Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7736482 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

k.i.z.a

Član broj: 121376
Poruke: 370
*.opera-mini.net.



+10 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.11.2016. u 18:10 - pre 91 meseci
Ne znam ljudi sta da vam kazem. Niste mi jasni zasto kukate na CM.
I kod zvoncice i sada kod pbradjan1994 nije tu kriv CM vec sistem cevovoda, radijatora, izolacije objekta... To je tako moglo da radi na drvima i uglju ali kod gorionika na pelet je malo drugacije.
Koliko ste trosili drva i uglja dok niste presli na pelet?
Sta vam je tada upravljalo radom pumpe?
Jeste li imali mesne ventile?
To sto se pumpa gasi na 59 a pali na 61 to mora zbog zastite kotla i to je ok, svaka normalna regulacija treba da radi u tim granicama.
Zapremina vasih radijatora je mnogo veca od zapremine kotla i logicno je kada se pumpa ugasi na 59 dok ponovo stigne da se upali na 61 voda u radijatorima se ohladi pa ponovo hladna ili mlaka sjuri u kotao i ugasi pumpu. I tako u krug. Tu bi pomogla automatika mesnog ventila koja bi odrzavala konstantan povrat u kotao preko 63°C tako da bi pumpa uvek radila i konstantno voda kruzila u sistemu. A sve vase brige bi resio jedan AT, sto veci to bolji.
Ja nisam imao takvih problema kao vi sto imate, ja sam AT ugradio zato sto me iritiralo cesto paljene gogionika i nemogucnost podesavanja polaznog voda, nisam imao nista na mesnom ventilu. Ovo sada sa AT radi perfektno, ne znam sta moze bolje od ovoga.

Neka neko opise kako bi na ova dva sistema radio kotao sa modulacijom? Znaci bez automatike mesnog ventila. Sa ovom vrstom radijatora, kvadraturom i izolacijom objekta. Predpostavljamo da i ti kotlovi imaju zastitu od prohladjivanja i gase i pale pumpu oko 60 ili neki nalegajuci termostati koji isto to radi.

Ne poznajem dovoljno te kotlove ali mislim da bi i oni radili isto tako, bas me to zanima lako funkcionise ta modulacija u ovakvim sistemima?

Ne pisem ovo da bih nekoga kritikovao ili ubedjivao u nesto vec da realno sagledamo situaciju i u tom smeru vrsimo korekcije sistema.

[Ovu poruku je menjao k.i.z.a dana 25.11.2016. u 19:28 GMT+1]
 
0

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
213.55.184.*



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.11.2016. u 18:16 - pre 91 meseci
Jel moze i sad 15 kg za dan.???
 
0

pankec
beograd, malta

Član broj: 278875
Poruke: 487
109.122.123.*



+8 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.11.2016. u 18:59 - pre 91 meseci
Evo i mene napokon u kotlarnici😉

Tako je počelo


A ovako je završeno za danas...na 15kw

[Ovu poruku je menjao pankec dana 25.11.2016. u 20:13 GMT+1]



[Ovu poruku je menjao pankec dana 25.11.2016. u 20:20 GMT+1]

Ecopell 35
Prikačeni fajlovi
 
0

zvonchica27

Član broj: 198846
Poruke: 455
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.11.2016. u 19:34 - pre 91 meseci
Citat:
k.i.z.a:
Ne znam ljudi sta da vam kazem. Niste mi jasni zasto kukate na CM.


Kizo,

naravno da kukam, jer kad je došla na red kupovina kotla, nije bilo reči o tome da je isporučena oprema nekompletna i da ću morati, da bih imala upola dobro grejanje u odnosu na grejanje na drva, da dodatno uvedem i AT, da smanjujem snagu gorionika, da uvedem automatiku na mešni, jer bez toga CM kotao ne može da radi a da ne troši kao blesav. Pogotovo kad za male kvadrature zavale gorionike prevelike snage.

