Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zašto NISTE otišli u inostranstvo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic) (HARDTOP topic, by Ivan Dimkovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 542756 | Odgovora: 1603 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

burex
Software developer
Iterro
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.suwireless.org.



+679 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?13.01.2013. u 14:46 - pre 136 meseci
Kad smo već počeli o precima, pepelu, junaštvu, domovini i sl., kako ne spomenete krv Slovensku koja bi nas trebala vući ka bilo kojoj destinaciji ne bi li obezbedili bolji život za nas i našu decu? Zar Sloveni nisu bili narod koji nije imao problema sa selidbama? Taj pepeo o kojem pričate ne bi bio tu da se neki naš čukundeda nije setio da kaže "ovde nije dobro, pakuj, idemo".

Citat:
vos:Sve dok radite, placate poreze, placate sve racune koje vam posalju, sve kazne koje automatski dobijete, placate kredite, pratite milion nekih pravila za SVE I SVASTA niste ni svesni svog zarobljenistva.

Mi imamo u Srbiji ista ta pravila, samo što ih niko ne prati, ili prati po potrebi, ili se poziva na njih po potrebi... Taj sistem "nećemo se valjda držati zakona k'o pijan plota" je rupa na podijumu koja nas je progutala. Ne možeš roštiljati, a da to bude "samo ovaj put za mene", a ujedno imati i lepu travu. Pravila trebaju da važe za sve, a zbog toga se nešto mora i žrtvovati.

Citat:
Ali ako uspete da se snadjete u Srbiji tako da mozete da imate zivot slicnog kvaliteta kao u EU (ili boljeg jer su usluge jeftine), onda EU nema sta da vam ponudi osim potpunog uredjenja vaseg zivota po njihovim pravilima.

Vidiš, to "snalaženje" je problem. Moraš da poznaješ ovoga, ali ovaj nije zemljak nego je Crnogorac, a onaj iz Valjeva, a onaj poznaje Đuru u opštini, pa tek onda kada to iskombinuješ možeš da praviš biznis. Drugu inspektoru uvališ 50Eur da ti da najmanju kaznu jer ti otvoreno kaže da će svakako nešto naći, a ima kvotu koju treba da ispuni. Ako treba da se lečiš, ako treba da gradiš, ako treba da uvezeš... nosiš koverte. Sve to naravno radiš tako da se ne zameriš budžama, a podrazumeva se da ne može redovnim putem jer je birokratija takva da te je zatvorila u ćorsokak. Jedno je networking, što je sasvim normalno, ali drugo je urezana korupcija kod nas koja se proteže iza horizonta. Ko može da izdrži sve to, super, keš je keš, gde god da bio, ali pre ili kasnije će biti potreba da se odbraniš od idiota koji hoće da ti obiju stan/auto, da se lečiš i da se školuješ malo bolje... i onda gle čuda, čak ni pare ne pomažu.


A man is smart. People are stupid.
 
+13

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?13.01.2013. u 15:23 - pre 136 meseci
Citat:
IvanVTI:
Citat:
Boris Tadić:
Poistovećen je delilac etiketa i atesta srpstva sa primaocem svih tih "časti". Mentalni silovatelj i žrtva.

To dojenje podelama kreće iz kuće, od famoznih predaka, davno pre televizora, pre Amerike, pre svih saveznika i ostalih vekovnih prijatelja.

Mi smo učeni da smo veliki narod, da smo bitni, da smo posebni, da je ceo svet inferioran. Zato i jesmo uvek bili svetski klošari, sebični i alavi, jaki na rečima.

Ima u Srbiji sloge kao blata, ali samo kada treba nešto da se razgrabi i rasturi.

Dobrih primera ima na nivou statističke greške, tj. ako još uvek trunu ovde.

ja sam vaspitavan u duhi bratstva i jednistva, deda mi je ratni oficir i ostrašćeni komunista. a bitni jesmo taman i koliko nas drugi pominju, a pominju nas jako puno, tako da ne sanjamo našu važnost mi sami nego nam je projektuju oni koji nam je osporavaju toliko da mora da smo im važni kada se toliko trude.
Nikada Srbi nisu učeni da su bolji od drugih naroda, nađi mi takve primere u Srbskoj kulturi? To je nešto što je proisteklo iz kompleksa koje smo dobili 90tih, i primilo se među jednim delom populacije, i kao takvo vremenom će nestati.

