Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zašto NISTE otišli u inostranstvo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic) (HARDTOP topic, by Ivan Dimkovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 542761 | Odgovora: 1603 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?13.01.2013. u 22:57 - pre 136 meseci
wow, koliko ja znam ti si iz nevezuse obratila meni i to sa uvredom, al ajd jbg kazu iovako je malo zena na forumu pa nisam hteo da te prijavljujem.

Moram da priznam da iako dosta vremena provodim na netu jos nisam cuo za ovo lozenje. To bi bilo blind, lozenje, na daljinu, na nick ?

Mein Gott sto bi rekli Nijemci sta sve zenska moze ubaciti u svoj mozak.
 
+4

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?14.01.2013. u 04:45 - pre 136 meseci
Znamo se mi odavno da bismo se sad na jednu temu raspetljali. Eeee, pa msm, nije u redu.
Samo mi jos fali ti mene da prijavis, state of hate, pa da isprskam od srece sto sam daleko od takvih kao sto si ti.

Nadam se da shvatas da je moj prethodni post bio cista ironija. Pomalo i sadizam u najavi.

Pa posto sam u dilemi da li zelis da me vodis na pivo i kikiriki, cenim video si moju sliku na profilu, ili da se igras misa sa mackom, ne znam sta sam htela ni da kazem. Zbun obicni. Debilni. Ono kad zacutis od kolicine hejta. Neverica, prosto.

Kako god, danas su mi stigle neke poruke podrske, na koje sam odgovorila da je ovo za mene vezbanje neurona i nista vise od toga.
Cak mi i prija. Sjajno se zabavljam.
 
+1

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?14.01.2013. u 06:22 - pre 136 meseci
Citat:
casperns2:
ivan.mojsilovic @ Rodjen sam u gradu od 70 000 stanovnika i tu proveo detinjstvo, na jugu Srbije ziveo dve godine, u Beogradu ziveo 5 godina i u Novom Sadu poslednjih 13 godina ( Novi sad pominjem jer sam poslednje vreme tamo bio) ali u svakom gradu mi je bilo lepo i svugde se brzo uklopio i svugde stekao drugate sa kojima se i danas cujem, ne cesto ali kada se cujemo uvek imamo stotine tema za pricu i bude zabavno. Novi sad nije moj rodjeni grad ali zadnjih 13 godina lepog zivota me veze za njega. I kada budem imao porodicu slazem se da je ona najbitnija i na prvom mestu, ali lepo je kada imas drugara koji ce imati svoje porodice pa se zajedno druziti i posecivati, prisecati i starih dana i pomagati se u novim danima. Kakav je zivot ako imas samo porodicu i par osoba oko sebe ceo zivot i samo sa njima provodis vecinu vremena. I za dete i za prodicni zivot je lepse da se imaju pravi prijatelji koji se postuju i zaista cene, naravno ne bilo kakve vec izabrati one prave.

Nisam bio ni u Ceskoj ni u Madjarskoj ni u Rusiji, po zapadnoj Evropi samo turisticki. Ovde sam upoznao i Madjarice,kao i po vojvodini, i Poljakinje i Ruskinje i ima ih lepih, daleko od toga, mozda trazeci najlepsu devojka iz Srbije ne bi bila ni blizu ali PROSECNO , mislim da su nase devojke najlepse i to svi kazu koje upoznam ovde , ustvari tu ima dosta razlicitih ukusa pa se izvinjavam, ovo naglasavam da je po mom ukusu, nije svaci isti. Ima Swedjaniki lepih kao andjeo, plave oci ,plava kosa, sve prirodno, ali to su mali izuzetci a ostalo.... uffff ne drzi do sebe, visak kilograma, linija nikakva, oblacenje nula, izbodene i u nekom svom fazonu, e sada nekome je to lepo. I nemam devojku u Novom sadu i ne bitno da li je devojka ili drugarica meni je zanimljivija i lepsa od ovih skandinavskih devojaka koje cekaju vikend da posle posla se ukrcaju na neki brod i napiju da ne znaju za sebe i budu sa kim god nalete pa onda od ponedeljak opet na posao. Mozda nekome se to svidja ali ja ne volim tu vrstu provoda gde ne znas sutradan sa kim si sinoc bio. Naravno da i u Srbiji ima svakakvih devojaka ali ovo govorim generalno i moje misljenje.