Brat kupio kuću čija je grejna površina 83 m2, razvaljuje je i prepravalja. Uradim projekat, nacrtani svi preseci i obeležene debljine termike (zidovi stiropor 10 cm, u tavanu 20 cm, u podu 10 cm) i pošaljem email izvođaču radova i skrenem mu pažnju...objekat je termoizolovan, nemojte slučajno da angažujete mašince koji će da predlože CM kotao i vodite računa koja će da bude snaga gorionika...Posle par nedelja, stiže ponuda. Kombinovan CM kotao EKO CK P 25 kW, a gorionik 25-35 kW. Došlo mi da ih pobijem sve od reda! Za tu kuću plafon 10 kW, Toby 12b ili MC KEPO 15 - ništa jače od toga. Unesrećiti nekoga ko ima dobro izolovan objekat sa prejakim gorionikom koji će da se pali i gasi! Metak u čelo, odmah! Ja bih oduzimala licence. Jesi li inženjer ili trgovac?
 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.11.2016. u 19:41 - pre 91 meseci
Takvima treba ubaciti crevo u grlo i stisnuti /\/\/\/
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

Ultrena
Lazarevac, Srbija

Član broj: 327500
Poruke: 749



+54 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.11.2016. u 19:47 - pre 91 meseci
Moze on da predlaze sta hoce, samo mu odgovoris sa NECU TO! U ostalom niko te ne tera da uzmes to sto oni nude.
Ali treba to malo "nafilovanom" motkom opauciti
Gorionik: EcoPell 6-35; Kotao 25kw + 120L bojler; 4k
ventil sa regulacijom;
130 kvadarata (blok-5cm vuna-cigla; drvena stolarija);
Evidencija potrošnje 2016/17
Evidencija potrošnje 2017-22
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.11.2016. u 19:55 - pre 91 meseci
Centrometal daje najveći rabat, zbog toga ga preporučuju.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

zvonchica27

Član broj: 198846
Poruke: 455
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.11.2016. u 20:09 - pre 91 meseci
Citat:
Ultrena:
Moze on da predlaze sta hoce, samo mu odgovoris sa NECU TO! U ostalom niko te ne tera da uzmes to sto oni nude.
Ali treba to malo "nafilovanom" motkom opauciti :)


Naravno da neće uzeti CM, ali samo zato jer ima mene sa lošim iskustvom da ga odgovorim od toga. Ali zamisli koliko ima ljudi koji predstavu nemaju da li im je predloženo rešenje dobro ili loše i zagrizu. Kontaktirao je drugog mašinca koji radi sa Termomontom i on mu je rekao: "Ipak je bolje da ti uzmeš Toby 17, mala je razlika u ceni!" Ja ga i dalje ubeđujem da mu je Toby 12b i više nego dovoljan, nadam se da će me poslušati. Toby 17 bi mu trošio najmanje tonu više po sezoni s obzirom na razliku u potrošnji peleta u donjim snagama.



 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.11.2016. u 20:31 - pre 91 meseci
Za 83m2 sa takvom izolacijom bi i minitherm aqua 8,5kw bio dovoljan, toby17 nema potrebe,max 12...
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

Ultrena
Lazarevac, Srbija

Član broj: 327500
Poruke: 749



+54 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.11.2016. u 20:46 - pre 91 meseci
Citat:
pankec:
Evo i mene napokon u kotlarnici😉

Tako je počelo


A ovako je završeno za danas...na 15kw

[Ovu poruku je menjao pankec dana 25.11.2016. u 20:13 GMT+1]



[Ovu poruku je menjao pankec dana 25.11.2016. u 20:20 GMT+1]