Inače kada pričaš o srbskoj slozi, samo se seti radnih akcija, osim ako nisi previše mlad da znaš da ih je ikada bilo. seti se jedinstva u svakom teškom trenutku u našoj istoriji. u običnom životu mi nismo složni jer imamo nešto što se zove sloboda, realna sloboda mišljenja i realna sloboda govora, to je ono što zapad kod nas ne podnosi, to je nešto što kod njih ne funkcioniše jer imaju previše parvila i previše onih koji će tužakati na najmanje kršenje tih pravila.

Ne mozes se slagati sa Profin napisati ovo. To je kontradiktorno. Ti stvarno verujes u ovo sto si napisao? Meni je recimo to sasvim dovoljan razalog da odem odavde jer tu pricu ne mogu da svarim nikako.
 
+5

IvanVTI
Ivan Spasic
Beograd

Član broj: 290757
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+34 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?13.01.2013. u 15:49 - pre 136 meseci
možda samo nisam bio dovoljno deetaljan u odgovorima na oba posta... daj mi kontradiktornosti koje si našao da pokušam da se odbranim. :)
 
0

svetla
razlicito kako preveduvac so germanski i
laboratorija

Član broj: 297263
Poruke: 79
79.126.192.*



+2 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?13.01.2013. u 16:05 - pre 136 meseci
izvini a odkad zivite u nemacku i u kom gradu ........... svetlana
 
0

boyan3001
BG

Član broj: 284396
Poruke: 424
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: rs.linkedin.com/pub/bojan..


+647 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?13.01.2013. u 17:41 - pre 136 meseci
Citat:
profin:
Boyane cek polako.

Citat:
boyan3001: Ima veze, jer si ti na moju opasku da su ljudi bezli iz SFRJ jer su hteli da imaju vise, dala neke insuacije da je logicno da ljudi pobegnu da im deca ne ginu od kasetnih bombi!? Kojih kasetnih bombi u to vreme? Jedini razlog sto su ljudi odlazili je sto su hteli da imaju vise i to su hteli sad, odma sad! A to nije bilo moguce dobiti u SFRJ.


Oni koji su pobegli tada nisu morali da razmisljaju da li ce im se deca igrati na igralistu na kome su jos uvek kasetne bombe iz 99-te. Danas je 2013 god. Hallo!
Mozes ti to da gledas iz koje god hoces perspektive, nema sanse da me ubedis da je super bilo ziveti u SFRJ. Ja sam rodjena tada. Odrasla samu sfrj. I u njenom raspadu izrasla. Nije novac jedini motiv covece. To hocu da ti kazem. Ljudi su oboleli. To nije smesno i nije vredno nijednog novca.

Moji roditelji nisu zalili sto nisu otisli da bi nesto stvorili jer su stvorili i nasledili u Srbiji sasvim dovoljno, nego zbog tog sveopsteg stanja koje je zadesilo SFRj, pa SRJ, pa Srbiju i Crnu Goru pa Srbiju. Odrasli smo u govnima do guse i sad treba da velicam sve to. Ma daj!

Neka pali ko moze, nek se iscupa iz tog sranja. Jedan zivot ima.
Meni super, snasla sam se, integrisala, savladala jezik, picim, uzivam prakticno i sad treba da krivim usta kako je pametno to sto je neko ostao a mogao je da ode? Da su znali sta ih ceka otisli bi. To je moj komentar.



Zato ne razumem o cemu vi pricate?!

Pa vidim da ne razumes, a kad citam kako pises nisam siguran ni da znas sta hoces da kazes.
Steta je samo sto Evropa nije znala sta je ceka pred Drugi svetski rat, pa da lepo ode negde.
Realno...
 
+1

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?13.01.2013. u 18:15 - pre 136 meseci
ja mislim da je tema zasto NISTE otisli, a ne kako sam otisla iz smrdljive SFRJ, dokazane tamnice naroda i uspeo da naucim donjesaksonski akcenat i sad je sve ok.

Pustimo dakle da kazu ljudi koji NISU otisli, a blogovi su blogovi...
 
+5

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.mediaworksit.net.



+1622 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?13.01.2013. u 18:29 - pre 136 meseci
Citat:
seti se jedinstva u svakom teškom trenutku u našoj istoriji

Sećam se jedinstva peska i brašna za vojnike, obuće od kartona umesto kože za prelazak Albanije i naravno ničije odgovornosti nikada, iako se sve znalo o svakome, šta jede, gde i kako diše, potpuno isto kao dan danas.

