Naučnici američke svemirske agencije NASA otkrili su organizam koji ne samo što preživljava u okolini bogatoj arsenom, već je inkorporirao ovaj element u svoj DNK. Ovo menja sve što znamo o životu na Zemlji i podiže mogućnosti razvoja drugačijih oblika života na našoj planeti, istakli su učesnici konferencije "Astrobiologija: Potraga za životom" održane u četvrtak uveče u Vašingtonu.
Bakterija GFAJ-1 menja svest o Zemlji kakvu poznajemo
Felišja Volf Sajmon, astrobiolog i vođa istraživačkog tima, objavila je danas da su u slanom jezeru Mono u Kaliforniji otkrili bakteriju koja u svom DNK sadrži arsen, što je razlikuje od svih poznatih oblika života na Zemlji.

Bakterija GFAJ-1 menja svest o Zemlji kakvu poznajemo
Neobični mikrobi, nazvani GFAJ-1, deo su uobičajene grupe bakterija - gamaproteobakterija.
"Današnji izveštaj o životu na Zemlji ima nešto neobično. To je život pronađen na Zemlji, ali ne kakav poznajemo", rekla je u uvodnom obraćanju Meri Vojtek, direktorka Astrobiološkog programa NASA-e u Vašingtonu, dodajući da je astrobiološki program posvećen istraživanju porekla i razvoju života u svemiru.
"Svi poznati oblici života na Zemlji izgrađeni su od ugljenika, vodonika, azota, kiseonika, sumpora i fosfora. Ovi elementi izgrađuju DNK, proteine i lipide", podsetila je Vojtekova, dodajući da je arsen je jedna od najotrovnijih supstanci za većinu organizama, a da je sada otkriven mikrob koji ga je inkorporirao u svoj DNK.
http://i.imgur.com/V3feW.jpg
http://on.wsj.com/H9yjz6 -- India Graduates Millions, but Too Few Are Fit to Hire
http://on.wsj.com/H9yjz6 -- India Graduates Millions, but Too Few Are Fit to Hire