Jeste da slika govori 1000 reci, ali valjalo bi malo opisati ovo

@zvoncice, samo ostro i isterati to do kraja. Kada sam zvao prvog majstora da mi ugradi mesni ventil tu je nastao haos. Sreca pa nisam bio kuci a otac nije mnogo ulazio u diskusiju s njim. Nasao sam drugog koji je radio sta mu kazem, jeste da je naplatio malo vise ali je bio poslusan
Gorionik: EcoPell 6-35; Kotao 25kw + 120L bojler; 4k
ventil sa regulacijom;
130 kvadarata (blok-5cm vuna-cigla; drvena stolarija);
Evidencija potrošnje 2016/17
Evidencija potrošnje 2017-22
 
0

zvonchica27

Član broj: 198846
Poruke: 455
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.11.2016. u 20:52 - pre 91 meseci
Citat:
boree:
Za 83m2 sa takvom izolacijom bi i minitherm aqua 8,5kw bio dovoljan, toby17 nema potrebe,max 12...


Boree, nikako kamin, pražnjenje džakova i čišćenje kotla nije za stambeni prostor. Ima minijaturnu kotlarnicu u koju može da se spakuje kotao + 4 tone peleta i to mu je super. Toby 12b je najmanja pristojna varijanta koja može da se nađe. Thermoflux je nekada proizvodio Interio 14 i 20, ali vidim da sad imaju samo 22. Ne znam zašto su odustali od ove dve manje varijante.
 
0

zvonchica27

Član broj: 198846
Poruke: 455
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.11.2016. u 20:54 - pre 91 meseci
Citat:

@zvoncice, samo ostro i isterati to do kraja. Kada sam zvao prvog majstora da mi ugradi mesni ventil tu je nastao haos. Sreca pa nisam bio kuci a otac nije mnogo ulazio u diskusiju s njim. Nasao sam drugog koji je radio sta mu kazem, jeste da je naplatio malo vise ali je bio poslusan :D


Prvo ne možeš da ih pustiš ništa da rade na svoju ruku i drugo, obavezno nadzor nad glavom sve vreme. Ako toga nema, obavezno će da brljaju.
 
0

k.i.z.a

Član broj: 121376
Poruke: 370
*.opera-mini.net.



+10 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.11.2016. u 21:41 - pre 91 meseci
Okej sve to ima smisla, slazem se da klasican korisnik, peletar pocetnik nema pojma kako stvari funkcionisu. Slazem se da su nam inzenjeri i serviseri ti koji se na pravi nacin ne bave prodajom vec obavljaju funkciju trgovca uvaljivaca koji nikada bolje od tebe nece znati slabosti tvog objekta i tvoje potrebe za grejanjem. Tu su da si prodaju opremu po difoltu i da uzmu svoje procente pa idu dalje. Jednostavno je tako i ti ga ne zanimas. Mnogo vise znaju ljudi sa ovog foruma koji se bave problematikom i dele savete. Kada bi svi serviseri i inzenjeri tako radili svako od nas bi imao u startu extra sistem i najbolji odnos cene i kvaliteta. Ali posto nije tako prinudjeni smo da se postepeno edukujemo i unapredjujemo sisteme spram nasih potreba. Bar oni koga to zainteresuje. Ima ljudi kojima je sve u startu dobro zato sto ih ne zanima da bilo sta saznaju i unaprede, takvi trose i po 10 tona za 200kvadrata. I njima je to super imaju grejanje na pelet i toplo im je kada gledaju parove i farmu, imam primera u komsiluku pa znam o cemu pisem. Oni kada vide kako kod mene radi dive se ali je njima dobo i njihovo.

