Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Novi trocilindraši potrošnja goriva 8 litara

elitemadzone.org :: AutoZone :: Novi trocilindraši potrošnja goriva 8 litara

Strane: << < .. 18 19 20 21 22 23 24 25 26

[ Pregleda: 32748 | Odgovora: 509 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 424
95.180.119.*



+169 Profil

icon Re: Novi trocilindraši potrošnja goriva 8 litara03.04.2024. u 15:34 - pre 28 dana i 23h
A šta da radimo mi koji vozimo TSI, evo već 5god (više automobila), a nismo dolilili miligram ulja?

Ta priča o dolivanju ulja na TSI motorima je školski primer kafanske priče.

Ima Java neku sličicu pijanih čika kako bleje ispred dragstora, često je kači u ovakvim situacijama.

Zamišljam kako pričaju "samo mečka bajo moj, ovi novi turbo motori to dolivaš ulje na svakom semaforu".

Homokinetički zglob nemam šta da volim, moje je da vozim i uživam u vožnji, a ne da merim šrafove i zglobove na vagi.

Ne znam što neki ovde odbijaju da poveruju da postoje automobili, bez obzira kog proizvođača, koji dobro rade, služe svrsi i ne kvare se. Ili očigledno svi su ovde vozili lešine, pa su na osnovu tih leševa došli do pogrešnih zaključaka.

BTW, ni za jedan od onih BMWa ne bih dao ni 5000e, a kamoli 20000 - 30000e. Džaba ga bilo i da mi pokloniš ne bih mu se obradovao, ne treba mi.

Pre bih kupio mlađu Mazdu 3, Mazdu 6, Corolu, Octaviju, Superba, koja bi 3 puta nadživela te sanduke.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
*.dynamic.sbb.rs.



+1350 Profil

icon Re: Novi trocilindraši potrošnja goriva 8 litara03.04.2024. u 15:51 - pre 28 dana i 23h
Citat:
veselinovic
Iskljucujem se.
Nemam ja dva zivota za ovu temu, zaista.
Ne predlazem nikom nista, a na volan iskreno ne obracam paznju.
@veselinovic

Šta je bilo, čim se krene u ozbiljniju priču - odmah odustajanje, čemu to?

Shvataš li šta si preporučio ljudima za 25k?

Rekoh odmah napamet da je prešao najmanje 800K, ali kada sam mu već samo volan video, ne bih se začudio i da je krug obrnuo.

Lepo sam te pitao da li bi TI uzeo takav auto ne za 25k, nego i za manje, i da li bi ga nekom preporučio?

To nije auto, to je robija, kome to treba?
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 424
95.180.119.*



+169 Profil

icon Re: Novi trocilindraši potrošnja goriva 8 litara03.04.2024. u 19:52 - pre 28 dana i 19h
Presimpatično mi je to što je Bordžijina tema o nekom malenom Citroenčiću trocilindrašu, otišla u toliku krajnost, da se kače neki BMW leševi koji spadaju u D segment.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9519
*.static.isp.telekom.rs.



+10256 Profil

icon Re: Novi trocilindraši potrošnja goriva 8 litara04.04.2024. u 08:11 - pre 28 dana i 6h
Pa dobro, forumaška tema je kao diskusija u kafani. Krene pa se razvuče.

Samo je pitanje kad će da dođe u neminovnu "mrtvu petlju svake srpske diskusije" - četnici ili partizani.

Nego daj ti neke pojedinosti na temi za B segment. Daj neku sliku, opiši opremu, motor, stanje ... eventualne početne neispravnosti / neidealnosti.

Mi ćemo svakako da ti kažemo da je za te pare bolje da si kupio Dačiju, na primer.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8098



+1755 Profil

icon Re: Novi trocilindraši potrošnja goriva 8 litara04.04.2024. u 09:46 - pre 28 dana i 5h
Ili @ Bordzija da ti preporuci Ladu


A daj bar malo detalja. ne moraju slike .

Ali nesto osnovno , tipa :godiste , kilometraza , par utisaka itd.
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 424
95.180.119.*



+169 Profil

icon Re: Novi trocilindraši potrošnja goriva 8 litara04.04.2024. u 10:32 - pre 28 dana i 4h
Auto VW Polo, 1.0 TSI, 95KS, godište 2021o.

Kilometraža 65000km, kupljen nov u Srbiji, proveren pre kupovine preko broja šasije.

Bilo je u opticaju još par sličnih auta (Astra, Megane, G7, Mazda 3), slao sam ovde. Čak sam i razmišljao o kupovini većeg auta, ali nam nije potreban stvarno, tako da sam se ipak odlučio za auto koji je pretežno za grad, ali može da potera i na duži put.

