Citat:
Milan Nikolic: Obamrlost covecanstva covece, kako ti nije jasno; pogledaj statistike o bolovanjima, procentima porasta smrtnih bolesti, i mnogih manjih ili vecih tegoba.
Koje su to smrtonosne bolesti čiji procenat raste? Moguće je da misliš na tumore, AIDS ili nešto treće. Naravno da procenat smrtonosnih bolesti raste uporedo sa povećanjem životnog veka. Pre ljudi nisu stizali da obole od tumora, već su umirali pre 50e godine života.
btw. kakve sve veze fraze "procentima porasta smrtnih bolesti, i mnogih manjih ili vecih tegoba" imaju sa reči "obamrlost"?
Citat:
Milan Nikolic:“Nasa krv sastoji se od jedne petine (20%) kiselih materija, i cetiri petine (80%) alkalnih materija ili baza".
Sedi, jedan. Ala si ga ti pojednostavio. Naša krv se sastoji iz 55-65% vode, za početak. Pa gde ti se dedoše eritrociti, leukociti, trombociti, albumini krvi?
pH krvi: 7.36 (venska) - 7.40 (arterijska). Krv je puferski sistem, tačnije, pH krvi je regulisana preko velikog broja organskih i neorganskih puferskih sistema. Šta to znači? To znači da krv može da podnese ogromne varijacije u odnosu kiselina i baza bez IKAKVE promene pH. Plus, postoji takva stvar kao što je bazni bilans organizma koji može da bude smanjen ili povećan, i u oba slučaja organizam ima fenomenalne mehanizme kompenzacije - npr. povratna sprega koja kontroliše količinu izlučene uree itd.
Jedini način da dođe do promene pH krvi jeste neka debela metabolička bolest /akutno stanje, npr. potpuno otkazivanje jetre, hiperventilacija ili možda prestanak disanja (O
2 i CO
2 utiču na pH krvi, CO
2 direktnije jer u suštini čini bikarbonatni pufer.), pa onda keto-acidoza kod šećerne bolesti itd. Veruj mi kada ti kažem da moja krv ima isti acidobazni odnos kao krv puritansko-vegertarijansko-frutarijanskog nestresnog žgoljavog budističkog sveštenika; kao i krv debelog zadriglog masnog kamiondžije koji ždere majonez na pljeskama tri puta dnevno.
Citat:
Milan Nikolic:"Godine 1940. je americki istrazivac Edward Howell otkrio stvarne zivotne materije – enzime. Enzimi su nosioci zivota kod svih zivih bica i oni elementi nase ishrane koji nose zivot (ukoliko nisu unisteni kuvanjem) (Journal of the American Association for Medical and Physical Research, 15. april 1940)."
- "stvarne životne materije" - šta to sad znači? Znači da su ostali proteini nestvarne životne materije? Da su ugljeni hidrati stvarne neživotne materije? Da su nukleinske kiseline stvarne životne nematerije?
Elementi ishrane koji nose život!!!??? Gde ga nose? Kako ga nose? Šta to znači, da ne bismo mogli da živimo da u hrani koju jedemo nema enzima???
Preporučujem da nađeš malko moderniji izvor informacija, manje bi se blamirao... kada je taj članak pisan, za DNK se mislilo da služi kao strukturalna komponenta ćelije

.
Citat:
Milan Nikolic: Oni se, dakle, ne mogu industrijski proizvoditi, pa se, zato, od njih ne moze praviti nikakav biznis. Vestacki enzimi ih nikada nece moci zameniti…
EEEEEEERRRR. Greška. Mogu se industrijski proizvoditi, biotehnološka industrija se bavi time već decenijama, i mogu zameniti prirodne. Primer: insulin, koji je enzim, i koji se proizvodi da bi se dao dijabetičarima (kod dijabetesa tip 1) koji ne mogu sami da ga proizvode.
Citat:
Milan Nikolic:ENZIMI se nalaze samo u namirnicama koje daju BAZNU materiju. “ Ernst Ginter – Ziveti Bez Bolesti.
Ne, enzimi se nalaze u svim živim bićima, bez obzira koliko su ta živa bića "kisela" ili "bazna".
I naravno ostaje ono što sam ti rekao da ni jedan jedini progutani enzim ne dospeva do naše krvi, već svi bivaju razbijeni u pojedinačne aminokiseline.
Uostalom, enzimi su visoko specifični, i njihova proizvodnja u ćeliji je precizno regulisana. There is NO CHANCE IN HELL da će enzimi iz naše ishrane, namenjeni da rade U ŽIVOTINJI/BILJKI uspeti da uđu u naš organizam i početi da nonštalantno obavljaju svoju funkciju. Šta će nama životinjski i biljni enzimi???
Sve mi se čini da laješ uz pogrešno drvo. Naravno, ishrana umnogome utiče na zdravlje pojedinca, i naravno, ovo društvo se vrlo nezdravo hrani, ali veruj mi kada ti kažem: enzimi koje uzimamo u ishrani nemaju veze sa svim tim.
In a game of chess you must never let your opponent see your pieces - Zap
Brannigan