Prvi ja prosle godine kada sam ubacio pelet nisam znao nista o svemu ovome. Postavljajuci ovde banalna pitanja shvatio sam kako pojedine stvari rade i da kod mene nije dobro to sto se gorionik cesto pali i gasi i sto ne mogu da nastelujem temperaturu polaznog voda, pa se radijatori zahreju na 80 pa se ohlade na 20 i sve tako redom. Serviser mi nije rekao treba ti kontrola mesnog ventila, nije mi rekao obori malo snagu gorionoka, nije mi rekao na koju brzinu stavim pumpu da radi, nije mi rekao cackaj malo parametre gorionika. Dosao tip pustio u rad i otisao. Mislim da to ni jedan od njih nece ni reci jer se ne bave sa tim kao pojedinci sa foruma a nisu serviseri niti inzenjeri. Mene je serviser ubedjivao da ne stavljam AT jer time nista necu postici a ja bas sve postigao sto sam planirao. Pre toga mi ke padalo na pamet i gorionik da menjam.
Jos par sitnica da povezem el. grejace zbog jeftine struje i neku automatiku ka radijatorima ali i ovako bez nje radi dobro.
Sada kada bih trebao ponovo da uvodim pelet a da imam nekakvo iskustvo opet bi sve ovako isto uradio.
Mozda bi se samo dvoumio da umesto radijatora to bude podno grejanje. Onda bi AT jos bolje bio iskoriscen.

Smatram da je sve to dobro sto imate ali svima fali neka nadogradnja koja se projektom ne moze predvideti jer je ekipa povrsna. Zato postoji i seltron i esbe i razni drugi i ovi nasi koji se trude na naprave elektronike. Po meni je sve to nadogradnja za nekoga ko se neinformisan upusta u projekat. Ili ako ti je komsija neko od istaknutih clanova pa ti u startu kaze kako treba da izgleda sistem. Ali vecina njih prodje kao ti i ja zvoncice pa mu inzenjeri i serviseri samo prodaju difolt.

Niko mi nije odgovorio na pitanja iz predhodnog posta:

Neka neko opise kako bi na ova dva sistema radio kotao sa modulacijom? Znaci bez automatike mesnog ventila. Sa ovom vrstom radijatora, kvadraturom i izolacijom objekta. Predpostavljamo da i ti kotlovi imaju zastitu od prohladjivanja i gase i pale pumpu oko 60 ili neki nalegajuci termostati koji isto to radi.

Koliko ste trosili drva i uglja dok niste presli na pelet?
Sta vam je tada upravljalo radom pumpe?
Jeste li imali mesne ventile?

[Ovu poruku je menjao k.i.z.a dana 25.11.2016. u 22:53 GMT+1]
 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.11.2016. u 21:43 - pre 91 meseci
Citat:
pbradjan1994:

@maks-rs
Servisera sam zvao vec nekoliko puta, I kao da smanjim brzinu pumpe, da ocistim transporter... sve sam to odradio i opet nista, a on kao da izbegava da dodje. Inace on trosi oko 7,5 kg na sat na maksimalnoj snazi, evo i tabele sa zapisanim sekundama rada i stajanja puza, I sa snagom i potrosnjom koju koristi, za minut on povuce 180 grama.

Tabela: https://lh3.googleusercontent....mxzsiq2F3knjAbp8-SI=w1280-h820


Ako sam dobro izračunao 180gr/min je grubo 50kw/h, e sad ja ne mogu da otvorim tabelu trenutno ,ova cifra bi trebala da se podeli na intervale jel? I onih oko 700gr za 5 minuta je ok za 35kw koliko sam izračunao. Al ako je sve na fabričkim to je ok,samo se ventilator treba uskladiti sa peletom,ako je i to na fabričkim postavkama onda je moguća mala korekcija.
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

Taradrina
precizni mehaničar
Tara

Član broj: 335325
Poruke: 637
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+115 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.11.2016. u 22:44 - pre 91 meseci
pbradjan
Koji je fi stari toplovod,i kako nastavljen novi?da li je reduciran stari ili je novi posebno vučen iz kotlarnice?
To nebi trebalo da je smetnja,jer moj drug ima toplovod dug 40m i sve radi ok.
Ekopell Guča 2 kom.za dva objekta
 
0

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
213.55.176.*



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet26.11.2016. u 06:05 - pre 91 meseci
Na forumu se proturaju staslno pogresna misljenja o CM.
Nema tu nista od obaranja snage jer tad ili ne moze da postigne zeljenu tem. lli ide isto u gasenje Tako da je to nista. Nula ideja.