Ta "realna sloboda" je očigledno sjajna stvar, jer je svaki Srbin slobodan da prokopa i najdublje dno za još pola metra.

Očigledno ne manjka ni volje za takvom slobodom, jer ipak mi znamo najbolje kako je lepo živeti u sopstvenim govnima, kakva je tu toplina i tradicija,
dok glupi ostatak sveta još grca u veštački nametnutim zajednicama gde niko nije gladan. Moroni totalni, stvarno.

Mi smo, bre, svetska veličina i nemamo vremena da se bavimo takvim sitnicama, mi se bavimo kosmičkim pitanjima.
Samo da su nam njihove pare i kola, sve ostalo odande je zlo i naopako, nego nisu oni otkrili koliko su glupi, a mi pametni pa im uzeli na foru sve što smo hteli.
Ono sitno što je ostalo će ionako da propadne još prekjuče, svaki pravi srBin je predvideo kraj sveta još dok je bio fetus.
 
+4

abitbp6_

Član broj: 282358
Poruke: 137
*.ptt.rs.



+81 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?13.01.2013. u 18:57 - pre 136 meseci
Dosta šuma na temi, pa bih i ja zamolio one koji nemaju iskustvo koje me zanima ili ne mogu da prenesu tuđe iskustvo koje im je poznato, da ne zatrpavaju temu besmislenim komentarima, da baš ne prozivam korisnike po imenu...

Ne zanima me:

Zašto ste otišli
Kako vam je tamo
Šta mislite o svemu nakon što ste bili i vratili se
Šta mislite o stanju u Srbiji
Šta mislite o stanju tamo negde preko
Šta vaši roditelji misle o svemu nakon puno vremena
itd...

Zanima me zašto niste otišli u inostranstvo, a imali ste realnu priliku.
 
+2

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.mediaworksit.net.



+1622 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?13.01.2013. u 18:58 - pre 136 meseci
 
+2

IvanVTI
Ivan Spasic
Beograd

Član broj: 290757
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+34 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?13.01.2013. u 19:26 - pre 136 meseci
Citat:
Boris Tadić:
Citat:
seti se jedinstva u svakom teškom trenutku u našoj istoriji

Sećam se jedinstva peska i brašna za vojnike, obuće od kartona umesto kože za prelazak Albanije i naravno ničije odgovornosti nikada, iako se sve znalo o svakome, šta jede, gde i kako diše, potpuno isto kao dan danas.

Ta "realna sloboda" je očigledno sjajna stvar, jer je svaki Srbin slobodan da prokopa i najdublje dno za još pola metra.

Očigledno ne manjka ni volje za takvom slobodom, jer ipak mi znamo najbolje kako je lepo živeti u sopstvenim govnima, kakva je tu toplina i tradicija,
dok glupi ostatak sveta još grca u veštački nametnutim zajednicama gde niko nije gladan. Moroni totalni, stvarno.

Mi smo, bre, svetska veličina i nemamo vremena da se bavimo takvim sitnicama, mi se bavimo kosmičkim pitanjima.
Samo da su nam njihove pare i kola, sve ostalo odande je zlo i naopako, nego nisu oni otkrili koliko su glupi, a mi pametni pa im uzeli na foru sve što smo hteli.
Ono sitno što je ostalo će ionako da propadne još prekjuče, svaki pravi srBin je predvideo kraj sveta još dok je bio fetus.


vidis kako znas kako su nasi stari i pod pokvarenim ratnim profiterima zajedno izdrzali i vratili se u Srbiju. i tada je demokratska visestranacka vlast jela g**** kao i sada i skalnjala svoju decu a sve je spalo na obicne gradjane Srbije koji su zajedno kao jedan stradali i borili se.
I u toj realnoj slobodi, svaki Srbin moze da gaji jabuke koje je sam kalemio, da zakolje prasice koje je sam odgajio, da jede jaja od kokosaka koje sam hrani, da ispece rakiju u svom dvoristu... cenjena slobodna evropa sve to ne dozvoljava...

e sad ako ti mislis da se ovde zivi u govnima, onda lepo spakuj kofere i idi odavde, za par godina dobices lepo nemacki pasos poa budi civilizovan pripadnik jedne velesile koja po treci put u poslednjih 100 godina pokusava da porobi Evropu... niko ti odavde nece rec reci veruj mi. idi brate i zelim ti sve najbolje, da se sto pre snadjes i da sto pre zaboravis nas u govnima i Srbski jezik i sve. i nemoj da nas se setis nikada vise jer stvarno ne zasluzujemo da se takvi kao ti nas sete...
I pozdravi usput 35 miliona jadnika u americi koji u centru civilizovanog sveta nemaju da jedu i rade i spavaju sa decom po kartonskim kutijama, i pozdravi 25% nezaposlenih EU stanovnika i uzivaj brate od srca ti zelim.

