Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pc se zaglavljuje

[es] :: PC Konfiguracije :: Pc se zaglavljuje

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 8427 | Odgovora: 68 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

N_L

Član broj: 107442
Poruke: 98
213.133.4.*



Profil

icon Re: Pc se zaglavljuje17.02.2009. u 19:43 - pre 185 meseci
Za temp cpu-a takodje koristim speedfan al skinut cu i realtemp. Sad cu odradit za temp graficke a evo slike:

http://nolimit.ss.googlepages.com/bios1.jpg
http://nolimit.ss.googlepages.com/bios2.jpg


Edit:Evo radim ovaj test za graficku, temperatura je presla 80 sto duze ide to vise ide dok fan stoji na 27% i ne mrda.
Gpu clock: 507, memory clock:500mhz

Odradih benchmark i dobih rezultat samo 293!!!!!!!!!!!!! dok na njihovom sajtu pise da sa obicnom 4870 dobijen rezultat 621 na visti...

Edit: Stavih 50% fan i temperatura je oko 50c

[Ovu poruku je menjao N_L dana 17.02.2009. u 21:01 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ha-Nocri

Član broj: 45144
Poruke: 1192
79.101.254.*



+10 Profil

icon Re: Pc se zaglavljuje17.02.2009. u 23:28 - pre 185 meseci
Ne znam koliko je merodavan taj benchmark, nisam proveravao. Koristio sam taj program kao stres test za graficku. Kako god, ne smes kliknuti na drugi prozor u windowsu dok je testiranje u toku jer onda graficka kartica prelazi u 2D, tj. desktop mod rada u kom su frekvencije, a samim tim i performanse, nize. Kazes da se temperatura penjala, dok fan stoji na 27% i ne mrda. Da li bi presla 80c da nisi povecao ventilator na 50%? Mozda je to bio uzrok zamrzavanju, zagrevanje? Inache, Asus ima sjajan program upravo za kontrolu ventilatora pored jos nekih dodatnih pogodnosti, koji se zove SmartDoctor. Mozes ga preuzeti na Asusovom sajtu...
i5-750 @4GHz with CM Hyper 212+
GTX 580 Lightning XE 3GB
Corsair HX750
CM Sniper
 
Odgovor na temu

N_L

Član broj: 107442
Poruke: 98
213.133.4.*



Profil

icon Re: Pc se zaglavljuje17.02.2009. u 23:50 - pre 185 meseci
Presla je 80 dok je fan bio na 27%. Onda sam ugasio, povecao fan na 50% posto je jedva Pc radio dok je test isao, i temperatura se smanjila znatno. Pustio sam par minuta i vidio da se ne penje kao prije.
I prije sam sumnjao da bi pregrijevanje moglo biti problem ali sam sa fanom na 70%+ pokusavao i nije pomoglo. Prije sam mislio da je ovaj problem vezan iskljucivo za WoW pa sam 100 cuda probao nego sad mi dojadilo, sve se vise desava pa hocu da popravim totalno. Evo od kad promijenih ono u BIOS nije se desilo, igrat cu nesto sjutra pa javljam kako je sto.

Edit: Ostavih WoW upaljen dok sam otisao da odradim nesti i naravno, zaglavio se. Stvarno ne znam sta vise da radim. Probao sam sve moguce sto sam mogao smislit. Na XPu nema problema, 4 viste sam promijenio i 32 i 64 bita pracene uvjek full formatima. Koji mu matrak moze bit stvarno ne znam. Bacio bih sad niz balkon ovaj PC, na koji sam cekao godinama i sastavljao ga fino... bah...

Ne znam sta da radim vise, sta da probam? Da li mogu kako sve drajvere da pobrisem pa da instaliram polako a da ne radim reinstall windowsa?



