Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Rat na Bliskom istoku

elitemadzone.org :: MadZone :: Rat na Bliskom istoku

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 5590 | Odgovora: 69 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9519
2a06:63c0:6:e500:7463:146e:5..



+10256 Profil

icon Re: Rat na Bliskom istoku13.01.2024. u 09:26 - pre 3 meseca
Čisto kao paralela:

Upravo isto onako kako su Rusi govorili Ukrajincima: mojne više, prekini.
A Ukrajinci, nahuškani od strane zapada - neće da prekinu.

Pa su Rusi reagovali.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8098



+1756 Profil

icon Re: Rat na Bliskom istoku13.01.2024. u 09:33 - pre 3 meseca
Tu i jeste problem !

USA , UK i sateliti , upravo optuzuju Rusiju " i to sa Moralnim auteritetom " da su prekrsili povelju UN itd !

Jel ima neko link o toj sednici ? Ima li rezolucije o Hutima ?

Sta je Pravni osnov za USA agresiju !


Njihovo tumacenje Povelje na koji oni imaju " Moralni " Monopol !

Pa kad neko drugi prepise to njihovo tumacenje , oni kazu , ipak je on Prekrsio povelju !

A kad oni Prekrse , onda kazu imali smo opravdanje u povelji ?


Kako ono rece Pesnik : " Kome zakon leži u topuzu tragovi mu smrde nečovještvom "
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9519
2a06:63c0:6:e500:7463:146e:5..



+10256 Profil

icon Re: Rat na Bliskom istoku13.01.2024. u 12:03 - pre 3 meseca
Ma, to ti je sve isto.
Kao kad dva narko dilera, urokana gudrom, pa jedan drugom kaže "mojne da prodaješ deci pored škole", a ovaj drugi se kune u majku, "ma jok, imam ja svoja moralna načela"

Naravno, nemam ničim da potkrepim tvrdnju, ali garant je i Rusija u nekom dilu sa Iranom, izobirala da Iran nahuška šiite, tu i tamo, levo/desno po Bliskom Istoku ne bi li se skinuo fokus sa Ukrajine.
I to su i uspeli.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9519
2a06:63c0:6:e500:7463:146e:5..



+10256 Profil

icon Re: Rat na Bliskom istoku13.01.2024. u 12:15 - pre 3 meseca
Evo, vesti su me pretekle: zapravo su Ameri juče analizirali satelitske snimke, pa "uradili korekciju" tokom protekle noći.

Žalosno je što su ovde nesrećni Huti nahuškani da se bore protiv 100x jačeg neprijatelja.
Sve rakete ispaljene ka US Navy su ekspresno presretnute i neutralizovane, a tako će biti i ubuduće.

S druge strane, Huti takoreći nemaju nikakvu zaštitu, već su izloženi, k'o glineni golubovi.
A ovi tuku sa podmorinica, brodova i aviona, sve im je "na izvolte". Nemaju ni nameru da čizmom kroče na Jemensku teritoriju. Samo rokaju.

A vi, Huti jbg, ginite.

Ajatolasi spavaju mirno, ako se neko možda pitao, i zabrinuo za njihovo zdravlje.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8379
*.dynamic.sbb.rs.



+1351 Profil

icon Re: Rat na Bliskom istoku14.01.2024. u 19:19 - pre 3 meseca
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Rat na Bliskom istoku15.01.2024. u 03:38 - pre 3 meseca
Citat:
Java Beograd:
Ma, to ti je sve isto.
Kao kad dva narko dilera, urokana gudrom, pa jedan drugom kaže "mojne da prodaješ deci pored škole", a ovaj drugi se kune u majku, "ma jok, imam ja svoja moralna načela" :D

Naravno, nemam ničim da potkrepim tvrdnju, ali garant je i Rusija u nekom dilu sa Iranom, izobirala da Iran nahuška šiite, tu i tamo, levo/desno po Bliskom Istoku ne bi li se skinuo fokus sa Ukrajine.
I to su i uspeli.

Naravno da nemaš. "ničim da potkrepim tvrdnju" ali gore pomenuto dilovanje droge žoko škole je čista glupost i ne mogu da ne upozrim ljude ako upšte čitaju ovo na realnu opasnot.