I molim te da nikada vise ne pomenes Srbiju i Srbe, jer ako smo za tebe g*vna nemoj brate da uzimas g*vna u usta, greota je.

U zdravlju da nestanes sa nasih foruma i da se zadovoljan debeo i bogat naselis u "civilizovanoj" imperiji.
 
+7

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?13.01.2013. u 19:41 - pre 136 meseci
@IvanVTI de polako serife. Jbt kako uvek tvoj soj bude taj koji nekog tera odnekle ako se ne slaze sa njim.
 
+5

IvanVTI
Ivan Spasic
Beograd

Član broj: 290757
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+34 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?13.01.2013. u 19:50 - pre 136 meseci
pa njemu je loše, što ja da idem bilo gde ako je meni ovde dobro...

a da se sa njim ne slažem to je manji problem, problem je što mi se ne dopada njegov način izražavanja i prozivanje da smo mi ovde posebna vrsta koja ne zaslužuje bolje od onog što imamo...

EDIT: Što njemu nisi prigovorio što nas koji smo odlučili da ostanemo kaže da smo moroni i da živimo u sopstvenim govnima...



[Ovu poruku je menjao IvanVTI dana 13.01.2013. u 21:09 GMT+1]
 
+1

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Član broj: 18499
Poruke: 737
*.206.1.1.vgccl.net.

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?13.01.2013. u 19:57 - pre 136 meseci
Meni ce neko na kraju da kaze da nisam dovoljno dobar/velik Srbin radi toga sto sam:

1. Otisao na (priuvremen?!) rad u inostranstvo 16.05.2002

2. Supruga nije Srpkinja

3. Supruga nije ni pripadnica bele rase

4. Planiramo povratak u Srbiju, ali iskljucivo ako to bude ekonomski opravdano


C-c-c... Ne kazem da srpstvo nije bitno. Ali kljucnopitanje je sta je BITNIJE: Biti dobar covek, imati normalan zivot, uciti svoju decu da budu dobri ljudi, ili je od toga bitnije biti Srbin u Srbiji?
 
+10

casperns2
Full Stack Java Web Developer
Novi Sad

Član broj: 288154
Poruke: 227
..11.cust.bredbandsbolaget.se.



+45 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?13.01.2013. u 20:45 - pre 136 meseci
Moje iskustvo je da 10 godina putujem u Evropu kako mogu i kako se snadjem ali zadnjih godinu dana radim na severu sa urednim papirima pa da kazem i ja nesto o tome ZASTO sam otisao.
Sebe smatram prosecno obrazovanim sa visom skolom, u Novom Sadu imao dobar posao da podmirim sve moje troskove i za provod da ostane, ujutru se radi, uvece kej, parkovi, vecernji kafici sa zivom muzikom od srede do nedelje, kod drustva na karte, svaki vikend neki sport, kosarka, odbojka ili fudbal, vikend izlasci i uvek dobar provod... ne nisam od onih koji se napijaju ili koji pravi probleme.
E pre godinu dana mi se ukazala sansa da potpisem ugovor i da idem da zivim i radim na sever. Posao sasvim pristojan, nije fizicki ni neka pranja. U pocetku lepo, lep osecaj kada se dobije novac za platu o kom u Srbiji moze samo da se sanja, iznajmio stan, meseci prolazili, upoznao dosta nasih sa Balkana , plovidbe po moru, voznaj u brzim autima, lepi zabavni parkovi, dobri restorani, odeca se kupuje kakvu zelis... ali jedna velika razlika je izmedju ovih stvari i onih koje sam radio u Novom Sadu. Prijateljstvo, nema one topline i iskrenosti i pravih osecanja. Da sam rodjen ovde mozda dih ovo voleo, imao drugare iz detinjstva i familiju oko sebe, u gradu znao prodavce a u taksiju vozace. U kaficima konobarice a na poslu kolege i sretao drugare iz srednje. Ne zalim se, nije lose ali sam ocekivao bolje, koliko god da su svi pristojni prema meni nisi medju svojima niti mozes biti. Koga god upoznam "Zdravo, odakle si?" , Iz Srbije , jasno kazem ali znam da se njima promeni malo razmisljanje, ne radi Srbije kao imena i ne stidim se nicega kakva je Srbija, kada kazem odakle sam sramota me je sto me odmah uporede sa Srbima iz ovog grada, nisu svi takvi ali vecina ne zeli da prihvati pravila gde je dosla, briga ih za sve, nepristojni bez zelje da nauce jezik i uklope se u drustvo vec. Ne znam da li je slucajnost ali sve Beogradjane, Kraljevcane, Novosadjane i slicne koje sam upoznao rade normalne poslove i skoro da ih ne mozes razlikovati od domacina ali ih je jako malo, ostali ne znam da li slucajno ali su iz mesta za koja nisam cuo i cim ga ugledas na 50 metara mozes prepoznati da je sa balkana i sa svojim mislima da je ga za sve oko sebe briga i ko sta misli kako se oblaci i kako se ponasa, takvi su i ostali emigranti ali sam mislio da mi Srbi ne mozemo biti takvi.

