Citat:
L a d y: Dobro, a da li postoji neki nacin da se to izvede kroz kod?
Verovatno ima, ali ne mogu da ti garantujem da ce tvoj problem biti resiv, jer se ja direktno ne bavim time ovde (sa reporting services, ne resavanjem problema

). MOj savet ti je da ako hoces da se bakces sa time, pogledaj ovaj link:
Reporting Services Extension 2005. API je malo bolji nego za stari reporting services, za koji cak ne znam nista.
Citat:
negyxo: Jao, za ovaj deo sam mislio da ide mnogo elegantije ali se ispostavlja da ide preko manipulacije xml-a, tacnije same definicije reporta.
To je glavna navlakusa ove tehnologije, sve je XML u pozadini pa je interoperability jak. Medjutim funkcionalnost je jos uvek nesto sto moraju da dosta dorade da bi ozbiljno konkurisali CR-u.
Citat:
negyxo: Ako moze jedno pitanje, jel bas moras preko koda to da resis? Ne vidim potrebu da radis preko koda sem ako ne sluzi za neke dinamicne, genericke izvestaje sto je onda OK, ali ako svaki izvestaj radis malo designer, malo kod, onda... pa ne znam, malo je tricky. Ja obicno gledam da se oslonim maksimalno na designer, bez trunke koda, ovo sam radio i u CR a plan mi je i u RS.
Kao sto rekoh, taj deo strane van contexta data tabele i ne vidim kakva manipulacija (sem mozda suludog sracunavanja visine i ubacivanja blanko redova

) bi ovo mogla da resi elegantno. Mozda i gresim, pa eto pratim ovu temu, mozda i ja naucim nesto novo. Moje cvrsto stanoviste je da ovaj proizvod ima jos dosta pred sobom dok ne postane stvarna alternativa CRu. Sto se tice koda, verovatno moze da se kroz neke evente sumira kolona i onda na eventu za procesiranje footera ta vrednost izbaci.
Citat:
negyxo: Nego natrag na tvoj problem. Ucitaj report u XmlDocument i posle manipulisi sa njim kako hoces. Kada zavrsis sa xml-om imas u LocalReport klasi f-ju LoadReportDefinition da vratis/setujes novu definiciju reporta. A za kopanje po rdlc xml-u najbolje otvori jedan i gledaj xml definiciju da bi videla sta je sta, ovo bas gadno zvuci ali drugi nacin ja ne znam, bilo bi lepo kada bi bio dostupan jedan objektni model ali jbg, nema, u CR nema ni toliko.
Ovo nije tacno. CR ima objektni model i jes da je malo rogobatan kao posledica COM zaostavstine, ipak je funkcionalan. Jedino sto me kod njih nervira je sto imaju idealnu priliku da objektni model izvestaja preslikaju u klasu (da omoguce strong typing i direktan pristup elementima umesto kopanja po kolekcijama) ali to nisu uradili iz nekog razloga.
Citat:
negyxo:Pozdrav, 'di si

- do sada
Ajd vec na samom pocetku da te smaram, da li bi mogao da kazes neke generalne utiske, iskustva sta sve ne valja kod RS-a. Ja se planiram prebaciti na RS, tako reci vec sam polako zagazio u RS, jer problem su mi licence kod CR. Sva resenja mi se zasnivaju na besplatnim alatima, pa bi i RS u lokalnom modu, ili tacnije samo reporting controls koristio.
Otpozdrav

Ovako, RS mi se ne svidja zato sto je genericki, napravljen je da bi i retartirani menadzeri mogli da prave svoje reporte posto im je crystal reports wizard previse komplikovan i da te reporte publikuju na centralno mesto gde ce biti dostupni svima (nesto kao crystal reports server), plus da se zadatak procesiranja izvestaja i prenosa podataka u report obavlja na samom SQL serveru. Samo su zaboravili da neko opet mora da napravi query-je je i data sourceve za te reporte sto kompletno negiora tu celu filozofiju u startu i naravno i dalje ne vidim da iko sem programera pravi izvetaje u RSu, a menadzeri koji znaju da se izbore sa RSom znaju da se izbore i sa CRom. Ako hoces da koristis samo dizajner, a imas specificne izvestaje koji ne lice na fakture, bolje odmah odustani. Jednostavno nije vredno truda, brze ces stvar zavrsiti preko CR-a. Ideja je stvarno ok, report kao XML, otvoren standard, od svega toga moze samo da bude bolje, ali je jednostavno nedovrseno. Ja obozavam da vidim firme ovde koje se kao magarad zalete i prebace sve svoje izvestaje u RS i ostave "sitnice za kraj" pa kad sekretarica treba da odstampa labele sa adresama za hitni cirkular, a onda krece kukanje

A ko se kaci sa sekretaricom generalnog, tesko moze da se nada svetloj buducnosti
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog
naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji
je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan,
sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv - Z.Đinđić