Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3934689 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.02.2014. u 12:19 - pre 125 meseci
Citat:
Braksi: dobro DaxDaxter sacekajmo ipak da vidimo hoce li doci pasos ili ne.


Pa ne moze da mu dodje za 10 dana sigurno jer nije platio za dobijanje po ubrzanom postupku, to im je greska u koracima za razvlacenje ove navlakuse. Redovan postupak je 21 radni dan, za 7 radnih dana moras da doplatis jos 17000HUF ako se dobro secam (ili 19k, nije ni vazno). Zato mi je i sumnjiva cela ta njihova prica, ti nemas sta da dolazis za 10 dana tamo da pitas ako je ona predala zahtev za pasos u Budimpestu. Jos onaj prvi sto se samo eto registrovao (sa IP adrese iz Monetrala, Quebec, Canada) da nam to saopsti. Navlakusa je sigurno u toku, za par dana ce da dodje i da se javi da nije dobio i da sad hoce da mu uzmu drzavljanstvo, samo da je bio pametniji pa da je isao sa nekim svojim ortakom koji zna sluzbenice u mestu XYZ...

Ali, (ali samo ali), ako je istina to sto prica, mozda ce cak i da mu poturi da potpise da se dobrovoljno odrice drzavljanstva, a on ce da potpise iz pustog straha od ne znam ni ja cega. Opasnih madjarskih sluzbenica.



@annnnnna. Drugio si ti, ti jos nisi madjarski drzavljanin i jesi stranac i mogu da te, da prostis, je*u kako hoce, da te preispituju, proveravaju, cak iodbiju bez ikakvog objasnjenja. Ja sad imam taj problem sa predavanjem papira za zenu jer je pre neki dan poljubila vrata tamo jer kao moram da dodjem i ja da potpisem pred njima, slucajno da nije zena resila sama bez moje dozvole da se prijavi :). Doci cu i ja, nije problem, samo sto to niko nigde nije rekao kad je zakazivala termin. Gubitak vremena, besporteban. Ali onog trenutka kad dobijes drzavljanstvo, njihova mooc da te tretiraju kao krpu prestaje i psotoji samo ako je ti dozvolis.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.02.2014. u 12:28 - pre 125 meseci
prica DaxDextera ukazuje da je neko cirkularno poslao sluzbenicima upozorenje. Mozda i nije, ali je sluzbenica htela dodatno sebe da zastiti.
 
Odgovor na temu

DaxDaxter
usluge
doo

Član broj: 321180
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.02.2014. u 12:52 - pre 125 meseci
[quote]mmix:
Citat:
Braksi: dobro DaxDaxter sacekajmo ipak da vidimo hoce li doci pasos ili ne.


Pa ne moze da mu dodje za 10 dana sigurno jer nije platio za dobijanje po ubrzanom postupku, to im je greska u koracima za razvlacenje ove navlakuse. Redovan postupak je 21 radni dan, za 7 radnih dana moras da doplatis jos 17000HUF ako se dobro secam (ili 19k, nije ni vazno). Zato mi je i sumnjiva cela ta njihova prica, ti nemas sta da dolazis za 10 dana tamo da pitas ako je ona predala zahtev za pasos u Budimpestu. Jos onaj prvi sto se samo eto registrovao (sa IP adrese iz Monetrala, Quebec, Canada) da nam to saopsti. Navlakusa je sigurno u toku, za par dana ce da dodje i da se javi da nije dobio i da sad hoce da mu uzmu drzavljanstvo, samo da je bio pametniji pa da je isao sa nekim svojim ortakom koji zna sluzbenice u mestu XYZ...

Ali, (ali samo ali), ako je istina to sto prica, mozda ce cak i da mu poturi da potpise da se dobrovoljno odrice drzavljanstva, a on ce da potpise iz pustog straha od ne znam ni ja cega. Opasnih madjarskih sluzbenica.


Ti si jako, jako bolestan, i zaista ti treba lecenje. Imajuci u vidu da nemam nameru da gledam i slusam ovakve likove koji u svemu vide zaveru, isclanjujem se sa ovog sajta, i je*o me bog sto sam se uopste uclanio ovde. ''Super'' gari, oterao si me odavde. Ne treba mi nikakvo tvoje prozivanje za par dana kad se ovde javim i kazem dobio sam/nisam dobio pasos, pa onda opet tvoje teorije zavere: ''evo ga, dobio je pasos, pali masu ovde; ili ''evo ga nije dobio pasos, opet pali masu,...''. Po tebi sta god neko kaze, a da nije po tvom misljenju, to je odmah ''navlakusa''. Svima zelim srecu ovde, ali ja se isclanjujem, jer mi ne trebaju ovakvi opsesivni likovi sa vecitim teorijama zavere.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.02.2014. u 13:04 - pre 125 meseci
Eto, iz tona tvoje poruke se vidi da nisi bas tako beskicmen, pa opet suocen sa zgoljavom madjarskom salterusom ti si kao prs'o od straha i potpisao. Koga ti lozis? Seme su vam postale tako providne da je zalosno ako iko padne na njih.

