Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji

[es] :: Advocacy :: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji
(Zaključana tema (lock), by flighter_022)
Strane: << < .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 123757 | Odgovora: 826 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji14.12.2011. u 11:16 - pre 151 meseci
Citat:
Marko_L: Vidiš da nisi shvatio. Naravno da taj što nema para ne treba da ostane neobrazovan, ali korišćenje piraterije nije jedini način za obrazovanje. Postoje druge opcije. Možeš recimo da radiš neki part-time posao (konobarisanje, čišćenje bazena, pranje sudova...) i sigurno ćeš za mesec-dva sakupiti dovoljno za studentske licence softvera koji ti treba.


Citat:
valjan: Vidiš kako je Marko lepo shvatio suštinu onoga što sam napisao: ja nemam para, krenem da rintam i radim i najgore poslove, ostavljam svaki dinar na stranu, brišem doope dvoslojnim umesto troslojnog papira, mažem tanje paštetu na lebac, pozajmim knjige iz biblioteke kad god je to moguće da ne bih kupovao


Shvatio, morgen, isto kao ti. Lepo sam dao situaciju: Neko radi tupsonski posao da bih platio troškove života tokom redovnih studija, a istovremeno hoće da nađe pametniji posao za koji mu treba znanje. I šta u toj situaciji: Treba dakle: 1) Da ide na fakultet 2) Da uči za fakultet 3) Da radi tupsonski posao za preživljavanje 4) Da rinta najgore dodatne poslove da bi platio dodatno školovanje 5) Da uči za to dodatno školovanje

Pa koliko sati treba da ima takav radni dan da bi neko to mogao da postigne? I to sve samo zato što neko hoće da navuče još koju kintu na svoju gomilicu?

Vi ste ti koji ne shvatate... taj nikoga nije oštetio tako što nije platio to znanje, jer ga ionako ne bi platio jer nema odakle da ga plati. Znači, može samo da ima znanje kršeći autorska prava, ili da nema znanje. Naravno da treba da ima znanje makar pri tome prekršio autorska prava, i tražiti načine da se iscedi svaki evro od ljudi je pohlepno i sebično. Nedeljko zna koliko je loša pohlepa, pošto je on religiozan. Mogao bi neka učenja iz te religije i da primeni ponekad u životu u praktičnim stvarima kao što je ova.

A što se tiče tih MS sertifikata i toga što si pomenuo o nekom "lakšem" načinu sticanja istih, nemam pojma o čemu pričaš pošto me MS sertifikati nikada nisu zanimali. Tako da se u tu raspravu neću upuštati.
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji14.12.2011. u 11:47 - pre 151 meseci
Citat:
pisac: 4) Da rinta najgore dodatne poslove da bi platio dodatno školovanje.


Ne znam koji su poslovi za tebe najgori, ali Džimi Karter je pred kamerama muzo kravu na svojoj farmi da se Amerikanci ne bi stideli rada. Druga je stvar ako su poslovi nezakoniti.

Citat:
pisac: Pa koliko sati treba da ima takav radni dan da bi neko to mogao da postigne?


Pitaj Mihajla Pupina, koji je baš tako počeo u Americi.

Citat:
pisac: taj nikoga nije oštetio tako što nije platio to znanje, jer ga ionako ne bi platio jer nema odakle da ga plati. Znači, može samo da ima znanje kršeći autorska prava, ili da nema znanje. Naravno da treba da ima znanje makar pri tome prekršio autorska prava, i tražiti načine da se iscedi svaki evro od ljudi je pohlepno i sebično.


Oštetio je onoga ko zarađuje na obrazovanju, jer i to je ljudski rad, a imao bi odakle da plati da se potrudio da zaradi.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
+1

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+702 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji14.12.2011. u 11:54 - pre 151 meseci
Citat:
pisac: I šta u toj situaciji: Treba dakle: 1) Da ide na fakultet 2) Da uči za fakultet 3) Da radi tupsonski posao za preživljavanje 4) Da rinta najgore dodatne poslove da bi platio dodatno školovanje 5) Da uči za to dodatno školovanje

Pa koliko sati treba da ima takav radni dan da bi neko to mogao da postigne? I to sve samo zato što neko hoće da navuče još koju kintu na svoju gomilicu?

Ovo je srz problema u srbiji i slicnim banana zemljama (piraterija je samo mala manifestacije krupnog problema). Ljudi ne mogu ni da pocnu da razmisljaju da je upravo ovo zivot koji vodi u prosperitet i napredak i umesto da se spasu bede i propasti tako sto ce sami da krenu u to, kao sto se iz primera vidi, i sama pomisao na to se dozivljava kao neko ludilo, nemoguce u realnosti… Posledice su svuda oko nas.

