Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kupovina novog LCD/LED/OLED TV-a - pomoc i saveti (koji ima dobru sliku...)

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Kupovina novog LCD/LED/OLED TV-a - pomoc i saveti (koji ima dobru sliku...)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 3674 | Odgovora: 37 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

petar07
smederevo

Član broj: 347352
Poruke: 49
*.zg3.cable.xnet.hr.



Profil

icon Kupovina novog LCD/LED/OLED TV-a - pomoc i saveti (koji ima dobru sliku...)22.08.2023. u 18:25 - pre 8 meseci
Poz svima!

Dugo nisam bio aktivan ovde,ali ova ideja mi je zapravo nedavno pala na pamet...

Znaci ovako, neki dan listam po drugim forumima u regionu i opazim da na njima postoje "velike" zajednicke teme u kojima ljudi traze pomoc oko kupovine novog TV-a,te su naravno postale popularne i stavljene su u top kategoriju, pa sam dosao na ideju zasto se ne bi tema razvila i ovde na ES-u,jer ako idete na strane pre na ovom pod-forumu videcete da postoje posebne teme oko kupovine nekog TV-a sta po meni uopste nemaju smisao...

Tako da - od sada postoji i zajednicka tema oko pomoci,saveta oko kupovine,dvojbe izmedju nekih modela pa se vise ne trebate da se mucite oko otvaranja posebne teme za savet !


Ali pre svega,morate obratiti paznju sta zelite,tj. evo par informacija i pitanja koje trebate da date prilikom pisanja na ovoj temi (one koje su oznacene zvezdicom (*) su najbitnije):

*VELICINA DISPLEJA: Da li ciljate na TV manje velicine (15-39") ili pak onaj malo veci (40" pa navise),ili koja vam stane u vas regal?

VRSTA EKRANA: Da li planirate da kupite TV sa LED (VA,IPS,TN varijante), LCD, OLED ili plazma panelom *SAMO POLOVNJACI,novih plazmi nema vec odavno*?

REZOLUCIJA: Da li zelite da vam TV bude HD ready, fullHD ili 4k tv? (ponavljam,nije nuzno)

KONEKTORI: da li vam treba vise HDMI portova pozadi a da vam ne trebaju switchevi,ili pak chinchevi ili Skart recimo za video rekorder ili stariji DVD plejer,audio za pojacalo itd.

OPERATIVNI SISTEM: Da li vam treba obican "glup" TV ili pak Smart,te da li ocete Android ili tamo neki crni OS od proizvodjaca?

*VRSTA KUPOVINE: Da li planirate TV kupiti kod nas ili neki iz uvoza (npr. kod Madjara ili Svabi),te da li zelite polovni ili novi?

*CENA: Da li zelite sto jeftiniji ili sto skuplji TV? Navedite ako planirate dati jos koju sicu ako vam je TV koji trazite van budjeta.

OSTALO: Da li zelite TV sa nogarama ili obicnim postoljem, ili pak ambilight, ili HDR, ili daljinac sa ogromnim tasterima (ako kupujete za nekog penzionera)?

Mozete cak i navest da li vam je bitan brend,ali ni to nije bitno...

Jedino jos sta bi naveo,a to je paznja kod kupovine LED-LCD-plazmi koje su polovnjaci,zatrazite prodavca da udje u servisni meni TV-a te da vam posalje radne sate i da vam navede da li TV ima koji burnin :)

Nadam se da ce te da se uklopite u ovu temu te da ce da dosegne popularnost :-) Toliko od mene...
 
Odgovor na temu

alexa_pg
Podgorica

Član broj: 52266
Poruke: 2026
*.crnagora.net.



+115 Profil

icon Re: Kupovina novog LCD/LED/OLED TV-a - pomoc i saveti (koji ima dobru sliku...)23.08.2023. u 17:30 - pre 8 meseci
Za sve sam se odlučio. I veličinu displeja, rezoluciju, OS, cijenu... Ne znam samo od kojeg proizvođaća trgovati. U pitanju su modeli, Max, Lobod i Arielli. Svi su istih karakteristika, pribložno iste cijene i dužine garancije. Šta uzeti?
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Kupovina novog LCD/LED/OLED TV-a - pomoc i saveti (koji ima dobru sliku...)23.08.2023. u 18:20 - pre 8 meseci
LG

Neki krsten , to ko zna sta je .
 