Vozio sam ga 10km, sad čekam da ga registrujem i uzmem tablice, pa će pasti neki ozbiljniji put. Za sada auto je nečujan, startan, hoće da povuče, a iznutra je prostran i udoban, a i gepek je solidan. Od opreme ima tempomat, automatsko kočenje, asistenciju za uzbrdicu. I meni kao audiofilu jako bitno - ozvučenje je fenomenalno.

Od manjka, možda 6-ta brzina i lane-assist (imam ga na službenom autu, uglavnom je ugašen, možda mi se jednom aktivirao na autoputu). I eventualno parking senzori, mada sam mišljenja da mi za auto te veličine, koji je pregledan (što je današnjim novijim automobilima uglavnom minus) mi nisu potrebni.

Citat:
Java Beograd

Mi ćemo svakako da ti kažemo da je za te pare bolje da si kupio Dačiju, na primer.


Zanimljivo - Dacia Stepway mi je bila jedan od izbora, ali ne znam, ne mogu da svarim to što Dacia baš odiše jeftinoćom. Sad na sajmu sam ušao u Stepway, kome je završna obrada drastično bolja od recimo Logana ili Dustera, ali opet - onaj miris lepka i kineske prodavnice mi smeta. Iz'em ti ja taj auto koji nakon kupovine moraš da teraš na dubinsko i staviš 2-3 jelkice da bi neutralisao taj miris.

Pre očekujem da mi neko kaže da sam imao G7 iz 2013e godine ili C klasu ili BMWa iz 2010e za te pare.

Mada moram da priznam da mi je ovaj Golfić bio zanimljiv, još mi je u zapraćenim oglasima - ali ga kolje godina proizvodnje.

https://www.polovniautomobili....-tsi?attp=p9_pv0_pc0_pl11_plv0


[Ovu poruku je menjao Turmen dana 04.04.2024. u 11:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
*.dynamic.sbb.rs.



+1350 Profil

icon Re: Novi trocilindraši potrošnja goriva 8 litara04.04.2024. u 11:00 - pre 28 dana i 4h
He, pa to je baš onaj komad G7 koga sam ja preporučio

Vrhunski auto, praktično sve na njemu je top, najbolji motor, najbolja oprema i slično..

E sad ko je gadljiv na godinu proizvodnje, to je druga priča, moraće da se zadovolji sa puno slabijim/siromašijim autom.

Ali sve je to stvar ukusa i dok nisu u opticaju komadi koji se na cajgeru približavaju 7 cifara, sve može biti ok i zapada pod lični ukus.


@Turmen

Što se tiče 6te brzine, uopšte ne znači da ti treba, možeš da vidiš prenosne odnose.

Kada sam uzeo Boru sa 200KS i ja sam poželeo da ima šestu, ali sam onda našao prenosne odnose te varijante sa 6 i video da njemu šesta uoooopšte nije duža od pete! Samo su prenosi sitnije iseckani i to je to.

U takvoj situaciji, ako je motor elastičan, a 1,8T svakako jeste, bukvalno je bolje da ima 5 brzina nego 6, jer imaš manje posla sa menjačem (mada to meni nije nikaka problem, dapače)

Passat je skroz druga priča, njemu je šesta praaavi overdrajv, i to je onda prava priča za auto koji je prvenstveno long distance cruiser.

Ali recimo Bora, a i mnogi drugi, to nisu
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 424
95.180.119.*



+169 Profil

icon Re: Novi trocilindraši potrošnja goriva 8 litara04.04.2024. u 11:08 - pre 28 dana i 4h
Citat:
Nebojsa Milanovic

E sad ko je gadljiv na godinu proizvodnje, to je druga priča, moraće da se zadovolji sa puno slabijim/siromašijim autom.



Nisam gadljiv na godinu proizvodnje, koliko na kombinaciju godine proizvodnje i cene Vozim ja i punoletnog Pola, ne smeta mi.

Da je tu negde 7000e - 8000e ne bih razmišljao ni sekund, već bi mi bio u garaži. Pod uslovom naravno da je legitiman auto, prava kilometraža i slično.

A ako za 2000e preko mogu da dobijem skoro nov auto, koji zadovoljava moje potrebe, koji je "podnošljivo" siromašniji - nikakav problem.

