Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SUV (Crossover) auto - najbolja kupovina

elitemadzone.org :: AutoZone :: SUV (Crossover) auto - najbolja kupovina

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 7069 | Odgovora: 79 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
*.dynamic.sbb.rs.



+1350 Profil

icon Re: SUV (Crossover) auto - najbolja kupovina22.04.2024. u 19:21 - pre 10 dana i 23h
Citat:
peromalosutra: ako zelimo da ozbiljno diskutujemo, trebalo bi definisati sta je suv, sta je crossover. Cini mi se da ovdje u istu kategoriju trpamo vozila od B, C i D segmenta, gledajuci po duzini.
Ima smisla to pojasniti mada nema preterane razlike, recimo lično imam odbojnost prema obe te kategorije.

1) Što se tiče pravih terenaca, tj. SUV vozila, takvi auti me ne zanimaju ni najmanje. Živim u ravnici, vozim po ravnici i moje potrebe za izlazak van toga zadovoljiće svaki običan auto, osim ekstremno spuštenih kakve ne vozim naravno.

Ali kapiram da takvi auti nekome trebaju, recimo moj komšija ima i limuzinu i crossover i pravi pravcati SUV (neki stari Jeep), koji mu služi za lov i vožnju po bespućima, a imao je i novu Ladu Nivu.

2) Što se tiče "novokomponovanih terenaca", popularno nazvanih crossover, prema njima imam neskriveno gađenje i zovem ih antiautomobili, iz razloga koje sam do sada mnogo puta objasnio.

SVE na tim autima je lošije nego kod normalnih automobila, a cena im je visoka jer ima puno antivozača koji sebe prepoznaju u njima. Sretno im bilo naravno.
 
Odgovor na temu

peromalosutra
Ivan Rajkovic
Software engineer
Luxoft
Berlin

Član broj: 54774
Poruke: 878
..ynamic.kabel-deutschland.de.



+148 Profil

icon Re: SUV (Crossover) auto - najbolja kupovina22.04.2024. u 21:38 - pre 10 dana i 20h
Citat:
Ima smisla to pojasniti mada nema preterane razlike, recimo lično imam odbojnost prema obe te kategorije.


Meni je teško da dajem direktna poređenja jer sam uvijek automobil kupovao za duže staze. Dakle kupim polovan, sredim sve što treba i onda vozim manje više pouzdan auto sledećih par godina. Što znači da nisam često mijenjao automobile, a kako ne volim da posuđujem, iskustvo mi je ograničeno na 4 automobila koja sam posjedovao i jos nekoliko rent-a-car vozila koja sam vozio po par dana svako. Ipak, daću neko svoje viđenje. Dakle zadnje 2-3 godine vozim SUV, prije toga sam vozio Alfu 156 jedno 5 godina, a još prije toga Alfu 146 otprilike isto toliko.

Tako da mogu direktno da poredim Alfu 156 i trenutni Nissan X-Trail. Naravno da je Alfa bolje ležala u krvinama i generalno bila dosta dinamičnija. Sa nešto na papiru slabijim motorom (110kw) je davala osjetno bolje ubrzanje nego trenutni SUV sa 130kw. Naravno, bila je ~400kg lakša u startu, sa drugačijim prenosnim odnosima. Ovo je sve veoma logično. Sa druge strane, ne mogu da kažem da trenutni SUV koji vozim ima loše ležanje na putu. U tipičnoj opuštenoj vožnji npr. krivudavim planinskim putem, ni u jednom trenutku ne osjetim neko pretjerano naginjanje niti nedostatak upravljivosti. Mislim da su priče sa lošim ležanjem prenaduvane.

Imam sreću da mi auto nije potreban za svakodnevnicu, za to imam bicikl ili javni prevoz (ili rad od kuce). Dakle moj scenario je da auto palim vikendom i onda napravim par stotina kilometara. Dobar dio toga je autoput, gdje bi neki karavan sigurno bio efikasniji. Međutim za moju tipičnu vožnju, prosjek 130-140km/h, sa ponekim ubrzanjem na značajno više prilikom obilaženja (~180kmh), ni u jednom trenutku nisam osjetio nestabilnost.

