Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3925756 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nedefinisan

Član broj: 319150
Poruke: 71
*.dynamic.sbb.rs.



+67 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.02.2014. u 21:42 - pre 125 meseci
Citat:
delija_sever031: Ajde posto sam u brzini lose preveo odbijenicu pa rekao da pise da nemam pravo apliciranja da napisem opet,ipak pise da mogu aplicirati ponovo.

Predao sam u Kiskunhalasu 18.jula regularno i to me je odrala koliko me je smarala sa ispitivanjem,dan ranije predale su dve drugarice u Budimpesti,dakle razliciti gradovi,svi smo iz zapadne Srbije. Ovu jednu su zvali iz Peste i otkacili jer nije zadovoljila na telefonskoj proveri a meni i ovoj drugoj ladno jutros u isto vreme stizu pisma! Potpuno identicna samo imena se razlikuju,odbijeni smo sa pravom da opet apliciramo,odluka doneta ravno 3 meseca nakon aplikacije za oboje,18. oktobra a likovima je trebalo evo skoro 4 meseca da nam to dostave. Moj zakljucak nakon ove price je da ako ne zivis u Vojvodini automatski te odbijaju jer do sada svakoga juznije od Beograda su otkacili koliko znam....prosto je neverovatno da su za nas dvoje isti dan doneli odluku i na isti dan nam dostavili pisma,meni to ne deluje slucajno s obzirom da nismo uopste zajedno predavali....ubedjen sam tek sad da debelo biraju kome ce dati drzavljanstva a ocito da im je sve van Vojvodine nezanimljivo.

Iskren da budem nisam siguran da cu opet aplicirati no nikad ne reci nikad, svejedno mi nije prijatno jer sam ucio jezik i predao na fer nacin ali eto, ne bi me cudilo da se zbog svih onih muljanja,veza i posrednika ovo desilo jer je Kiskunhalas a i dosta drugih mesta izvikano i mozda nas odbijaju i zbog toga jer smo sumnjivi pogotovo ako smo van Vojvodine,kao i uvek nasa braca gde god mogu guzicom zatvaraju vrata i upropastavaju sansu ostalima,vidite samo forum i ove jadnike koji se busaju pasosima a dobar dan na madjarskom ne znaju nego jos podhebavaju ovaj ostali narod,zalost pusta ali dobro,neka ih madjarima nek se njima bave,ipak su oni njihovi drzavljani a ko zna zasto je dobro sto mi poneki eto nismo:)


Druze verujem da si poludeo posle pisma koje si primio ali veruj mi da nije kraj sveta...sve se da ispraviti,kao prvo odjavi se sa te adrese i prijavi se negde u vojvodini tipa NS,Subotica pa cak i Beograd itd... ako nemas dovoljno znanje jezika upisi neki kurs,spremi papirologiju i predaj u Bg konzulatu,jeste da je nivo jezika malo veci ali ces odmah znati na cemu si!
Moje misljenje (napominjem MOJE) je da nisi odbijen zato sto zivis u zapadnoj Srbiji vec zbog ucestalog muljanja po tim malim mestima oko granice i onda smo im dozlogrdili i jednostavno su poludeli i resili da sto vise ljudi odbiju koji dolaze u Madjarsku,jednostavno mislim da ima puno ljudi koji traze povracaj drzavljanstva i da im se administracija raspada od posla.
Najbitnije je da imas pravo opet da podneses zahtev,ima dosta ljudi koji su dobili odbijenice pa opet predali istu dokumentaciju i dobili drzavljanstvo.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.02.2014. u 21:45 - pre 125 meseci
Citat:
delija_sever031:.ubedjen sam tek sad da debelo biraju kome ce dati drzavljanstva a ocito da im je sve van Vojvodine nezanimljivo.


ako si siguran da je to problem, onda nista lakse resiti, prijavi se kod drugara u vojvodini i predaj kao da zivis na toj adresi.

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Miki_1988
Novi Sad
Novi Sad

Član broj: 319469
Poruke: 22



+8 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.02.2014. u 21:49 - pre 125 meseci
Citat:
Miki21000:
Ti sto si zakazao za neradni dan obavezno zovi sutra da proveris .Nemoj da ti se desi da ih ispalih jer ce te onda uzeti na zub.

Za konzularne dane -konzulat u Subotici.Zovi i ti odmah sutra da se konkretno raspitas.


