Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

C segment - najbolja kupovina

elitemadzone.org :: AutoZone :: C segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1635622 | Odgovora: 5975 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rinenad

Član broj: 212560
Poruke: 305
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina10.04.2009. u 23:32 - pre 183 meseci
Pročitaj pp pa javi.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
87.116.163.*

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina11.04.2009. u 00:36 - pre 183 meseci
Pozdrav,

Citat:
zarsilic: Kojesta. U prometnoj mora da stoji godina proizvodnje (trgovac koji ti je to rekao je lupio), a ne datum prodaje. Na osnovu broja sasije je to lako ustanoviti.
Ne varaju ni Nemci ni ovi nasi. Jednostavno je to po propisu. Ako se trazi podatak o godini proizvodnje, onda ona mora biti ta koja jeste. Datum prve registracije je nesto sto sa godinom proizvodnje nije povezan, dok je datum kupovine nebitan.


ma daj, o cemu tacno pises?
Pa ja imam trenutno apsolutno isti slucaj sa Puntom, proizveden 2003. takodje pred kraj a sasvim normalno glasi na 2004. godina proizvodnje. Naravno, i kod nas su samo sa carinske prepisali to isto, kola prosla proveru i po svima je sve u redu a kola imaju dve godine proizvodnje. Jedna se iscitava iz broja sasije a druga iz saobracajne, nigde ne pise da je tada prodat, nego proizveden.
Prema tome, pustimo price sa delovima, naravno da je datum proizvodnje onaj kada vozilo sidje sa trake i samim tim je svako neslaganje posle toga izmedju papira i broja sasije ustvari neko od varanja. Potpuno istu situaciju sam imao i svojevremeno sa Audijem 90, ali bas identicnu, jedino sto tada nisu bas iscitavali datum vec godinu, ali je opet neslaganje bilo za jednu godinu, isto tako i pre toga sa jednom Askonom koja je cak zalazila u godinu koja je pripadala Vektri. Nista od toga nije budzeno i kucano jer su to vozila koja sam licno sebi uzimao a samo sam proveravao brojeve sasije iz vise uglova.
Uvek je postojalo neslaganje kod azpadnih automobila u nekoj meri a ja do danas nisam jos otkrio neki drugi razlog za to sem pokusaja varanja, iako su mi najcesce pokusavali uvaliti tu pricu sa pakovanjem kolicine pred Bozicne praznike.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.yu.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina11.04.2009. u 08:14 - pre 183 meseci
Citat:
lancia88:ma daj, o cemu tacno pises?
Pa ja imam trenutno apsolutno isti slucaj sa Puntom, proizveden 2003. takodje pred kraj a sasvim normalno glasi na 2004. godina proizvodnje. Naravno, i kod nas su samo sa carinske prepisali to isto, kola prosla proveru i po svima je sve u redu a kola imaju dve godine proizvodnje. Jedna se iscitava iz broja sasije a druga iz saobracajne, nigde ne pise da je tada prodat, nego proizveden.


Netacno.
Samo jedan datum proizvodnje moze biti i vrlo je precizno definisan od strane proizvodjaca ("Triumfalna kapija sa laserskim snopom"). Taj datum mora stojati i u saobracajnoj kao datum proizvodnje.
Sve drugo je o domenima necijeg propusta.

VW, a pretpostavljam i ostali proizvodjaci, evideciju o silasku vozila sa trake vode u sekundama i nema nikakvog varanja niti zavere. "Bozicna" proizvodnja se organizuje nesto drugacije, ali je i u takvim slucajevima datum proizvodnje definisan trenutkom silaska vozila sa trake.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
87.116.163.*

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina11.04.2009. u 08:50 - pre 183 meseci
Pozdrav,

pa sad, opet vija-maca-rep, hajde da se nekako odlepimo pa krenemo dalje:
mnogo nesto propusta je u prici, ima ih daleko, daleko vise ali ne zelim ni da pominjem one propuste koji su se kod nas desili, iskljucivo pisem o onome sto znam jer samlicno uvozio sa sve papirima. Obzirom da u svom poslovnom sistemu imam i jedan deo koji je vec nekih 13+ godina najblize moguce vezan za ovu problematiku, iskustva koja imam sa ovim problemom komotno se mogu meriti sa iskustvima specijalizovanog mehanicara upravo u segmentu za koji je specijalizovan.