Što se tiče pogona na sva 4 točka, on veoma rijetko zatreba. Sa Alfom se nikada nisam zaglavio npr, iako sam išao po svakakvom snijegu (par puta je bilo povuci potegni, ali se nekako izguralo). Sa druge strane, osjećaj sigurnosti koje 4x4 pruža u lošijim uslovima nije loša stvar. Prošle zime sam putovao do BL, na autoputu u AU kolaps (kasnije sam saznao da su ljudi čekali do sledećeg dana zbog prevrnutog šlepera). Siđem sa autoputa da pređem planinu prevojem, kad ono i tu kolona, napadao snijeg, ljudi se okreću i vraćaju nazad, par vozila se zaglavilo. Ja se malo nećkao i krenem ipak. Usput sam pratio raspored obrtnog momenta po osovinama. Auto ni u jednom trenutku nije proklizao, samo se vidi kako prebacuje više snage (do 50%) na zadnju osovinu. E sad za mnom je sve vrijeme išla i najobičnija Škoda Fabia, dakle moglo se proći uz bolje gume i običnim autom. Ali SUV to nije ni osjetio.

Jedna od bitnijih stavki vozila koje smo pomenuli je upravo ta povišenost. Sigurno da ona loše utiče na držanje, ali sa druge strane, sjećam se koliko sam puta sa Alfom zagrebao rub trotoara prednjim spojlerom da bih rađe da ne moram da brinem o tome.

Ima se tu još svašta nešto napisati, ali htio sam dati neki moj subjektivni doživljaj da pokušamo malo pogurati temu u konstruktivnijem pravcu.

 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 424
95.180.119.*



+169 Profil

icon Re: SUV (Crossover) auto - najbolja kupovina22.04.2024. u 22:30 - pre 10 dana i 20h
Citat:
peromalosutra: Spacek je super i po snijegu zbog uskih guma. Lagan, a povisok, sa dobrim hodom suspenzije. Pravljen je da motorizuje Francusku, sa naglaskom na ruralne predijele. Navodno je jedan od dizajnerskih zahtjeva bio da farmer moze voziti preko njive sa kosarom jaja, tako da se jaja ne razbiju. :)

E sad da se vratimo na temu, ako zelimo da ozbiljno diskutujemo, trebalo bi definisati sta je suv, sta je crossover. Cini mi se da ovdje u istu kategoriju trpamo vozila od B, C i D segmenta, gledajuci po duzini. Onda izbacujemo pausalne ocjene, u potpunosti mijesajuci klase.


Moje neko viđenje je da su SUV-jevi veliki terenci, sa pogonima 4X4 ojačanim podvozjem, klirensom, uglavnom su teški, sa motorom koji može da nosi tu karoseriju. Tvoj auto (X-Trail) može da se svrsta u tu grupu. Pisao sam već, ranije mi je bio jako zanimljiv onaj stariji XTrail posebno zato što se povremeno bavim muzikom i taj auto bi mi bio zgodan za duga putovanja i tovarenje pojačala, razglasa, binske opreme.

U međuvremenu je došla pandemija i skontao sam da toliko retko sviramo, da mi se više isplati iznajmljivanje kombija nego kupovina auta samo za tu svrhu.

Krosoveri su ovi moderni automobili tipa Juke, Qashkai, Toyota CHR, VW T-Cross. Ideja je da se spoji "od svega po malo", znači povišenost SUV-ja, ali male dimenzije gradskog auta, slabi motori, nijedan nema 4X4. Neko će reći da ti automobili imaju "od svega po malo", ali meni je to mana, jer su ti automobili "niti ovde niti tamo", glomazni su za grad, mali su za duga putovanja, ne može se sa njima van asfalta, a ne snalaze se nešto ni na autoputu. Kao kad (ako pratiš sport) imaš fudbalera koji se snalazi na poziciji štopera, beka, krila, napadača, može sve da igra, a nijednu poziciju ne igra dobro.

