanje vrelom vodom. Hladnjak bacite u kadu i maltretirate ga što snažnijim mlazom vruće vode, kako bi se sprali svi opiljci i metalna prašina, koji su vrlo nezgodni neprijatelji vašoj matičnoj ploči!
Kada se i to završi - pravljenje frizure, odnosno feniranje. Postavite hladnjak tako da fen može da ga ozbiljno zagreje i time isuši sve skrivene pore i rebra od zaostale vode. Feniranje nije potrebno raditi više od par minuta, ali je potrebno biti obazriv nakon toga, kako vam koža ne bi ostala na usijanom hladnjaku.
Malo pamučne vate i paste za zube (ne mora neka skupa, može bilo kakva

) privode tretman kozmetičkog ulepšavanja kraju, pri čemu će pasta da da konačni glanc vašem hladnjaku. Dobro istrljajte, a onda i obrišite vatom natopljenom alkoholom. Eventualno, ako vam je lakše, prionite na još jedno tuširanje.
Turite pastu (ovaj put termalnu) i u zdravlje!
Pozdrav