Odgovor na temu

petar07
smederevo

Član broj: 347352
Poruke: 49
*.st3.cable.xnet.hr.



Profil

icon Re: Kupovina novog LCD/LED/OLED TV-a - pomoc i saveti (koji ima dobru sliku...)25.08.2023. u 13:30 - pre 8 meseci
Citat:
alexa_pg: U pitanju su modeli, Max, Lobod i Arielli. Svi su istih karakteristika, pribložno iste cijene i dužine garancije. Šta uzeti?


Zapravo trebao si da napises ovde informacije za kupovinu hehe,ja mislio da ti treba neki 4K ali sad ne znam dok nam detaljno ne napises :(

[Ovu poruku je menjao petar07 dana 25.08.2023. u 14:41 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao petar07 dana 25.08.2023. u 14:42 GMT+1]
 
Odgovor na temu

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1631



+591 Profil

icon Re: Kupovina novog LCD/LED/OLED TV-a - pomoc i saveti (koji ima dobru sliku...)25.08.2023. u 16:20 - pre 8 meseci
Vec 15 dana kupujem TV.
Poslali mi pogresan, pa rasprodali model koji sam porucio.
Pa mi vratili pare.
Sada vec danima sa Intezom resavam storniranje 3 nenaplacene rate.
Vise poziva, vise emailova podrsci, vise razgovora sa savetnikom.
Moracu i da odem u filijalu.

Topla preporuka: nemojte da kupujete TV!


People are the greatest asset.
The dedicated 5% that can compensate for the remaining 95%.
 
Odgovor na temu

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1631



+591 Profil

icon Re: Kupovina novog LCD/LED/OLED TV-a - pomoc i saveti (koji ima dobru sliku...)27.08.2023. u 11:57 - pre 8 meseci
Porucio od Gigatrona. Pa cemo videti. Porucivanje online, preuzimanje u prodavnici.

Moj savet je da cim dobijete uredjaj proverite broj sati rada.
Tako cete lako ustanoviti da li ste dobili nov proizvod, ili neki izlozbeni primerak.
Ako je vise od par h, vracam.
People are the greatest asset.
The dedicated 5% that can compensate for the remaining 95%.
 
Odgovor na temu

petar07
smederevo

Član broj: 347352
Poruke: 49
*.zg.cable.xnet.hr.



Profil

icon Re: Kupovina novog LCD/LED/OLED TV-a - pomoc i saveti (koji ima dobru sliku...)27.08.2023. u 14:53 - pre 8 meseci
Citat:
scoolptor: Porucio od Gigatrona. Pa cemo videti. Porucivanje online, preuzimanje u prodavnici.



Mogo si da otidjes u Madjarsku,Nemacku gde vec i tamo da kupis TV,jer se ovde kod nas dzaba natezes sa reklamacijama....
 
Odgovor na temu

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1631



+591 Profil

icon Re: Kupovina novog LCD/LED/OLED TV-a - pomoc i saveti (koji ima dobru sliku...)28.08.2023. u 10:53 - pre 8 meseci
Da li praktikujete probu TV-a u radnji pre preuzimanja istog?
People are the greatest asset.
The dedicated 5% that can compensate for the remaining 95%.
 
Odgovor na temu

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1631



+591 Profil

icon Re: Kupovina novog LCD/LED/OLED TV-a - pomoc i saveti (koji ima dobru sliku...)05.09.2023. u 09:12 - pre 7 meseci
Posle 25 dana konacno juce stigao TV.
Fabricki zapakovan. Otpakovan u prodavnici radi probe.
Aleluja.
People are the greatest asset.
The dedicated 5% that can compensate for the remaining 95%.
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: Kupovina novog LCD/LED/OLED TV-a - pomoc i saveti (koji ima dobru sliku...)05.09.2023. u 11:31 - pre 7 meseci
Meni je važno bilo da bude što veći TV za što manje para. Na kraju uzeo 70" SHARP. Mislim da je 4K minimum za velike televizore kao i obavezna smart opcija (koja mi stvarno ne treba).
Problem kod većih televizora je što ne možeš sam da uradiš ništa. Trebaju dva čoveka da montiraš postolje ili da ga okačiš za zid. Moja stara 42" plazma je bila teška ali mogao sam sam da uradim sve.
 