Znači ja ne verujem da posle toliko godina ljudi i dalje misle da tamo neki dileri dolaze u školska dvorišta i prodaju drogu. Droga u škole ulazi preko vršnjaka tj.
djaka ze iste škole. Ne razumem više lupetanje gde neki dileri kao dođu i prodaju drogu deci u školi.

Mislom da je to je priča puštena kako bi roditelji uradili sve da satru sve dilere. Braem ne one pilitčki podobe. Pa neće valda i njih da diramo?
Pa naravno da hoćemo !!! Dileri godinama postaju sve mladju i mladji. Ne čudi me da mi sutradan paket trave donese dete koje je tek progovorilo.

Ta jebena trava treba da postane legalna sutra!!! Ali ne.... kod nas se zakoni u vezi toga samo pooštravaju. E pa super. Živite i dalje u zamišljenoj stvarnosti gde eto "moj sin" ili "moj unuk" nikad neće da uradi tako "lošu" stvar kao što je pušenje te djavole marihuane. Jer eto , mi smo genetski Srbi i treba da rokamo rakiju. (nevezano za to koliko života je alkohol na ovaj ili onaj način uništio. To je valjda patriotski tako da se uradi?)

Ne, ne. Mislim svaka nama čast braćo Srbi. Od Slobe pa na ovamo kreće "lov na veštice" koji nema veze sa zdravim razumom. Dok se u ostatku sveta zakoni o ovoj temi leraksiraju, menjaju, legalizaju udredjene supstance... kod nas ne! Ide sve obrnuto.

Zapitajte se što je to tako? Možda eto naša vlada toliko brine za našu omladinu da jednostavno ne želi da njihove malde, nerazvijene mozgoće izloži nekakvim ilegalnom materijama. Ali, nekako mi više deluje da neko u stvari želi da zaštiti ogroman ilegalan posao koji radimio na državnom nivou.

Važimo za glavne dilere droge Evrope. Jel to ono što nam je namenjeno? Muškadija u dilere, ženskadija prostitutke! Jel to ono što nam sleduje dok palimo badnjake i Božić proslavljamo na način koji nikad nije bio u našoj tradiciji. Ne znam gde idemo kao celokupma civilizacija, ali mi nekako deluje da će mo mi kao narod prvi glavom tamo gde će ostali nogom!



[Ovu poruku je menjao dusanboss dana 15.01.2024. u 04:51 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9519
*.static.isp.telekom.rs.



+10256 Profil

icon Re: Rat na Bliskom istoku15.01.2024. u 07:08 - pre 3 meseca
@dusanboss
Nisam uopšte ima nameru da diskutujem o drogama i narkodilerima.

Smisao rečenice koju si citirao trebalo je slikovito da predstavi potpuno nemoralne ljude (samo kao primer: narkodileri) koji se pozivaju na moral i poštenje, i spremni su da napadnu nekog drugog zbog nemorala.
U mom postu, time ismevam države i vlade koje gaze povelju UN, a ne libe se da neku drugu državu i vladu osude za isti ili sličan postupak.

Mislim da ti je post, potpuno off-topic
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Bora Sonar
Napustio Forum

Član broj: 347539
Poruke: 19



+74 Profil

icon Re: Rat na Bliskom istoku15.01.2024. u 09:30 - pre 3 meseca
Nemoralno je posedovati više od jedne tone marihuane. Do jedne tone je sasvim u redu, za lično uživanje ili u medicinske svrhe.

 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8098



+1756 Profil

icon Re: Rat na Bliskom istoku15.01.2024. u 10:38 - pre 3 meseca
Jel ovo bese ona Cuvena Odbrana Koluvije iz Ankare ?

Aj da je bila iz Beograda , sa Andricevog venca pa da nekako prodje , ali iz Ankare ovo pricati ?


Covek ocigledno se zaneo kako i obicno radi i nije bio dovoljno svestan sta prica !

Posle mu je neko javio sta je rekao , pogledao je snimak svoje izjave . I ?

Sutradan se Izvinio za ovu izjavu ????


Znaci ukapirao je koliko je lupao da je morao da se izvini ?

A on to radi Jednom u Karijeri, mada je ovo bio drugi put !

Prvi put je posle onog Necuvenog Lupanja , " Ajde kazi jel su bili izbori prosle godine " ??