Ja sam tako kako si napisao proveo studije, a i dan-danas radim jednako naporan i vremenski zahtevan posao (sve u moju korist, naravno) i sto se mene licno tice ko nije spreman na takvo nesto, a fizicki je u stanju (zdrav je) moze i treba da crkne kao pseto. O pirateriji da ne pricam.
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
+1

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.dta.co.rs.

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji14.12.2011. u 11:59 - pre 151 meseci
Ovaj muzicki dinar je pljacka veka. Ali i ne cudi kad je Premijer tamo jedan od najvecih akcionara. Ovo lici na jedan privatni porez.
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji14.12.2011. u 13:33 - pre 151 meseci
Citat:
Nedeljko: Oštetio je onoga ko zarađuje na obrazovanju, jer i to je ljudski rad, a imao bi odakle da plati da se potrudio da zaradi.


Očigledno nisi bio u situaciji da vidiš koliko je teško uklopiti samo jedan stalan posao i samo jedno redovno studiranje, tako da budeš na oba mesta kada je to potrebno i da ne dobiješ otkaz na poslu jer svaki čas trčiš na predavanja/vežbe, pa sada lupetaš nešto o "trudu" koji treba da se uloži da se uklopi 2 posla i 2 učenja a da budeš uvek na potrebnom mestu u tačno vreme? Možeš ti da zahtevaš i da počne da se bavi prostitucijom ili proda bubreg, ali mislim da tvoje zamišljanje "truda" prelazi granicu razumnog.

Pa ću ja da ponovim:
Citat:
tražiti načine da se iscedi svaki evro od ljudi je pohlepno i sebično.


---

Citat:
Devanagari: i sto se mene licno tice ko nije spreman na takvo nesto, a fizicki je u stanju (zdrav je) moze i treba da crkne kao pseto.


A što se mene tiče, onaj koji nije spreman da neki promil/procenat svog znjanja i truda podeli besplatno onima koji su u teškoj situaciji a željni znanja, već zahteva da iscedi svaki evro gde god može da ga iscedi, "moze i treba da crkne kao pseto".

 
+2

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji14.12.2011. u 14:16 - pre 151 meseci
Citat:
pisac: A što se mene tiče, onaj koji nije spreman da neki promil/procenat svog znjanja i truda podeli besplatno onima koji su u teškoj situaciji a željni znanja, već zahteva da iscedi svaki evro gde god može da ga iscedi, "moze i treba da crkne kao pseto".


Samo razdvoj besplatno od nelegalnog, i onda pričamo o istoj stvari. Možeš dobiti i besplatno (na neki način) a legalno obrazovanje, već sam spominjao neke načine. Zar nije baš ES mesto gde možeš svoje znanje besplatno podeliti sa nekim kome je potrebno?

Citat:
pisac:
Vi ste ti koji ne shvatate... taj nikoga nije oštetio tako što nije platio to znanje, jer ga ionako ne bi platio jer nema odakle da ga plati. Znači, može samo da ima znanje kršeći autorska prava, ili da nema znanje.


Ti si izgleda taj koji ne shvata - da ponovim još jednom, možda i dopre do tebe: postoji mnogo načina da taj koji nema za znanje dođe do istog sasvim legalno, bilo da plati ili ne. Taj tvoj jeste možda najjednostavniji, ali nije i jedini.
 
+1

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji14.12.2011. u 14:28 - pre 151 meseci
pisac,

Priznajem da te ne razumem, pa bih molio da mi objasniš neke stvari.

- Da li su ti tokom studija roditelji bili živi i zaposleni ili barem penzioneri?
- Da li si pored studiranja na budžetu dobio i neki kredit? Ako nisi, u čemu je bio problem?
- Zašto si morao da radiš dva posla da bi studirao?

Citat:
pisac: A što se mene tiče, onaj koji nije spreman da neki promil/procenat svog znjanja i truda podeli besplatno onima koji su u teškoj situaciji a željni znanja, već zahteva da iscedi svaki evro gde god može da ga iscedi, "moze i treba da crkne kao pseto".