Hvala ... a u kom smislu mislis da bi me uzeli ne zub? pa ne mogu ja tek tako da menjam dane, ja sam zauzet dosta a ako ne vazi za 17 onda ne znam da li bih mogao da dodjem drugog dana
 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.adsl.eunet.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.02.2014. u 22:47 - pre 125 meseci
Ne,ti si zrtva zbog ovih muljatora koji su placali u Kiskunhalasu,pa su i tebe strpali u isti kos,to je problem zato si odbijen,povezi malo stvari i shvatit ces, nisi prvi koji si se mucio da naucis a na kraju si odobijen jer misle da si muljator,ali ako sad odustanes i ispasces kao muljator a verujem da imas vec sad znanje da predas bilo gde bez problema.


[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 14.02.2014. u 00:40 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Laki024

Član broj: 161293
Poruke: 585
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+64 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.02.2014. u 23:02 - pre 125 meseci
Slazem se nemoj odustati, a ovo je i jos jedan dokaz zasto je bolje predati u Srbiji, inace svi cene trud i trud se uvek isplati, pa ako vide da se neko zaista trudi ko uci jezik od nule rado ce mu dati drzavljanstvo, za razliku onima kojima je jedini cilj da dobiju pasos, pa uce papagajski jezik, na ubrzanom kursu od mesec dana
 
Odgovor na temu

visko
finansijski analiticar
Banka
Beograd

Član broj: 321339
Poruke: 38



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.02.2014. u 02:54 - pre 125 meseci
Izvinjavam se, novi sam clan, ali pratim ovu temu duze vreme.

Do sad nisam pisao jer nisam imao sta da kazem, jer, nazalost, nemam iskustva sa papirima, predajom dokumenata, zakletvom....
Kazem "nazalost", jer je mene za malo omašilo - moji su iz Dalmacije, tako da nemam uslova, ali se radujem svakom vasem uspehu kao da je moj i mislim da vreme provedeno citajuci ovakav forum svakako nije uzaludno i bice mi drago ako nekom iz moje okoline budem ikako pomogao nekim savetom koji sam "pokupio" na forumu.

E sad, morao sam da primetim da je @delija_sever031 predao u problematicnom Kiskunhalasu i odbijen je, a njegova drugarica je predala u Budimpesti, koja do sad nije bila mesto za izbegavanje, a identicno je obavestena.
Da li to vise uopšte ima veze gde ste predali?
Nisam primetio da se neko hvalio da su kriterijumi u Budimpesti niski!?
Da li je neko pokusao severnije od Budimpeste (pa Madjarska je jos bar 100km na gore)?

Mislim da pitanja(zaključci) - "zasto nisi predao u Beogradu ili Subotici?", uopste nisu na mestu, jer ocigledno su ljudi culi da se ovde po neko malcice iživljava, kako na tudjim - tako i na svojim sunarodnicima.
Ja znam jedan primer coveka sa kojim sam odrastao i zove se Pataky ...(dakle, otac Madjar i on, naravno, Madjar). Letos je pokusao da preda u Beogradu (sad, ne znam da li je konzulat ili ambasada) i "driblali" su ga vise od pola sata, odbili ga i rekli mu da je sramota sto ne zna svoj jezik perfektno i da pozdravi oca koji nije svestan da njihov jezik odumire... Mozete samo zamisliti kako je njegov otac reagovao i hteo da ide da se sa njima obracuna....
Dobro, proslo je to, otac se smirio, on se naljutio i nece vise da pokusava predaju dokumenata.
E sad, kakav je tu problem sa jezikom bio - ne znam! Oni po kuci, kao i vecina porodica mesovitog braka, govore malo srpski-malo madjarski (bas zato da se ne zaboravi), a slusao sam ga kad razgovara sa rodbinom na madjarskom - pa, mislim, ne znam jezik, ali to sve zvuci "kao maternji".

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.opera-mini.net.



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.02.2014. u 06:14 - pre 125 meseci
Ako ima jos neko ko prati forum a da je predavao papire u Beogradu neka se javi na pp
 
Odgovor na temu

nedefinisan

Član broj: 319150
Poruke: 71
*.dynamic.sbb.rs.



+67 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.02.2014. u 09:50 - pre 125 meseci
Citat:
visko:
Izvinjavam se, novi sam clan, ali pratim ovu temu duze vreme.

Do sad nisam pisao jer nisam imao sta da kazem, jer, nazalost, nemam iskustva sa papirima, predajom dokumenata, zakletvom....
Kazem "nazalost", jer je mene za malo omašilo - moji su iz Dalmacije, tako da nemam uslova, ali se radujem svakom vasem uspehu kao da je moj i mislim da vreme provedeno citajuci ovakav forum svakako nije uzaludno i bice mi drago ako nekom iz moje okoline budem ikako pomogao nekim savetom koji sam "pokupio" na forumu.