Pa cuj, zato tebi i odgovara Srbija. Imas isti mentalni sklop kao i vecina ljudi ovde i tebi je ove do jaja. Ja nemam. I ja imam gomilu drugara sa kojima mogu da pricam o mnogim stvarima, ali one koju si najbitnije a oko kojih se ne slazemo principski se ne nacinju. E mozda si ti imao srece pa si ubo ekipu koja ti super godi, znam par ljudi koji to ovde imaju i mnogo im je lepo.

Mada ipak mislim da je ono prvo zbog nacina na koji si opisao Svedjanke.
 
0

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?14.01.2013. u 07:50 - pre 136 meseci
profin,

ti si svakako istaknut i cenjen clan foruma. Ne mogu da se setim da se nesto mnogo znamo iz prethodnih postova posto me imigracija u Nemacku kao i Nemacka ne zanimaju mnogo, ali ajde neka bude kako ti kazes...

Medjutim, ono sto ti tvrdis o SFRJ je prilicno netacno i pristrasno, nabijeno predrasudama. Mozda ti i nisi imala neki zivot u SFRJ, ali zar u Nemackoj, Norveskoj i Svajcarskoj svi zive ok ? U Nemackoj nema soc. slucajeva, sve je potaman ? SFRJ je uz sve svoje mane, koje btw ima svaka zemlja, ipak za sada na nasim prostorima od svih drzava i sistema dala najbolje rezultate.

E sad ima onih koji videvsi da ne mogu tako lako da pljunu na SFRJ potezu detinje teze gde oni ne spore da je SFRJ bila ok, ali da je ona zapravo vinovnik nasih sadasnjih nevolja. To je tako jako smeno...
 
+2

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?14.01.2013. u 08:19 - pre 136 meseci
Braksi, zatrovaces diskusiju sa SFRJ opet. To sot TI mislis da je dala najbolje rezultate ne znaci da je i u stvarnosti tako kao i da drugi misle tako. Dakle, nemoj da pretvorimo ovu temu u SFRJ bljuvotinu vec se drzimo iznad toga.
 
+2

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?14.01.2013. u 10:17 - pre 136 meseci
Procitao sam gotovo sve postove na ovoj temi i koliko mi se cini opet se sve svodi na sta se "NE/SME" na "zapadu" a sta kod nas u SRB. Da li su ljudi na "zapadu" slobodni ili ne.

Ja sam imao nekoliko prilika da odem na "zapad" (do 20 godina, tad su mi prioritet bile neke druge stvari), i nikad nisam otisao samo zbog njih. Ali kad sam shvatio da je to prolazno i da godine prolaze, bez razmisljanja sam otisao.

Ja mogu samo lepa iskustva da prenesem svima, mogu da kazem da sam sa svim sto ovde imam i vise nego prezadovoljan, da se nikad u zivotu nisam osecao slobodnijim i srecnijim, ali isto je mislim da je bitno da navedem da sam u SRB imao sve, mogu slobodno da kazem da sam ziveo mnogo bolje od proseka, sto zbog mog rada sto zbog rada mojih roditelja.

Tako da je moj savet svima, da idu i da probaju.
 
+2

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?14.01.2013. u 12:17 - pre 136 meseci
Prvo da kažem ovoj "profin" da je previše mlada da bi shvatila koliko je SFRJ bila dobra zemlja. Veze ona nema sa SFRJ, svako ko nije zapamtio TITA ne može ni da pamti kako se mirno i opušteno živelo u toj zemlji kojom je on upravljao. I nemojte sada da počinjete one besmislice: krediti tra-la-la, jer sada imamo više kredita nego tada a živimo 10x lošije uz 10x više kriminala. Stvar je samo u sistemu kome je narod i kolektivno bilo na prvom mestu a pare i lično na drugom, i ni u čemu drugome. Sada je obrnuto, i otuda dolazi ova propast.

A Goli Otok je i trebao da postoji. Tamo su odlazili Staljinisti, i trebali su da odlaze. Odučite se vi komunistomrsci već jednom da li vam je Staljinizam drag ili nije, pa onda više ne mešajte babe i žabe time što optužujete Tita jer se borio protiv Staljinista, a istovremeno poistovećujete Staljinizam i SFRJ

