Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Svetski rat u Ukrajini

elitemadzone.org :: MadZone :: Svetski rat u Ukrajini

Strane: << < .. 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 236923 | Odgovora: 2946 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

2020

Član broj: 341301
Poruke: 66



+3 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini04.04.2024. u 14:57 - pre 28 dana i 3h
Evo ja nisam pametan, ne znam sta Rusija dobija ovim ratom. Hoce odbaciti NATO dovoljno daleko ako pobede Ukrajinu? Nece, ostaje im 7 NATO drzava na granicama i jos na Crnom moru. Ostala je jedino Gruzija kao tampon zona.
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini04.04.2024. u 15:09 - pre 28 dana i 3h
2020,
Šta nas briga za Rusiju i njihovo graničenje sa NATO zemljama? I mi imamo problem da se graničimo sa NATO zemljama. Sa svih strana smo opkoljeni. A nas je NATO i bombardovao jednom. Zar ne treba mi više da se brinemo nego Rusija? Njih sigurno ne smeju da diraju, a nama mogu da rade šta hoće.

Putin je napadom na Ukrajinu u stvari približio NATO Rusiji. Finska pre toga nije želela da bude deo NATO-a, a napad Rusije na susednu zemlju ih je pokolebao da koliko-toliko osiguraju da ne budu sledeći.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
*.dynamic.sbb.rs.



+1350 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini04.04.2024. u 15:13 - pre 28 dana i 2h
@component,

Svaki sledeći post će ti biti obrisan dok ne odgovoriš na pitanja kojam ti napisao.

Pa ćeš naučiti da postoji odgovornist za izgovorenu reč i ponašanje, naročito ako se rugaš nekome ko troši svoje vreme na takve bezobrazne neznalice kao ti.

btw, SVE što pitaš i SVE što pišeš je detaljno objašnjeno ovde u temi, samo nekoliko stranica ranije.


@2020, slično važi i za tebe

Nauči barem da čitaš, LEPO SAM TI NAPISAO, praktično nacrtao, činjenično stanje u vezi sa NATO državama koje se graniče sa Rusijom:

Citat:
Nebojsa Milanovic: A što se tiče granica sa NATO zemljama i slično, sve oko toga je rečeno ovoj rečenici, gledaj dobro:

Ako nakon ovog rata, Rusija IKADA PONOVO bude morala da ratuje protiv NATO pakta, taj rat SIGURNO neće biti konvencionalni.

Pametnom dovoljno, a nadam se da je to dovoljno i tim državama koje si pobrojao.


 
Odgovor na temu

2020

Član broj: 341301
Poruke: 66



+3 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini04.04.2024. u 15:22 - pre 28 dana i 2h
Citam ja ali ne razumem sta je poenta, nijedna od tih drzava se nece isclaniti iz NATO saveza posle ovog rata a novih kandidata za uclanjenje vise nema osim mozda Gruzije ali u to ne verujem.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
*.dynamic.sbb.rs.



+1350 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini04.04.2024. u 15:25 - pre 28 dana i 2h
Vidim da ti ne razumeš ni to, a ni puuuuno toga mnogo prostijeg, ali onaj ko treba nadam se da razume.

U protivnom, taj neće imati više prilika da razmišlja da li "razume" ili "ne razume".

Još jedna stvar, najnoviji podatak, nezavisno istraživanje iz Rusije:

Ako žvalavi Makron ili neki takav pošalju NATO vojsku u Ukrajinu, momentalno će se prijaviti preko 2 miliona NOVIH ruskih dobrovoljaca Rusa.

Rečeno je da ako bilo koji još NATO vojnik uđe u Ukrajinu iz nje neće izaći, i to će biti sprovedeno.

Vi uopšte ne kapirate ni ko je Usrulja i takvi, ni ko su rusi, vi verovanje Usrljinim pričama podvodite pod "zapadne vrednosti" i slično, a predstavu nemate niti šta je to, niti kakva je situacija na terenu.
 
Odgovor na temu

2020

Član broj: 341301
Poruke: 66



+3 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini04.04.2024. u 15:32 - pre 28 dana i 2h
Sta da radim kad moze da se tumaci na vise nacina, da ce Rusija povesti nekonvencionalni rat ako NATO nastavi da se siri (a nema vise gde osim Gruzije, nece sigurno Kina i Severna Koreja i Kazahstan i Mongolija u NATO) ili da ce povesti nekonvencionalni rat ako se NATO ne skloni sa njenih granica, sto nece da se desi cak i ako Amerika napusti NATO.

Usrulju sam prvi put cuo i video ovde na forumu.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
*.dynamic.sbb.rs.