Odgovor na temu

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1631



+591 Profil

icon Re: Kupovina novog LCD/LED/OLED TV-a - pomoc i saveti (koji ima dobru sliku...)05.09.2023. u 13:41 - pre 7 meseci
Dok sam preuzimao LG 55 OLED, u prodavnici je cekao na preuzimanje LG 77 UHD.
Ogromna kutija.
Pomislih, kome to cudoviste treba? Ko to sedi u dnevnoj sobi na 5m od TV-a?
Kome je to prioritet velicina ekrana, a ne kvalitet prikaza?
People are the greatest asset.
The dedicated 5% that can compensate for the remaining 95%.
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: Kupovina novog LCD/LED/OLED TV-a - pomoc i saveti (koji ima dobru sliku...)05.09.2023. u 14:11 - pre 7 meseci
Meni. 4K mi je i više nego dovoljno. Kad sedim od glave do televizora imam oko 3,5 m i uopšte nije malo rastojanje. Štaviše preporučena udaljenost za 70" je 2,2m.
Što se tiče kvaliteta slike imam samo zamerku na blago probijanje svetlosti na mračnim scenama. Ali kako zbog dece uglavnom gledamo crtane filmove ni to nije problem. Dakle, za mene i moju porodicu kvalitet i više nego dovoljan. Da je veći TV bio pristupačniji uzeo bih veći. Drug ima 85" TV i ni taj nije preveliki.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
2a02:a212:92bb:4780:725c:147..



+7177 Profil

icon Re: Kupovina novog LCD/LED/OLED TV-a - pomoc i saveti (koji ima dobru sliku...)05.09.2023. u 14:36 - pre 7 meseci
Citat:
scoolptor:
Dok sam preuzimao LG 55 OLED, u prodavnici je cekao na preuzimanje LG 77 UHD.
Ogromna kutija.
Pomislih, kome to cudoviste treba? Ko to sedi u dnevnoj sobi na 5m od TV-a?
Kome je to prioritet velicina ekrana, a ne kvalitet prikaza?


Ja imam 77" 8K (koji prakticno samo radi upscaling izuzev kad nesto sa kompa pustam sto sam sam napravio) i velicina je odlicna za moju dnevnu sobu - za gledanje stvari na TV-u mi je bolji ugodjaj veca dijagonala nego velicina piksela. Ono ako mi to treba, imam 15" 4K ekran na laptopu :)

Ali to je cisto pitanje ukusa, zato i postoje razne dijagonale.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

Član broj: 224915
Poruke: 803



+636 Profil

icon Re: Kupovina novog LCD/LED/OLED TV-a - pomoc i saveti (koji ima dobru sliku...)05.09.2023. u 15:20 - pre 7 meseci
Stvar ukusa. Imas ljude koji vole da gledaju sport po ceo dan, da imaju utisak da trce zajedno s onim fudbalerima po zelenoj travi. Za takve ni 100" 8K nije dovoljno. :-)

Meni tv nije od nekog narocitog znacaja. Imam jos uvek LG Smart TV star 10 godina, nije 4K ... i neka mala dijagonala, mislim da je 40", mrzi me da sada merim ... koliko ga gledam dovoljan mi je.

Ali zato imam 4K 28" monitor na radnom stolu. Kada sam ga kupio mislio sam da ce mi biti preveliki, pa sam se malcice i pokajao, jer sam trazio nesto do 26" ... kad ono, ispade taman po meri.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
2a02:a212:92bb:4780:725c:147..



+7177 Profil

icon Re: Kupovina novog LCD/LED/OLED TV-a - pomoc i saveti (koji ima dobru sliku...)05.09.2023. u 15:31 - pre 7 meseci
Ma ni ja ne gledam TV skoro pa nikad, ali ako nesto hocu da pogledam tako - onda hocu da bude kao bioskop :) Za taj modus gledanja me velicina piksela ne zanima, koliko ugodjaj u sofi.

Za sve ostale potrebe, 44" 5K2K monitor radi posao - 99% slucajeva.

