Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 202372 | Odgovora: 1246 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.ptt.rs.



+2790 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije01.03.2014. u 18:45 - pre 124 meseci
Braksi

Oni koji su na vlasti u trećim zemljama znaju vrlo dobro šta im stiže sa te strane svaki dan i da su u slučaju obede NATO pakta nagrabusili čak i ako su učestvovali u ratu na stranu NATO pakta. I u poziciji i opoziciji se po iole ozbiljnim zemljama (ne obavezno jakim) zna šta je Rusija, a šta su SAD, bez obzira što to ne smeju da pričaju pred narodom. Dok mogu da kradu, baviće se time, ali kada ne budu imali kud, onda ćaos.


Andrej013

Tenkove u Prag i Budimeštu nije slala Rusija, već CCCP. Možda nisi učio iz istorije, ali CCCP se raspao 1990. Rusija jeste naslednik CCCP-a, ali je priznala istorijske greške i promenila politiku isto kao što su SAD priznale rasizam kao istorijsku grešku i promenili stav o tome. Isto tako je i VB promenila stav o seksualnim manjinama (u tom pogledu Rusija zaostaje sa svojim sistemom vrednosti). Kao što se savremene SAD ne mogu posmatrati kroz prizmu svoje rasističke i robovlasničke prošlosti i kao što se savremena VB ne može posmatrati kroz prizmu njene homofobične prošlosti, isto tako se ni Rusija ne može posmatrati kroz prizmu grešaka CCCP-a. Da zapadne sile učine nešto slično, naravno da ne bih zastupao ovaj stav. Međutim, ne čini mi se da išta ide u tom pravcu. Izgleda da je jedini način da to učine taj da izgube sledeći svetski rat.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
+2

Andrej013

Član broj: 157053
Poruke: 321
*.nyc.res.rr.com.



+694 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije01.03.2014. u 18:45 - pre 124 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina:
Tvoje reci pre 6 meseci,pa sam na to mislio,nema veze.Posto zivis u USA,rekao si da sa 2k usd lepo zivis u dobrom kraju,koliko je taJ std.realan.
Koliki je USA nacionalni dug?

Nesto si ti gadno pobrkao. U New Yorku ne moze da se lepo zivi sa 2000$ mesecno, narocito ne u dobrom kraju. U Jerseyju ima za dosta manje, ali je comute dugacak.

Samo kirija za jednosoban stan je oko 2500$ mesecno u dobrom kraju tipa Broolyn Heights ili Battery Park City. Nikada nisam rekao da sam ziveo od 2000$ mesecno vec da sam radio za 2000$ po semestru, u skoli, sto je oko 500$ mesecno (verovatno davajuci primer primanja u USA, koje su ti mogucnosti i slicno) a od toga ne moze da se zivi ni u BG-u.

Tacno je i da ja nisam najdetaljnije objasnio svoju situaciju, jer verovatno detalji nisu bili bitni. U svakom slucaju, ako te interesuju detalji, a ne znam zasto bi (al dobro, ima nas raznih), ja sam zaposlen u finansijskoj instituciji od maja prosle godine, a u isto vreme sam zavrsavao fax, s tim da sam poslednja dva semestra proveo kao research asistent, za sta sam i bio placen a i dobijao sam bodove za master diplomu. Ako te bas zanimaju dodatni detalji, pisi na pp ili otvori temu pa se mozda javim.

Pretpostavljam da ti je sada jasno, ali nikako da shvatim kakve to sve veze ima sa ovime o cemu pricamo?

Inace, dug USA je 73% GDP-a i postoji koncenzus medju investitorima da je to mali dug u odnosu na ono sto USA moze da finansira, stoga, USA drzava placa najmanje kamate na taj dug, daleko manje nego druge zemlje. Dug Rusije je manji i u apsolutnim i relativnim brojkama, ali investitori misle(a njihovo misljenje je jedino koje se racuna) da su oni manje u stanju da otplate svoj dug nego sto su ameri u stanju da otplate svoj.
 