Drugo da kažem, ja mogu koliko sutra da odem u Francusku, jer imam i gde da spavam i s kim da se družim i šta da radim, i cela porodica ima dvojno državljanstvo. Ne pada mi napamet. Razlog? Razlog je što te tamo ubace u mašinu, i jedino što se od tebe očekuje (i na šta si primoran) jeste da ispunjavaš finansijske kvote da bi otplaćivao kredite i plaćao (ogromne) poreze i izdržavao sistem. Tamo čovek nije slobodan! Tamo je finansijska mašina koja te tera da radiš i zarađuješ, koja te kontroliše na milion načina celodnevno svakodnevno, i koja se trudi da ti što manje vremena ostavi za lični život a time i razmišljanje o tom životu. I potpuno se slažem sa:
Citat:
vos: Moje iskustvo je takvo da u EU niste slobodni ljudi a treba vremena da to shvatite (sever EU je u pitanju). Sve dok radite, placate poreze, placate sve racune koje vam posalju, sve kazne koje automatski dobijete, placate kredite, pratite milion nekih pravila za SVE I SVASTA niste ni svesni svog zarobljenistva. Drzava je toliko uredjena da vi vise niste slobodni ljudi nego se samo prepustite struji. Kao u Matriksu


@profin, odi ti malo pa živi u Parizu, pa vidi kako je lep taj multikulturalizam. Zemlja samo što ne eksplodira, a i eksplodiraće jednog dana. Koji li su razlozi što oni džabalebaroši arapi/crnci i slični zapale par hiljada vozila po predgrađima Pariza... verovatno im se mnogo sviđa ceo taj kapitalističko-robovski sistem i multikulturalizam.

Treće: imao sam ponudu za rad u Nemačkoj, za 2000€ mesečno. Jedan od razloga što nisam otišao je između ostalog i to što tamo nemam smeštaj, a ako bih ga plaćao onda mi se ta zarada uopšte i ne isplati. Drugi razlog je što se ne isplati cimanja za toliku zaradu... da je jedno 5000€ pa da se ozbiljno zamislim o selidbi. Nemačka mi deluje kao jedina zemlja u EU koja bi još i mogla da dođe u obzir za emigraciju. Ali za to treba imati jak motiv, a meni pare same po sebi nisu previše značajan motiv, mnogo važnije mi je okruženje i normalnost sredine, i sloboda.

Kako se Srbija trudi da primi sve odlike trulog zapada, tako će i ovde biti sve više nalik tom truležu, i na kraju verovatno neću više ni imati razloga da ostanem ovde. Ali o tom potom.
 
+5

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?14.01.2013. u 12:50 - pre 136 meseci
Citat:
pisac: meni pare same po sebi nisu previše značajan motiv, mnogo važnije mi je okruženje i normalnost sredine, i sloboda.

Eto, a ja iz slicnih razloga zelim da odem :)
 
+4

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.mediaworksit.net.



+1622 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?14.01.2013. u 12:51 - pre 136 meseci
U Francuskoj je Zimbabve,
u Nemačkoj Gestapo,
u Danskoj pola Etiopije,
u Švedskoj najezda Kineza,
u Norveškoj Maroko i Alžir,
u Belgiji podeljeni kao SFRJ,
u Holandiji kiša i depresija,
u Luksemburbu sve preskupo,
u Lihtenštajnu klaustrofobično,
u Švajcarskoj Veliki Brat,
u Austriji sve posrbljeno,
u Sloveniji kao u Srbiji,
u Hrvackoj lažu da je bolje,
u Bosni kamenjari i medvedi,
u Crnoj Gori ruski gubernatori,
u Mađarskoj beli cigani,
U Portugalu sve cigani,
u Španiji stalo vreme,
u UK pola Pakistana,
u Irskoj birokrate,
na Islandu cvokoću pingvini.

Ovi ostali članovi EU su sve stare komunjare i mnogo su spori za naše liberalne poglede, a i sigurno bismo ih opet odrali u basketu, te Litvanije, Letonije...
Ostatak sveta je ili podsvesno zaklet na trajnu zaveru protiv Srba ili se®e na čučavac pa nije ni vredan pomena.

Zato bolje srpski tramvaj nego ruski trolejbus.
Bolje Vrška Čuka nego Big Ben.

[Ovu poruku je menjao Boris Tadić dana 14.01.2013. u 14:13 GMT+1]
 
+7

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?14.01.2013. u 13:30 - pre 136 meseci
ja znam gomilu ljudi koji nikad ne bi otisli iz Srbije i to upravo iz materijalnih razloga.

Evo npr, imam druga koji u banci u NS mlati preko 1000 evra. Mozda bi on u Milanu za slican posao i polozaj zaradjivao i 2500 ali voleo bih da vidim kako bi se kao stranac ubacio u banku ovde. A drugo on sa 1000 moze sve da podmiruje, stan, tehnika, godisnji, a posto radi u banci nije imao problem da sredi i stambeno pitanje... I sad je ne vidim sta bi mu vredelo par stotina evra vise, a da izgubi prijatelje, veze i sav komfor zivota u svojoj zemlji...