Imaju ti auti kupce i prodaju se i u trendu su i zarad SUVjeva nestaju mnogo upotrebljiviji tipovi automobila kao MPV, hatchback B segmenta, karavani i slično.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8098



+1755 Profil

icon Re: SUV (Crossover) auto - najbolja kupovina22.04.2024. u 22:42 - pre 10 dana i 19h
Po meni ovaj izraz " Crossover " je mnogo bolji i bolje opisuje vozilo nego reklamni naziv SUV !

Crossover znaci upravo to, preci preko i ti automobili predstavljaju obicna vozila koja su povisena ! Vecina Crossovera danas koji se prodaju i nemaju 4WD ! Tako da nemaju bas nikakve terenske sposobnosti osim toga sto su poviseni !

Naziv SUV je obicna glupa reklama ! Prva rec u ovoj skracenici je Sport ?? O kakvom se tu Sportu radi ?

Poslednja rec je vozilo ? A srednja Utility koju svako moze da tumaci kako mu odgovara !


Sledeca jako bitna stvar je 4WD Nikako ne znaci da se radi o Terenskom vozilu !! Poznat i relativno popularan i kod nas je bio Daihatsu koji je 80-tih i 90-tih u obicne male gradske automobile kao "Sarad" stavljao po zelji 4WD !

I gde je taj malisa mogao van puta ? Naravno nigde jer je bio obican auto , nije bio Crossover a imao je 4 WD !

Tako da 4WD ne cini nikako jedan automobil terenskim , a nikako ga ne cini ni to sto je povisen !


Radi se jednostavno o modi koja traje ! U USA jos sredinom 2000-tih je 1/2 prodaje bili Crossover , u Evropi oko 40 % svih prodatih vozila su SUV ? Mozda danas i vise podatak za Evropu je podatak od pre Korona krize ?

A proizvodjaci prodaju i proizvode ono sto ljudi hoce da kupe ! A kao i svaka kupovina bilo cega ne samo automobila tu ima veliki broj faktora od cega je Presudan Psihologija kupaca ! To je citava nauka i prevazilazi ovu temu !


Meni se ti automobili ne dopadaju ni u jednom pogledu ! Pocev od fizickog izgleda, koji je posebno kod najnovijih generacija modela dosao do apsurda , gde se od najmanjih A modela pa preko svih postojecih, bukvalno glumi Nekakva Agresivnost ?? Zamisli automobil A klase , prcvoljak koji je agresivan ?
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 424
95.180.119.*



+169 Profil

icon Re: SUV (Crossover) auto - najbolja kupovina22.04.2024. u 23:26 - pre 10 dana i 19h
Ja doživljavam drugačije ta dva pojma.

SUV je recimo Toyota Land Cruiser ili Land Rover Defender. Usko specijalizovano vozilo za brdo, blato, planinu...
Crossower je Toyota Yaris Cross ili Land Rover Freelander, nametnuto kao "all in one" rešenje.

Ima jedan test u Top Gearu gde Clarkson testira koliko su SUVjevi stvarno "sportki" i "korisni".. Mislim da je Alfa Romeo Stelvio "zamorče" u tom testu.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8098



+1755 Profil

icon Re: SUV (Crossover) auto - najbolja kupovina23.04.2024. u 09:02 - pre 10 dana i 9h
Ne radi se o dozivljaju vec o Marketingu !

Crossover je izraz koji se koristi u USA , u Evropi se koristi SUV a najcesce se koristi kod nas oba ! Kako ko voli .

Postoje, sad u USA ne jer tamo trziste skoro i da ne postoji za klasu A !

Alu u Evropi , postoje sve Klase ! Od A , B , ovaj Nissan je C , pa do F .