Ko je ugradio AT taj se i ne jadi .To sto je min snaga 20 kw to je samo zabluda on startuje sa 20 kw sa trece snage a ima i prvu i drugu koja nije 20 kw .
Osnovni problem je onih cetir celzijusa kad pridje maksimalnoj tem kotla .Tad ga prestigne temperatura kotla i ugasi onda rashladi kotao sa izduvavanjem i ohladi vodu za 25 minuta dok ponovo postigne radnu tem a kad je postigne ponovi gasenje.

Te price da je manji od 20 kw su netacne.Ida je 9 kw nista nebi bilo bolje jer zahtjev za energijom uvijek nije isti dogodilo bi se da ili je püremalo ili je previse kad nemas modulaciju.

Nemogu da shvatim ove po forumu sto prepricavaju jedno te isto a pogresno.Pokusavaju te ono te ovo dodaju razne stvari bezveze i tvrde da je to dobro zarad svog profita.

Da su serviseri i trgovci strucni nebi ni ugradjivali te gorionike na kotlove koji nemaju AT.

Da moze a moze sa drugom regulacijom da se ono 4 c razmakne pa da pocne da obara snagu sa 70 c onda nebi isao u gasenje i to je resenje.

Koja polemika kad istina izadje na povrsinu.

Naravno da kupac nezna sta je ko napravio.Pogledajte pricu kod EKOPELA nema modulaciju a tvdi da je najbolji.

CM se i dalje prodaje ugradjuje na klot kotao a ne moze da radi tako.Ovlasceni serviseri pricaju price i uzimaju pare a kupcima kako bude.
Ukuci od 120 kvadrata imam mali CM sa drugom regulacijom koi radi idealno ali se moze sve da razmice .On negrije vise od 60 kw jer ima smederevac a sprat se negrije.Radi savrseno.Ugasi se ponekad ali uspije da izmodulira veliku vecinu i nije neki potrosac.A problem nema nikakav.

Prica o nekim konstruktorima je obicna farsa.Konstruktori naruce komponente ugrade svoju dobit i to je to .

[Ovu poruku je menjao zeljezara dana 26.11.2016. u 07:41 GMT+1]
 
0

pbradjan1994

Član broj: 335474
Poruke: 21
*.cpe.vektor.net.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet26.11.2016. u 08:17 - pre 91 meseci
@boree
180 g/min on ubacuje, s tim sto na toj najjacoj snazi od 35 kW, transporter radi 14 sekundi, a stoji 6 sekundi, sto je nekih 7,5 kg/satu, i ako je toplotna moc peleta 5 kWh, to po racunici daje da je snaga gorionika na tom podesavanju 37,8 kWh, sto je odprilike tih 35 kW.

@Taradrina
Cela linija je radjena nova, nije nista nadogradjivano, u kotlarnici su mi cevi fi 35, a od prve pa do poslednje prostorije u kuci idu od fi 28 do fi 18. Mozda je problem bas to sto ja imam samo jednu pumpu koja gura sve to, a iz kotlarnice se cevi racvaju na dva dela kuce koji su odprilike po 25 metara duzine svaka. Da li bi bilo dobro da ugradim jos jednu pumpu, po jednu za svaki deo kuce?
 
0

Staznaja
Beograd

Član broj: 309679
Poruke: 208
*.opera-mini.net.



