Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Poslednja generacija ljudi

elitemadzone.org :: MadZone :: Poslednja generacija ljudi

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 8031 | Odgovora: 109 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 807



+638 Profil

icon Re: Poslednja generacija ljudi11.09.2023. u 13:48 - pre 7 meseci
Citat:
Bora Sonar: Ovakav način izglaganja je jedini način da se dopre do mlađih generacija i mnogi od njih opet neće razumeti:

Vidi, svaka generalizacija je pogresna. U svakom drustvu medju decom imas totalne debile, prosecnu decu i male genijalce. Srbiju, recimo, svakako cine deca koja su perfektno opisana u domacim filmovima kao sto su: Rane (1998), Munje (2001), Šišanje (2010), Klip (2012), Pored mene (2015) itd. A imas i djake Matematicke gimnazije koji donose zlatne i srebrne medalje s matematickih i slicnih olimpijada, studente ETF-a koji pobedjuju na takmicenjima inovatora, mlade talentovane sportiste, muzicare, dizajnere ... ali i brojne anonimne kreativce i hobiste itd.

Tako je, imas decu koja razumeju samo te debilnosti, ali i klince koji sa 12 godina barataju veoma slozenim apstraktnim pojmovima i siju i tebe i mene za 10 duzina. :-)
 
Odgovor na temu

Bora Sonar
Napustio Forum

Član broj: 347539
Poruke: 19



+74 Profil

icon Re: Poslednja generacija ljudi11.09.2023. u 14:19 - pre 7 meseci
Nisi odgledao video.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1352
87.116.161.*



+560 Profil

icon Re: Poslednja generacija ljudi11.09.2023. u 23:27 - pre 7 meseci
Moral of the story .. :)


Nemoj da pricas?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1352
87.116.160.*



+560 Profil

icon Re: Poslednja generacija ljudi16.09.2023. u 20:12 - pre 7 meseci
Poslednja generacija forumaša :)

Citat:
Ivan Dimkovic:
Zamisli istu diskusiju, 40 godina ranije - umesto Mr. Beast-a, Krang iz Nindza Kornjaca :-)


Pošto smo sačekali par meseci da oni nestrpljivi iznajme, ulovimo mi nindža kornjače u videoteci tek se pojavile, ćale kad je došao kući - gasi plejer, sakrivaj kasetu .. kad je saznao šta gledamo razočarenje je bilo ko da smo počeli da se drogiramo ili kockamo u najmanju ruku ..

Citat:
Bora Sonar:
New Kids on The Block, Guns&Roses, Michael J. Fox, Michael Jordan... Pokušavam da se setim nekoga ko je bio popularan, a da može da se poredi sa Mr Beast-om, ali mi ne polazi za rukom.


Pa eto, Sokrat je kvario omladinu Atine, zato je i stradao .. Faraon Ekhaton, uveo prvu monoteističku religiju i eliminisao sve ostale bogove, verovatno su mislili da je lud, Hrist propovedao ljubav i praštanje u vreme kad je važilo oko za oko zub za zub, Mocart pravio skaradnu muziku i psovao kao kočijaš, Elvis skaradna muzika, kad cepi gitaru stradaju dve žice, ali što je njihao kukovima zaslužio da mu spaljuju albume na trgu ispred crkve itd itd .. Guns n Roses? Moj komšiluk od pre četvrt veka da pitaš za mišljenje, taj tvoj Beast je mala maca, kad smo već kod njih prva varijanta omota za album im bila cenzurisana kao previše agresivna, posle stavili onaj krst sa lobanjama? Znam fliperanu gde su Apetit For Destruction vrteli sledeće dve decenije od kako se pojavio, dok nisu srušili fliperanu da sazidaju hotel, da nisu i sad bi ga puštali .. :)





Nemoj da pricas?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Bora Sonar
Napustio Forum

Član broj: 347539
Poruke: 19



+74 Profil

icon Re: Poslednja generacija ljudi18.09.2023. u 08:40 - pre 7 meseci
Vreme je najbolji sudija i tvoj otac je bio u pravu!
Sokrat - pitanje je da li je uopšte postojao i ako jeste, možda Platon nije ispričao celu istinu o njemu, ko zna o kakvom se perverznjaku radilo.
Faraon Ekhaton, uveo prvu monoteističku religiju i eliminisao sve ostale bogove - Psihopata! Šta su mu bogovi skrivili!? Da li zbog njega sada imamo samo jednog boga, pa se zato molimo njegovom sinu i svecima?