Ovaj Nissan o kome je rec nije nikakav Terenac ! Nastao je od Primere i Almere ! Njihovu mehaniku je imao u startu ! Posle vec u 2. generaciji je Nissan imao platformu za ovakva vozila .

Sad @ Pera nije napisao koji je konkretno model jer ima 4 generacije ! Ali sve su samo Poviseni obican automobil !

To sto su stavljali motore od 2.0 + litra u njih ne znaci da su terenci ! Od 3. generacije stavljaju i od 1.3 L ??


Evo par slika po generacijama , vidi se da su samo u prvoj malo izgledom pokusali da Imitiraju Terence ! Vec 2 , 3 , 4 obicni poviseni automobili !



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9519
*.static.isp.telekom.rs.



+10256 Profil

icon Re: SUV (Crossover) auto - najbolja kupovina23.04.2024. u 09:24 - pre 10 dana i 9h
Iskreno da vam kažem, ja tu vidim tri kategorije
1. Crossoveri
2. SUV iliti "šminkerski terenci"
3. Pravi terenci


1. Crossover, to je jednostavno isti (ili skoro isti) model, malo povećanog klirensa, i eto, malo "opasnijeg" izleda. Šatro gistro.
Kao primer, ovde je Mercedes crossover GLA klase, i njegova osnova: A klasa




2. SUV ili Šminkerski terenci, njih je najviše. Nema potrebe ni kačiti slike. Vidimo ih svaki dan na ulicama.
Činjenica je da je široka lepeza ponude i da su neki jako blizu crosoverima, a neki jako blizu pravim terencima.


3. Pravi terenci
Ono, bez želje i potrebe za šminkom, metalik farbom, alu felnama, i sličnim glupostima.
Sa jednom osnovnom i najvažnijom osobinom: voziti po bespuću
Ja lično tu vidim vozila poput žandarmerijskog Land Rovera i/ili Lada Niva ili nešto slično.
Tu su aduti: beskompromisno vešanje, 4x4, reduktor, blokada diferencijala, vitlo sa sajlom a ne adaptivni tempomat i elektropodesiva sedišta




[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 23.04.2024. u 12:10 GMT+1]
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 424
46.240.134.*



+169 Profil

icon Re: SUV (Crossover) auto - najbolja kupovina23.04.2024. u 10:00 - pre 10 dana i 8h
Kačio je peromalosutra slike na prvoj strani. Mislim da je treća generacija. Ja sam gledao drugu.

Zapravo Javina podela je možda najbolja, jer kao što sam rekao, ta druga kategorija SUVjeva su mi uglavnom automobili sa krizom identiteta, niti su ovde, niti su onde.

Ja sam 6mes vozio VW T-Cross, onaj autić je čak i upotrebljiv, malih je dimenzija, taman toliko povišen da absorbuje beogradske (čuj mene Vesićeve) raspadnute ulice, ivičnjake, ali može i da se provlači kroz gužvu i ne treba dva parking mesta za njega.

Zadnja klupa se pomera, pa potrebi biraš da li želiš prostor na zadnjoj klupi ili u gepeku.

Ali mimo svega toga, autić je jako nezgodan za brzine veće od 120km/h.

 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
*.dynamic.sbb.rs.



+1350 Profil

icon Re: SUV (Crossover) auto - najbolja kupovina23.04.2024. u 10:13 - pre 10 dana i 8h
Kod god iz bilo kog razloga želi povišen auto, evo idealnog:



Kome to nije dovoljno, neka kupi Ladu Nivu i neka tera u bespuća ili gde god.

Sve te nove međuvarijante, sa retkim izuzecima po pitanju modela/potreba, po meni su antiautomobili na koje se prže antivozači.

Pravi vozač koji voli vožnju i voli automobile, nikada to neće kupiti, kao što je i rečeno na ovoj slici:
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8098



+1755 Profil

icon Re: SUV (Crossover) auto - najbolja kupovina23.04.2024. u 10:29 - pre 10 dana i 8h
Citat:
Turmen:
Kačio je peromalosutra slike na prvoj strani. Mislim da je treća generacija. Ja sam gledao drugu.




