Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Xiaomi Android Smart TV 4S, problem sa daljinskim

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Xiaomi Android Smart TV 4S, problem sa daljinskim

[ Pregleda: 532 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tordajav

Član broj: 62590
Poruke: 702
..c5c:f500:a069:4af6:de73:dfb8



+2 Profil

icon Xiaomi Android Smart TV 4S, problem sa daljinskim16.10.2023. u 18:08 - pre 6 meseci
Pozdrav svima,
imam ovaj TV i problem sa daljinskim je sledeci:
- povezuje se sa TV-om normalno preko bluetooth-a, ali pri koriscenju cesto kao da se zaledi i onda nakon nekoliko klikova odreaguje sa zakasnjenjem i odklikce sve sto je stiskano;
- nekad kao da se zaledi i ne reaguje, a onda odreaguje kao kada se jedno dugme dugo drzi (npr pojaca volume u nedogled, ili ga smanji, ili ode na listi 20 kanala dole ili gore...
- posle kraceg nekoriscenja daljinskog, prvi klik uopste ne reaguje nego tek drugi (kao da mu je prvi klik budjenje ili ponovno ukljucivanje ili konektovanje), i onda radi.
Marka daljinskog je XMRM-010 a moze na njemu da se koristi i daljinski od Xiaomi Mi Box S (android boksa) XMRM-006.
Kupio sam vec 2 daljinska i ista stvar, sa malim razlikama.
Dakle interesuje me da li se mozda neko razume u ovo; da li je mozda do TV-a i bluetooth verzije, moze li se nekako Bluetooth verzija TV-a update-ovati; ili mozda postoji neki drugi daljinski za ovo.
Hvala

[Ovu poruku je menjao tordajav dana 17.10.2023. u 00:12 GMT+1]
Noli turbare circulos meos!
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: Xiaomi Android Smart TV 4S, problem sa daljinskim19.10.2023. u 06:55 - pre 6 meseci
Da li kod tebe situacija lici na ovu?
https://www.youtube.com/watch?v=D3RrywaMc3E

U komentarima na YT mnogi se zale na gubitak komunikacije daljinskog i TV-a.

Verujem da li si odradio ponovno uparivanje,..(al ajd da pitam)?

Mislim da na daljincu ne postoji neki LED koji pokazuje
da je daljinac aktivan i da šalje signal prilikom pritiska na neki taster.
(mozda i ima, ne znam)

Da li si kontrolisao stanje samih kontakata za baterije u daljincu?
Da nisu malo oxidirali, pa prilikom prvog stiska na taster
struja ne ume da prodje kroz oxidirani sloj.

A nakon gnjavaže tastera proradi elektronika u samom daljincu
posto bi trebao da ima i neki elektrolitski kondenzator na PCB ploci u daljincu,
a taj elko ume da povuce malko jacu struju (iz baterija) u prvom momentu aktiviranja.

Ako kontakti u daljincu nisu cisti onda nece da reaguje na prvi stisak tastera
nego tek nakon vise pokusaja na tasterima.

E sad,
mozda nista od ovog nije slucaj kod tvog TV-a.

Ja licno ne volim BT-daljince, nisu mi sigurni, a ima i smetnji previse,
narocito ako zivis u zgradi.


Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

tordajav

Član broj: 62590
Poruke: 702
2a01:c22:7210:1c00:8499:880e..



+2 Profil

icon Re: Xiaomi Android Smart TV 4S, problem sa daljinskim20.10.2023. u 20:49 - pre 6 meseci
Hvala za link! Uparivanje sam radio ali bilo je isto. Kada sam otvorio originalni daljinski pre kupovine drugih, po dugmicima je bilo mokro, kao neka vodica, da li je to oksidacija... ne znam, to sam obrisao ali to i nije promenilo stvar kad sam ga ponovo upalio. Onda sam presao na drugi daljinski (isti kao prvi), pa na treci (za Xiaomi TV Box). Upravo sada sam ponovo povezao prvi originalni daljinski sa novim baterijama i problemi su minimalni. Mozda je to sto je duze vreme stajao bez baterija posle brisanja i susenje nesto pomoglo.
Na njima ne postoji neki LED koji pokazuje da je daljinac aktivan.
Da li postoji neki nacin da se ta oksidacija ili dugmici u daljinskom ociste, cime? Hvala
Noli turbare circulos meos!
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: Xiaomi Android Smart TV 4S, problem sa daljinskim20.10.2023. u 21:23 - pre 6 meseci
Za stampanu plocu
i za dugmice - samo ČIST alkohol.

Natopis papirni ubrus, i samo lagano,
narocito dugmice nežno.

Kad alkohol ispari, sklopi sve,
stavi BAT i vozi.
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Xiaomi Android Smart TV 4S, problem sa daljinskim20.10.2023. u 21:25 - pre 6 meseci
Zavisi od cega ti je oksidacija !

Ako je od neke tecnosti , onda samo dobro ciscenje u 99,9 % izopropil alkohol !

Najbolje ako imas , a verovatno nemas ultrazvucnu kadicu. Ona se napuni sa alkoholom .

Ako nemas stapici za usi i stara cetkica za zube .Znaci i malo mekse , stapici , i malo ostrije da bi se skinulo cetkica.


Ehehe jos ce da ispadne da sam prepisivio post

 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Xiaomi Android Smart TV 4S, problem sa daljinskim

[ Pregleda: 532 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.