Kao mlađi sam gledao opremu, pa motorizaciju i imao taj "bolje stariji auto više klase sa full opremom nego novija klotara", ali se sad u međuvremenu promenilo, pa gledam da je auto što mlađi, sa što manjom kilometražom, da ima opremu koja mi je neophodna i da sipam i da ne mislim mnogo. I kasko osiguranje je obavezno

Dok sa druge strane imam drugara koji je u stanju da da 13000e na Audi A4 star 10god, uradi veliki servis, zameni pločice i vozi ga. Ko je od nas dvojice u pravu?? Rekao bih obojica.
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 424
95.180.119.*



+169 Profil

icon Re: Novi trocilindraši potrošnja goriva 8 litara04.04.2024. u 11:16 - pre 28 dana i 3h
Citat:
Nebojsa Milanovic

Što se tiče 6te brzine, uopšte ne znači da ti treba, možeš da vidiš prenosne odnose.



Upravo to, znaću da li mi treba kada ga budem provozao na autoputu. VW uparuje šestostepeni menjač samo sa 1.0TSI i 116KS, takav motor je u službenoj Škodi koju vozim povremeno. E sad tu je šesta brzina već na 110km/h - 120km/h neophodna da bi se rasteretio motor i smanjila potrošnja.

Svakao ne planiram da vozim bogzna koliko brzo, a i da hoću, dobar deo autoputa kod nas je pokriven kamerama, meri se prosečna brzina, presretači su na svakom koraku.

Koliko vidim onom batici što se snimao na autobanu, nije smetalo što nema šestu
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9519
*.static.isp.telekom.rs.



+10256 Profil

icon Re: Novi trocilindraši potrošnja goriva 8 litara04.04.2024. u 11:20 - pre 28 dana i 3h
Citat:
Nebojsa Milanovic:... našao prenosne odnose te varijante sa 6 i video da njemu šesta uoooopšte nije duža od pete! :) Samo su prenosi sitnije iseckani i to je to.

Upravo tako.

Maksimalni odnos, tj. količnik prenosa u najvišem stepenu prenosa je ograničen snagom motora.
Jer, ne može se tek tako ubaciti neznamnija kakav zupčanik i očekivati da će auto da krstari drumom 200 na sat pri 2.000 obrtaja.


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
*.dynamic.sbb.rs.



+1350 Profil

icon Re: Novi trocilindraši potrošnja goriva 8 litara04.04.2024. u 11:26 - pre 28 dana i 3h
Citat:
Turmen: Koliko vidim onom batici što se snimao na autobanu, nije smetalo što nema šestu

Pa to je to, kod mlađih auta naročito je radi smanjenja protrošnje finalni prenos je maksimalno produžen, pod uslovom naravno da je motor elastičan (a taj tvoj mali za svoju snagu svakako jeste), i onda je po tom najbitnijem kriterijumu smanjenja obrtanja pri visokim brzinama - sasvim svejedno da li ima 5 ili 6 brzina

Inače na Passatu je, računao sam, teorijska brzina u šestoj znatno preko 300km/h - e to je pravi overdrajv, kačio sam snimke koliko malo obrtaja ima.

Ali za tako nešto je potrebna poprilična snaga motora, i to u niskim obrtajima naravno.

I sad, u svetlu tih činjenica, setite se onih Hondi type-R, TypeS ili kako god da ih zovu i sličnih njima , koji su mrtvi ispod 3-4k rpm

Pa ja ih bukvalno samo zbog toga ne bih nikad kupio, prosto totalno mi je besmislen auto koji mi na autuputu cepa uši i vrti se na, šta znam, 3-3,5k+ rpm, pa i manje.

Pravi auti na autputu imaju ispod 2,5k, a mnogi i blizu 2k, govorim o benzicima naravno.

I još nešto, uporedite ove cifre koje sam napisao za normalne aute sa jačim turbobenzincima - sa istim tim ciframa kod SUV modele i zaprepastićete se

Eto to je još jedan, meni zapravo sasvim dovoljan, razlog što ni u kojoj varijanti ne razmišljam o tim šifonjerima.

edit: ubacio link

[Ovu poruku je menjao Nebojsa Milanovic dana 04.04.2024. u 13:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 424
95.180.119.*



+169 Profil

icon Re: Novi trocilindraši potrošnja goriva 8 litara04.04.2024. u 12:31 - pre 28 dana i 2h
Vozio sam VW T-Cross sa tim motorom, doduše sa DSGom, on je na 130km/h na 3000 obrtaja.

Brže nisam smeo da ga vozim, jer oseća svaku neravninu, svaki kolotrag, zaljulja se prilikom obilaženja kamiona ili autobusa.

Inače simpatičan autić za po gradu, pregledan je, prostran iznutra, ima solidan gepek.

