Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

elitemadzone.org :: AutoZone :: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

Strane: << < .. 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1468355 | Odgovora: 5068 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema01.05.2013. u 10:04 - pre 135 meseci
Zaribali verovatno. Menjaj. Kostaju od 5000 do 7500 komad, zavisi koji proizvodjac.
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema01.05.2013. u 10:50 - pre 135 meseci
Ako su uljani moze reparacija ako su gasni (kao kod mene) novi. A mozes i polovne.
Valjalo bi i opruge zameniti i staviti od carine (sto ja nisam i napravio sam gresku) i cim dodjem do nekih para to cu sigurno uraditi.


POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

vradojicic85
Vladimir
Diplomirani elektro inzenjer
EMS
Valjevo

Član broj: 313051
Poruke: 68
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema01.05.2013. u 11:20 - pre 135 meseci
Valjevo - Pirot, ukupno 331km, 130km autoputa, cetiri osobe u kolima, gepek pun stvari, potrosio 18l benzina.
Prosek 5.5l/100km.
Prosecna brzina 80km/h, na autoputu oko 125, na jednoj deonici 170, brze nisam smeo a mogla je.
Ja prezadovoljan!
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema01.05.2013. u 11:25 - pre 135 meseci
Ako si merio brzinometrom, prosek ti je 75, na autoputu 119-120 a 170 ti je 160 maksimum.

Meni na 130kmh na GPS pokazuje skoro 140kmh na brzinomeru. Izracunao sam da gresi nekih 6,25% na visokim i oko 5% na malim brzinama maksimum.

Sto znaci da karburatorska verzija Corolle trosi isto kao i XLi model, moj prosek na magistrali je oko 5 litara, a verovatno bi u uslovima kao tvojim potrosio identicno, taman za 7-8kmh manja brzina na autoputu i vise magistrale i to je to.

Moj prosek Mladenovac - Palanka uglavnom bude 4,8 otprilike ako vozim brze (preko 80 ali ispod 90). To sam 2-3 puta merio, sa manjom brzinom verujem da ide jos nize.

Ovo sve vazi naravno ako je karburator ispravan.

Fabricka potrosnja je sledeca:

90kmh (V) - 5,1
130kmh (V) - 6,9
Grad - 7,4

Za model 2E sa Aisan karburatorom (koji nije onaj V tip).

Sto znaci da se potpuno uklapam u fabricku potrosnju, mozda 0,1 - 0,2 litre vise plafon.
 
Odgovor na temu

Ivan91
Ivan Ilic
Beograd, Srbija

Član broj: 304051
Poruke: 31
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema02.05.2013. u 13:22 - pre 135 meseci
Pun auto, neravan put i izgleda da su se odglavili, videcemo kolko ce to da traje.. Inace gasni su vrovatno, nikad nisu menjani :/
Sedi u moj smeirski traktor da oremo mlecni put
 
Odgovor na temu

BoraMalivuk

Član broj: 310634
Poruke: 38
5.134.105.*



Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema02.05.2013. u 23:01 - pre 135 meseci
Momci pozdrav svima. Posto sam pre nekog vremena naleteo na dobro ocuvan motor, a olupan auto, odlucio sam da ga prebacim u svoju Corollu tako da sada imam na prodaju kompletan motor sa glavom i cak i menjac. Motor je trosio ulja u dobroj meri, tacno ne mogu reci jer je cureo na semeringu, glava mu je dobra i menjac je ispravan. Ako znate gde bi mogao da ponudim ili koga bi interesovalo, bio bih vam zahvalan.
 
Odgovor na temu

vradojicic85
Vladimir
Diplomirani elektro inzenjer
EMS
Valjevo

Član broj: 313051
Poruke: 68
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema03.05.2013. u 20:23 - pre 135 meseci
Pa znas kako, prosecnu sam izracunao deleci kilometrazu sa vremenom za koje sam stigao, to izadje oko 79km/h.
5.5 l/100km je meni super, auto je pun, vec je presao 281000, od kad sam promenio ulje za 2000 km nije pomerio na meracu.

Dobra kola!
 
Odgovor na temu

ing.danguba
IKONIĆ IVAN
Mašinski inžinjer
tehnički pregled vozila,BEOGRAD
Beograd

