Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zamena hard diska na laptopu

[es] :: Laptopovi :: Zamena hard diska na laptopu

[ Pregleda: 2545 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

PCS
Zeljko Jelisavac
User Support Coordinator / Site Admin
Beograd

Član broj: 136100
Poruke: 559
194.99.236.*

Sajt: www.garaza.rs


+2 Profil

icon Zamena hard diska na laptopu02.09.2007. u 18:34 - pre 203 meseci
Kolega mi je doneo njegov HP Omnibook XE3, ne znam tacno koja je verzija, nisam stigao da proverim detalje. Znam samo da je baziran na PIII procesoru, treba da ima 128MB SDRAM, ima DVD citac itd.
Radio je sasvim normalno do skoro, a onda odjednom nece da podigne sistem. Ustanovio sam da ne vidi hard disk, ni u BIOS-u, ni preko bilo kog programa sa Hiren's-a. Imam njegovu dozvolu da ga rasturim i ucim na njemu. :)
Skinuo sam service manual za njega i spremam se da narednih dana otvorim laptop i izvadim hard disk. Interesuje me da mi kaze neko ko ima vise iskustva da li mi treba neki poseban alat i na sta treba obratiti paznju.
Hvala
Feeling je skociti sa 2000 metara! Probajte!! :)
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
*.kladovonet.com.



+5 Profil

icon Re: Zamena hard diska na laptopu02.09.2007. u 19:01 - pre 203 meseci
Nikakav poseban alat, tanak kvalitetniji odvijac "krstas" i Service manual da ne bi odvrtao sve redom. Paznju samo obrati na vadjenje FLAT kablica za tastaturu, Touch pad i sl. tj "otkljucavanje" konektora za iste.
 
Odgovor na temu

tich

Član broj: 85591
Poruke: 8
*.elis.eps.co.yu.



Profil

icon Re: Zamena hard diska na laptopu05.09.2007. u 12:15 - pre 203 meseci
Kod Omnibook-a XE3 se hard nalazi ispod tastature, pa da bi dosao do njega moras nju da skines.Potreban ti je jedan krstasti odvijac (srafciger) i malo strpljenja. Pre pocetka otvaranja skini bateriju. Prvo je potrebno odvrnuti dva srafa koja se nalaze sa zadnje strane na "sarkama" na koje je postavljen LCD panel. Potom je, uz primenu umerene i kontrolisane sile, potrebno podici plasticni poklopac na kojem se nalaze tasteri za ukljucenje i ostali (to je onaj deo izmedju podnozja ekrana i tastature). Kada njega uklonis, potrebno je odvrnuti 4 srafa koja pricvrscuju tastaturu, podici istu i skinuti trakasti kabl koji ide na maticnu plocu (moze i bez poslednjeg koraka, samo pazi da ne ostetis trakasti). I, to je to.
Imao sam slican problem sa Omnibook-om xt6050 u kojem je bio IBM Travelstar HD (mislim da se ugradjivao i u XE3), jedini spas je bila zamena HD.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Zamena hard diska na laptopu

[ Pregleda: 2545 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.