E sad, morao sam da primetim da je @delija_sever031 predao u problematicnom Kiskunhalasu i odbijen je, a njegova drugarica je predala u Budimpesti, koja do sad nije bila mesto za izbegavanje, a identicno je obavestena.
Da li to vise uopšte ima veze gde ste predali?
Nisam primetio da se neko hvalio da su kriterijumi u Budimpesti niski!?
Da li je neko pokusao severnije od Budimpeste (pa Madjarska je jos bar 100km na gore)?

Mislim da pitanja(zaključci) - "zasto nisi predao u Beogradu ili Subotici?", uopste nisu na mestu, jer ocigledno su ljudi culi da se ovde po neko malcice iživljava, kako na tudjim - tako i na svojim sunarodnicima.
Ja znam jedan primer coveka sa kojim sam odrastao i zove se Pataky ...(dakle, otac Madjar i on, naravno, Madjar). Letos je pokusao da preda u Beogradu (sad, ne znam da li je konzulat ili ambasada) i "driblali" su ga vise od pola sata, odbili ga i rekli mu da je sramota sto ne zna svoj jezik perfektno i da pozdravi oca koji nije svestan da njihov jezik odumire... Mozete samo zamisliti kako je njegov otac reagovao i hteo da ide da se sa njima obracuna....
Dobro, proslo je to, otac se smirio, on se naljutio i nece vise da pokusava predaju dokumenata.
E sad, kakav je tu problem sa jezikom bio - ne znam! Oni po kuci, kao i vecina porodica mesovitog braka, govore malo srpski-malo madjarski (bas zato da se ne zaboravi), a slusao sam ga kad razgovara sa rodbinom na madjarskom - pa, mislim, ne znam jezik, ali to sve zvuci "kao maternji".

Pozdrav.


U Budimpesti ti je najveci kriterijum sto se znanja jezika tice,govorim iz iskustva mojih prijatelja koji su isli da predaju...traze da razgovaras sa njima i ako ustanove da ih nesto ne razumes odmah vracaju papire,jednostavno nece da se bakcu sa nama sto nam maternji jezik nije madjarski.

Do sada sto smo videli iz iskustva drugih ljudi najteza su velika mesta za predaju,znaci trazi se visi nivo jezika:

Subotica = Budimpesta = Beograd = konzularni dani po Vojvodini = (visi nivo) jezika se trazi

Kiskunhalas = Morahalom = Kistelek = Mako = Szeged = Ada Sziget = Baja = (nizi nivo) poznavanje jezika se trazi (manja mesta blizu granice)


 
Odgovor na temu

rsale013
vrsac

Član broj: 321223
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.02.2014. u 10:03 - pre 125 meseci
Citat:
Zorbel:
Da učiš dva meseca, naučio bi do sada više.
Učio sam uz profesorku po knjizi Lepesenkent. Upiši neki kurs.

zna li neko ko drzi kurseve u Vrscu
 
Odgovor na temu

Zorbel
Novi Sad

Član broj: 321294
Poruke: 20



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.02.2014. u 10:14 - pre 125 meseci
Kištelek je već duže vreme jedno od težih mesta za predaju. Lično sam upućen jer idem na redovan kurs mađarskog u školi gde se održavaju i intezivni kursevi prilagođeni predaji dokumentacije. Ko završi taj "intezivni", nema šanse da prođe u Kišteleku. Kada sam ja bio pre oko pola godine, tražili si minimalno, 15.ak pitanja vezano za dokumentaciju i to je bilo sve. Sada, traže da razgovaraš sa njima o svemu i svačemu. Takođe ko je predao u Kišteleku dok se prolazilo bez problema, na zakletvi ga čeka dodatno ispitivanje. Zato knjigu u šake. :D
Sami određujemo svoju sudbinu!
 
Odgovor na temu

keepgoing
Earth

Član broj: 311442
Poruke: 127

Sajt: nemam.rs


+33 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.02.2014. u 10:21 - pre 125 meseci
@nedefinisan
Za Baju se ne bih slozio da je kriterijum nizak.
Kada sam predavao, vise od sat vremena sam razgovarao sa njima o svemu i svacemu.
Jos neki ljudi sa kojima sam razgovarao su imali duge razgovore. - dosli smo do zakljucka da je tako jer nemaju guzve pa hoce sa nama da "ubiju" vreme
Inace, vrlo su prijatni...
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.dynamic.sbb.rs.