[Ovu poruku je menjao N_L dana 18.02.2009. u 03:47 GMT+1]
 
Odgovor na temu

lord_celtic
Marko Zvekan
Bajmok, Vojvodina

Član broj: 64936
Poruke: 449
79.101.206.*



+10 Profil

icon Re: Pc se zaglavljuje18.02.2009. u 06:37 - pre 185 meseci
Pogledaj kako stoje hladnjaci na northbridge i southbridge.
zna se desiti da fabricki nisu dobro postavljeni(prijatelju se to desilo na GB ploci).
ps. cacko si jumper kod northbridga??
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Pc se zaglavljuje18.02.2009. u 11:36 - pre 185 meseci
Hm. Jedna novija P35 Gigabyte ploca mi je stigla na sklapanje sa totalno odvojenim northbridge hladnjakom jos dok je bila upakovana (GA-P35-DS3R), mada glavna sumnja mi je jos uvek graficka kartica. Sa kojom BIOS verzijom si dobio plocu i da li si uopste flashovao BIOS? Ja sam na svojoj P5Q-E flashovao vec 3-4 puta radi nekih eksperimentisanja. Prva verzija koja je dosla s'plocom je prijavljivala previsoke temperature procesora, druga je imala sitne probleme sa mojim RAM-om (GeIL Ultra DDR2-800, CL4), dok je tek treca hackovana verzija pomogla da se svi problemi rese.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Pc se zaglavljuje18.02.2009. u 12:09 - pre 185 meseci
Skini program CPU-Z, ako ga vec nemas i vidi koja verzija BIOSa je na ploci kao i koja je revizija chipseta. Evo ga primer:

 
Odgovor na temu

Rumpletstilskin

Član broj: 42454
Poruke: 297
195.229.236.*



+13 Profil

icon Re: Pc se zaglavljuje18.02.2009. u 12:12 - pre 185 meseci
Citat:
N_L: Na XPu nema problema, 4 viste sam promijenio
G-6 varijanta, ali bolje nego bacanje cele kante kroz prozor: instaliraj VMware pod XPom, poteraj vistu kao virtuelnu masinu i vidi sta se dogadja. Definitivno je problem softverski ako kazes da XP radi bez problema.
If there's ever a time when I've matured to the point that I don't want to look at camera-phone-titties, go ahead and bury me in a shallow grave by the railroad tracks.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Pc se zaglavljuje18.02.2009. u 13:13 - pre 185 meseci
Mozda je problem softverski, ali ako je problem slucajno sa ATI drajverima ili nekim Asus-ovim alatom koji zeza ispod haube, VMWare ce biti beskoristan za utvrdjivanje problema... Zato je 5X bolje da radi ovako kako je vec poceo. Ako je pravilno odradio dual boot nikakvih problema nece imati ako opet bude trebao da ponovo instalira Vistu.
 
Odgovor na temu

Ha-Nocri

Član broj: 45144
Poruke: 1192
79.101.254.*



+10 Profil

icon Re: Pc se zaglavljuje18.02.2009. u 14:02 - pre 185 meseci
Moze se desiti da Catalyst A.I. zeza, pogotovo kada je crossfire u pitanju, pa mozes pokusati to da iskljucis. Ne vidim da ista drugo oko drajvera moze praviti problema. Eventualno mozes pokusati sa prethodnim verzijama (8.12), ali cisto sumnjam da je u tome problem. A covek rece Binary da nema nista od asusovih programa instalirano, a i da ima SmartDoctor on ne bi pravio problema jer meni nikada, ali bukvalno nikada nije, a ukljucen mi je non-stop otkada sam pazario asusovu karticu. Ubedljivo najbolji program koji sam nasao za kontrolu ventilatora i overklok pod Vistom.