Ne znam na koga si konkretno mislio, ali smatram da onaj ko nije spreman da deo svog truda da na obrazovanje ne treba da "crkne kao pseto", nego da ga treba oporezivati, baš kao i svakog drugog, pri čemu jedan deo tog poreza ide za obrazovanje. To je ono što mora i tu nema hoću-neću. Sve preko toga je dobra volja. Proveri koliko sam zadataka rešio na formumu za matematiku ES-a potpuno besplatno, a neke sam i rešavao na PP kada su se postavljači tako obratili, što je loša praksa jer onda niko drugi iz toga ne može nešto da nauči. Šta misliš, da nisam davao besplatne privatne časove? Naravno da jesam, ali ne mogu da tražim to od svih kao nešto obavezno.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
+1

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji14.12.2011. u 14:31 - pre 151 meseci
Što se pohlepe i sebičnosti tiče, ja je recimo vidim u pirateriji - hoću da drugi rmbači, a ja da uživam.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
+2

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji14.12.2011. u 15:48 - pre 151 meseci
Citat:
Nedeljko:Priznajem da te ne razumem, pa bih molio da mi objasniš neke stvari...


Nema to direktne veze samnom niti je bitno za priču, nego pričam da ste pohlepni jer hoćete baš svaki evro da iscedite iz svog "autorskog rada", makar terali nekog da proda bubreg. Po meni je to čista sebičnost i pohlepa.

Ja sam svoj problem rešio tako što sam odustao od tog fakulteta, pa našao bolji posao na kome sam mogao da naučim dosta toga na poslu (a i kod kuće zahvaljujući nelegalnom instaliranju svakojakog sofvera koji sam iskopirao sa legalnih CD-ova iz firme), pa kasnije upisao drugi fakultet, i dalje je nebitno za priču. Ono što je bitno, jeste da kad bih ja tada bio primoran da platim licence za sav taj softver koji sam instalirao a koristio samo za učenje a ne za vršenje funkcije kojoj je namenjen, trebao bih da radim par godina samo da to sve otplatim. I sad će meni neki pohlepni sebični stvor (ne mislim na tebe nego generalno) da kaže kako sam ja time nekog oštetio, i da sam trebao to da radim drugačije, prodam bubreg, tražim "studentske licence" (mada nisam bio student), i tako neke budalaštine i mlaćenje prazne slame.

Ja sam kao nekog oštetio? Ha - Ha - Ha.
 
+1

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji14.12.2011. u 19:24 - pre 151 meseci
Nisi mi odgovorio na pitanja:

- Da li su ti tokom studija roditelji bili živi i zaposleni ili barem penzioneri?
- Da li si pored studiranja na budžetu dobio i neki kredit? Ako nisi, u čemu je bio problem?
- Zašto si morao da radiš dva posla da bi studirao?

Tvoj odgovor je i dalje "ne razumete vi mene". Dobro, odgovori na postavljena pitanja, pa da razumemo.

A što se poklepnih i sebičnih stvorova tiče, oni te ne teraju da koristiš njihove proizvode.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
94.228.228.*



+784 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji14.12.2011. u 20:29 - pre 151 meseci
Citat:
valjan: Onda zapitaj sebe kakve veze imaju knjige sa autorskim pravima, ili ako baš hoćeš vezu sa muzikom notni zapisi, i mogu li se oni nekako drugačije umnožiti bez upotrebe fotokopira i štampača?

Pa ako cemo tako onda bi trebalo da se uvede "muzicki dinar" i na papir,na olovke (u slucaju da prepisujem a ne kopiram),ili mozda na novcanik koji sam kupio u "Moni" jer je mozda radnik slusao piratski neku pesmu dok je radio... Mislim gluposti na kvadrat. Ako ovo prodje Sokoj-u onda *ebi ga,ode sve u neke lepe
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji14.12.2011. u 20:33 - pre 151 meseci
Sve je objašnjeno što je trebalo biti objašnjeno. Svako treba da ima prihode od svog autorskog dela, ali braniti nekom da (recimo) kropuje u nelegalnom fotošopu i igra se s njim radi učenja, to je po meni bolesno.

Da neće možda da plati licencu samo da bi se igrao?

Ja lično mogu i par dana da radim neki posao i da ga uopšte ne naplatim, jednostavno zato što ne posmatram svet kroz novac. Što li ja gubim vreme ovde sa vama kojima se sve(t) vrti oko novca, i očigledno vam fali neki element u glavi da shvatite besmisao ceđenja svakog evra od svakog živog bića.
 
+2

Monk Psycho
Pancevo

Član broj: 143637
Poruke: 48
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji14.12.2011. u 20:53 - pre 151 meseci
Citat:
Nedeljko: Nisi mi odgovorio na pitanja:

- Da li su ti tokom studija roditelji bili živi i zaposleni ili barem penzioneri?
- Da li si pored studiranja na budžetu dobio i neki kredit? Ako nisi, u čemu je bio problem?
- Zašto si morao da radiš dva posla da bi studirao?