I dana, kako vec rekoh, imam Punto koji je proizveden na kraju 2003. a u izvoznoj italijanskoj deklaraciji pa nadalje stoji 2004. godina i kao takav je i kod nas uveden u papire. Eto, ako druge automobile nemam, ovaj konkretno jos uvek imam. Meni licno se, zbog prirode posla, ne moze desiti da mi neko "budzi" papire pa da sumnjam da je to ovde neko uradio. Nazalost, zaista se jos uvek radi to "budzenje" kod nas, pre samo nedelju dana sam ponovo video kod drugara Toyotu Supru iako znam da ju je zimus prodao. Pitam ga odakle opet kod njega, kaze - neko u saobracajnoj napisao 1996. i registrovao tako najmanje dve godine (toliko pecata je video u saobracajnoj) a ispade da je 1986. Sacuvajboze, deset godina falsirati......
Ipak, ovde ne pisem o tome vec o onome sto iz inostranstva dolazi sa sve njihovim papirima. U Delti su bez problema rekli da ne treba da se sekiram oko toga, da uopste nije retkost, nije ih nimalo uzbudilo sto sam im rekao da sam ja uvezao sa sve italijanskim papirima, delovali su apsolutno naviklo. Iscitali su mi koji delovi igraju za taj model i razisli smo se kao da je ama bas sve u redu. Naravno, i meni su rekli cak i datum proizvodnje ali i datum prodaje, iz nekog razloga postoji cela mala istorija i njima je na raspolaganju vec kada traze signaturu delova.

No dobro, otisli smo debelo i nepotrebno u OT, siguran da na forumu ima jos ljudi koji bi nasli ovakav problem kod sebe a ne samo nas dvojica, dok je datum silaska sa trake zbog Bozica ustvari godina a ne datum kod iscitavanja i svakako jeste nesto drugo, a ne prica o objasnjenju zasto se ne poklapa godina iz broja sasije i iz saobracajne. Tu se slazemo, nema sta. Doduse, slazemo se i oko propusta kod upisa godine proizvodnje, samo ja sam prilicno siguran da nije u pitanju naivni i benigni izuzteak vec svesna i sistemaska greska, a narocito sa ekspanzijom ove prakse popusta pocetkom godine koja samo snazno osvetljava ovaj problem sa prelomom koji kao da do sada nije ni postojao ;)
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.yu.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina11.04.2009. u 09:11 - pre 183 meseci
Citat:
lancia88:  U Delti su bez problema rekli da ne treba da se sekiram oko toga, da uopste nije retkost, nije ih nimalo uzbudilo sto sam im rekao da sam ja uvezao sa sve italijanskim papirima, ...



E, ako su u Delti rekli, onda je to nesto druuugo.
Oni su inace, verodostojni po tom pitanju: dvogodisnji Bravo JTD prodaju kao nov

http://www.elitemadzone.org/t341359-0#2087145

Mozda su vlasnici Korejski automobija u C segmentu do 20.000 eura imali ruzan osecaj kad ih je neki JTD sa raketnim motorom osisao na drumu, ali da bi vozilo koje je proizvedeno 2003. sislo sa trake 2004. moralo bi da se krece brzinom koja je nekoliko puta veca od brzine svetlosti sto i meni kao velikom zaljubljeniku u Fiat ne deluje bas moguce. Jesu oni brzi i startni, ali ne toliko. .
 
Odgovor na temu

rinenad

Član broj: 212560
Poruke: 305
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina11.04.2009. u 09:58 - pre 183 meseci
Razlika je u tome što ako kupiš auto za povoljnu cijenu kao što sam ja Doblo na prelasku godine u godinu onda može samo da mi prija ako slučajno upišu godinu proizvodnje iz budućnosti(nisu mi upisali ali su mi to nadoknadili akcijskom cijenom). Sada su mi to zatajili, a to znam jer nisam kopao po tome bez vraga već sam povezao iz priče koju sam načuo u servisu. Razlika u vrijednosti između 10.11.2008 i 10.02.2009. je moja izgubljena zarada pa ne putuje auto 3 mjeseca iz Njemačke. Kada bi kupovali i birali dva identična auta da li bi uzeli onaj 08. ili 09. ?

Da se moj Golf nekim slučajem nije prodao cijele godine, a da su mu upisali ispravnu godinu znači 2008. koliki bi mu popust morali staviti u 12.mjesecu 2009.
Recimo 29.12.2009.

Probudio sam se i isto se osjećam, a niste mi pomogli da povežem da li sam u pravu....
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.yu.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina11.04.2009. u 16:37 - pre 183 meseci
Jesi u pravu.

Posteno i korektno bi bilo da si u trenutku kupovine raspolagao pravim podacima i tek onda doneo odluku.
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
77.222.27.*



+1232 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina11.04.2009. u 16:50 - pre 183 meseci
Pazi, sve je u redu sa tvojim golfom jer se u VW-u proizvodna godina ne poklapa sa kalendarskom... 11 i 12 mjesec vec u sasiji ima broj od sledece godine tako da je tebi 10-ti broj u sasiji ipak devetka... U samu saobracajnu se upisuje kako u kojoj zemlji i kako ko koga poznaje... ne diraj nista jer ces nekad prodavati auto i znacice ti tada sto je 2009...
 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
80.87.240.*

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina11.04.2009. u 16:51 - pre 183 meseci
Ja koliko znam kod švaba je u saobraćajnoj Erstzulassung što znači datum prve registracije...
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

rinenad

Član broj: 212560
Poruke: 305
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina11.04.2009. u 18:44 - pre 183 meseci
To sa godinom proizvodnje modela sam već negdje pročitao, nisam zapamtio baš od kog mjeseca počinje ali sam povezao stvari. Međutim sumnjam da je zakonodavac propisao datum proizvodnje datum koji prozvoljno odredi neka firma pa makar bio to i VW. Što se tiče podataka iz Njemačke siguran sam da stoji i Baujahr-godina prizvodnje. Firma može interno, možda negdje u Europi i zvanično odrediti bilo koji datum za početak poslovne godine...ili proizvodnje određenog modela ali to nije podatak koji se upisuje u ovom slučaju u prometnu dozvolu.