+28 Profil

icon Re: Grejanje na pelet26.11.2016. u 08:55 - pre 91 meseci
Citat:
FelipE Pirot: @staznaja
Pa odi kod komsinice i pogledaj taj sto crko , pa ces znati sta da trazis

Svaka cast to je pravi duh, tako treba. Zelju za pruzanjem pomoci ne treba da umanji ne poznavanje teme. Hvala sto si zeleo da mi pomognes tako briljantnom logikom ali na zalost (moju) nije izvodljivo tako resiti moj problem

@pbradjan1994
Imam kotao CK P35 i gorionik cppl35 a grejem oko 160m2 bez izolacije, znaci sve vrlo slicno kao kod tebe. Moje iskustvo je takvo da uz malo volje i truda moze da se grejanje ukalupi u potrebe objekta. Prva stvar koju sam morao uraditi je dizanje maksimalne temperature kotla na 80. Druga stvar je bila zatvaranje 2/3 dimnjace jer i pored turbulatora toplota bude izgurana iz kotla jako brzo. Treca stvar je doziranje peleta i vazduha. CM na fabrickim podesavanjima ubaci toliko vazduha (1460 obrtaja) da nisam jos cuo da ima problem da sagori bilo kakav pelet. Sa druge strane toliko pepela digne da i u dimnjaci bude pepela a ne na gornjim vratima. Takodje napuni se piksla sa zadnje strane kotla pa i to ume da napravi problem. Paljenje i gasenje pumpe je nesto sto se ne moze izbeci kod CM-a ali do sada nisam imao problema sa polovicnim grejanjem radijatora tako da mozda resenje tog problema nije u domenu gorionika.

@zeljezara
Smanjenjem snage gorionika obezbedjujes duzi kontinuirani rad, ravnomernije zagrevanje i duzu pauzu u radu. Trenutno moj gorionik ima pauze i preko 3 sata a svaka pauza veca od 40min bi trebalo da je racionalnija od odrzavanja plamena.
Gorionik ne startuje sa snage P3 vec je to najmanja snaga na koju korisnik moze ograniciti cm35. Sa druge strane svim snagama se moze stelovati doziranje tako da se snaga gorionika moze znatno smanjiti. Inace smanjenje snage cm radi i kroz prve dve snage.
Obrnutom logikom, ako prilagodis snagu gorionika potrebama objekta 4°C su vise nego dovoljna da obezbede gasenje gorionika tek po prestanku zahteva za grejanjem objekta. Verovano sam to postigao na srecu, ali tako to rad kod mene.

Izvinjavam se na ovako dugackom postu ali se nadam da mozda neko i nadje nesto korisno u njemu.

Grejem 160m2 u tri etaže.
Dve etaže pvc stolarija i dve etaže termo glave.
Kombinacija ck-p 35 kW i cppl 35kW podešavanjima
smanjene snage. Četvorokraki bez pogona.
Od sezone 2018/19 kuća sa tri strane izolovana stiroporom
8cm i po tavanu mineralna vuna 10cm...
 
0

Staznaja
Beograd

Član broj: 309679
Poruke: 208
*.opera-mini.net.



+28 Profil

icon Re: Grejanje na pelet26.11.2016. u 09:05 - pre 91 meseci
@ pbradjan1994
Takodje imam jednu pumpu iza cetvorokrakog ventila i radijatore podeljene u dve grane. Jedina razlika je sto je kod mene objekat u tri etaze pa ima manje gubitaka zbog toga.
Bilo bi zanimljivo da izmeris temperaturu u dimnjaci kad ti gorionik udje u snagu P6, mozda nam to kaze gde ode toplota.
Grejem 160m2 u tri etaže.
Dve etaže pvc stolarija i dve etaže termo glave.
Kombinacija ck-p 35 kW i cppl 35kW podešavanjima
smanjene snage. Četvorokraki bez pogona.
Od sezone 2018/19 kuća sa tri strane izolovana stiroporom
8cm i po tavanu mineralna vuna 10cm...
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet26.11.2016. u 09:08 - pre 91 meseci
Ne samo dve pumpe, već i razdelnik/sabirnik toplote, obaška upriličivanje parametara.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7736482 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.