U pravu si na prvoj strani je napisao i okacio sliku 3 gen .

Od svih gen. taj je bas najvise samo poviseni obicni auto !

2. gen kao neki poviseni Monovolumen .
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 424
46.240.134.*



+169 Profil

icon Re: SUV (Crossover) auto - najbolja kupovina23.04.2024. u 10:32 - pre 10 dana i 8h
Meni se dopada Audi A4 AllRoad.

A od SUV ili Crossovera, možda bih mogao da se pomirim sa Hondom HRV koju sam kačio ranije ili sa Tiguanom / T-Rocom ili Škodom Karoq. Naravno ništa ispod 2.0TSI motora u tom slučaju i 4X4 pogona.

Za bespuća je dobar, iako potcenjen auto, Dacia Duster. Van asfalta cenim da bi "progutala" 90% modernih i 3 puta skupljih SUVjeva.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
*.dynamic.sbb.rs.



+1350 Profil

icon Re: SUV (Crossover) auto - najbolja kupovina23.04.2024. u 10:36 - pre 10 dana i 7h
Taj Audi je ista priča kao Octavia koju sam gore okačio, samo na višem nivou, ali to je to - kvalitetno rešenje za povišeni auto.

Uporedite recimo tog A4 sa 2.0TFSI motorom sa BILO KOJIM od svih tih novih "džipova".

Ustanovićete da je razlika u korist njega po svakom pitanju do te mere zapanjujuća da se postavlja pitanje kako je moguće da svi antiautomobili uopšte postoje?!?!
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 424
46.240.134.*



+169 Profil

icon Re: SUV (Crossover) auto - najbolja kupovina23.04.2024. u 10:48 - pre 10 dana i 7h
Jedina "prednost" recimo Tiguana ili Škode Karoqa ili ako pričamo o Audiju recimo Q3 je što su oni kraći i pogodniji za paralelno parkiranje i za nijansu okretniji po gradu.

Evo kolega iz firme je između Octavije i Karoqa odabrao Karoq - svestan da je lošiji auto, ne sporeći da je Octavia mnogo više vozački auto, čak ima i veći prtljažnik (kolega ima dvoje dece), jer je Karoq kraći i "pogodan za putovanja, ali i za grad, vozikanje dece po vrtićima, put do posla i slično".

Ljudi kupuju te automobile u nadi da će on da im zadovolji i gradske potrebe, a da će uz dodatak krovnog kofera biti pogodni i za put, svesno praveći kompromise na vozačkim karakteristikama. Ionako je danas malo mesta u Srbiji gde je dozvoljeno da se vozi preko 130km/h, zbog kamera, radara, presretača.

A ima i onih koji nemaju pojma o automobilima i podložni su marketinškim manipulacijama :)

A što bi rekao Java, mogu i ja da kažem da bih jako voleo da živim u nekom Pančevu ili eto u roditeljskoj kući u Smederevu, da imam limuzinu D-Segmenta u garaži (ili ovakav Audi sa slike), a da po gradu završavam posao na nekom skuterčiću ili malenom gradskom autu gabarita Škode Citigo.

Iako mislim da su najbolji "all in one" automobili hatchback C segmenta (popularna Golf klasa), polako SUVjevi iako skuplji, preuzimaju primat.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8098



+1755 Profil

icon Re: SUV (Crossover) auto - najbolja kupovina23.04.2024. u 10:50 - pre 10 dana i 7h
99 % vlasnika tih automobila posebno u Zapadnoj Eu nikada i ne sidje sa asfalta ! Oni kupuju to samo kao sminku.

Kod nas je vec druga situacija jer po selima ima dosta neasfaltiranih puteva. Ne racunam one njivske puteve , vec po samim selima gde zive ljudi .