Član broj: 313192
Poruke: 47
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema12.05.2013. u 20:21 - pre 134 meseci
Pozdrav kolege,da nekažem drugovi,posle otprilike 2 meseca moram priznati da mi nedostaje moje rusko vozilo koje sam vozio duže godina.Nema sumnje da je ovaj japanac oličenje komfora ,kvaliteta pa i neke elegantne linije ali i ja sam "okusio"mukice sa vakumima,ler gasom i plinom.Za sada pošto auto vozim svaki dan nešto sam rešio privremeno tj,povecao ler gas na plinu a na karburatoru sam sa vozačeve strane skinuo neki "taster"u vidu klipa koji je povezan sa strujom,zlatnjikave boje i tu napravio od lima jednu vrstu graničnika da mi se leptir ne bi vraćao suviše unazad u početni položaj jer mi se prilikom toga auto gasio.Neznam čemu služi taj taster ali za mene je trenutno "višak delova__" i za sada nije bitan.Motor mi je suv,izgleda da netroši gram ulja,sipao sam neko Eneos ulje za koje prvi put čujem.Ventili mi se čuju dok je motor hladan i ne znam da li ona ima samoštelujuće hidro podizače jer oni se ne bi smeli čuti.BRINE me jako zvuk nalik "KLAPARANJU" kada palim auto i taj zvuk se čuje samo par taktova kada motor počinje sa radom...nakon toga se čuje samo klasično tak tak tak koje potiče od povećanog zazora između ventila i bregaste dok se motor malo ne ugreje i to me nebrine toliko koliko ono sto jako zaklapara kada motor kreće u rad.Želeo bih da pozdravim ove ljude sa iskustvom i da ih pitam za konstataciju i sve ostale koji su "tukli" razne bitke sa ovim japancem...
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema12.05.2013. u 20:32 - pre 134 meseci
Eneos ulja su jedna od najboljih na planeti :)

Sto se tice problema, ti ustvari imas problem zbog plina. Ja svima savetujem da skinu plin sa tog motora (problemi sa ler gasom i gasenjem).

Cuju ti se podizaci a ne ventili, normalno je ako je presao puno. Aali samo ako se cuju samo prilikom prvog paljenja, kada auto duze odstoji (preko noci recimo).

Ipak, proveri dve stvari:

- Ako se cuju stalno, dakle prilikom svakog paljenja (cak i pola sata nakon sto ugasis motor pa upalis), mozda imas los filter ulja

- Drzi stisnuto kvacilo kad palis, cisto da eliminisemo i druk lager koji daje jako slican zvuk prilikom paljenja ako nije pritisnuto kvacilo a star je.
 
Odgovor na temu

Cezar Corolla
Automehanicar

Član broj: 308649
Poruke: 477



+52 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema13.05.2013. u 08:36 - pre 134 meseci
Moj ima plin i apsolutno nikakvih problema nema. Radi kao sat. Treba naci dobrog majstora za podesavanje plina ili karburatora, vakuuma i polugica.

Sto se tice klaparanja, sumnjamda moze biti druk lezaj, jer bi se cuo svaki put kad stisne kvacilo, a ne samo kad pali.

Da li odmah gasi lampicu za ulje, ili posle par sekundi nakon paljenja motora? Mozda je filter ulja nekvalitetan. Odatle klaparanje prvih trenutaka kad upali.

Da li znas jeli motor sa hidropodizacima ili nije? Vecina Corolla 1,3 ih nema. Ako ima, onda odatle klaparanje dok je hladan. Ako nema hidropodizace, onda treba nastelovati ventile.
 
Odgovor na temu

ing.danguba
IKONIĆ IVAN
Mašinski inžinjer
tehnički pregled vozila,BEOGRAD
Beograd

Član broj: 313192
Poruke: 47
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema13.05.2013. u 19:54 - pre 134 meseci
BILI STE U PRAVU!! Tačno je da se to dešava kad auto "odstoji" ili prenoći,nema sumnje da su podizači...(Bogu hvala da nije klipni mehanizam i ležajevi na radilici).Zvuk ne potiče od transmisije,druk ležaj obično "šušti" kada se pritisne kuplung,kad se pusti malo se čuje snop zupčanika u menjaču kao da ima manjak ulja ali ne strašno,dakle to nije.Lampica se zaista gasi posle 2,3 sekunde znači malo kasni u odnosu na vozila koja sam vozio do sada.Filter ulja je CHAMPION C 138 kao orginal.Ima logike jer on verovatno kao i onaj koji sam menjao je bio prazan prilikom zamene tako da motor kada krene u rad podmazivanja nema dok se prvo on nedopuni pa od njega ide dalje kroz kanale razvoda tako da je to očigledno "suvi start",još kad bih znao da li ima hidro podizače ili klasične....zamenio bih ali mora da pričeka malo do velikog servisa.Moj problem je što silom prilika uzeh auto za koje ne znam puno o istoriji održavanja a i samo auto tek upoznajem a finansisijki za sada nemogu da poradim sve da bih od toga časa znao da imam i veliki servis i lamelu i super karburaciju i da je auto sposoban u potpunosti za put i eksploataciju.
Nadam se da to klaparanje nešteti ničemu.Ova Toyota ima preko 300000 km iza sebe,menjao sam prednji most jer je bio jako truo kao i cela kočiona instalacija je morala biti zamenjena,zadnji cilindri,pakne,pločice,gibljiva creva,obrada diskova,doboša a i remont letve volana i to sve istog dana kad je kupljena da bi mogla na asfalt.Motor iznenadjujuće suv,iberlauf takođe,svećice orginal Denso bele kao sneg.Verujem da je motor remontovan jer mi je nemoguće da je takav posle tolikih kilometara.
 