 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1352
*.dynamic.a1.rs.



+560 Profil

icon Re: Poslednja generacija ljudi18.09.2023. u 13:56 - pre 7 meseci
Mm jok, čim ga Set odveo na onaj svet, Egipćani odma vratili sve stare bogove, nisu blesavi da im neko ruši par hiljada godina tradicije, a on čak nije ni priznavao Seta za boga, ahaha ..
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Bora Sonar
Napustio Forum

Član broj: 347539
Poruke: 19



+74 Profil

icon Re: Poslednja generacija ljudi18.09.2023. u 15:09 - pre 7 meseci
Nisu mladi krivi. Nekada je bilo starijih i mudrijih ljudi koji su umeli da kritikuju mlade i da im ukažu kada su skrenuli sa pravog puta. Danas su stariji u fazonu: "pusti ih, to su deca", "i mi smo tako u njihovim godinama", "u naše vreme smo gledali Nindža kornjače" i sl. gluposti.

Problem je dakle u vama matorima, a ne u nama mladima!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
2a02:a212:92bb:4780:a1c7:2dc..



+7177 Profil

icon Re: Poslednja generacija ljudi18.09.2023. u 23:01 - pre 7 meseci
E pa onda je sve OK kad svet ima tebe mladog i mudrog - moracemo da pomerimo datum apokalipse, mozda na generaciju beta ili kako god :-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Bora Sonar
Napustio Forum

Član broj: 347539
Poruke: 19



+74 Profil

icon Re: Poslednja generacija ljudi19.09.2023. u 08:55 - pre 7 meseci
Ne otkazuj ništa, ja sam statistička greška kada se uzme u obzir broj "matorih prdeža".
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1352
87.116.160.*



+560 Profil

icon Re: Poslednja generacija ljudi19.09.2023. u 09:01 - pre 7 meseci
Citat:
Bora Sonar:
Nisu mladi krivi. Nekada je bilo starijih i mudrijih ljudi koji su umeli da kritikuju mlade i da im ukažu kada su skrenuli sa pravog puta. Danas su stariji u fazonu: "pusti ih, to su deca", "i mi smo tako u njihovim godinama", "u naše vreme smo gledali Nindža kornjače" i sl. gluposti.

Problem je dakle u vama matorima, a ne u nama mladima!


U naše vreme mi smo gledali:

Fazoni i fore • ALF • 'Alo,'alo • Fleš • Laku noć, deco • Mućke • Top lista nadrealista • Kafić "Uzdravlje" • Porodične veze • Tajna Sahare • Mister Bin • Leteći cirkus Monti Pajtona • Beni Hil • Kozbi šou • Lutkomendije • Metla bez drške • Dragi Džone • Kocka, kocka, kockica • Sudnica ludnica • Mapet šou • Bolji život • Dinastija • Dalas • Fragl rok • Tajni agent Piglet • Beverli Hils 90210 • Foliranti • Super deka/baka • Zvonko Spasić • Aca poštar • Nestašne godine • Zvezdane staze • Posle dvehiljadite • Opstanak • Majski pupoljci • Zona sumraka • Sledž Hamer • Na tajnom zadatku • Majk Hedrum • Priče Reja Bredberija • Poroci Majamija • Zakon u Los Anđelesu • Slučajni partneri • Crna Guja • Tanka plava linija • Smehoteka • Muzički tobogan • Grizli Adams • Poletarac • Smogovci • Kolariću-paniću • Gruntovčani • Đekna još nije umrla, a ka'će ne znamo • Jelenko • Idemo dalje • Nedeljni zabavnik • Priče iz Nepričave • Dejvid Belami • Vruć vetar • Više od igre • Otpisani • Neven • Princ sa Bel Era • Mali školski program • Zimski bioskop • Filmski maraton • Kviskoteka • Horizont • Čik pogodi ko sam? • Pipi duga čarapa • Mala kuća u preriji • Automen • Na slovo na slovo • Tropska vrelina • Ko će koga • Vaga za tačno merenje • Šerif Meklaud • Policijska priča • Svetac • Pripovedač • Trik šou • Pazi, sveže obojeno! • Porodica Adams • To je to • Male tajne velikih majstora kuhinje • Dozvolite da se obratimo • Putokaz • Folou Mi • Babino unuče • Sijamci • Sandokan • Specijalna redakcija • Pozorište u kući • Ljubav na seoski način • Bendži, Zeks i dečak iz svemira • Treći kamen od Sunca • Kamiondžije • Grlom u jagode • Majstorska radionica • Avanture Šerloka Holmsa • Super žaca • Poaro • Šou sedmorice mladih • Alfred Hičkok predstavlja • Kegni i Lejsi • Magnum • MEŠ • Burleske • Zemaljski Sokolovi • Mladi Indijana Džons • U zdravom telu • Naše malo misto • Galaktika • Klinika Švarcvald • Nedeljno popodne • Salaš u malom ritu • Sivi dom • Mačak pod šlemom • Pop Ćira i pop Spira • Obraz uz obraz • Tvin Piks • Vojnici • Šovinistička farsa • Hil Strit Bluz • Marfi Braun • Čelmsford 123 • Zvonili ste Milorde? • Bolnica na kraju grada • Ostrvo sa blagom • Brojke i slova • Kabare Laneta Gutovića • Tajanstveno ostrvo • Sever i Jug • Povratak u Idn • Gradić Pejton • Autostoper • Noćni program • Poštanski sandučić • Poziv u ponoć • Ulice San Franciska • Put oko sveta za 80 dana • Arabela • Varošarije • Ipak se okreće • Rozen • 100 dobrih dela Edija Mekdauda • Ptice umiru pevajući • Hronike Narnije • Rečnik arhitekture • Lovac • Kiza i Komina • Daktari • Elektrik Blu • Fliper • Noć i dan • Program plus • Posetioci • Šogun • Nedodirljivi • Otvorena vrata • Dejv Alen • Emili • Veliki odmor • Lažeš, Melita • Kolpo Groso • Igre bez granica • Evrovizija • Sedam TV dana • Gore dole • Muzikanti • Vuk Karadžić • Animanija • Dosije Iks • Čuvari plaže • Volim i ja nerandže, no trpim • Bangkok Hilton • Karađorđe • Zvezdani ekran • Soba 405 • Stripomanija • Doktor Hu • Blejkova sedmorka • ŠBBKBB • Betmen • Opus o klasičnoj muzici • Tragom ptice Dodo • Šta deca znaju o zavičaju • Robinja Isaura • Kekec • Indirekt • Mak i Zak • Plavo leto • Vukovo ćoše • Memoari porodice Milić • TV Bajt • Antologija kuća • Pustolov • Otkrivalice • Zooteka • Na rubu znanosti • Mitovi i legende • Divlja Amerika • Šaram baram • Otvori prozor • Zmajeve dečije igre • Knjiga je da se čita • Big Mazi • S one strane duge • Dome, slatki dome • Avantura biljaka • Čarobna flauta • Deco, pevajte