Tvoj odgovor je i dalje "ne razumete vi mene". Dobro, odgovori na postavljena pitanja, pa da razumemo.

A što se poklepnih i sebičnih stvorova tiče, oni te ne teraju da koristiš njihove proizvode.



Da li mogu ja da ti dam odgovor na ovo pa me onda pljujte koliko hoćete (dao sebi obećanje da ovde više neću pisati ali ajde).

Otac ti umre, majka dobije otkaz kao tehnološki višak (nema puno godina, ali ispada iz kategorije do 30 sa 10 godina radnog iskustva), ti kreneš da se školuješ, prc, nema primanja, moraš da radiš, NEŠTO mora da trpi, naravno fakultet naspram stomaka, i sad kako dobiti kredit u ovoj fckin državi kad većina lažira prosek primanja (ovo ja mogu da potvrdim).
I kako ti sad da dobiješ bilo šta kad moraš da izdržavaš sebe i još nekog i da studiraš?


Nedeljko ti sad jasno žašto neko radi 2 posla???

Valjanu ne vredi odgovarati čovek je očigledno bezgrešan, ali pošto sad moram da plaćam muzički dinar za nešto što lično ne slušam niti volim (ceo domaći Grand i njesra, youtube je još uvek besplatan i time ne kršim ničija prava), i pošto je ovo nametno počeću da se brinem o kradljivcima softvera isto kao i lastama (jeste da mi je IT struka, ali posla na njivi uvek ima.) Toliko od mene


P.S Ne znam žašto većina ljudi koji isto tako ima problema sa krađom softvera lepo ne registruje firmu napolju pa onda ovde juri sva svoja potraživanja preko BSA i ostalih agencija
 
+1

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji14.12.2011. u 22:03 - pre 151 meseci
Citat:
Monk Psycho: Da li mogu ja da ti dam odgovor na ovo pa me onda pljujte koliko hoćete (dao sebi obećanje da ovde više neću pisati ali ajde).

Otac ti umre, majka dobije otkaz kao tehnološki višak (nema puno godina, ali ispada iz kategorije do 30 sa 10 godina radnog iskustva), ti kreneš da se školuješ, prc, nema primanja, moraš da radiš, NEŠTO mora da trpi, naravno fakultet naspram stomaka, i sad kako dobiti kredit u ovoj fckin državi kad većina lažira prosek primanja (ovo ja mogu da potvrdim).
I kako ti sad da dobiješ bilo šta kad moraš da izdržavaš sebe i još nekog i da studiraš?


Nedeljko ti sad jasno žašto neko radi 2 posla???


Znaš li ikoga kome se sve ovo desilo? Da nisi možda malo iskonstruisao priču? Zašto majka da postane tehnološki višak? Ako je nesposobna, onda je problem u njoj, a ne u državi.

Pazi, ako neko nema 26 godina, studira, a nema staratelja, taj treba da je na socijalnoj pomoći. Takvih ima jako malo.

Što se lažiranja proseka primanja tiče, taj problem postoji i mora se rešavati, ali nema nikakve veze sa piraterijom. No, i pored toga su u moje vreme svi dobri studenti imali i dom i kredit.

Citat:
pisac: Sve je objašnjeno što je trebalo biti objašnjeno. Svako treba da ima prihode od svog autorskog dela, ali braniti nekom da (recimo) kropuje u nelegalnom fotošopu i igra se s njim radi učenja, to je po meni bolesno.

Da neće možda da plati licencu samo da bi se igrao?


A, tu smo. Cela priča o jadnom studentu geniju je prsla kao mehur od sapunice i sad se vraćamo na priču o nekome ko je stavio sav najjači softver samo da bi se igrao.

Da, treba da plati licencu ako je izabrao takvu igračku.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.suwireless.org.



+679 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji14.12.2011. u 23:39 - pre 151 meseci
Citat:
Znaš li ikoga kome se sve ovo desilo? Da nisi možda malo iskonstruisao priču? Zašto majka da postane tehnološki višak? Ako je nesposobna, onda je problem u njoj, a ne u državi.

Gde ti živiš, 'leba ti?
A man is smart. People are stupid.
 