+1350 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini04.04.2024. u 17:06 - pre 28 dana i 1h
Tebi i tvom drugaru component, dok uči da krene da odgovara na pitanja, evo mala pomoć za odgovore:



Najpre naučite ko je Džefri Saks, čovek koji je ovo rekao, a onda odgovorite i na ovo pitanje:

Da li je ovo "ruska propaganda"??

Prvo kratko: jeste ili nije, pa onda obrazloženje.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
*.dynamic.sbb.rs.



+1350 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini04.04.2024. u 17:20 - pre 28 dana
Pošto je ovde direktno pomenut Bajden a više puta sam pokazivao njegov "minuli rad" i uopšte politiku, još jedna mala pomoć:

NISU svi Ameri kao Bajden, Amerika je duboko podeljena država ne suviše daleko od građanskog rata.

Evo šta ta druga Amerika poručuje Bajdenu, kako i od koga treba da uči:


https://twitter.com/MonitorX99800/status/1753194895471214942



component, još jedna pomoć za tebe, mada sam sve to detaljno obrazlagao ovde u temi.

Govorio si o UKR vojnicima kako se oni bore, ne treba da se predaju, treba da se bore, ovo, ono i tome slično:

Evo ti jedan snimak Ukr "vojnika", prošle godine, sada je i gore:


https://twitter.com/MyLordBebo...97322?t=xQj6hTtEM1rVe2g_ASgolQ

A evo kako ti isti "vojnici" izgledaju kada im USA priredi koncert na ratištu, to je bilo još ranije

 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini04.04.2024. u 21:12 - pre 27 dana i 21h
Nebojša,

Mislim da izlazimo iz okvira civilne komunikacije.

Jasno mi je tvoje viđenje stvari. Ali uvek postoji i druga strana. Ja se trudim koliko je moguće da budem nepristrasan i informisan od strane svih strana koliko god je to moguće. Ne znam ruski pa je teže dopreti do pravih ruskih izvora, pogotovo onih koji nisu kontrolisani od strane ruske vlasti. Ako pravi razliku, ne znam ni ukrajinski, tako da mi je i ta strana teška za razumevanje. Na engleskom ima svega i svačega, ali najviše bombardovanja anti-ruskom propagandom. Ali pronađe se i tu ponešto nepristrasno.

Možda sam toliko protiv rata zato što se u Jugoslaviji toliko ratovalo i ništa nam dobrga nije donelo.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
*.dynamic.sbb.rs.



+1350 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini04.04.2024. u 21:23 - pre 27 dana i 20h
Ni ja ne znam ruski jezik, niti me briga za njega. Sve što saznajem, saznajem iz zapadnih izvora, pretežno američkih, ali onih KOJI NISU na platnom spisku NATOa.

Nisi ništa odgovorio, a ja sam vrlo ozbiljno sve rekao, izgubio sam par sati danas na tebe i postavio ti nekoliko pitanja na koja moraš odgovoriti, jer to je elementarno poštovanje onoga ko je utrošio toliko vreme za tebe, čak i nakon što sam sve to već rekao i objasnio u temi.

Alternativa je da kažeš nešto ovako i da se ubuduće tako ponašaš:

Citat:
Izvini Nebojša sto sam te smarao i što sam te vređao, trebalo je da pročitam makar temu a ne da lupetam gluposti, jer pojma nisam imao.

Obična sam žrtva Usrulje i njenih satrapa, ubuduće ću misliti svojom glavom.

A što se tiče Ukr vojnika za koje "navijaš da što jače ratuju" (?!?!), pogledaj još jedanput KO SU ONI (bili prošle godine, sada je gore..):

https://twitter.com/MyLordBebo...97322?t=xQj6hTtEM1rVe2g_ASgolQ

A sada pogledaj kako ih hapse kao pacove i teraju direktno na rusku cev:

Jedan klip ti kačim dole, a evo ti drugi:

https://twitter.com/KhersonFro...93114?t=_CFhVDwl3g2KxXBD3V7zlw

I još nešto na tu temu:



Sada želim direktan odgovor:

Da li i dalje navijaš za Ukre da se bore ili je ZA NJIH BOLJE ono šta im ja od početka rata predlažem?

Samo direktan odgovor, nemam više vremena za budalesanje.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Bora Sonar
Napustio Forum

Član broj: 347539
Poruke: 19



+74 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini04.04.2024. u 21:25 - pre 27 dana i 20h
Kačio sam već ovaj video na drugim temama, a možda i na ovoj, ali nije loše da se ponovi jer objašnjava strateške razloge za izbijanje rata u Ukrajini. SAD-u je potreban ovaj rat da bi sprečila savez između Rusije i Nemačke. Amerika nema odgovor na kombinaciju nemačke tehnologije i ruskih resursa. Rusija s druge strane može da opstane samo uz neutralnu Ukrajinu. Posebno mi je zanimljiva Friedmanova izjava da Amerika radi na tome još od Prvog svetskog rata. Snimak je od pre devet godina i bitan segment koji se tiče rata u Ukrajini počinje od 1h:07min.