sa nama • Šešir bez dna • Skrivena kamera Alana Fanta • Pretponoćne avanture • Policijski odred • Mikijeva radionica • Otkrića bez granica (Džini) • Skubi Du • Pevac Sofronije • Štrumfovi • Pera Kojot i ptica trkačica • Robotek • La Linea • Kalimero • Snorkijevci • Tarzan, gospodar džungle • Sport Bili • Duško Dugouško • Tom i Džeri • Bipsići/Bombončići • Blufonci • Cipelići • Pink Panter • Bananamen • Inspektor Radiša • Pera Detlić • Snupi i Čarli Braun • Mede Medenjaci/Mece Dobrići • Le Pjaf • Stripi • Vumi • Gustav • Lale Gator • Vuk Vučko • Porodica Kremenko • Generalova radnja • Vitez Koja • Atomski mrav • Mika mačor • Brzi Gonzales • Šalabajzerići • profesor Baltazar • Transformersi • Nindža kornjače • Srle i Pajče • Mačak Silvester i ptičica • Poručnik Draguljče • Lolek i Bolek • Evoksi • Nu, pogodi! • Mornar Popaj • Hi-men i gospodari svemira • Pat i Mat/A Je To! • Spajdermen • Mapet bebe • Pepe le Tvor • Rakuni • Garfild • Inspektor Gedžet • Talični Tom • Asteriks i Obeliks • Maska • Žutko i Ljutko • Bitlđus • Džetsonsi • Doživljaji šašave družine • Leteći medvedići • Pčelica Maja • Blinki Bil koala • Super miš • Džoni Kvest • Medved Barni • Beti Bup • Čip i Dejl • Hrabra Zvezda • Medonja • Drupi • Marko i Šarko • Mravac Ferdi • Stanlio i Olio • Porodica Adams • Otkačene trke • Doktor Dulitl • Eustahije Brzić • Dik Trejsi • Plava princeza • Voltron • Patak Dača • Elmer Davež • Kasper, prijateljski duh • Glupan i Tupan • Deksterova laboratorija • Bivis i Bathed • Krava i kokoška • Simpsoni • Hong Kong Fui • Džoni Bravo • Medved Jogi • Samuraj Džek • Životna sreća • Volis i Gromit • Meri Melodiz/Luni Tuns/Teks Ejveri • Surogat • Čudesna Šuma • Sima Strahota(Kosmos)/Strmoglavi Badža/Pančo Vanila • Tasmanijski đavo • Vini Pu • Sablja i Zvezdani šerifi • Ognjeni zmajevi • Čaplja i Ždral • Snežna kraljica • Pustolovine šumske družine • Devojčica Dot i kengur • Gospodar prstenova (animirani) • Hobit • Balto • Mali Nemo • Avanture Mark Tvena • Odred iz galaksije • Mumijevi • "Dve figurice" • "Plastelinci" • Granzort • Medvedić Bojan • Tata Brada • Mister Bin • Pačije priče • Gicko Prasić • Miki Maus • Paja Patak • Šilja • Let zmajeva • Volt Diznijevi dugometražni • Ljupče Dragoljupče • Sandokan • Pluton • Olovni vojnik • Devojčica sa šibicama • Studenko • Radnja sa cipelama • Đole proleće • Bazi • Super Ted • Ajvanho • Iznogud • Zemlja snova • Pol Banjan i ostali • Voćkice • Sitna riba • Jastuk za čiode • Dve mačke (Abot i Kostelo) • Droidi • Marvin marsovac • Šarki i Džordž • Inki i ptica Mina • Ćurka zezatorka • Petao Džon • Pas Zlatko i lisac Đorđe • Čarobnjak iz Oza • Čili Vili • Fleš Gordon • Oliver i kompanija • Žuta podmornica • Misterija svežeg povrća • Animanijaci • Bejzil, miš detektiv • Ogi i Dogi • Ruske bajke • Krezumica/Skrbamaca • Triton • Rupa za poneti • Čarobnjakov šešir • Žabac koji (ne) peva • Životinjska farma • Mačak Feliks • Zemlja pre vremena • Američka priča/rep • Strašnići • Kadišon • Mrav pešadinac • Denver, poslednji dinosaur • Klementina • Graškograd • Planeta sa blagom • Pirati mračnih voda • Viki Viking • 1001 Amerika • Marijana • Vatra i led • Hevi Metal • Poslednji jednorog • Purpurni cvet • Gospodari vremena • Spasioci • Hrabri mali toster • Crna lala • Alisa u zemlji šaha • Crni kazan • Agaton Saks • Crna strela • Ružno pače • Pinokio • Crvenkapa • Tri praseta • Kukori i Kokoda • Dva glupa psa • Princ Valijant • Karidž, plašljivi pas • Petričićeve uvodne špice • Bil Plimpton produkcija

