Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Svetski rat u Ukrajini

elitemadzone.org :: MadZone :: Svetski rat u Ukrajini

Strane: << < .. 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 238131 | Odgovora: 2967 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
*.dynamic.sbb.rs.



+269 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini21.04.2024. u 10:15 - pre 12 dana i 6h
Mozda je to nekada bila ozbiljna lova, ali danas ...

https://twitter.com/i/status/1781828898407256564

a zapravo

https://twitter.com/MyLordBebo/status/1781942785232306266

[Ovu poruku je menjao whitie2004 dana 21.04.2024. u 14:50 GMT+1]
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
*.dynamic.sbb.rs.



+269 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini21.04.2024. u 11:40 - pre 12 dana i 5h
Citat:
Takodje je odluceno da se konfiskuju Ruska zamrznuta sredstva.

Kako se uglavnom radi o zarobljenoj lovi na relaciji UE / Rusija, ovo treba citati kao ...

Ameri nemaju nista protiv da EU oduzme lovu Rusiji i pokloni Ukrajini. Rusi ce (u kontri) oduzeti lovu EU i zadrzati za sebe ... Mogu misliti kako ce u EU biti srecni .... Morace Ameri bas mnogo da ih pritisnu da prihvate ovo!

U osnovi euro je mnogo manje zilav od dolara i vec trpi zbog rata u Ukrajini. Manje se ulaze u Evropu, cak i oni sami relociraju fabrike van Evrope. Ako prihvate to oduzimanje love Rusiji prakticno ce zatvoriti bilo kakvo strano ulaganje u EU.
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
..2:92c7:80:f85f:809:4de0:b68a



+7177 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini21.04.2024. u 12:23 - pre 12 dana i 4h
Da, mnogo moraju da ih pritiskaju:

Citat:

Ukraine updates: Germany's Scholz welcomes US aid package


TL;DR - najveca kocnica za prestanak agonije su bili faktori bliski vrlo specificnoj politickoj struji u USA, i to je sad gotovo.

Naravno, "to nije neka lova", "Evropa ce imati probleme"... sve je to u redu i razumljivo kao reakcija od strane ljudi na drugom kraju (geo)politickog spektra.

Ali ono sto je jedino bitno je da je stvar prosla i da Putin nece moci da racuna na scenario da Ukrajinu ostave na cedilu i na milost i nemilost njegovih vojnih snaga. Morace da racuna sa duzim investicijama u svoje osvajacke ambicije, na stetu sopsvene drzave.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
*.dynamic.sbb.rs.



+269 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini21.04.2024. u 14:22 - pre 12 dana i 2h
Citat:
Da, mnogo moraju da ih pritiskaju:
Citat:
Germany's Scholz welcomes US aid package

Ne pratim te bas ... Kazes da su Nemci pritisnuti da prihvate cinjenicu da ce Ameri odvojiti mnogo _svojih_ para da podrze Ukrajinu? To ih nesto zabole ...

Pricao sam o pritisku da Nemci oduzmu pare Rusima i time izgube sve svoje investicije u Rusiji. E, to ih je itekako briga ...

Inace, da ce se ovo desiti je Putin nagovestio jos u decembru prosle godine. Niko ozbiljan ne vidi razliku demokrata i republikanaca u odnosu na Rusiju. Ovo "ocu kakim / necu kakim" je samo unutar americka predizborna igra. Ne idu te pare u Ukrajinu ili Tajvan. Sipaju se pare u militari kompleks, svoj deo ce uzeti ovi sto su glasali a deo ce otici i za nova kola ukrajinskih regrutera ... Kada Solc najavi slanje 100 novih nemackih tenkova i 50 F-16 aviona, znacu da Nemacka ima dovoljno tenkova i aviona na stanju i da se nesto promenilo.