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.02.2014. u 10:27 - pre 125 meseci
Otprilike se sve svodi na to da ko je uzeo drzavljanstvo uzeo je i od sad ce ga davati samo onima sa odlicnim madjarskim jer je cinjenica da vecina zaista nema ni volje ni vremena da uci jezik na nekom visokom nivou godinu dana ili vise. I dalje smatram da je bilo neophodno uvesti neki test jezika i time bi se mnoge nepravde,mucke i komplikacije sprecile. Ovako ispada da jedan broj ljudi koji je jezik ucio biva odbijen a neki sa jo napot poseduju drzavljanstvo jer zbog raznoraznih muvanja onih prvih grupa sad puca preko usiju ovih drugih. Dakle stavite A2 npr da se prilozi i cao zdravo,nema mesta za muvanja,korupciju,posrednike i gotovo,ili imas papir ili nemas,i ne mislis ko je platio a ko uzeo pare,niti zoves na provere niti sumnjas u bilo koga,zaista ne razumem kako ovo ne bi bilo jednostavnije svima od ovog haosa koji se odvija sa subjektivnim procenama jezika od strane sluzbenika....
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.dynamic.sbb.rs.



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.02.2014. u 10:29 - pre 125 meseci
Sto se tice "lakih" mesta za predaju mislim da ta kategorija vise ne postoji,sad se i po madjarskoj trazi dobro znanje a i pored toga dosta njih zaglavi na dodatne provere,dakle,laka mesta za predaju-bilo nekad
 
Odgovor na temu

Laki024

Član broj: 161293
Poruke: 585
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+64 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.02.2014. u 10:32 - pre 125 meseci
Tacno tako, a kada sam ja ovu temu izneo pre 3-4 meseca iz pouzdanih izvora da su pojacali provere, kriterijume, i da ce se kriterijumi jos povecavati svako me je napadao da trolujem temu.
 
Odgovor na temu

Laki024

Član broj: 161293
Poruke: 585
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+64 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.02.2014. u 10:32 - pre 125 meseci
Tacno tako, a kada sam ja ovu temu izneo pre 3-4 meseca iz pouzdanih izvora da su pojacali provere, kriterijume, i da ce se kriterijumi jos povecavati svako me je napadao da trolujem temu.
 
Odgovor na temu

Gospodin-BP
Ravnica

Član broj: 314449
Poruke: 86
*.opera-mini.net.



+52 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.02.2014. u 10:56 - pre 125 meseci
E, a ona 4 nivoa madjarskog, ono sto ima da sde skine na sajtu Centra za edukaciju, A1 B1 C1 nisu realni nivoi, jel tako? Znate na koje'mislim? Ono sto traje nekih 23-29 minuta, sto se samo slusa.. Nekako taj C1 nivo mi se cini suvise lakim, da bi to zaista mogao da bude C nivo.. Suvise obicnih i jednostavnih reci.gJa verujem da to sto pise A,B,C,.nije ni priblizno realnom stanju znanja jezika, jel tako? Meni se cak cini da je tu teze B nego C.

 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.adsl.eunet.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.02.2014. u 11:21 - pre 125 meseci
Kakva je ona knjiga sto su neki narucili sto se moze uzetii cdi,one sto su skoro stampane za ucenje madjarskog,rekose neki da ce javit pa nista.
 
Odgovor na temu

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
*.teol.net.



+198 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.02.2014. u 11:38 - pre 125 meseci
Citat:
delija_sever031:
Sto se tice "lakih" mesta za predaju mislim da ta kategorija vise ne postoji,sad se i po madjarskoj trazi dobro znanje a i pored toga dosta njih zaglavi na dodatne provere,dakle,laka mesta za predaju-bilo nekad


Slazem se sa tobom u potpunosti, sad se svugdje trazi dobro znanje jezika !
 
Odgovor na temu

Gospodin-BP
Ravnica

Član broj: 314449
Poruke: 86
*.opera-mini.net.



+52 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.02.2014. u 12:38 - pre 125 meseci
gorannecin.rs/udzbenik-madarskog-jezika-za-srbe/

Kakva je ovo knjiga? Vredi li je uzimati?
 
Odgovor na temu

Gospodin-BP
Ravnica

Član broj: 314449
Poruke: 86
*.opera-mini.net.



+52 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.02.2014. u 12:45 - pre 125 meseci
gorannecin.rs/udzbenik-madarskog-jezika-za-srbe/

Kakva je ovo knjiga? Vredi li je uzimati?
Osim osnovnih stvari, da li se ovde'nudi nesto sto moze zaista pomoci u savladavanju madjarskog jezika?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3925756 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.