GamerOSD jeste pravio problema u kombinaciji sa nekim igrama (u mom slucaju samo sa jednom, Fallout 3 pod Vistom), ali taj program je meni potpuno beskoristan svejedno, pa sam ga uninstalirao odavno...
i5-750 @4GHz with CM Hyper 212+
GTX 580 Lightning XE 3GB
Corsair HX750
CM Sniper
 
Odgovor na temu

N_L

Član broj: 107442
Poruke: 98
213.133.4.*



Profil

icon Re: Pc se zaglavljuje18.02.2009. u 14:05 - pre 185 meseci
Citat:
lord_celtic: Pogledaj kako stoje hladnjaci na northbridge i southbridge.
zna se desiti da fabricki nisu dobro postavljeni(prijatelju se to desilo na GB ploci).
ps. cacko si jumper kod northbridga??

Nista cackao nisam, niti se razumijem dobro da bih znao sta su north i southbridge i dje su lol. Evo pogledat cu kako sto stoji na maticnoj mada sve uredu izgleda.


Citat:
Binary Mind: Hm. Jedna novija P35 Gigabyte ploca mi je stigla na sklapanje sa totalno odvojenim northbridge hladnjakom jos dok je bila upakovana (GA-P35-DS3R), mada glavna sumnja mi je jos uvek graficka kartica. Sa kojom BIOS verzijom si dobio plocu i da li si uopste flashovao BIOS? Ja sam na svojoj P5Q-E flashovao vec 3-4 puta radi nekih eksperimentisanja. Prva verzija koja je dosla s'plocom je prijavljivala previsoke temperature procesora, druga je imala sitne probleme sa mojim RAM-om (GeIL Ultra DDR2-800, CL4), dok je tek treca hackovana verzija pomogla da se svi problemi rese.

Ne sjecam se tacno koja je verzija BIOSa bila ali sam updatovao s najnovijom sto sam nasao na sajtu.

Citat:
Binary Mind: Skini program CPU-Z, ako ga vec nemas i vidi koja verzija BIOSa je na ploci kao i koja je revizija chipseta. Evo ga primer:



http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=510884

Citat:
Rumpletstilskin: G-6 varijanta, ali bolje nego bacanje cele kante kroz prozor: instaliraj VMware pod XPom, poteraj vistu kao virtuelnu masinu i vidi sta se dogadja. Definitivno je problem softverski ako kazes da XP radi bez problema.

Probat cu
Citat:
Binary Mind: Mozda je problem softverski, ali ako je problem slucajno sa ATI drajverima ili nekim Asus-ovim alatom koji zeza ispod haube, VMWare ce biti beskoristan za utvrdjivanje problema... Zato je 5X bolje da radi ovako kako je vec poceo. Ako je pravilno odradio dual boot nikakvih problema nece imati ako opet bude trebao da ponovo instalira Vistu.


Nemam ASUSovog alata nista i ATIjevi drajveri sa sajta

Citat:
Moze se desiti da Catalyst A.I. zeza, pogotovo kada je crossfire u pitanju, pa mozes pokusati to da iskljucis. Ne vidim da ista drugo oko drajvera moze praviti problema. Eventualno mozes pokusati sa prethodnim verzijama (8.12), ali cisto sumnjam da je u tome problem. A covek rece Binary da nema nista od asusovih programa instalirano, a i da ima SmartDoctor on ne bi pravio problema jer meni nikada, ali bukvalno nikada nije, a ukljucen mi je non-stop otkada sam pazario asusovu karticu. Ubedljivo najbolji program koji sam nasao za kontrolu ventilatora i overklok pod Vistom.

GamerOSD jeste pravio problema u kombinaciji sa nekim igrama (u mom slucaju samo sa jednom, Fallout 3 pod Vistom), ali taj program je meni potpuno beskoristan svejedno, pa sam ga uninstalirao odavno...

Nije crossfire, 1 graficka je.

Nemam nista programa instaliranih sto bi ovo mogli izazvati.
 