Amerika, kao i pred WWII nije spremna za rat i trebace im par godina da se 'naostre' ... Setimo se koliko su Evropa i Indo-Kina stradali dok se Ameri nisu ukljucili u rat. I sada im treba neko da odugovlaci i primi gubitke na svoja ledja.
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2713



+701 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini21.04.2024. u 15:35 - pre 12 dana i 1h
I šta kaže ovaj, kesica semeringa košta 1$, a oni plaćaju 90k? Najbolje da kupe te od 1$, pa da im avioni prođu kao "Challenger". Ne kažem da zaista vrede 90k ili 100$, ali nije isto semering za vodovodnu cev, auto, civilni avion ili vojni avion.
A da ima otimanja para, sigurno ima, setimo se da je i u jednoj Kini gotovo svaki veći projekat prešišao predviđen budžet bar za još 100%, potom ona brza pruga u UK (HV2) i mnogi drugi projekti širom sveta, svejedno da li je u pitanju "diktatura" ili "demokratija".
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
*.dynamic.sbb.rs.



+269 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini21.04.2024. u 16:24 - pre 12 dana
Ma 100% je skroz u redu. Da su ovi 100$ digli na 200$ - sve ok. Ali oni dodali tri nule .... Mnogo je !

A Kinez napravio reklamu veka. Mogu misliti koliko je pregleda imao danas ...

Uzgred, videh da nesto spominju Srbiju u vezi Baba Yage ... Zeljko Mitrovic ??

https://twitter.com/i/status/1782045649342468100
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8098



+1755 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini21.04.2024. u 17:04 - pre 11 dana i 23h
Taj Twiterovac " Geroman " je Srbin !

Mada ne znam kakve ima veze Zeks sa Rusijom, kada on podrzava Ukrajinu ?

Sem ako film nije Ukrajinski ?

To ne bi bilo cudo jer Srbija prodaje oruzje Ukrajini !
 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
*.mbb.telenor.rs.



+370 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini21.04.2024. u 18:01 - pre 11 dana i 22h
Dron sa filma strašno liči na Ika bombarder koji je razvijao Žex Mitrović.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
*.dynamic.sbb.rs.



+1350 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini21.04.2024. u 18:33 - pre 11 dana i 22h
Citat:
2020:ali ako su Rusi nudili samo prestanak daljeg napadanja uz zadrzavanje vec prisvojenih teritorija onda je bio u pravu.
Cccccc

Idi to reci porodicama skoro milion izginulih Ukrih i desetinama miliona raseljenih, reci im kako je Džonson bio u pravu!!

Reci im to pa šta ti oni na to odgovore - to napiši ovde. Jel OK?

Citat:
mjanjic:Ima taj Zapad puno mana, posebno u ovih zadnjih 10 ili 15 godina (možda se može reći da sve polako ide nizbrdo od Svetske ekonomske krize 2008. godine ili možda čak od uvođenja evra), ali i dalje je trend da značajno više ljudi ide od Istoka ka Zapadu nego obrnuto. Sad, ko voli Rusiju, i dalje funkcionišu letovi iz Beograda
Ovo je klasična floskula koja se često može čuti od konzumenata NATO propagande, ali to je ovde totalni offtopic.

Nije ovde tema kakav je život ovde/onde nego ko vodi agresivni, a ko oslobodilački rat. To je ovde tema i to je recimo moj motiv da uđem po prvi put u ovakvu u ovakvu diskusiju.

A poseban mi je povod neverovatno zločinačka milion puta ponovljena floskula kako "Rusija ničim izazvano vrši agresiju" ?!?!

U mojom očima ovo je laž veka, jer stvarnost je upravo suprotna.

Agresiju vrši NATO prema Rusiji već decenijama a poslednju deceniju naročito, a ovaj rat je poslednja tj. tek kraaaajnja faza te agresije, u kojoj je Rusija, za razliku od decernijama ranije, odlučila da odgovori.

To je jedina razlika u odnosu na decenijsko prethodno stanje koje su NATO zemlje proglasile kao "normalno" (?!?!) - a to stanje nikako nije normalno.