Iako ce uvek biti bogatih i siromasnijih zemalja nikad nece svi emigrirati, cak i kad bi to bilo moguce. Mnogima se to ne isplati. Dokaz su RO i BG pa i ostale zemlje istocne evrope manje vise. Otislo je maltene onoliko ljudi koji bi otisli i da nisu u EU (pod uslovom da nisu iza gvozdene zavese).
 
0

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?14.01.2013. u 13:45 - pre 136 meseci
E ta stara vremena kad si sa 1000 evra moga da zivis ko covek :D
 
+1

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?14.01.2013. u 14:00 - pre 136 meseci
moj prijatelj zivi kao grof, a zadnji put kad smo se culi imao je platu 100,000 neto sto je i manje od 1000. Rata za stan mu je oko 300 evra, a i zena mu radi.
 
0

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?14.01.2013. u 14:03 - pre 136 meseci
Ne postoje dobre ili lose drzave, samo sposobni i nesposobni ljudi :)
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
0

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?14.01.2013. u 14:07 - pre 136 meseci
Citat:
DusanSukovic: Ne postoje dobre ili lose drzave, samo sposobni i nesposobni ljudi :)


To nije tacno. Sta mu dodje Tesla onda?
 
+4

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?14.01.2013. u 14:08 - pre 136 meseci
Citat:
Braksi:
moj prijatelj zivi kao grof, a zadnji put kad smo se culi imao je platu 100,000 neto sto je i manje od 1000. Rata za stan mu je oko 300 evra, a i zena mu radi.


Pa ne znam sta znaci ziveti kao grof, ali 100K nije dosta. Plus mu ostane 40 kad plati troskove. Ako zena ima jos 100K onda moze da zivi.

 
+1

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.mediaworksit.net.



+1622 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?14.01.2013. u 14:20 - pre 136 meseci
Citat:
sta bi mu vredelo par stotina evra vise, a da izgubi prijatelje, veze i sav komfor zivota u svojoj zemlji...

Izvesnost dovoljnog protoka novca kroz zemlju, kako bi za 5 godina, kada cene svega odu na gore još 50%, mogao od svoje plate da podmiri približno isto što i danas može.

A pošto veći deo domaćeg GDP-a stiže od heroina nego od PDV-a, onda je jasno kolika je izvesnost na srednji rok.
 
0

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?14.01.2013. u 14:23 - pre 136 meseci
Citat:
ivan.mojsilovic:
Citat:
DusanSukovic: Ne postoje dobre ili lose drzave, samo sposobni i nesposobni ljudi :)


To nije tacno. Sta mu dodje Tesla onda?


Sposoban? :)

Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
0

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?14.01.2013. u 14:24 - pre 136 meseci
zena mu ima max 30 i imaju dete
 
0

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.hsi.kabelbw.de.



+7169 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?14.01.2013. u 14:40 - pre 136 meseci
Citat:
pisac
Ali za to treba imati jak motiv, a meni pare same po sebi nisu previše značajan motiv


Citat:

da je jedno 5000€ pa da se ozbiljno zamislim o selidbi.


Ih bre... zapad propada, materijalisti, sumrak vrednosti trte mrte, slobode bla truc... a onda, otisao bi u taj pakao samo da se dogovorite oko konkretne sume u konvertibilnoj valuti :) Razocarao si me kao covek i kao komunista!

Mogao si bar da sacekas par poruka, ili da prodje koja strana - ovako, kontradikcija izmedju recenica u istom postu, ne prilici.

Avaj. Svako ce cese tamo gde ga svrbi, a ti malo malo pa istices po forumu svoj veliki ne ili anti-materijalizam. I smell bs :) Zapravo i nema sta da se mirise - lepo si napisao, cena slobode? 5K mesecno. Pih.

Znas onaj vic o dami i milion $ ? :-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
+4

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?14.01.2013. u 14:45 - pre 136 meseci
@Braksi

Daj molim te mi napravi racunicu kako to njih dvoje zive sa 130.000 hiljada, kao grofovi. Jedino ako nisam ja pograsno razumeo pa se radi o nekoj drugoj valuti £,$, EU, CHF
 
+1

[es] :: Vodič za emigraciju :: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic) (HARDTOP topic, by Ivan Dimkovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 542761 | Odgovora: 1603 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.