Naročito me zanima mišljenje pro-NATO forumaša o izlaganju Džordža Fridmena, s obzirom da je on više nego pro-NATO, praktično je deo tog sistema, tako da nema vađenja na rusku propagandu.

 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
*.dynamic.sbb.rs.



+1350 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini04.04.2024. u 21:44 - pre 27 dana i 20h
Citat:
Bora Sonar: Rusija s druge strane može da opstane samo uz neutralnu Ukrajinu.

Kako to misliš "Rusija može da opstane uz ovakvu (ili onakvu) Ukrajinu"?!?

Ukrajina ne postoji i nikada više neće postojati, jer je odabrala put samoubistva, što pričam odavno.

A mogla je SAVRŠENO da živi pored Rusije, da carski gaji i izvozi i žito i sve drugo šta god poželi, ali su dopustili američki puč i sve posle njega, da ne ponavljam, rekao sam i pokazao klipovima i dokumentima više puta.
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini04.04.2024. u 21:50 - pre 27 dana i 20h
Izgleda da u Rusiji 2024-te BDP(GDP) raste nekontrolisano: Jan 6%, Feb 6%, Mar 7.6%
Ovo sam cuo slucajno na Spotify, ako neko nadje link neka okaci.

E sad vec neko vreme se suska, Reuters, Blumberg o tom rastu, ali kazu da je to proizvod neke ratne privrede. Mozda ima malo uticaja ali mislim da nije tacno.

Mislim da razlog lezi u tome da ruski tajkuni, zbog sankcija, nemaju gde da ulazu (Premier Liga, Jahte, Vile po Londonu i sl.) vec ulazu u imovinu i fabrike, a sledeci veliki razlog jeste sto EU/USA kompanije vise ne izvlace profite jer su napustile to trziste, tako da..
 
Odgovor na temu

Bora Sonar
Napustio Forum

Član broj: 347539
Poruke: 19



+74 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini05.04.2024. u 08:48 - pre 27 dana i 9h
Ne verujem da je Gruzija sledeća. Gruzija je već dobila svoje i kao što je u videu rečeno, Rusiju Gruzija ne zanima. Rat u Gruziji iz 2008. godine je bio poruka Ukrajini kako će proći ukoliko preda svoju teritoriju NATO paktu. Nažalost, zapad je uspeo da na čelo Ukrajine dovede vlast koja slepo izvršava sve komande i koju Ukrajina uopšte ne interesuje i desilo se neizbežno.

Predlažem ti da odgledaš ceo video, ako već nisi. Možeš da saznaš kako Amerikanci posmatraju Evropu. Evropa je do 1914. gospodarila svetom, dok nije izbio rat koji je trajao 31 godinu. Nakon 1945. godine Evropu su okupirali USA i SSSR. USA okupacija traje još uvek. Ovo sam znao i ranije, ali prvi put kada sam odgledao ovaj video, prošlo mi je kroz glavu da je SFRJ bila verovatno jedina (u određenoj meri) nezavisna država u Evropi.

Ja sam negde do 2004. bio prozapadno orijentisan. Počeo sam drugačije da razmišljam nakon razgovora sa poznanikom koji se upravo bio vratio iz Ukrajine. Bio je plaćen da kao instruktor obučava članove "Pore", ukrajinske verzije Otpora. Zadatak Pore je bio organizovanje Narandžaste revolucije.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
109.245.225.*



+1350 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini05.04.2024. u 09:30 - pre 27 dana i 8h
@component

Jel ti čitaš šta sam gore napisao, ili treba ponovo sve da ponavljam, citiram i smaram i temu i čitaoce?
 
Odgovor na temu

Bora Sonar
Napustio Forum

Član broj: 347539
Poruke: 19



+74 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini05.04.2024. u 09:48 - pre 27 dana i 8h
@component
Ne znam ko je na vlasti u Gruziji, ali ako pretpostavimo da imaju bar malo pameti, novog rata u Gruziji neće biti. Rusija je pregazila Gruziju 2008. godine za par dana, verujem da je Gruzija nešto naučila iz toga. Mislim da bi rat u Gruziji mogao da izbije ako Rusija izgubi u Ukrajini. U tom slučaju bi Gruzija uz pomoć NATO-a mogla da vrati Abhaziju i Južnu Osetiju.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
109.245.225.*



+1350 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini05.04.2024. u 10:28 - pre 27 dana i 7h
@Component

Na poslu sam i idiotski je sve ponovo pišem, ali ću te podsetiti šta se dešavalo.

- Iznosim notorne činjenice, zlata vredne, naračito za vas NATO-Usrulja ratnike iza tastature glave i to pišem i pokazujem tebi lično.
Obrazlažem svoj generalni stav da za Ukre najbolje da se predaju i da sačuvaju to malo života koji su im preostali.