Mada kod nas ljudi koji zive u takvim selima bez asfalta tesko da imaju para da kupe ovakav auto cak i polovan !


U USA osnovni radni auto je Pick Up i ovakvi sminka automobili takodje sluze kao ukras .

Sada na reklamama proizvodjaci ovako prikazu kako se sa njima ide kroz Pustinju i prasumu , ali retko ce ko to da iskoristi od kupaca .
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9519
*.static.isp.telekom.rs.



+10256 Profil

icon Re: SUV (Crossover) auto - najbolja kupovina23.04.2024. u 11:08 - pre 10 dana i 7h
Citat:
ademare: 99 % vlasnika tih automobila posebno u Zapadnoj Eu nikada i ne sidje sa asfalta ! Oni kupuju to samo kao sminku.

Dobro, možda ne samo kao šminku.

Jer, činjenica je da je monovolumen (ili minivan) nestao iz ponude, pa tako, kome treba veći prostor u autu, odlučuje se za SUV. Na primer porodica sa više dece.
Pri tome, naravno, ne zanima ga blokada diferencijala, već treći red sedišta i veličina prtljažnika.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 424
95.180.119.*



+169 Profil

icon Re: SUV (Crossover) auto - najbolja kupovina23.04.2024. u 12:37 - pre 10 dana i 5h
Ma za 10god ćemo biti osuđeni da vozimo SUVjeve jer nećemo imati mnogo izbora (ko naravno želi da vozi mlađi auto). MPV se više ne proizvodi, A segment ne postoji (osim nekih malenih električnih kineskih igračkica) sve je manje hatchback-a B segmenta, C segment se još uvek drži, mada je pitanje koliko će i on, sve je manje limuzina i karavana D segmenta, sve se sada diže na štule i naziva SUVom.
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2713



+701 Profil

icon Re: SUV (Crossover) auto - najbolja kupovina23.04.2024. u 15:24 - pre 10 dana i 3h
Ludilo koliko je čak i RAV4 porastao (možda prividno zbog drugačije linije), sad mogu komotno da ubace nov model koji je po dimenzijama kao stari RAV4 (prvih par generacija), a u stvari možda i imaju - Yaris cross :)
Ne znam koliko će sad taj Yaris Cross da se kolje sa C-HR modelom, koji nije ista kategorija (C-HR ima kao hibrid, ne znam za Yaris Cross), ali po prostoru u kabini...

Međutim, mi pričamo uglavnom o evropskom tržištu, kome i pripadamo, pa se tu vidi da praktično retko ko kupuje monovolumene (tipa Renault Espace), uglavnom oni kojima baš treba 7 ili 8 sedišta, ali u USA recimo Kia Carnival MPV košta od 33.600$ (D x Š x V [mm]: 5156 x 2266 x 1740), a postoji i model Grand Carnival sa mkasimalno 11 sedišta (da, slovima: JEDANAEST sedišta), mada mislim da je češća varijanta sa 10 mesta za sedenje (drugi red su takođe 2 odvojena sedišta kao i prvi).
Za tako nešto u Evropi nema 1 promil potencijalnih kupaca, dok sa druge strane u SAD zbog velikih rastojanja čak i u gradovima nema portebe za A segmentom, jer parkinga ima sasvim dovoljno (ima dokumentaraca zašto je to tako), a ima popriličan broj porodica sa više od 3 dece (dosta je onih koji uz svoje 2 ili 3 dece usvoje još bar 1 ili 2).
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 424
95.180.119.*



+169 Profil

icon Re: SUV (Crossover) auto - najbolja kupovina23.04.2024. u 15:41 - pre 10 dana i 2h
Citat:
mjanjic: Ludilo koliko je čak i RAV4 porastao (možda prividno zbog drugačije linije), sad mogu komotno da ubace nov model koji je po dimenzijama kao stari RAV4 (prvih par generacija), a u stvari možda i imaju - Yaris cross :)


Ima i Toyota Corolla Cross. Mislim da je ona gabarita stare Rav 4.
 
