Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Najbolji nacin za menjanje tema na sajtu

[es] :: Javascript i AJAX :: Najbolji nacin za menjanje tema na sajtu

[ Pregleda: 1699 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nemke_BG

Član broj: 163822
Poruke: 341
*.bg.krstarica.net.

Jabber: Nemke_BG@elitesecurity.org
Sajt: https://www.nmdesign.rs


+45 Profil

icon Najbolji nacin za menjanje tema na sajtu05.12.2008. u 16:07 - pre 189 meseci
Pronasao sam vise nacina da se ovo izvede ali ne znam koji je najbolji(brzina i kompaktonst su mi najvazniji)...

1. na www.alistapart.com sam procitao clanak o tome da se dodaju alternativni .css fajlovi pa da se pomocu JS-a iskljucuju i ukljucuju...

2. I da se tema menja tako sto se u JS-u pusti for petlja za elemente sa odredjenim imenima css klasa i da im se samo dodeli njihova bazna klasa u kombinaciji sa klasom koja sadrzi odabranu boju.

Eventualno ako ima jos neki nacin vicite...:)

Napomena: Ne zelim da koristim nijedan od dosta postojecih JS frameworka koji to omogucavaju veoma lako jer mi je velicina dosta vazna...

[Ovu poruku je menjao Nemke_BG dana 05.12.2008. u 18:29 GMT+1]
...
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: Najbolji nacin za menjanje tema na sajtu05.12.2008. u 21:44 - pre 189 meseci
ne znam zasto bezis od javascript frameworka, jquery je samo 15kb tezak (sto je nista u danasnje vreme, a mozes i da vuces js sa googleovih servera tako da ti cak i ne utice na bandwith) a uz pomocu njega ti je to veoma jednostavno uraditi...

bez bilo kog frameworka tesko ces to uraditi da radi cross-browser, a i izmisljaces toplu vodu :)

mada, ako ti je i 15kb mnogo mozes samo da izdvojis selector engine ili da koristis sizzle engine...
 
Odgovor na temu

Nemke_BG

Član broj: 163822
Poruke: 341
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.

Jabber: Nemke_BG@elitesecurity.org
Sajt: https://www.nmdesign.rs


+45 Profil

icon Re: Najbolji nacin za menjanje tema na sajtu06.12.2008. u 19:47 - pre 189 meseci
hvala na odgovoru......ne bezim ja od frameworka cak mi se i jQuery mnogooo dopada(vec sam ga koristio)
ali na ovom projektu to cu morati da odradim bez njega...pogledao sam sizzle i mislim da cu verovatno da iskoristim
nesto od njega, mozda ga i celog includujem. S obzirom da si mi preporucio sizzle pretpostavljam da se slazes sa
mnom da je ovaj drugi nacin bolji i da ce server biti dosta manje opterecen nepotrebnim http konekcijama...jos jednom
hvala na preporuci...
...
 
Odgovor na temu

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
93.86.139.*

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: Najbolji nacin za menjanje tema na sajtu06.12.2008. u 19:50 - pre 189 meseci
Moze neki primer kako menjanje tema treba da izgleda!?
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: Najbolji nacin za menjanje tema na sajtu06.12.2008. u 23:35 - pre 189 meseci
da, ni ja nisam bas najbolje razumeo sta tacno hoce, pa bi moglo malo opsirnije objasnjenje. ja sam razumeo da hoce pomocu javascripta da dodeli klase razlicitim elementima, sto nije veliki problem...


Citat:
Nemke_BG: S obzirom da si mi preporucio sizzle pretpostavljam da se slazes sa
mnom da je ovaj drugi nacin bolji i da ce server biti dosta manje opterecen nepotrebnim http konekcijama...

sizzle sam ti preporucio iz razloga sto je to samo selector engine, i nista vise. ti mu prosledis neki css selector i on ti vrati niz matchovanih elemenata.

a ako hoces da smanjis broj requesta prema tvom serveru, a svidja ti se jquery (ili cak bilo koja druga biblioteka, ali jq je najmanji) onda pogledaj ovo:

http://code.google.com/apis/ajaxlibs/
 
Odgovor na temu

Nemke_BG

Član broj: 163822
Poruke: 341
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.

Jabber: Nemke_BG@elitesecurity.org
Sajt: https://www.nmdesign.rs


+45 Profil

icon Re: Najbolji nacin za menjanje tema na sajtu07.12.2008. u 20:33 - pre 189 meseci
menjala bi se samo boja odredejnih elemenata kao na primer na www.yahoo.com a sto se tice metoda
izrade ja sam uspeo da nadjem dva i to:

1. nacin koji sam bio naveo je da se napravi na primer 5 istih .css fajlova koji definisu sve na
strani ali imaju razlicite boje i onda samo pomocu JS-a disable-ujem jedan a drugi enable-juem,
i to je nikakvo cimanje, ali je tu problem sto je onda sajt veci za 4 css fajlova.

2. nacin je posto ce se dosta elemenata na strani ponavljati(kao paneli, menja se boja headera
panela i border) onda lepo oni imaju css klase koje ih definisu ali u kojima se ne nalaze vrednosti
sa bojama, nego su te vrednosti sa bojama smestene u posebne .css klase i onda prilikom
odabira neke boje da se nadju elementi sa nazivima tih baznih klasa i da im se dodeli nova vrednost tj.

Code:

panel.className="bazna-css-klasa crna"

gde imamo

.bazna-css-klasa
{
width 100px;
height 100px;
...
...
}

i

.crna
{
background-color: #000000;
color: #FFFFFF;
border: 1px solid #FFFFFF;
}



i manje vise tako sam ja to malo negde procitao, malo zamislio....i mislim da je drugi nacin bolji ali znatno tezi
za implementaciju ali nema veze bitno da je bolje. E sad ono sto sam pitao je da li je to dobra ideja s obzirom
da su mi ruke vezane i da ne mogu da koristim nijedan JS framework i da li ima mozda neki bolji nacin?

A sizzle ce lepo leci, a pogledao sam i ovo na google sto mi je Aleksandar predlozio i lepo je to imati u vidu za
neki buduci projekat ako zatreba, mada mozda i uspem da malo odvezem sebi ruke sa ovim pa ih ubedim da ipak
iskoriste jQuery ali na ovaj nacin...



...
 
Odgovor na temu

[es] :: Javascript i AJAX :: Najbolji nacin za menjanje tema na sajtu

[ Pregleda: 1699 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.