Odgovor na temu

Cezar Corolla
Automehanicar

Član broj: 308649
Poruke: 477



+52 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema13.05.2013. u 20:25 - pre 134 meseci
Nisu to podizaci, jer ti verovatno nemas podizace (hidropodizace), a drugacije i nemas na tom motoru. Tebi lupa radilica, dok ne dobije ulje. Zato kasni lampica za ulje sa gasenjem.

Uradi ispiranje motora, ako nisi i opet sipaj kvalitetno ulje i novi filter, ako je jak olupanje. Ako se samo malo cuje, to nije ni cudno sa toliko kilometara, a remont motora verovatno nije radjen. Ti motori prelaze jako mnogo.
 
Odgovor na temu

ing.danguba
IKONIĆ IVAN
Mašinski inžinjer
tehnički pregled vozila,BEOGRAD
Beograd

Član broj: 313192
Poruke: 47
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema13.05.2013. u 21:03 - pre 134 meseci
...uh to bi bila loša vest skroz.To sam posumnjao i ja jer ako su loši "leteći" ležajevi na radilici teže ostvaruje pritisak ulja pa pumpi treba par sekundi.Ali ako je tako palila bi lampicu na leru kad je vruć motor i pritisak ulja opadne.Probao sam da mrdnem radilicu na remenici PK kaiša,nisam našao zazor..."ležeći"ležaj radilice je znači ok.Dobar mehaničar na sluh otkrije kad radilica lupa,to se čuje i kada je motor vruć kada se naglo doda gas u leru...to i ti sam znaš po tvojoj profesiji bolje od mene verovatno.Neznam da li da ispiram motor,verujem da je čist zbog plina a i merač kada pogledam ulje je sasvim žuto posle 1000 km.Ulje je mineralno 15-40 Eneos...padalo mi na pamet i gušće...
 
Odgovor na temu

Cezar Corolla
Automehanicar

Član broj: 308649
Poruke: 477



+52 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema13.05.2013. u 23:09 - pre 134 meseci
Neces ti rukom osetiti zazor na radilici. Nije taj zazor toliko povecan, nego se ulje vrati iz filtera u karter, pa mu treba malo vremena da povuce ponovo. A s obzirom da ima toliko kilometara, nije cudno. Imas malo zazora izmedju bloka motora i uljne pumpe, pa zato se ulje vrati iz filtera u karter, a filter stoji "naglavacke".

Ako to traje samo 2-3 sekunde, ne brini, nego vozi. 300.000 km je ipak dosta. S tim lupkanjem ces preci jos 100.000. Samo sipaj kvalitetno ulje.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema14.05.2013. u 07:19 - pre 134 meseci
Citat:
Cezar Corolla:
Nisu to podizaci, jer ti verovatno nemas podizace (hidropodizace), a drugacije i nemas na tom motoru. Tebi lupa radilica, dok ne dobije ulje. Zato kasni lampica za ulje sa gasenjem.


Ne lupa radilica, to su podizaci. Nisu hidro, ali to je OHC motor i ulje najkasnije stize gore u glavu. Klasicna fora kod nje. Ne plasite coveka.
 
Odgovor na temu

Cezar Corolla
Automehanicar

Član broj: 308649
Poruke: 477



+52 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema14.05.2013. u 08:24 - pre 134 meseci
Kakvi podizaci? Podizaci cega?
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema14.05.2013. u 08:58 - pre 134 meseci
Podizaci slonova.

Podizaci ventila naravno. Nema ulja dok je hladan i ceo taj "valvetrain" odnosno razvod ventila zaklapara.

Vrlo lako se cuje - obicnim srafcigerom.

Kad prolupaju lezajevi kod nje cuje se u opsegu 2500 obrtaja najjace. I cuje se stalno.
 
Odgovor na temu

Cezar Corolla
Automehanicar

Član broj: 308649
Poruke: 477



+52 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema14.05.2013. u 09:01 - pre 134 meseci
Da li bi znao da objasnis polozaj podizaca ventila na motoru 2E?



 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema14.05.2013. u 09:28 - pre 134 meseci
Ovo je motor 3E. Od Tercela mislim.

A podizaci (klackalice) su ovo:

http://www.youtube.com/watch?v=zew8SKedwQo

I to se itekako cuje kod nje.
 
Odgovor na temu

Cezar Corolla
Automehanicar

Član broj: 308649
Poruke: 477



+52 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema14.05.2013. u 09:44 - pre 134 meseci
Mozda je ova druga slika 3E, ali je svakako ista glava. I svakako nema podizace. Klackalice i podizaci su nesto sasvim drugo. OHC motori nemaju podizace. OHV motori imaju podizace.

Evo jedan OHV motor, sa podizacem. Onaj najduzi, uspravni zeleni deo je podizac.



 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

Strane: << < .. 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1468355 | Odgovora: 5068 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.