Ili jeste normalno da NATO vrši agresiju prema celoj planeti? To je prosto normalno??
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2713



+701 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini21.04.2024. u 19:40 - pre 11 dana i 21h
Nije normalno to što radi NATO, ne znam ko ti je ovde rekao da je normalno i zašto stalo ljudima inputiraš da su rekli nešto što nisu nigde rekli niti izjavili?
Ali, nije normalno ni ovo što radi Rusija i što je radila već nekoliko puta (Čečenija i sl.).

Tvoj rezon je "ko nije ZA Rusiju, on je za NATO", što veze nema sa stavom većine ljudi. Ali, za sada ti odlično ide nametanje polarizacije i etiketiranje, možda budeš pozvan za neku ministarsku poziciju...
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
*.mbb.telenor.rs.



+370 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini21.04.2024. u 20:14 - pre 11 dana i 20h
Rusija vodi osvajački rat, a Ukrajina se brani.
Ne znam šta tu nije jasno?

Ako gutači ruske propagande iz emisije Aktuelnosti misle drugačije, to je njihov problem.

 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8098



+1755 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini21.04.2024. u 20:55 - pre 11 dana i 19h
Pitao sam ranije u par tema, ali NIKADA nisam dobio odgovor, jer ocigledno niko ne zna ?

Tj. znaju ali nece da napisu !


Koja je to godina koja se uzima kao reper sta je cija zemlja i teritorija ? Da li postoji neka Univerzalna godina za sve , ili Proizvoljno onako kako USA najvise odgovara ?

Pa je USA kao neki samozvani ili od Svevisnjeg odredjeni Gospodar Sveta , nadlezna da odredi sta je cije kako njoj najvise odgovara ?


 
Odgovor na temu

poturica

Član broj: 349077
Poruke: 4



Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini21.04.2024. u 21:03 - pre 11 dana i 19h
Gde ja NATO bot i sto se vec nije izjasnio? Posto je nedelja on je holideju? Njega treba da otpuste.

Sta je normalno a sta nije je potpuno jasno. Vecina Evrope je u NATO a Rusija je u manjini.
Samo mazohista moze da bira da bude u manjini i da to vidi kao normalno.
Tamo gde je vecina tamo je i normalnost. To nije demokratija nego prirodno stanje stvari.

Neki kazu da vecina koristi silu. Nije to sila nego je jednostavno vecina u pravu i to je jedino normalno.

To se odnosi i na granice ili bilo sta drugo. Nema tu prava ili pravde nego ono sto odgovara vecini.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
*.dynamic.sbb.rs.



+1350 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini21.04.2024. u 21:09 - pre 11 dana i 19h
Citat:
mjanjic:Nije normalno to što radi NATO, ne znam ko ti je ovde rekao da je normalno i zašto stalo ljudima inputiraš da su rekli nešto što nisu nigde rekli niti izjavili?
Kada učestvuješ u diskusiji, osnovna je kultura izjasniti se o njenoj temi. Ali vi konzumenti NATO propagande većinom ni tu kulturu nemate.

Ali to i nije neophodno, jer se sve veoma lako vidi već iz jednog na primer ovog tvog posta:
Citat:
mjanjic:Problem nije bila sama Avdevejka, jer je pretvorena u tvrđavu, već to što je ukrajinska vojska dozvolila da ruske jedinice zauzmu okolne teritorije, pa čak i da kontrolišu sve puteve za snadbevanje jedinica u Avdejevci. Drugi problem je što ukrajinska komanda nije ništa učinila da potisne te ruske jedinice, ili možda jeste pokušala, ali nije bilo pozitivnog efekta.
Na kraju krajeva, Putinu je potrebna bar jedna pobeda na frontu da bi mahao njome u predizbornoj kampanji, nije da će i bez toga izgubiti izbore, ali čisto da može da se pohvali nekim rezultatom, tako da je i ogroman broj ruskih vojnika žrtvovan da bi se zauzela Avdejevka, a po svemu sudeći front je stabilizovan zapadno od Avdejevke, za sada.
Lepo sam te pitao više puta da ovo objasniš i dalje nisi:

1) Zašto je problem što je Avdejevka pala?