+1

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji14.12.2011. u 23:45 - pre 151 meseci
E, ovo je argument!
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji15.12.2011. u 00:04 - pre 151 meseci
Gledas iz svoje perspektive gde si kao visokokvalifikovana radna snaga trazena "roba". Tvoja realnost i realnost armije sasvim prosecnih radnika nisu iste.
 
+1

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji15.12.2011. u 00:27 - pre 151 meseci
Pa? Šta s tim? Jesam li ja kriv nekome što je prosečan radnik? To zavisi od talenta, ali još više od rada na sebi. Nismo svi isti. Dobro jutro! Papa je Katolik.

No, šta ćemo da radimo? Da sjebemo naprednije (piraterijom) da bi bili isti sa prosečnima, pa da svima bude gore? Onda se postavlja pitanje zašto u Nemačkoj okretač hamburgera ima 1500 evra, a u Srbiji ne može.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
79.101.230.*

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji15.12.2011. u 00:40 - pre 151 meseci
Citat:
No, šta ćemo da radimo? Da sjebemo naprednije (piraterijom) da bi bili isti sa prosečnima, pa da svima bude gore? Onda se postavlja pitanje zašto u Nemačkoj okretač hamburgera ima 1500 evra, a u Srbiji ne može.


Nedeljko, programeri se uglavnom plate unapred. I od programera tu niko nije izvisio. Da to nije U VEĆINI slučajeva tako, ne bi ni postojala open-source comunity, npr.
Jer, besplatni projekti takođe imaju cilj, koji - nije novac.
Jeste i novac, ali ne na prvom mestu.
(programer nije početnik/pripravnik, da se razumemo, već osoba koja dobro obavlja svoj posao)

Programere ne treba vezivati sa "problemom" piraterije, jer, šta će pre svega, bilo KOJI vid PRODAJE na internetu?
Povuci ručnu, pa se vrati unazad nekoliko godina ili par decenija, jer si taman toliko i narastao da ćeš da shvatiš na šta mislim.

Dakle, svrha interneta je i dalje stara, samo što mnogi zaboravljaju.
A ti koji to i zaboravljaju, na TUĐEM terenu ( internet ) stavljaju SHARING INFORMATION ( primarnu svrhu postojanja interneta ) pod nezakonito.
I onda te koji šeruju info, nazivaju ili nezakonitim korisnicima ili piratima.

Tako da programer, nikada ne ostane oštećen, jer, onda kada nema prihoda, to znači da se razvija nešto novo iz hobija, za svoju dušu.

I ostane oštećen samo onaj koji dođe i ...... kao šiptar na kosovu sitjuejšn, npr.

Eto.
about:networking
 
+1

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.suwireless.org.



+679 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji15.12.2011. u 01:16 - pre 151 meseci
Citat:
Nedeljko: E, ovo je argument!

Ne trebaju tebi argumenti kada činjenično stanje izvlačiš iz diznilenda... Čoveče, lepo te pitam - gde ti živiš? Shvataš li da smo u "tranziciji" već 10 godina i da se nekadašnje velike firme koje su sasvim OK poslovale pre 90tih kupuju i prodaju kao potrošna roba, a radnici se šutiraju napolje jer jednostavno nisu potrebni za toliki opseg proizvodnje, ili je preduzeće u blokadi, ili je već uveliko otpisano, a ne zato što su nesposobni? Shvataš li ti da su prava radnika u Srbiji na veoma niskom nivou? Shvataš li da živimo u "dogovornoj" ekonomiji? Shvataš li da nije svako visoko obrazovan, da nije svako zdrav i da neko ima i porodicu? Shvataš li da nema svako štek na koji može da se prišljamči ako izgubi posao i da živi od meseca do meseca? Shvataš li da ne može svako da otvori sopstveno preduzeće? Ako to nisi u stanju da prihvatiš, onda pretpostavljam da ne živiš u Srbiji ili pak živiš pod nekim sopstvenim staklenim zvonom, i to veoma debelim!

Ja iskreno od svih osoba koje poznajem, i od porodice i od poznanika i od poslovnih partnera dobijam horor priče bez da ja otvorim prvi usta... voleo bih da me svi lažu redom, ali u većini slučajeva je sve istina. Kako ti ne primećuješ ovo sr**e oko nas, ja zaista ne znam. Ne apelujem ovde na kolektivno kukanje, ali ako bi se malo mogli spustiti na zemlju Srbiju pre nego što počnemo da pričamo o ovoj temi, to bi bilo super.
A man is smart. People are stupid.
 
+2

[es] :: Advocacy :: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji
(Zaključana tema (lock), by flighter_022)
Strane: << < .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 123757 | Odgovora: 826 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.