Sto se tice ostatka tvoje poruke, putuj igumane. Puno srece sa "izjavom".



Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.02.2014. u 14:41 - pre 125 meseci
Nikom ne placajte nista. Sve su prevaranti
 
Odgovor na temu

Polinikk
Student

Član broj: 308653
Poruke: 37
*.ptt.rs.



+12 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.02.2014. u 14:42 - pre 125 meseci
[quote]maaar: Szóról Szóra Magyarul
maaar svaka ti cast, ovo je odlicna stvar za ucenje jezika! Zna li neko kako se mogu skinuti ove lekcije madjarskog? Nisam stalno online pa bi mi odgovaralo da ih gledam i slusam u ofline rezimu.
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.02.2014. u 15:16 - pre 125 meseci
Kada smo kod muljatora... Pojavio se neki Slobodan, Danijelov šegrt, ista priča, ista procedura, isti evri, prolaznost NULA. Reon Apatin, Sombor.
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

nedefinisan

Član broj: 319150
Poruke: 71
*.dynamic.sbb.rs.



+67 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.02.2014. u 16:00 - pre 125 meseci
To su cisti prevaranti koji te odvedu ispred nekog hivatal-a i ceka te ispred dok ti njegova veza (navodno) uzme papire a u stvari sluzbenica koja radi nema pojma o cemu se radi niti zna da je po sredi cista prevara i naravno da upise da aplikant ne zna jezik (ako ga zaista ne zna) i onda sledi poziv u konzulat na dodatnu proveru jezika i naravno odbijenica...
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.02.2014. u 16:09 - pre 125 meseci
Citat:
nedefinisan: To su cisti prevaranti koji te odvedu ispred nekog hivatal-a i ceka te ispred dok ti njegova veza (navodno) uzme papire a u stvari sluzbenica koja radi nema pojma o cemu se radi niti zna da je po sredi cista prevara i naravno da upise da aplikant ne zna jezik (ako ga zaista ne zna) i onda sledi poziv u konzulat na dodatnu proveru jezika i naravno odbijenica...


Otišli su korak dalje :) Priča im je da sada imaju čoveka u Subotičkom konzulatu koji "ladno" rešava svaki poziv za proveru jezika :)
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

nedefinisan

Član broj: 319150
Poruke: 71
*.dynamic.sbb.rs.



+67 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.02.2014. u 16:19 - pre 125 meseci
Hahaha...pa taj ko poveruje u tako nesto stvarno nije normalan!slatko si me nasmejao :-)
 
Odgovor na temu

arcson
Jožef Arčon
serviser
arcon-servis
Čantavir

Član broj: 312242
Poruke: 1
*.szelmalomktv.net.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.02.2014. u 16:53 - pre 125 meseci
ako znate madarski ja mislim da to nije dovoljno u koliko vasi preci nisu bili madari onda tesko se dobija drzavljanost
aj
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
37.19.108.*



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.02.2014. u 17:35 - pre 125 meseci
Sa velikom tugom i zaloscu malopre je obavljeno da se zbog konstantnih prijava zlih dusa i napada na posten i cestit rad doticnih,zatvara prevarantska a ranije vise pominjana stranica andjela sa facebooka koji su za 300 eura resavali sve probleme aplikanata kada se radi o madjarskom drzavljanstvu. Mora da je totalno presusilo pa polako odustaju od smaranja sa lagarijom:)


https://www.facebook.com/sveomadjarskomdrzavljanstvu
 
Odgovor na temu

svim

Član broj: 319033
Poruke: 9



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.02.2014. u 17:41 - pre 125 meseci
Citat:
arcson:
ako znate madarski ja mislim da to nije dovoljno u koliko vasi preci nisu bili madari onda tesko se dobija drzavljanost


Pa svima su nam preci bili madjari.. na osnovu toga i trazimo honositast
 
Odgovor na temu

zorbal
Kula

Član broj: 209305
Poruke: 29
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.02.2014. u 19:26 - pre 125 meseci
Upoznao sam pre 2 nedelje tog Slobodana.
Ala taj ima spiku. Prodao bi vam i vazduh.Da sam imao pare dao bi' mu odmah, cini mi se.
Srecom pa su mi busni dzepovi vec neko vreme ;-)
Drugar koji je "predao" preko njega ceka od (ako ne gresim) od aprila.
Ja tek krecem sa jezikom.
Narucio sam one uzbenike iz NS-a - poslace u utorak pa cu da vidim koliki mi je k apacitet za ucenje jezika.
 