To je bilo najjače armiranobetonsko terorističko utvrđenje na svetu, iz koga su 10 godina ubijani ruski civili po Dombasu, i zašto je problem (?!) što je ona konačno pala?

2) Na osnovu čega kažeš da "Putinu treba bar jedna pobeda pred izbore" - kada je jasno i sasvim očigledno da ih ima bezbroj?

Gde si to čuo da "njemu treba bar jedna pobeda"??

OK, znamo gde si čuo, čuo si od Usrulje i njenih satrapa, ali kako je moguće da u to poveruješ??

3) Otkud ti lažna izjava da je puno Rusa poginulo u bici za Avdejevku, kada je stvarnost potpuno suprotna? Poginulo ih je vrlo malo imajući u vidu kakva je to bitka bila (za razliku od Bahmuta gde ih je poginulo više, mada su tamo velikom većinom bili neobučeni robijaši).

Dakle eto šta vi radite: gurate NATO propagandu bez ikakvog dodira sa realnošću, a kada vas pitam zašto to radite i znate li uopšte šta pričate - to ostaje bez odgovora i onda MENE OPTUŽUJETE (?!) da ja kao nešto imputiram?!

Takve glupe akrobacije molim te ostavi za kafanu, jer ova diskusija je daleko iznad toga.

Iskaži svoje, dakle SVOJE a ne Usruljino mišljenje na temu i time ćeš biti konstruktivan učesnik.


edit: reč falila

[Ovu poruku je menjao Nebojsa Milanovic dana 22.04.2024. u 05:32 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
*.dynamic.sbb.rs.



+1350 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini21.04.2024. u 21:20 - pre 11 dana i 19h
Citat:
poturica:Gde ja NATO bot i sto se vec nije izjasnio?

Samo mazohista moze da bira da bude u manjini i da to vidi kao normalno. Tamo gde je vecina tamo je i normalnost.

Neki kazu da vecina koristi silu. Nije to sila nego je jednostavno vecina u pravu i to je jedino normalno.

To se odnosi i na granice ili bilo sta drugo. Nema tu prava ili pravde nego ono sto odgovara vecini.
Bravo majstore!

Imam dva pitanja za tebe:

1) Prvo da ti kažem da sa NATO-botom vodiš bitku za najgluplji nick na ES-u. Koji ti je bio prethodni, da makar malo znamo sa kim imamo čast?

2) I reci na kojim si drogama, pošto očigledno dobro deluju?

Ali ipak moram da te obavestim da bilo kakve droge koje pojedincu omogućavaju da umesto dana vidi noć - ne mogu dovesti da noć bude i zaista.
 
Odgovor na temu

poturica

Član broj: 349077
Poruke: 4



Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini22.04.2024. u 08:54 - pre 11 dana i 7h
Citat:


1) Prvo da ti kažem da sa NATO-botom vodiš bitku za najgluplji nick na ES-u. Koji ti je bio prethodni, da makar malo znamo sa kim imamo čast?




Biti porurica je glupo a biti jugosloven? O malo njih znas pomalo. O vecini ne znas nista. Spadam u tu vecinu i potpuno je svejedno koje je korisnicko ime.

Citat:

2) I reci na kojim si drogama, pošto očigledno dobro deluju?


Domanovic, Sterija i slicni.
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
*.dynamic.sbb.rs.



+269 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini22.04.2024. u 09:03 - pre 11 dana i 7h
Citat:
Ja: Ne idu te pare u Ukrajinu ili Tajvan. Sipaju se pare u militari kompleks, ...