Neko je pomenuo i Evropse zakone, i u pravu je, na kulturan nacin upravljaju ti zivorom i na kulturan nacin ti uzimaju novac. Nije da ne daju, daju i to mnogo vise nego u Srbiji ali drustveni zivot, to jest svoj zivot nemas. Da moze da se u evropi lepo provodi mogu da pricaju samo oni koji u Srbiji nisu znali da se provode ili koji ne znaju kakav provod moze da bude ili ziveli u sredinama gde mesta za provod nije bilo, provod u evropi je da uzmes dobra kola ili brod ili da nesto smotas. Cak i kao roditelji deca ce bolje odrasti sa desetine drugara iz skole i ulice i dete se obrazuje i vaspitava u kuci a ne u skoli i u nekoj drugoj drzavi, mozete otici i u belu kucu da zivite ako ne znate dete da vaspitate nece bolji covek postati. Ja sam otisao i zeznuo se ali vraticu se uskoro, jednog pravog drugara ne bih menjao za najnovijeg audija, jednu moju lepu novosadjanku ne bih menjao za kucu na moru, jedan moj viken sa drugarima na terenu ne bih menjao za sve njihove feste i sa ponosom cu da kazem, nigde nema lepih devojaka kao sto su nase.

Ovo je samo moje iskustvo, ima ovde nasih koji su se dobro uklopili , trebalo im dosta vremena ali to je jako mali broj i svi oni imaju plate skoro duplo vece od prosecnih, nesto me sad navodi na zakljucak zasto su se bas oni uklopili, ovde novac i ljubav kupuje(i u Srbiji ima toga ali ni blizu koliko ovde.)

Mozda cu se pokajati sto cu se vratiti i moja deca zaliti ali nikada se ne zna. I moj cale se posle 5 godina u Nemackoj 70-setih vratio u Srbiju i nikada nisam zazalio jer sam ponosan kako je sve nas vaspitao i kako smo detinjstvo proziveli bez neke velike materijalne situacije. Ne mozemo da pricamo kako je bolje da smo rodjeni tamo ili ovde, neko se rodi kao naslednik kraljevstva a neko u africi bez hrane. Ima dosta osoba koje znam koje ne mogu da nadju posao u Srbiji, i kojima Srbija nista nije dala, i treba na bilo koji nacin da odu, da pokusaju, vide pa ako ne ide vrate se,posle nece zaliti sto nisi pokusali, nista nece izgubiti , mozda nekome se svidi, mozda su nekome novci najbitni( bitni jesu i bez njih se danas ne moze ali za mene najbitni nisu).
 
+4

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?13.01.2013. u 20:52 - pre 136 meseci
Vidis tu mora da se obrati paznja na jednu stvar. Ljudi koji su ceo zivot ziveli u jednom gradu (ti tako zvucis) i ljudi koji su ziveli u nekoliko gradova po Srbiji (izmedju ostalih ja).

E vidis bratac, meni je u svakom gradu u Srbiji ko tebi u inostranstvu, a samo mi u mom "selu" ko tebi u Novom Sadu.

Moji domaci gradovi su Sombor, Novi Sad, Zrenjanin, Beograd. Lepo mi je samo tamo gde su mi najmiliji. Sad imam porodicu pa mi je sa njima najlepse ma gde bili. Svi ovi gradovi su samo gomila uspomena, ljudi koje ne poznajem, zgrade koje me ne poznaju.