Odgovor na temu

Miki_1988
Novi Sad
Novi Sad

Član broj: 319469
Poruke: 22



+8 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.02.2014. u 19:47 - pre 125 meseci
Evo, da se javim, imam jedno pitanje... imam zakazano u Beograd za koji dan... Jel moze neko da mi ukratko opise kako se tamo radi? Znaci, kako se ulazi, jel ima guzve kao u SU? Kolika je zgrada ambasade u opste? Jel se moze tamo izgubiti :D
Znaci, samo da mi opisete ukratko kako i sta.. Za koji dan idem tamo, pa da ne odem cisto na prazno, nego da znam sta i kako? Koliko ima konuzla, koliki je kriterujm, itd...

Aj molim vas, nemojte me ispaliti, moram da znam da budem spreman kaoliko toliko. Hvala unpared.
I da, jel ambasad daleko od stanice?? Kada se ide peske mislim :)
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.02.2014. u 20:31 - pre 125 meseci
Citat:
delija_sever031:
Sa velikom tugom i zaloscu malopre je obavljeno da se zbog konstantnih prijava zlih dusa i napada na posten i cestit rad doticnih,zatvara prevarantska a ranije vise pominjana stranica andjela sa facebooka koji su za 300 eura resavali sve probleme aplikanata kada se radi o madjarskom drzavljanstvu. Mora da je totalno presusilo pa polako odustaju od smaranja sa lagarijom:)


Konacno. Doduse neko je opasno navalio da diskredituje ovaj forum, pogledajte samo koliko glupih poruka o kupovini pasosa. Svakako neko od prevaranata koji se spominju kako bi mogao svojim zrtvama da kaze "gde ste procitali to? na forumu? pa pogledajte sta se tamo pise!" i onda pokase svoje bljuvotine po forumu koje nikome ne pada na pamet da obrise.
 
Odgovor na temu

Izver
Budapest

Član broj: 303378
Poruke: 38
*.adsl-a-7.sezampro.rs.



+63 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.02.2014. u 20:43 - pre 125 meseci
Ambasada ti je od stanice jedno 20 minuta peške, malo je uzbrdo, možeš jednu stanicu tramvajem do Slavije, pa onda dalje jedno 5-10 minuta peške. Najbolje da sve pogledaš na sajtu planplus.rs.

Ne ulazi se na glavni ulaz iz Krunske ulice, već na mali iz Kneginje Zorke. Pozvoniš na interfon, pitaće te za ime, pa će te pustiti. Unutra je mala čekaonica, 5-6 stolica, pa onda prostorija sa šalterom. Iza je kancelarija za razgovor. Izaći će neko i pozvaće te da uđeš u tu kancelariju. Nema mnogo čekanja, ako imaš zakazano.

Što se same predaje tiče - moje iskustvo (a i iskustvo još nekoliko ljudi koje poznajem) jeste da su ljubazni, da nisu ni nacionalno isfrustrani ni neki gestapovci koji vole da kinje ljude - oni su službenici min. spolj. poslova Mađarske, i rade posao kako treba - znači treba da znaš ono osnovno, da se sporazumevaš i da imaš uredno popunjene papire i ne bi trebalo da bude problema.
 
Odgovor na temu

Razer87
Ministar Pajtic
Novi Sad, Serbia

Član broj: 308134
Poruke: 84
*.mbb.telenor.rs.



+39 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.02.2014. u 22:25 - pre 125 meseci
Izver, da li pises iz licnog iskustva? Ako da, voleo bih upitati jos ponesto, posto i ja imam zakazanu na tom istom mestu?
 
Odgovor na temu

Izver
Budapest

Član broj: 303378
Poruke: 38
*.adsl-a-7.sezampro.rs.



+63 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.02.2014. u 22:39 - pre 125 meseci
Da, samo napred.
 
Odgovor na temu

Perica999

Član broj: 321167
Poruke: 2
*.150-81-70.mc.videotron.ca.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.02.2014. u 01:49 - pre 125 meseci
Jeste mmix, iz Montreala sam.
Nisam se registrovao ovde da iznosim izmisljotine. Lepo sam rekao da je mog rodjaka sluzbenica naterala da potpise papir. Nije on dosao tamo da se svadja sa njom. Ti i ja bi se sigurno pobunili (znam na sta mislis, i ja bih joj svasta rekao). U svakom slucaju sad je kasno! Sta mi vredi sta kazes, kad se vreme ne moze vratiti u natrag.
U ovom slucaju je penzioner, znas kako ga boli uvo za EU i za posao. Problem po meni je sto maltretiraju postene aplikante, koji znaju jezik i sve su legalno odradili SAMI.
A inace moje pitanje je bilo, da li treba da se brine zbog toga. Treba mi savet a vi me ljudi napljuvaste...
Ajde malo da budemo prijateljski nastrojeni?
Inace za facebook stranicu sam saznao nedavno, i tek sad provalio da je zatvorena. Nije ni bila od neke koristi sto se mene tice, ovde su ljudi mnogo aktivniji. Pozdrav svima.


 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3934689 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.