Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kakva je budućnost MySql-a?

[es] :: Advocacy :: Kakva je budućnost MySql-a?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8314 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Kakva je budućnost MySql-a?21.08.2007. u 13:09 - pre 203 meseci
Citat:
Skaarj: Prvo ne razumem odakle tolika briga za buducnost DB2 baze. IBM je nece skoro odbacivati (mada uvek moze da je proda nekome).
IBM je kupio pre 4-5 godina Informix. I sta bi? Eno informix i dan danas postoji i izbacuje nove verzije. Znaci nije mrtav.

Za velike baze Oracle je tata. Nema nista zastupljenije (mnogi kazu ni bolje) od toga. I nasi najveci sistemi (EPS, NIS, Telekom) koriste Oracle. MSSQL nikad nisam koristio ali sam cuo (od ljudi koji mnogo vise rade sa bazama) da MS jos uveki nije napravio nesto sto bi moglo da se meri sa Oraclom.



Svako ko malo duze cita ovaj forum znace da nisam preteran ljubitelj M$-a , ali ono sto mogu da odgovorno kazem MS SQL-u nista fali, ima sve sto jedan ozbiljna baza podataka treba da ima, sa DB/2 sam isto radio u proslosti i video dosta egzotike sa njom sto na drugim mestima nisam uspeo(npr requrzivni SQL upit), sa oraclom nisam imao produkciono iskustvo, pa ne mogu da gresim dusu, ali mislim da se Oracle mozda malo i preterano siri tj ne verujem da je toliko bolji od ostatka konkurencije.

Citat:

MySQL je baza koja je tu da ostane. Za veliki broj primena je sasvim ok. Kada se ispravno podesi i izabere odgovarajuci storage engine moze veoma lepo da radi i sa velikim bazama.


Hmm pa zavisi, koliko budu pustali svoj source kao GPL, tj ako GPL verzija ostane u zapecku i obogaljena od mnogih feature-a koje ces imati sa pretplatom bojim se da se necete mnogo ovajditi sa MySQL-om, doduse ja sam oduvek za neke moje licne potrebe koristio PostgreSQL jer je feature rich baza podataka i nije pucao u svom razvoju na performanse, nego je gledao da digne set feature-a, dok je MySQL isao obrnutim pravcem. Opet PostgreSQL se distribuira pod jednom jedinom licencom a to je BSD, i za sada moram da priznam jako stabilna baza.

Citat:

Sto se tice MySQLa i velikih tabela. Imam priliku da probam kako radi na tabeli sa nekih 34M i 54M (MyISAM storage) slogova i rezultati se vracaju pristojno brzo. Zavisno od toga za sta se baza konkretno koristi najbolje je tabele deliti na manje. Ne postoji potreba (mozda u nekim specificnim slucajevima, koji mi sada ne padaju na pamet) da se prave tabele sa 50 ili 100M slogova. Ja sam i pomenute tabele izdelio na manje, malo modifikovao indekse i da vidis kako je sve poletelo.

Poenta price je da je baza dobra onoliko koliko znas da je ispravno koristis. Cinjenica je da je MySQL u startu nesto tolerantniji na losa indeksiranja i organizaciju baze ali kada se kolicnia podataka znacajno uveca problemi se javljaju svuda, bez obzira na bazu.


Hehe poenta kvalitetne baze i indeksiranja se vidi upravo na takvim tabelama, mislim da veliku tabelu od 50M recorda delim na 50 tabela sa 1M rekorda, mislim ko ce bre to da odrzava, da si napravis 50 tabela umesto jedne, plus da pitam sta je sa foreign kljucevima, tj koji ce ti baza ako ne mozes da imas referentni integritet.
 
Odgovor na temu

zika.pavlovic

Član broj: 157069
195.65.93.*



Profil

icon Re: Kakva je budućnost MySql-a?16.09.2007. u 23:08 - pre 202 meseci
MySQL je i dalje DB kroz igru pesmu i muziku
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Kakva je budućnost MySql-a?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8314 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.