Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pravopisno pitanje

elitemadzone.org :: MadZone :: Pravopisno pitanje

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 20060 | Odgovora: 60 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Pravopisno pitanje09.09.2011. u 21:40 - pre 154 meseci
Citat:
Wajda.W:
Sad, posto bih ja zeleo malo bolje da potkujem svoje znanje, jer sam ocigledno smatrao da su neke stvari netacne iako su tacne, voleo bih da me uputis na neku litaraturu, ili na Stevanovicev clanak u koje objasnjava ovo.

Ako tražiš neku knjigu u kojoj se može časkom proveriti da li je ispravno ovako ili onako, cenim da je najpopularnija takva „Rečnik jezičkih nedoumica“ autora Ivana Klajna. Ukoliko te ne zanimaju samo suvoparne odredbe je li ovako ili onako već bi hteo i malo pozadinske priče, „Srpski jezički priručnik“ (I. Klajn, B. Brborić, M. Pešikan, P. Ivić) mogao bi biti to što tražiš.

Stevanovićev članak možeš pročitati u časopisu „Naš jezik“ iz 1951. godine. Ne mogu ti sad reći tačan naziv članka niti broj časopisa (imam negde fotokopiran članak, ali nije mi trenutno pri ruci), no možeš u biblioteci prosto potražiti navedeni časopis za 1951. godinu (biblioteke obično drže komplete časopisa ukoričene po godinama — pa ako tražiš bilo koji broj iz 1951, svejedno će ti doneti ceo komplet) i vrlo brzo ćeš naći članak u sadržaju. Pouzdano znam da Narodna biblioteka Srbije (u Beogradu) i Biblioteka Matice srpske (u Novom Sadu) imaju ovaj časopis, a prilično sam siguran da ga imaju i biblioteke odgovarajućih fakulteta.
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pravopisno pitanje

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 20060 | Odgovora: 60 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.