Samo mu fali malo upravljivosti, kontam da ume da bude zeznut u rukama loših i neiskusnih vozača
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6828
87.116.165.*



+1454 Profil

icon Re: Novi trocilindraši potrošnja goriva 8 litara04.04.2024. u 15:56 - pre 27 dana i 23h
Nemojte mnogo da se oslanjate na izgled volana kada je ukupno stanje auta u pitanju. Ženske kreme i nokti znaju opasnu štetu da naprave na bolanu i komandama muzike.

Pod dva onaj požuteli volan može da se ofarba,može da se presvuče da bude kao nov za par desetina evra. Pošalješ poštom i dobiješ nazad nov volan. Ili jednostavno staviš polovan.

Dakle gledajte samo ukupno stanje vozila ne samo volan.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 424
95.180.119.*



+169 Profil

icon Re: Novi trocilindraši potrošnja goriva 8 litara04.04.2024. u 16:07 - pre 27 dana i 23h
Taj volan je uglavnom pokazatelj generalne izraubovanosti auta.

Mada ne mora da znači ništa, meni se na prednjoj konzoli oljuštio jedan tanak sloj, na suvozačkom mestu su neke ogrebotine na plastici, a nebo je bilo umazano (kontam vozila se deca pozadi, pa prljavim rukama mazala po autu).

Na volan sam stavio navlaku, konzolu sam hteo da menjam u početku, posle sam odustao ne smeta mi, a nebo sam tapacirao jer je počelo da se odlepljuje

Ali na kraju krajeva baš zbog tih tragova korišćenja je većini ljudi sumjnivo kada odu da gledaju auto star 10god, a na njemu nova sedišta, nov volan, nova konzola, sve čisto i mirišljavo. Prvo što padne kupcu na pamet je "auu ovaj je sve zamenio i stavio novo, ko zna na šta je to ličilo ranije"

Ima i onih koji čuvaju auto, voze sa rukavicama na rukama i vode računa da ne dođe do najmanje ogrebotine.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9519
*.static.isp.telekom.rs.



+10256 Profil

icon Re: Novi trocilindraši potrošnja goriva 8 litara05.04.2024. u 06:51 - pre 27 dana i 8h
Što se tiče onih volana koje je Nebojša potencirao, mogu da primetim da Pasat ima "klot" volan, kao ja na Fijatu Tipu iz 1991.
Moja Lanća Libra iz 2004 je imala i zvuk, i radio stanice, i telefonske komande ... Sadašnji C4 preko pomenutog ima i tempomat i limiter na volanu. A Pasat - klot!

Što se Turmenovog Pola tiče, OK, verujem da je dobar primerak, ali ne mogu da skapiram da bilo koji proizvođač u 2021 pravi auto bez parking senzora!



OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 424
95.180.119.*



+169 Profil

icon Re: Novi trocilindraši potrošnja goriva 8 litara05.04.2024. u 08:38 - pre 27 dana i 6h
Citat:
Java Beograd:

Što se Turmenovog Pola tiče, OK, verujem da je dobar primerak, ali ne mogu da skapiram da bilo koji proizvođač u 2021 pravi auto bez parking senzora!


Ima ih koliko hoćeš, posebno u B segmentu. Za taj auto su mi parking senzori bili na "nice to have" listi, znači može, a i ne mora. A ima na oglasima ovakvih indentičnih polića sa parking senzorima sasvim dovoljno. Meni je bilo bitno da je auto u dobrom stanju, bez većine tih gadgeta koje zovu dodatnom opremom može da se živi.

Da sam se pak odlučio za Astru, Focusa, Meganea, Hyundai i30, Mazdu 3 koji su drastično nepregledniji - onda bi mi parking senzor bio "must have"

A i niko mi ne brani da sutra, prekoustra ugradim aftermarket senzore ili rikverc kameru.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9519
*.static.isp.telekom.rs.



+10256 Profil

icon Re: Novi trocilindraši potrošnja goriva 8 litara05.04.2024. u 09:18 - pre 27 dana i 5h
Da, samo pitanje je šta se u 2020-tim godinama smatra "dodatnom opremom" i "gadget bez kojeg se može" a šta se podrazumeva kao osnovna tj. najosnovnija oprema.

Koža klima ful oprema

Ajde da se ne vraćam u '80 kad je u jugiću "oprema" bilo "mesto i konekcija za radio".
Elektropodizači, centralna brava, daljinsko otključavanje (i slično) je 90-tih bila "luksuzna dodatna oprema". Nemoj mi samo reći da je to, u 2024.god. "gadget bez kojeg može da se živi"

Vreme prolazi, stvari se menjaju ... ni internet više nije dial-up.