0

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije01.03.2014. u 18:59 - pre 124 meseci
Pa bio je off topic.
Citat:
Sledece, po fast food restoranima niko ziv ne radi 8 sati, vec desetak ili jedanaes(a neki i vise) i tada dobijaju 50% vecu satnicu, sto znaci da zaradjuju:
(8h*8$+2h*12$)*22 radna dana=1936$
Ja trosim samo nesto vise od toga mesecno a zivim u ubedljivo najboljem kraju(sto je, istina, subjektivno), u New Yorku koji je preskup


odavde...http://www.elitesecurity.org/t...Zasto-mladi-danas-nemaju-posao

Pomenuo sam jer ao neko lepo zivi taj standard se opravdava (stvara)zastitom interesa na hiljade km od svoje teritorije.Recimo isisavanje Iraka sa naftom a to ce biti bilo koja destinacija pa
i energenti iz Rusije.Ko zna koliko duguju Sudijskoj Arabiji,Kini itd.Ta kula od karata kada se bude otkrila,pocinje svetski rat,reset pa iznova ko prezivi.Kako ne padne USA na pamet da se mesaju u problem
Gane,Bangladesa....Kambodze?
 
0

Andrej013

Član broj: 157053
Poruke: 321
*.nyc.res.rr.com.



+694 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije01.03.2014. u 19:08 - pre 124 meseci
Citat:
Nedeljko:
Andrej013

Tenkove u Prag i Budimeštu nije slala Rusija, već CCCP. Možda nisi učio iz istorije, ali CCCP se raspao 1990. Rusija jeste naslednik CCCP-a, ali je priznala istorijske greške i promenila politiku isto kao što su SAD priznale rasizam kao istorijsku grešku i promenili stav o tome. Isto tako je i VB promenila stav o seksualnim manjinama (u tom pogledu Rusija zaostaje sa svojim sistemom vrednosti). Kao što se savremene SAD ne mogu posmatrati kroz prizmu svoje rasističke i robovlasničke prošlosti i kao što se savremena VB ne može posmatrati kroz prizmu njene homofobične prošlosti, isto tako se ni Rusija ne može posmatrati kroz prizmu grešaka CCCP-a. Da zapadne sile učine nešto slično, naravno da ne bih zastupao ovaj stav. Međutim, ne čini mi se da išta ide u tom pravcu. Izgleda da je jedini način da to učine taj da izgube sledeći svetski rat.

U CCCP i varsavskom paktu su rusi vodili glavnu rec kao sto ameri vode u NATO-u.
To sto su se oni toboz pokajali ne znaci ama bas nista. Isto tako su Amei priznali svoje greske u vijetnamu, avganistanu i sl, ali ko je naivan da zbog tog priznanja pocne da siri price kako su ameri odjednom sad pacifisti, dobrocudni, nikada nikog ne bi napali zarad svojih interesa i slicno?! Ne znam za primer u kome se neka sila stidela da koristi silu a d aje bila u mogucnosti. Ameri su koristili silu kad god su bili u mogucnosti, Srbi isto, Hrvati takodje, Rusi, Kinezi i sl... Jedino se razlikuje to sto su Ameri mnogo cesce u mogucnosti jer su daleko mocniji. Rusi su u proslom veku bili mnogo mocniji nego sada pa su tada i koristili silu mnogo cesce nego sada, a najmanje su je koristili u deceniji kada su bankrotirali.
Naivno je misliti da su oni doziveli katarzu i da je to razlog sto vise ne salju tenkove i ne vrse okupacije tako cesto.
 
+2

Andrej013

Član broj: 157053
Poruke: 321
*.nyc.res.rr.com.



+694 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije01.03.2014. u 19:21 - pre 124 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina:
Pa bio je off topic.
Citat:
Sledece, po fast food restoranima niko ziv ne radi 8 sati, vec desetak ili jedanaes(a neki i vise) i tada dobijaju 50% vecu satnicu, sto znaci da zaradjuju:
(8h*8$+2h*12$)*22 radna dana=1936$
Ja trosim samo nesto vise od toga mesecno a zivim u ubedljivo najboljem kraju(sto je, istina, subjektivno), u New Yorku koji je preskup


odavde...http://www.elitesecurity.org/t...Zasto-mladi-danas-nemaju-posao

Pomenuo sam jer ao neko lepo zivi taj standard se opravdava (stvara)zastitom interesa na hiljade km od svoje teritorije.Recimo isisavanje Iraka sa naftom a to ce biti bilo koja destinacija pa
i energenti iz Rusije.Ko zna koliko duguju Sudijskoj Arabiji,Kini itd.Ta kula od karata kada se bude otkrila,pocinje svetski rat,reset pa iznova ko prezivi.Kako ne padne USA na pamet da se mesaju u problem
Gane,Bangladesa....Kambodze?