Odgovor na temu

Ha-Nocri

Član broj: 45144
Poruke: 1192
79.101.254.*



+10 Profil

icon Re: Pc se zaglavljuje18.02.2009. u 14:12 - pre 185 meseci
Jeste crossfire :-)

Imas dva GPU-a u CF-u na jednoj ploci
i5-750 @4GHz with CM Hyper 212+
GTX 580 Lightning XE 3GB
Corsair HX750
CM Sniper
 
Odgovor na temu

nscoyu

Član broj: 124739
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Pc se zaglavljuje18.02.2009. u 14:27 - pre 185 meseci
Probaj da zamenis graficku kartu,pa da vidis dali se isto ponasa.Brat mi je imao jako slican problem sa Asus-ovom 3870.
 
Odgovor na temu

N_L

Član broj: 107442
Poruke: 98
213.133.4.*



Profil

icon Re: Pc se zaglavljuje18.02.2009. u 14:57 - pre 185 meseci
Citat:
Ha-Nocri: Jeste crossfire :-)

Imas dva GPU-a u CF-u na jednoj ploci

Aha ok, evo probah sa ugasenim catalystom.. bez promjena
Citat:
nscoyu: Probaj da zamenis graficku kartu,pa da vidis dali se isto ponasa.Brat mi je imao jako slican problem sa Asus-ovom 3870.


Nemam sa cim da zamijenim. Ne nosi mi se u servis i placa xxx eura nit mogu kupit/nabavit drugu graficku :/

Imam u drugi PC nvidia 8800gt, mozda bih mogao da probam nju u ovaj pc ali ja i dalje mislim da ovo nije hardwerski cim radi u XP :s
Ili mozda neka komponenta mrzi vistu pa zainat nece da radi
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-2.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Pc se zaglavljuje18.02.2009. u 15:15 - pre 185 meseci
Ne zezaj se sa instalcijom VMware-a u dijagnosticke svrhe. To je suvisno rasplinjavanje. Probaj sa tom 8800gt, ali prethodno deinstaliraj ATI drajvere. U BIOS-u stavi AI Overclock Tuner na [Auto] a digni manualno frekvenciju RAM-a na (DRAM Frequency stavka na AI Tweaker strani BIOS-a) 1002MHz i vidi kako ce sistem da se ponasa u toj kombinaciji. Skoro sam siguran da je graficka problem (najverovatnije problem sa drajverima), ali da bi to izolovali prvo podesi u BIOS-u da procesor bude na defult taktu, a memorija da radi prema specifikacijama tj. na oko 1000MHz (u ovom slucaju 1002MHz) a sve ostalo ostavi na AUTO. Naravno nek ostane DRAM napon od 2 ili 2.1 V i manualno podesen CL.
 
Odgovor na temu

N_L

Član broj: 107442
Poruke: 98
213.133.4.*



Profil

icon Re: Pc se zaglavljuje18.02.2009. u 15:27 - pre 185 meseci
Citat:
Binary Mind: Ne zezaj se sa instalcijom VMware-a u dijagnosticke svrhe. To je suvisno rasplinjavanje. Probaj sa tom 8800gt, ali prethodno deinstaliraj ATI drajvere. U BIOS-u stavi AI Overclock Tuner na [Auto] a digni manualno frekvenciju RAM-a na (DRAM Frequency stavka na AI Tweaker strani BIOS-a) 1002MHz i vidi kako ce sistem da se ponasa u toj kombinaciji. Skoro sam siguran da je graficka problem (najverovatnije problem sa drajverima), ali da bi to izolovali prvo podesi u BIOS-u da procesor bude na defult taktu, a memorija da radi prema specifikacijama tj. na oko 1000MHz (u ovom slucaju 1002MHz) a sve ostalo ostavi na AUTO. Naravno nek ostane DRAM napon od 2 ili 2.1 V i manualno podesen CL.

Sad cu probat ovo sa memorjom, a sta je CL? napon cu vratit u 2.1 posto sam opet na default sve stavio.

A graficku cu promijeniti pa javljam.