Kada je Ocigledno Mesecima , ne samo u Emisiji ZABORAVIO da su Prosle godine bili izbori !


Ocekivao je nove te godine , pa je poceo Penzionerima da deli Vitamine !

Posle javnog Blama , Odmah je Obustavio podelu Vitamina !

Jer je posle X meseci ukapirao da nema izbora !!!


Jedino sto sam vec pisao 95 % Gradjana Srbistana , ima pamcenje Kisne Gliste , pa sada se toga seca samo 5 % ljudi , mozda i manje ?
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8379
*.dynamic.sbb.rs.



+1351 Profil

icon Re: Rat na Bliskom istoku15.01.2024. u 23:46 - pre 3 meseca
Explosions reported near US Consulate in Iraq, Iran claims responsibility
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8379
*.mbb.telenor.rs.



+1351 Profil

icon Re: Rat na Bliskom istoku18.01.2024. u 17:56 - pre 3 meseca
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9519
*.static.isp.telekom.rs.



+10256 Profil

icon Re: Rat na Bliskom istoku19.01.2024. u 07:21 - pre 3 meseca
Činjnica je da je su na Bliskom Istoku pozicionirane tri US Navy jurišne flote, svaka na čelu sa nosačem aviona.
Na jednom nosaču aviona ima kako se može naći ima "approximately" 60 aviona.


Link: https://news.usni.org/2024/01/...-and-marine-tracker-jan-4-2023

Možda negde i ima podataka koliko je brodova (krstarica, razarača, fregata) u eskortu nosača aviona, ali nisam to našao.
Postavljena slika je samo kao ilustracija


Siguran sam da je u regionu stacionirano više od pet US nukleanih podmornica.

Možda sam mogao da guglam o vojnom prisustvu UK i ostalih NATO članica, ali nemam toliko vremena.
Siguran sam da su i nuklearne bojeve glave u pripravnosti. To se nikad ne sme isključiti.

Saberi-oduzmi: ratna mašinerija "da se smrzneš".

Koordinisanim napadom aviona i raspoloživih raketa (različitih namena) sa pomenutih brodova i podmornica, svaka od zemalja u regionu može biti "sravnjena sa zemljom" u roku od 24 sata.
Tako da, nema i neće biti "sveopšteg" rata.

Vojna nadmoć NATO snaga je neuporediva. Sateliti, Avaksi, radarsko osmatranje ... Praktično su nedodirljivi, a nesrećni Huti, koji su na udaru su nezaštićene, stacionarne, fiksne mete.



S druge strane, isprovocirane granične čarke između Irana, i nuklearne sile, Pakistana (koji je saveznik US) samo je upozorenje Iranu.
Ono, kad krimos upozori drugog: "Pazi kad prelaziš ulicu, može svašta da ti se desi"



I na kraju, Izrael, uz izdašnu pomoć USA sasvim uspešno "roka" i Hamas i Hezbolah, uz evidentno ogromno razaranje i civilne žrtve.
Neće se tu amerikanci umešati, svojim ljudstvom i tehnikom.


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2713



+701 Profil

icon Re: Rat na Bliskom istoku20.01.2024. u 14:57 - pre 3 meseca
Pakistanu malo problema sa Indijom, pa bi da se zeza i sa Iranom. Da im nije tog nuklearnog oružja, Iran bi mogao da ih pregazi kao plitak potok.
A šta ako im sabotiraju te rakete ili dođe do izdaje u pakistanskoj vojsci (za dobru lovu, naravno), pa Iran i Indija podele teritoriju Pakistana, tako da nestanu kao država?
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8379
*.dynamic.sbb.rs.



+1351 Profil

icon Re: Rat na Bliskom istoku09.02.2024. u 01:29 - pre 2 meseca
Američki izvor:

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8379
*.dynamic.sbb.rs.



+1351 Profil

icon Re: Rat na Bliskom istoku12.04.2024. u 21:45 - pre 24 dana i 17h
Pratite li ovo, hoće li Iran konačno da završi sa ovim USA mezimcem?