Gornja racunica pokazuje da cak i amer bez skole moze sa 2000$ sebi da priusti sve sto mu treba. Amer bez skole i ja nemamo iste prioritete u zivotu niti iste apetite.

Zivo me zanima da li ce srbalj ikada shvatiti da se nafta kupuje na berzi a ne nekim isisavanjem iz bliskoistocnih *izdinaca.
Kinezi imaju bukvalno identicna prava da kupe iracku naftu kao i ameri, cak i vise kupuju, dakle empiriski je dokazano da nisi u pravu-kinezi kupuju mnogo vise nafte iz iraka, to je cinjenica. To naravno zadojenim mozgovima nikada nece dopreti do glave, ali nebitno.
Ameri kupuju naftu pre svega iz Kanade, Mexika i iz svojih izvora, jer su im troskovi transporta nizi.

Takodje, ameri imaju ogromnu proizvodnju, skoro deset puta vise proizvode od npr rusa pa stoga imaju vece plate, sto je i ispravno. Neverovatno je da se neko tome cudi.

Ameri se ne mesaju u problem kambodze i bangladesa iz istog razloga sto se srbi nisu mesali u problem laosa vec slovenije-tamo nemaju interesa dok su u sloveniji imali...
 
0

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije01.03.2014. u 19:45 - pre 124 meseci
Citat:
Tenkove u Prag i Budimeštu nije slala Rusija, već CCCP. Možda nisi učio iz istorije, ali CCCP se raspao 1990.

Nakon raspada SSSR-a nastala je Ruska Federacija pa sada tenkove neće slati Rusi već Ruso Federijanci. Inače najsrećniji u tom Ruso Federijsnskom zagrljaju su Čečeni koji ne znaju šta će od sreće.

No ja ipak ne verujem da je Rusija toliko blesava da izvrši vojnu intervenciju u suverenoj državi. Iapak Putin nije Staljin. On je dobar čika. Jes da je proćelav na Andropova, ali svaka sličnost je slučajna.
 
0

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije01.03.2014. u 19:49 - pre 124 meseci
SSSR je bio sila, a Putinova Rusija je malo jaca od Engleske.
 
0

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije01.03.2014. u 20:24 - pre 124 meseci
Citat:
srbalj

Ovo je vec uvreda za razliko od srbistana.Ameri OTIMAJU naftu od Iraka,kao sto otimaju rudu sa Kosova.
Citat:
Ameri se ne mesaju u problem kambodze i bangladesa iz istog razloga sto se srbi nisu mesali u problem laosa vec slovenije-tamo nemaju interesa dok su u sloveniji imali...

Pa o tome se radi.Kazi koji su to interesi.Gurate tudji zivalj u smrt zarad skrivenih interesa.I onda ispred necijih vrata masete prstom.Taj prst obama neka sebi stavi za proveru suljeva tamo gde treba.
Doci ce vreme kada ce se medjusobno poklati kako isto sto i rade drugima.Izvini,upecao si se u svoje reci (citirano).Detalji me interesuju toliko da stvorim sliku clana ako vec pise o sebi,a drago mi je sta god
ti uradio za sebe da si zadovoljan sa time sto radis.Secirao si pacove,pricao o GMO a RADIS U FINANSIJSKOM SEKTORU.Drago mio je zbog tebe,ali kao sto sam napomenuo i Ivanu,za ususkan zivot neko to placa krvlju.
Niko na planeti ne zivi realno niti su vrednosti ispravne.Pojavice se jos veci jaz izmedju bogatih i siromasnih a onda tu vise niko nema kontrolu.
 