Nego, hvala puno na pomoci i svemu :)
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-2.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Pc se zaglavljuje18.02.2009. u 15:31 - pre 185 meseci
Nema na cemu. Zato ovaj forum i postoji. Da bi clanovi, na dobrovoljnoj bazi, medjusobnim razmenjivanjem informacija i iskustava jedan drugom pomogli, prosirili vidike itd. Ima nas nekoliko i valjda cemo zajedno doci do nekog resenja
 
Odgovor na temu

N_L

Član broj: 107442
Poruke: 98
213.133.4.*



Profil

icon Re: Pc se zaglavljuje18.02.2009. u 15:50 - pre 185 meseci
Ah nadam se najiskrenije. Kupio sam ovaj PC posle dosta godina, pazljivo ga sve sastavljao i sad mi muke zadaje :( Uglavnom samo wow igram i svaki put mi se zaglavi sad. Ne znam zasto je pocelo, polako rijetko kad se zaglavljivalo u WoWu, pa onda ponekad mimo. Pa sve cesce, svakih par dana, pa nekoliko puta na dan a sada svaki put kad upalim. A i mimo zaglavljivanja imam zacudjujuce los FPS u WoWu sa ovom grafickom gdje bih trebao imati 100+
Zato instalirah XP i sve radi zacudo.

A reci(te) mi ovo, ako ne pomogne ovo u bios ili zamjenom graficke isto bude, sta dalje? Maticna.., procesor mozda ne valjaju? Da formatiram pa drajver po drajver instaliram i pazljivo gledam kako sve radi? Da predjem na win7? Ili totalno da predjem na XP i predam se Visti kao gubitnik (lol). Sve mi je sad instalirano na vistu, ako formatiram izgubit cu opet dan da sve vracam, stelujem itd itd, ali kad bi pomoglo... :/

oh, i ovo mi je napajanje jer je neko pitao cini mi se http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16817171022 kablova cudo ima, jedva sam ih svezao nekako ali i dalje mi je kuciste real mess...
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-2.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Pc se zaglavljuje18.02.2009. u 16:13 - pre 185 meseci
Napajanje je dovoljno za sve tvoje komponente a jos uz to vrhunsko sa gomilom internacionalno priznatih sertifikata (OEM Enhance). Jedina mana koje se dobro secam sa njim je nedostatak on/off prekidaca :) I da se razumemo... WoW nije nikakva zahtevna igrica. Preko cega ides na internet? Ako i posle ovoga ne resimo nista idemo dalje sa dijagnostikom...
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-2.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Pc se zaglavljuje18.02.2009. u 16:30 - pre 185 meseci
...ostao sam ti duzan odgovor na pitanje: "Sta sa CL-om?" Manualno podesi vrednosti na 5-5-5-15 a da bi to uradio treba da podesis DRAM Timing Control na [Manual] umesto [Auto] :)
 
Odgovor na temu

N_L

Član broj: 107442
Poruke: 98
213.133.4.*



Profil

icon Re: Pc se zaglavljuje18.02.2009. u 16:39 - pre 185 meseci
Na internet idem preko Wimax-a, tj on je na WAP prikacen pa preko wirelessa dobijam wimax internet.
A vec je podeseno na 5-5-5-15 al cu provjerit za svaki slucaj, evo idem restart i podesavam pa javljam za par minuta sto bude.

I nema on/off dugmeta :( a jos jedna zamjerka sto ima cuuuuudo ogromnih kablova lol


Edit: Evo stavih 2.1, 5-5-5-15 je stavljeno, sve ostalo na auto. Memorija na 1002 i opet se desilo. Tj desava se kad upalim wow, jer tako uvjek znam jeli popravljeno, jer mimo wowa se desi kad mu dodje... mogu danima da cekam.

Hoces li da napravim video da pokazem sta se i kako desi, snimim bios ili nesto? :/

Graficku cu zamijeniti kad se drugi PC oslobodi.

[Ovu poruku je menjao N_L dana 18.02.2009. u 17:52 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: PC Konfiguracije :: Pc se zaglavljuje

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 8427 | Odgovora: 68 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.