US reportedly sends backup to M. East amid Iranian threat

Nije im dosadno:

https://twitter.com/jacksonhinklle/status/1778854181429752283

Ameri su ponovo došli u situaciju koju šahisti zovu cugcvang ili iznudica - previše ratova vode u isto vreme, pa čak ni njihova štamparija dolara to ne može da isprati.

A žrtve? Koga u USA briga za njih...
 
Odgovor na temu

Texas Instruments

Član broj: 227540
Poruke: 272
95.180.116.*



+61 Profil

icon Re: Rat na Bliskom istoku13.04.2024. u 21:26 - pre 23 dana i 17h
Izgleda da je potrebno da se desi neki događaj koji će da trigeruje market crash.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8379
*.dynamic.sbb.rs.



+1351 Profil

icon Re: Rat na Bliskom istoku13.04.2024. u 21:39 - pre 23 dana i 17h
Upravo:

Iran has launched drone attacks at Israel

Cryptos crash over 8% following Iran's attack on Israel

Texas, otkud ti to, kome treba market crash?
 
Odgovor na temu

Texas Instruments

Član broj: 227540
Poruke: 272
95.180.116.*



+61 Profil

icon Re: Rat na Bliskom istoku13.04.2024. u 21:53 - pre 23 dana i 17h
Pa onima koji su zasrali sve ovo sa štampanjem u nedogled i koji na koordinisani način upropašćavaju srednju klasu kroz ovu sumanutu inflaciju koju ne mogu da spuste jer nemaju muda da podignu kamate koliko je neophodno da bi ušli u recesiju jer je to nepopularno, pogotovu u izbornoj godini. Ali zato se lepo ekipa sa Bezosom, Jamie Dimonom, Lary Flinkom, Powellom okupila na večeri u sredu u Beloj kući, isto kao i 2020 na privatnoj žurci kod Bezosa.
Taman su svi manje više prodali solidan deo portfolija prethodnih nedelja/meseci i sad može da krene crash. E za to je potreban neki spoljni efekat koji bi opravdao to. A kud ćeš bolje od bliskog istoka. Glupo bi bilo ponavljati viruse. To će za neki drugi ciklus biti, kad se malo zaboravi to.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8379
*.dynamic.sbb.rs.



+1351 Profil

icon Re: Rat na Bliskom istoku13.04.2024. u 22:12 - pre 23 dana i 17h
Huh, teške teme si pokrenuo.

Idemo metodom eliminacije:

- Bezos sigurno ne spada u tu grupu, niti se bavi time, ima čovek pametnija posla, čitaj novu švalerku.

- Dimon je nedavno imao infarkt, jedva su ga spasli, čovek je pred penzijom i takođe ne verujem da se sada petlja u nešto slično.

- Lary Flink (Blackrock) takođe ne vidim da ima neki problem, nedavno su posle teških muka otvorili Bitcoin ETF koji je za samo par nedelja namlatio nekoliko desetina milijardi dolara (!), od kojih uzimaju velike fee-jeve, pa takođe ne vidim razlog da ga bilo šta žulja.

- Jerome Powell (FED) je jedini koji je realno bio u problemu, ali to je bilo pre dve godine kada je inflacija divljala, a naročito kada su započeli rat, što je energente i inflaciju diglo u nebo.

Sada je situacija daleeeko bolja, inflacija je sa preko 9% pala na oko 3%, pa nema razloga za paniku ni sa te strane.

Jedini realni razlog za ovako nešto im je poraz u Ukrajini, ali ni to nije od juče, niti je USA sada, za razliku od ranije, previše involvirana.

E sad, pošto im je poraz neminovan, oni fokus sa tog poraza svakako moraju skrenuti na nešto i ovo se čini kao idealno.

Market crash je tu samo "kolateralna šteta", a ne nešto što bi moglo da im bude cilj.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8379
*.dynamic.sbb.rs.



+1351 Profil

icon Re: Rat na Bliskom istoku14.04.2024. u 01:33 - pre 23 dana i 13h
Kao i uvek, svi konci rata su uvek u američkim rukama:

Citat:
BREAKING: Russian President Vladimir Putin has declared that RUSSIA will SUPPORT IRAN IF the United States attacks Iran's soil in support of Israel.


https://twitter.com/jacksonhinklle/status/1779273865257951590
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Rat na Bliskom istoku

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 5590 | Odgovora: 69 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.