Naravno, još pametnije bi im bilo da nisu ni počinjali rat protiv Rusije, posebno naravno da nisu i sebe i zemlju prodali Amerima, nego da su živeli srećno kako su živeli decenijama.

- Umesto da kažeš hvala ili bilo šta u tom stilu, ti govoriš da širim rusku propagandu (?!?), što je za mene velika uvreda jer nemam nikakve veze Rusijom i naravno ne želim da imam.

- Prema tome, vređaš me i provociraš, čime me teraš me da ti odgovorim na način na koji to inače ne radim

- Taj moj odgovor koji je DAT TEBI LIČNO podrugljivo citiraš u temi Biseri, što meni niko nije uradio za 24 godine na ESu

- Ja ne brišem, kažem ok, sada ćeš ti reći nešto pa ću ja tamo citirati, kao što si i ti meni

- Veoma precizno i strpljivo ti pišem pitanja a i dajem ti i puno dodatnog materijala da ti bude lakše

- Ostavim ti i alternativu ako iz nekog razloga baš ne želiš da odgovoriš

- TI SVE IGNORIŠEŠ i nastavljaš da pričaš neku drugu priču?!?

Koja je svrha diskusije koja se onda svodi na to ko je bezobrazniji i ko više vređa i provocira?

Nećemo tako, moramo imati makar malo odgovornosti za izgovorenu reč i poštovati sagovornike, posebno nakon što ih bez ikakvog razloga provociraš i vređaš.

 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
109.245.225.*



+1350 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini05.04.2024. u 13:34 - pre 27 dana i 4h
@component (a i ostali takvi)

A još gore/gluplje je što nakon što vidiš šta si uradio počneš da pišeš "u redu, ja gledam i drugu stranu" , "istina je negde na sredini" i slične gluposti, o tom teatralnom "pozdravljanju" da i ne pričam..

Dakle šta, ti si "umeren i izbalansiran" ja sam "ekstremista" ?!?

Jedina istina je ono što sam napisao u tagovima i dao ti kao alternativu kada već nećeš ništa da kažeš, a to je da si, kao i milioni drugih, na žalost i mnogi ovde na ESu, obična žrtva Usrulja&co bande.

I umesto da to kažeš i doživiš prosvetljenje, ti sebe nazivaš "umerenim", a mene "ekstremistom koji širi rusku propagandu"?!?

A realno je jedini problem što slušaš kriminalce te i sam postaješ kriminalac, i onda tebi prosipanje njihovih kriminalnih laži i postupaka postaje normalno?!

NE, to NIJE NORMALNO, možda tebi jeste, ali koga briga za to. Činjenice su nešto drugo ali to NIJE ekstremizan niti "ruska propaganda", nego upravo to što jeste - činjenice.

A najgore što uopšte ne mislim da si glup, niti zao, samo si prevaren, kao i mnogi drugi.

A realan jeste problem što ste vi prevareni, a neki i vrlo bezobrazni, oterali odavde XX ljudi i što je najgore calexxa, koji vam je veoma kulturno oči otvarao u vreme kada recimo ni ja te stvari nisam znao, niti sam učestvovao u temi.

Njegovo izlaganje je bilo zlata vredno (u priču o ćirilici ne ulazim, to me uopšte ne interesuje), a vi ste ga maltretirali kao skota i na kraju oterali.

To je apsolutno jedinstven slučaj na ESu da banditi maltetiraju i oteraju onog koji korisno piše i tako nešto se nikada ne sme ponoviti.

 
Odgovor na temu

sikira069
Miki

Član broj: 348726
Poruke: 16
*.dynamic.mbb.telenor.rs.



+10 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini05.04.2024. u 13:39 - pre 27 dana i 4h
Preuzeto sa B92:

Uništeno 6 ratnih aviona
Ukrajina je napala rusku vojnu vazdušnu bazu Morozovsk u Rostovskoj oblasti i uništila šest ruskih ratnih aviona u zajedničkoj operaciji koju su sprovele Ukrajinska služba bezbednosti (SBU) i vojska, tvrdi izvor iz ukrajinske obaveštajne službe u izjavi Rojtersu.
Izvor nije rekao kako je napad izveden, ali je neveo i da je pričinjena šteta na još osam ruskih ratnih aviona, prenosi britanska agencija uz napomenu da nije mogla nezavisno da proveri ove navode.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
109.245.225.*



+1350 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini05.04.2024. u 13:42 - pre 27 dana i 4h
Sikira, rekao sam ti da nijedna takva vest ne treba da bude bez linka, zašto me teraš da ti brišem poruke, hoćeš li se naučiti potpuno lakim i jasnim pravilima diskusije?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Svetski rat u Ukrajini

Strane: << < .. 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 236923 | Odgovora: 2946 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.