- Hvala Mr.Š za spisak ..

A onda ste došli vi sa vašim apokalipsama i ponudili deci da gledaju peđolina u studiju, kakva tužna generacija, dobro da su i porasli.

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Bora Sonar
Napustio Forum

Član broj: 347539
Poruke: 19



+74 Profil

icon Re: Poslednja generacija ljudi19.09.2023. u 09:28 - pre 7 meseci
Majk Hedrum? Šta je to? Ja sam gledao Maks Hedrum.

 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1352
87.116.160.*



+560 Profil

icon Re: Poslednja generacija ljudi19.09.2023. u 09:53 - pre 7 meseci
Mislim da na spisku nedostaju Tražili ste gledajte, i Lale Gator ..
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Bora Sonar
Napustio Forum

Član broj: 347539
Poruke: 19



+74 Profil

icon Re: Poslednja generacija ljudi19.09.2023. u 10:05 - pre 7 meseci
Lale Gator je na spisku.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1352
*.dynamic.a1.rs.



+560 Profil

icon Re: Poslednja generacija ljudi19.09.2023. u 10:46 - pre 7 meseci
Sad moram sve iz početka :)

Nedostaje čuveni Neven ..
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Bora Sonar
Napustio Forum

Član broj: 347539
Poruke: 19



+74 Profil

icon Re: Poslednja generacija ljudi19.09.2023. u 10:50 - pre 7 meseci
ctrl + f Neven
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1352
*.dynamic.a1.rs.



+560 Profil

icon Re: Poslednja generacija ljudi19.09.2023. u 11:50 - pre 7 meseci
Dakle ja sam ćovav ..
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Bora Sonar
Napustio Forum

Član broj: 347539
Poruke: 19



+74 Profil

icon Re: Poslednja generacija ljudi19.09.2023. u 12:02 - pre 7 meseci
To je zato što si mator. Pošto smo to utvrdili, potrebno je još da počneš da se ponašaš u skladu sa svojim godinama i kritikuješ današnju mladež.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1352
*.dynamic.a1.rs.



+560 Profil

icon Re: Poslednja generacija ljudi19.09.2023. u 13:15 - pre 7 meseci
Današnja mladež ništa ne valjaju, posebno sam ponosan što umeju da instaliraju half lajf preko slike imidža kopije diska kaunter strajk u osmom razredu, a dete od 5 godina mi instaliralo igricu my little pony iz google play prodavnice. To oni što uspešno rešavaju arhaične IQ testove ne umeju.
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Bora Sonar
Napustio Forum

Član broj: 347539
Poruke: 19



+74 Profil

icon Re: Poslednja generacija ljudi19.09.2023. u 21:00 - pre 7 meseci
Da su nešto napravili u Skreču ili Blokliju, to bi bilo za divljenje i moglo bi da se poredi sa "arhaičnim testovima inteligencije".
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1352
87.116.160.*



+560 Profil

icon Re: Poslednja generacija ljudi20.09.2023. u 09:19 - pre 7 meseci
To što kažeš. Jordane, šta su skreču i blokiju?

Pokušavam da odgovorim zašto su generacije manje inteligentne, ako je to uopšte tačno, a ja sam uveren da nije, civilizacije ide napred zavidnim tempom, a za to je potrebna inteligencija, nove vrste operacija i lečenja, putovanja i ekspedicije u svemir učestala itd .. količina informacija kojoj je izložen, ili koju traži savremen čovek je toliko puta veća od one nekad da je to nemerljivo.

Tvrdiš da su ljudi manje inteligentni, a ljudi ne ispuštaju mobilni telefon iz ruke, njihov mozak traži inervaciju, to što se tebi nekad čini da sadržaj nije odgovarajući, pa možda si tražio takav sadržaj. Ti da bi gledao mr beast moraš prvo: da zardiš, kupiš telefon, pokreneš, instaliraš, ukucaš, odabereš ... sve aktivnosti zahtevaju mozak, sve si to zanemario i preskočio na mr beast koji je jelte glup.

Oni nekadašnji testovi inteligencije su konstruisani da budu univerzalni, lišeni emocija, ili rasnih odlika, da sadrže strogo geometrijske oblike, a to je većini ljudi dosadno. Probaj da napraviš isti test u savremenom maniru, da se trese i umiruje, pojavljuje i nestaje, a da se rešava na mobilnom, i to su univerzalne stvari, ne zavise od osećaja ili boje kože.

Današnji čovek bi ispao glup ako bi mu tražio da napravi bumerang, opanke, da preživi u prirodi. A nekadašnji ljudi su to uspešno radili. Nema šansi da su generacije gluplje, testovi su arhaični.
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Poslednja generacija ljudi

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 8031 | Odgovora: 109 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.