+4

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije01.03.2014. u 20:33 - pre 124 meseci
vi stalno spominjete da ako rusi izgube u ukrajini da ce ukrajina uci u nato! i da ce nato doci na granice rusije! pa je zato veliki strah kod rusa!
evo gledam mapu nato drzava pa vidim su Estonija i Latvija clanice natoa a one su odmah do rusije i ne secam se neke panike!
tako da mislim da je neki drugi razlog upitanju a ne strah od natoa!

http://upload.wikimedia.org/wi...6/65/Map_of_NATO_countries.png
 
0

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije01.03.2014. u 20:40 - pre 124 meseci
Citat:
cika dacha: vi stalno spominjete da ako rusi izgube u ukrajini da ce ukrajina uci u nato! i da ce nato doci na granice rusije! pa je zato veliki strah kod rusa!
evo gledam mapu nato drzava pa vidim su Estonija i Latvija clanice natoa a one su odmah do rusije i ne secam se neke panike!
tako da mislim da je neki drugi razlog upitanju a ne strah od natoa!

http://upload.wikimedia.org/wi...6/65/Map_of_NATO_countries.png


Konacno glas razuma! I ja mislim da je u pitanju nesto potpuno drugo... da ovo sto vidimo apsolutno nema veze sa onim sta se stvarno desava. Ni djavo nije uvijek crn, niti ima bezgresnih.
Jedino sto je logicno je uloga krima i postavljanja crnomorske flote. Drugog velikog razloga za cimanje rusa - nema. Ukrajina je bijedna, rastrojena, nikakva drzava, bez bilo cega sto bi ikome bilo zanimiljivo. Nikome ne treba 45 miliona ljudi koji nemaju nista...

@ lavlja_jazbina
Citat:
Ameri OTIMAJU naftu od Iraka,kao sto otimaju rudu sa Kosova.

Molim te da mi konkretno objasnis kako to amerika otima naftu od Iraka i rudu sa KiM? Ne bajke, vec dokaze da naftu uzimaju for free? I koja to ruda sa KiM je toliko bitna americi da se toliko iscima tamo? Ugalj? Olovo? Toga oni imaju koliko im treba... Nesto trece?
 
0

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije01.03.2014. u 20:45 - pre 124 meseci
Citat:
vec dokaze da naftu uzimaju for free?

Dokazi kontra.
Ostalo,ka KIM nije za forum.A ako hoces da ti pricam ko sta jede od politicara,moze ali nije za ovu temu.Bilo bi isto ko posecuje odredjene institucije i dobija direktive isto kao i ovi u ukrajini.
Ovo je ipak forum i treba biti umeren.


Ljudima stvarno nije dosta i uvek ista prica.Pa niko nikog ne kolje da bi se desavalo ovo.

Citat:


Refat Čubarov, predsednik tatarske skupštine na Krimu, izjavio je da "Bukvalno sati predstoje od katastrofe"



Prikačeni fajlovi
 
+1

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije01.03.2014. u 21:04 - pre 124 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina:Dokazi kontra.[/img]


Tacno si nenormalan. Dokazi kontra!
 
+2

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije01.03.2014. u 21:29 - pre 124 meseci
Citat:
Tacno si nenormalan

Mozda,dokazi i to,ja tebi necu uputiti uvrede.
 
0

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije01.03.2014. u 21:31 - pre 124 meseci
http://www.b92.net/info/vesti/..._category=78&nav_id=818387


heheh pa kako ne idu u EU?! :-)
mislio sam citajuci na ovom forumu da samopar pojedinaca i ja Volimo Rusiju!
 
0

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+987 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije01.03.2014. u 21:33 - pre 124 meseci
Citat:

tako da mislim da je neki drugi razlog upitanju a ne strah od natoa!


1. Sevastopolj - CELA Crnomorska flota je u pitanju
- Ako Rusi izgube crnomorsku flotu, gube jedinu luku u toplim vodama, gube mogucnost projekcije moci u mediteranu, gube Siriju, gube celi bliski istok (Sirija je jedini pravi saveznik Rusije na bliskom istoku)

2. Istocna Ukrajina
- istocna ukrajina je bogata gvozdjem i ugljem, zatim, veci deo teske industrije Ukrajine je tamo. Ukrajina je bila najrazvijenija drzava SSSR-a. Rusi imaju vrlo vredne, strateske, ugovore sa njima. Gubitak tih ugovora bi se izuzetno negativno odrazio na rusku ekonomiju i vojsku.

