Jok, pali vas Bojan

, daleko od toga da su uredjaji sa obe strane bridge-a u istom kolizionom domenu. Pa po samoj definiciji, bridge je uredjaj koji fizicki deli segment u vise kolizionih domena, u zavisnosti od broja portova bridge-a.
Dalje, bridge nije checksum-less i provera CRC frame-a se uvek radi. Dalje, tacno je da bridge ne radi proveru paketa, jer on PAKETA nije ni svestan, iskljucivo gleda ethernet frame i njegov header i trailer, a RADI proveru CRC-a tog frame-a (ne paketa!) i ne forwarduje frame ako CRC nije ispravan. Dakle error checking ne cini bridging operacije brzim od rutiranja, vec neke druge stvari.
Da se vratimo na temu. Dakle, tacno je da ce bridging raditi brze od routinga. Ali ova dva resenja zahtevaju drugacije planiranje i ip adresiranje te mreze. Isto tako, rutiranje uvodi veci stepen sigurnosti, mogucnost firewallinga po ip adresama i mnogim drugim parametrima.
Onda, ne postoji nesto poput 'ip level-a u osi modelu', jer je IP samo jedan od protokola koji se mapira na odredjeni sloj OSI modela (3), a daleko od toga da je jedini na tom sloju, i da se ceo sloj tice njega.
BISER iz Cisco-a na koji mislis je verovatno ISL enkapsulacija i vlan trunking, ali to je vec sasvim druga tema i nema veze sa postavljenim pitanjem.