Malo po malo isplavavaju detaljnije specifikacije raspodele tog novca

https://twitter.com/MyLordBebo/status/1782137056061215219

https://twitter.com/distant_earth83/status/1782090741541417096

[Ovu poruku je menjao whitie2004 dana 22.04.2024. u 12:58 GMT+1]
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

sikira069
Miki

Član broj: 348726
Poruke: 16
77.46.139.*



+10 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini22.04.2024. u 09:13 - pre 11 dana i 7h
68 milijardi je velika količina novca.
12 novih aviona košta 2 milijarde evra.

Dovoljno je to da rat traje još nekoliko godina.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8098



+1755 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini22.04.2024. u 10:14 - pre 11 dana i 6h
Ukrajina Nema Nikakav nedostatak municije ! Pisao sam o tome kada su pominjani dronovi !

Na Netu Ukrajinci objavljuju dnevno desetine novih filmova o dejstvu svojih minijaturnih dronova ! Imaju ih toliko da je meta svaki Pojedinacni vojnik ?!

Za svakog vojnika imaju po jedan ? I to je onda "nedostatak municije " ??

Obicna propagandna prica !!


Koju i sami potkopaju ponekad ! Tako je pre 10-tak dana CNN i domaci i strani objavio tekst o nekom Austrijskom savetniku , koji savetuje vlade Zapadnih drzava i sam NATO !

Znaci obilazi teren i daje izvestaje !

Obisao je front u Ukrajini i njegova tvrdnja je da Ukrajina NEMA manjak municije ! Da ispaljuje 2.000 granata dnevno !!


Ali ima veliki nedostatak ljudstva ! Posto je imala mobilisanih oko 1.5 Milion a NIKO nije demobilisan , poginulo je kako kaze Zelenski 31.000 , javio se Ogroman Manjak vojnika !!?

I taj Austrijanac kao placenik NATO-a tvrdi da municije ima , ali nema ljudi ? Jos kaze da niko vise nece u rat od Ukrajinaca , bas tako je rekao NIKO !

Pricao je da je na frontu moral dobar, ali morao je i poneku bajku da isprica !
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
2a02:a212:92c7:80:7d58:90aa:..



+7177 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini22.04.2024. u 18:07 - pre 10 dana i 22h
Citat:
ademare:
Pitao sam ranije u par tema, ali NIKADA nisam dobio odgovor, jer ocigledno niko ne zna ?

Tj. znaju ali nece da napisu !


Koja je to godina koja se uzima kao reper sta je cija zemlja i teritorija ? Da li postoji neka Univerzalna godina za sve , ili Proizvoljno onako kako USA najvise odgovara ?

Pa je USA kao neki samozvani ili od Svevisnjeg odredjeni Gospodar Sveta , nadlezna da odredi sta je cije kako njoj najvise odgovara ?


Vrlo jednostavno, uzimaju se vazece granice regulisane medjunarodnim pravom - nista prostije od toga. Ako ih menjas silom, ti si agresor - nebitno da li se zoves USA, Rusija ili neko deseti.

Moze da se ide u praistoriju i da se navode bezbrojne nepravde (prave ili imaginarne, objektivno procenjene ili napumpane), ali nista od toga ne menja nazivanje stvari koje se rade u sadasnjosti pravim imenom.

Ako je nekom lakse, moze svoju agresiju da nazove 'opravdanom', 'odgovorom' ili 'humanitarnom intervencijom', 'borbom protiv nacista' ili nekim drugim novogovorom, ali kao i svaki novogovor - cilj toga moze biti samo propaganda, fakti ostaju onakvi kakvi jesu, agresija je agresija kao sto je i krsenje medjunarodnog prava - krsenje medjunarodnog prava.

Moze se, naravno, i ceo koncept medjunarodnog prava i nepovredivosti granica dovesti u pitanje - ali to obicno rade samo oni kojima bi neko drugacije stanje odgovaralo... cim se nadju na drugoj strani batine, odjednom se sete diplomatskog recnika.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Svetski rat u Ukrajini

Strane: << < .. 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 238131 | Odgovora: 2967 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.