3. Strateska vrednost Ukrajine
- Donji sliv Volge predstavlja zitnicu Rusije i njen ekonomski centar. Gubitkom Ukrajine taj deo je izlozen napadu, blietzkrieg-u u nekom buducem ratu. Ako Rusija izgubi taj deo teritorije, zavrsila je pricu. Sibir nije ni izbliza dovoljno razvijen da podnese gubitak tog strateskog regiona.


Ulog za Rusiju je preveliki da bi ukrajinu ostavili NATO-u.

Nadam se da je nova vlada dovoljno pametna da ne ulazi u rat, vec da dozvoli podelu zemlje. Ali, kao sto smo vec videli (i culi), naredbe se izdaju u ambasadama...
 
0

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije01.03.2014. u 21:35 - pre 124 meseci
,
Prikačeni fajlovi
 
0

nemanjac
webdev

Član broj: 317245
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: dogusivfcenter.wordpress...


+252 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije01.03.2014. u 21:35 - pre 124 meseci
Citat:
yolja624:
Molim te da mi konkretno objasnis kako to amerika otima naftu od Iraka i rudu sa KiM? Ne bajke, vec dokaze da naftu uzimaju for free? I koja to ruda sa KiM je toliko bitna americi da se toliko iscima tamo? Ugalj? Olovo? Toga oni imaju koliko im treba... Nesto trece?

Nismo u srednjem veku pa da neko bukvalno otima mineralna bogatstva.

Vec u 19. veku eksploatacija mineralnih bogatstva u kolonijama britanske imperije funkcionise putem neke vrste koncesija i kompanija koje dobijaju pravo za ekspolataciju. Pravno-poslovni aktovi o eksploataciji minerala su evoluirali od tada, ali u srzi jos uvek pocivaju na koncesionom pravu.

Ako si bio nekada u Zvecanu mogao si videti niz kuca neobicne arhitekture za nase podneblje. Neke kuce u dvoristu imaju teniske terene, a jedna i bazen, a stare su preko 80 godina. Neobicno za zemlju koja za tenis nije znala do pojave Novaka Djokovica. To su kuce britanaca koji su imali koncesiona prava na Trepcu u kraljevini, Trepcu koja je najveci kompleks rudnika i apsolutno najbogatije mineralno nalaziste u bivsoj Jugoslaviji.
Pored toga Kosovsko-methohijski basen lignita je dokazano jedan od najvecih na svetu, zalihe dovoljne za energetsku nezavisnost Kosova dugu par vekova.

Sigurno da mineralna bogatstva Kosova nisu najveca na svetu, ali nisu zanemarljiva, ugalj i minerali su najvece prirodno bogatstvo Kosova. A svako pametan ce prvo da trosi tude, a cuva svoje...
Razlog okupacije Kosova nije energetski, ali ni taj aspekt nije za baciti.

Naftu u Iraku ekspolatisu kompanije, a ne drzave. Ipak najveca nalazista su u koncesionom vlasnistvu zapadnih kompanija kao sto je Exxon, BP ili Shell. Kinezi se agresivno ubacuju u igru eskpolatacije mineralnih bogatava posebno u Africi, ali i na bliskom istoku.



 
+4

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije01.03.2014. u 21:40 - pre 124 meseci
Citat:
Naftu u Iraku ekspolatisu kompanije, a ne drzave.

Naravno da se slazem.A one su bile tu i za vreme sadama ili posle okupacije?Znaci neko ima interes da s*ebe zemlju i ubaci kompanije koje rade za (zemlje)njih.
 
0

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+987 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije01.03.2014. u 21:40 - pre 124 meseci
Mislim da je i Dnepropetrovsk takodje proruski (centar te mape)

http://nahnews.com.ua/thousand...petrovsk-on-pro-russian-rally/
 
+1

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije01.03.2014. u 21:59 - pre 124 meseci
.
Prikačeni fajlovi
 
+1

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 202372 | Odgovora: 1246 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.