Odgovor na temu

peromalosutra
Ivan Rajkovic
Software engineer
Luxoft
Berlin

Član broj: 54774
Poruke: 878
..ynamic.kabel-deutschland.de.



+148 Profil

icon Re: SUV (Crossover) auto - najbolja kupovina23.04.2024. u 21:29 - pre 9 dana i 21h
Mislim da ova Javina definicija ima najviše smisla, pogotovo to da SUV pokriva spektar vozila, neka manje, neka više sposobna za off road.

Citat:
ademare: U pravu si na prvoj strani je napisao i okacio sliku 3 gen .

Od svih gen. taj je bas najvise samo poviseni obicni auto !

2. gen kao neki poviseni Monovolumen .


Važi,evo ga ovdje okružen drugim običnim autima:


Da se razumijemo, ja sam već na prvoj stranici izjavio:

Citat:
peromalosutra
Naravno, treba imati u vidu da ovo nije punokrvno off road vozilo, za to mu nedostaje reduktor, a i šasija je sličnija automobilu (dakle nije "body on frame" već klasična samonoseća šasija). Ipak, na youtube ima prilično impresivnih videa po pitanju off road performansi, bar za amatere.


Ali ko će čitati cijelu temu, lakše je ovako.



 
Odgovor na temu

peromalosutra
Ivan Rajkovic
Software engineer
Luxoft
Berlin

Član broj: 54774
Poruke: 878
..ynamic.kabel-deutschland.de.



+148 Profil

icon Re: SUV (Crossover) auto - najbolja kupovina23.04.2024. u 21:52 - pre 9 dana i 20h
Citat:
Nebojsa Milanovic:
Kod god iz bilo kog razloga želi povišen auto, evo idealnog:





I ja sam se inicijalno zanimao za ovaj tip vozila, Audi allroad mi je bio prvi pik. Prije toga sam se interesovao da uzmem sedan kao Ford Mondeo, pa onda kako mi je trebalo više prostora za kampovanje sam počeo da gledam kravane, a kad se već kampuje zgodno je da se može i sići sa asfalta i tako dođoh do tih varijanti povišenih karavana sa pogonom na sve točkove. Međutim kasnije sam imao priliku da u rent-a-caru umjesto vozila koje sam naručio (Ford Mondeo karavan) dobijem Nissan X-Trail koji mi se tada i svidio.

Citat:
Nebojsa Milanovic:
Sve te nove međuvarijante, sa retkim izuzecima po pitanju modela/potreba, po meni su antiautomobili na koje se prže antivozači.

Pravi vozač koji voli vožnju i voli automobile, nikada to neće kupiti, kao što je i rečeno na ovoj slici:


Znaš kako, ovo ponavljaš konstantno. Kako definišeš vozački auto? Je li vožnja po asfaltu jedini tip vožnje? Mora li da se krše ograničenja prilikom toga? Ja recimo volim vožnju, volim automobile, prije svega sa tehničke strane. Vozim opušteno, ali npr. imao sam prilike i da vozim prošlu Alfu 156 na stazi za trke, u okviru druženja na Alfa skupu. Set guma je bio na kraju, ali su ga 3 kruga na stazi dokrajčila. :)
Odvozim relaciju Banja Luka - Berlin maltene u cugu. Uživam u konceptu "road trip-a" i auto vozim više zbog uživanja nego zbog potrebe. Posjedujem vozačku kulturu, auto nikad ne silujem dok je hladan, gume mijenjam sam itd. I sad sam ja po tvojoj definiciji "anti vozač". Ok, ali pazi, meni auto radi posao i pruža mi isto uživanja kao i neki drugi modeli koje sam vozio. Možeš li da mi približiš po čemu si ti jedini pravi vozač?


 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: SUV (Crossover) auto - najbolja kupovina

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 7069 | Odgovora: 79 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.