8K je trenutno neupotrebljivo za bilo sta drugo osim za testiranje sopstvenih 8K HDR klipova, gde je dinamicki opseg tog TV-a mnogo bolji nego kod monitora.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Kupovina novog LCD/LED/OLED TV-a - pomoc i saveti (koji ima dobru sliku...)05.09.2023. u 15:33 - pre 7 meseci
Aaa Bere man

28` 4K monitor, pa kad sednes na 30cm od njega, gledas tekmu i kada sutiraju na gol, garant se cimnes i dignes ruke Na 100` se vec bacas sa stolice

Ipak je stvar individualna, nista neces pogresiti sa vecom dijagonalom ako za to, naravno, ima mesta i ako prostorija nije 2 kvadrata. Pogotovo je dobro za one koji slabo vide na daljinu...sto da ne.
Uglavnom se kupuje do te cene..tj. do koliko inca
Kome je 70` preveliko, nikakav problem, saljem mu o moj trosak 32` ( ima daljinac ) u zamenu glavu za glavu

Zive ljudi po garsonjericama, sobiccima...pa onda jbg, nema mesta ni za 22` monitor, a kamoli za neki TV od +32, 40`...jbg.

A ima i onog, kao nemam ga gde, soba 8x8, a neki regal ( 1983. godiste, raskosan ) preko celog zida, a mesto za TV jedva da moze 32` da stane i onda kupe taj, a kauc sa druge strane prostorije i nista ne vidis.
Umesto da ga se rese sa jednom sekirom....

[Ovu poruku je menjao gilopile dana 05.09.2023. u 16:49 GMT+1]
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1631



+591 Profil

icon Re: Kupovina novog LCD/LED/OLED TV-a - pomoc i saveti (koji ima dobru sliku...)05.09.2023. u 16:50 - pre 7 meseci
Citat:
A ima i onog, kao nemam ga gde, soba 8x8, a neki regal ( 1983. godiste, raskosan ) preko celog zida, a mesto za TV jedva da moze 32` da stane i onda kupe taj, a kauc sa druge strane prostorije i nista ne vidis.
Umesto da ga se rese sa jednom sekirom....


Heh. Ti regali od zida do zida, sa otvorom za 84cm CRT TV u sredini.

Ja ubedjujem moje da rasture regal u dnevnoj sobi na vise delova, te da se rese tog dela za TV i staklene vitrine sa izlozenim kristalnim posudama itd. Pa da im kupim pristojan TV.
Po sirini se moze rastaviti na 4-5 delova, a po visini svaki od delova na 2 ili 3 dela.
Iza tih regala se skupi gomila prasine, koju je nemoguce ocistiti bez teske fizikalije.
People are the greatest asset.
The dedicated 5% that can compensate for the remaining 95%.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Kupovina novog LCD/LED/OLED TV-a - pomoc i saveti (koji ima dobru sliku...)05.09.2023. u 17:00 - pre 7 meseci
Moja dnevna soba ima 33m2, znaci kao neciji stan.
Tv mi je 50" i ako po prepurukama verovatno meni treba 70" ali stvarno ne zelim da mi TV dominira u tom prostoru i ako bas volimo da gledamo filmove, TV ne gledamo skoro nikako.

To beskonacno povecanje dijagonale je besmisleno.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

alexa_pg
Podgorica

Član broj: 52266
Poruke: 2026
37.122.174.*



+115 Profil

icon Re: Kupovina novog LCD/LED/OLED TV-a - pomoc i saveti (koji ima dobru sliku...)05.09.2023. u 17:28 - pre 7 meseci
Ne znam ima li smisla da pričam koliki je moj?

:)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
2a02:a212:92bb:4780:725c:147..



+7177 Profil

icon Re: Kupovina novog LCD/LED/OLED TV-a - pomoc i saveti (koji ima dobru sliku...)05.09.2023. u 17:40 - pre 7 meseci
Citat:
bakara
To beskonacno povecanje dijagonale je besmisleno.


Ima prostorija gde definitivno nije. Npr. kod mene je velika dnevna soba i taj 77" dodje taman - sve zavisi od konfiguracije stanova / kuca, negde je dnevna soba poveca - da nije tako ne bi se ni proizvodili.

Plus, izbor je ogroman, to sto ima velikih ekrana ne utice negativno na dostupnost manjih dijagonala.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Kupovina novog LCD/LED/OLED TV-a - pomoc i saveti (koji ima dobru sliku...)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 3674 | Odgovora: 37 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.