Što se tiče godine da sam znao sačekao bih prvi Golf u ovoj našoj kalendarskoj godini i kupio bih taj i onda bih za svoje novce bio zadovoljan. U svakom slučaju hvala za mišljenja svih.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
87.116.163.*

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina11.04.2009. u 21:15 - pre 183 meseci
Pozdrav,

nemacka dokumenta pokrivaju oba datuma, kao i nasa, i proizvodnju i registraciju.
Delta?
Pa, ja zaista nisam ni imao drugaciji razlog da proveravam vec zbog kupovine delova, ako oni lazu ili ne znaju, onda nema smisla ni ovo sto sam pisao. Ne bi me, doduse zacudilo previse da ima nekih proizvoljnosti, ali onda je to zaista dno dna.
 
Odgovor na temu

maniaNS
Aleksandar Pesic
Novi Sad

Član broj: 146301
Poruke: 49
91.148.77.*



Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina12.04.2009. u 18:38 - pre 183 meseci
Cao svima,

Sta mislite o kupovini ovog automobila, u pitanju je Chevrolet Cruz.

Po cenovniku koji sam dobio na sajmu osnovni model je 1.6 sa 113ks po ceni od 13849e

U specifikaciji stoji da ce osnovni model imati (servo, 4 jastuka, abs, esp, centralna brava, cd mp3, el. podizace)
i jos dve stvari koje nisu mogli na standu da mi desifruju.

Jedino sto mi se cini kao "minus" je 3 god. garancije na motor ili 100k km, i 6 god na karoseriju.

[Ovu poruku je menjao maniaNS dana 12.04.2009. u 20:00 GMT+1]



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.yu.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina12.04.2009. u 19:11 - pre 183 meseci
Citat:
maniaNS: U specifikaciji stoji da ce osnovni model imati (servo, 4 jastuka, abs, esp, centralna brava, cd mp3, el. podizace)
i jos dve stvari koje nisu mogli na standu da mi desifruju.


Bez klime?
 
Odgovor na temu

maniaNS
Aleksandar Pesic
Novi Sad

Član broj: 146301
Poruke: 49
91.148.77.*



Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina12.04.2009. u 19:14 - pre 183 meseci
Izvinjavam se ima i klimu (manual)

Na slikama je full model po ceni nesto jacoj od 19k e, da ne bude zabune.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16361



+2922 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina12.04.2009. u 19:55 - pre 183 meseci
Meni ovo izgleda super, narocito za te pare.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Nikola_BGD
Beograd

Član broj: 25863
Poruke: 340
212.200.25.*



+1 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina13.04.2009. u 09:52 - pre 183 meseci
Model od 14K sigurno ne izlgeda kao ovaj sa slike.
A i ovaj sa slike meni licno deluje kao (neuspeo) pokusaj da auto izgleda skuplje nego sto zaista jeste, ali to je subjektivna stvar...
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8395
*.mpconn.net.



+1351 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina13.04.2009. u 09:55 - pre 183 meseci
Lično, nemam poverenja u Chevrolet (bar za sad...)
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
213.198.196.*



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina13.04.2009. u 11:18 - pre 183 meseci
Citat:
Nikola_BGD: A i ovaj sa slike meni licno deluje kao (neuspeo) pokusaj da auto izgleda skuplje nego sto zaista jeste, ali to je subjektivna stvar...


Meni tako deluje svako americko vozilo.
Kao da su se vodili principom: spolja gladac, a unutra jadac.

(Samo su ruska ocajnija ). Sala, ali i ne.
 
Odgovor na temu

Nikola_BGD
Beograd

Član broj: 25863
Poruke: 340
212.200.25.*



+1 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina13.04.2009. u 11:43 - pre 183 meseci
^ Da, pritom imam utisak da se daewoo (Chevrolet) prilicno sporo menjao, tj da tek od relativno skoro mozemo reci da su u pitanju Americki automobili a ne oni isti blago prepakovani korejski.
A kod ovih Americkih mi je oduvek nedostajalo stila, deluju nekako nezgrapno sklepani da odaju utisak nekog (supljeg) luksuza. Mada ponavljam, ovo je mozda ipak subjektivno.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16361



+2922 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina13.04.2009. u 17:44 - pre 183 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic: Lično, nemam poverenja u Chevrolet (bar za sad...)

A u kiju imas?

Citat:
zarsilic: Meni tako deluje svako americko vozilo.
Kao da su se vodili principom: spolja gladac, a unutra jadac.

Jel` ovo vazi i za chrysler?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: C segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1635622 | Odgovora: 5975 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.