Na primer:
Svako ko u 2020-tim kupuje auto (ili bar 99,99% njih) ima i mobilni telefon.
Svako ko u 2020-tim proizvodi auto mora znati da je Bluetooth konekcija, iliti handsfree, nešto što se podrazumeva. Nije "dodatna oprema". Nije "gadget bez kojeg se može".
Pa neću valjda da kačim i lepim holder za telefon u auto proizveden posle 2020? To sam radio u Fiatu Tipu.


Ja mislim da ugrađivanje AliExpress parking senzora u auto proizveden posle 2020.god nije baš nešto što se očekuje.


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6828
87.116.165.*



+1454 Profil

icon Re: Novi trocilindraši potrošnja goriva 8 litara05.04.2024. u 09:39 - pre 27 dana i 5h
Šta to kupujete Citroen c3 ima lajn treking o multimediji, senzorima i komandama na volanu da i ne pričam.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 424
95.180.119.*



+169 Profil

icon Re: Novi trocilindraši potrošnja goriva 8 litara05.04.2024. u 10:46 - pre 27 dana i 4h
To šta je "gadget bez koga se može" je individualna stvar. Zato i postoji osnovna verzija auta i postoje raznorazni konfiguratori gde ti možeš da biraš auto i možeš da mu kačiš šta god tebi treba i šta god ti želiš od opreme. Na polovnim automobilima postoji filter - čekiraš šta želiš i vidiš samo automobile koji imaju to što želiš. Ne vidim nikakav problem u tome. Koliko para toliko muzike.

Neko može bez tempomata, parking senzora, sklapajućih retrovizora ne znam ni ja čega, a neko ne može.

Drugar je 2013 kupio novu Daciju Sandero golog golju bez elektro - podizača stakla, serva i klime, kaže "šta će mi to".. Njegov, sasvim legitiman izbor. Dečko je hteo tada da vozi nov auto, a imao je za iste pare polovne štatijaznam Golfove, Audi A3, Škode Octavije, Opel Astre sa više opreme. Priznajem da smo se tada čudili. Međutim, on vozi tu Dacijicu i dan danas i zadovoljan je.

Isto tako imam i drugare koji auto bez lane asista, adaptivnog tempomata, automatskog kočenja, automatskog menjača, automatske parking asistencije, automatske ručne kočnice i automatske klime - ne razmatraju. U šali citiram pok. Mirka Rašića sa onim "tebi ne treba onda auto, tebi treba vozač".

Meni je u filteru bio tempomat, manuelni menjač, automatsko kočenje i to je to. Multimedije, Bluetoothovi, Handsfree i slično auto ima. Ima na oglasima za iste pare brda Polića sa parking senzorima, ali imaju više kilometraže, neretko slabiji MPI motor, upitno poreklo. Negde ima mesta za kompromise, negde nema.

Citat:
bordzija: Šta to kupujete Citroen c3 ima lajn treking o multimediji, senzorima i komandama na volanu da i ne pričam.


Kupujemo aute koji ne "troše ulje ko tenkovi"

Edit:

Citat:
Ja mislim da ugrađivanje AliExpress parking senzora u auto proizveden posle 2020.god nije baš nešto što se očekuje.


Ne mora da bude Ali Express, ne verujem da bi se ljutili u Poršeu da im odvezem auto i kažem "ugradite mi ovde parking senzore".. Niko imun na pare

[Ovu poruku je menjao Turmen dana 05.04.2024. u 11:59 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9519
*.static.isp.telekom.rs.



+10256 Profil

icon Re: Novi trocilindraši potrošnja goriva 8 litara05.04.2024. u 11:27 - pre 27 dana i 3h
Citat:
Turmen: ... kaže "šta će mi to".. Njegov, sasvim legitiman izbor.
Nečiji legitiman izbor je da živi na pustom ostrvu. I to je OK.

Ali, ja ovde ne komentarišem tvoj izbor. Jer, kupuješ polovan auto, i glavni prioriteti se znaju: dobar, održavan, očuvan, i td. - u okviru zadate cene.
Kad gledaš oglase, kapiram, neki kompromis mora da postoji. Znam šta bi ti kupio kad bi imao dva potpuno ista u ponudi, jedan sa senzorima jedan bez.

Ja ovde komentarišem proizvod renomiranog evropskog tj. nemačkog proizvođača, i njihovu poslovnu politiku. Blam.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Novi trocilindraši potrošnja goriva 8 litara

Strane: << < .. 18 19 20 21 22 23 24 25 26

[ Pregleda: 32748 | Odgovora: 509 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.