Tako da to toplina, drugari, zezanje ovo ono, to samo u rodnom mestu ima.
 
+5

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?13.01.2013. u 21:18 - pre 136 meseci
Citat:
casperns2:nigde nema lepih devojaka kao sto su nase.


I ovo kaze neko iz Skandinavije ? Jesi ti nekad bio mozda u centralnoj Evropi: ono Ceska, Madjarska ? Jesi li bio u Rusiji...

Mislim ja razumem da si zaljubljen u neku NS, ali nemojmo se zavaravati nase devojke nisu nista posebno...
 
+5

casperns2
Full Stack Java Web Developer
Novi Sad

Član broj: 288154
Poruke: 227
..11.cust.bredbandsbolaget.se.



+45 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?13.01.2013. u 21:49 - pre 136 meseci
ivan.mojsilovic @ Rodjen sam u gradu od 70 000 stanovnika i tu proveo detinjstvo, na jugu Srbije ziveo dve godine, u Beogradu ziveo 5 godina i u Novom Sadu poslednjih 13 godina ( Novi sad pominjem jer sam poslednje vreme tamo bio) ali u svakom gradu mi je bilo lepo i svugde se brzo uklopio i svugde stekao drugate sa kojima se i danas cujem, ne cesto ali kada se cujemo uvek imamo stotine tema za pricu i bude zabavno. Novi sad nije moj rodjeni grad ali zadnjih 13 godina lepog zivota me veze za njega. I kada budem imao porodicu slazem se da je ona najbitnija i na prvom mestu, ali lepo je kada imas drugara koji ce imati svoje porodice pa se zajedno druziti i posecivati, prisecati i starih dana i pomagati se u novim danima. Kakav je zivot ako imas samo porodicu i par osoba oko sebe ceo zivot i samo sa njima provodis vecinu vremena. I za dete i za prodicni zivot je lepse da se imaju pravi prijatelji koji se postuju i zaista cene, naravno ne bilo kakve vec izabrati one prave.

Nisam bio ni u Ceskoj ni u Madjarskoj ni u Rusiji, po zapadnoj Evropi samo turisticki. Ovde sam upoznao i Madjarice,kao i po vojvodini, i Poljakinje i Ruskinje i ima ih lepih, daleko od toga, mozda trazeci najlepsu devojka iz Srbije ne bi bila ni blizu ali PROSECNO , mislim da su nase devojke najlepse i to svi kazu koje upoznam ovde , ustvari tu ima dosta razlicitih ukusa pa se izvinjavam, ovo naglasavam da je po mom ukusu, nije svaci isti. Ima Swedjaniki lepih kao andjeo, plave oci ,plava kosa, sve prirodno, ali to su mali izuzetci a ostalo.... uffff ne drzi do sebe, visak kilograma, linija nikakva, oblacenje nula, izbodene i u nekom svom fazonu, e sada nekome je to lepo. I nemam devojku u Novom sadu i ne bitno da li je devojka ili drugarica meni je zanimljivija i lepsa od ovih skandinavskih devojaka koje cekaju vikend da posle posla se ukrcaju na neki brod i napiju da ne znaju za sebe i budu sa kim god nalete pa onda od ponedeljak opet na posao. Mozda nekome se to svidja ali ja ne volim tu vrstu provoda gde ne znas sutradan sa kim si sinoc bio. Naravno da i u Srbiji ima svakakvih devojaka ali ovo govorim generalno i moje misljenje.
 
0

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?13.01.2013. u 22:22 - pre 136 meseci
znas kad zivis u inostranstvu moras se navici na mnoge stvari.

Klima, jezik, obicaji, kuhinja, a moras se malo navici i na face jer svaki narod ima neku svoju facu. Sad naravno ja kad vidim Skandinavca ne mogu ti reci bas da li je Danac ili Sveda, ali pazi ovo.

Zbog blizine Jugoslavije u Italiju su uvek dolazilo dosta Jugosa, mozda ne bas kao imigranti ali ono turizam, trgovina, saradnja. Posto vise nema Jugoslavije Italijani sad jugovice zovu Balkanci. I recimo Italijan ce uvek reci da Jugosloveni lice na Rumune i Bugare, a ja sam dosta Rumuna upoznao i tacno vidim da nisu kao mi u faci. Bliski su nam - to stoji, ali ima neka nijansa koju Italijan ne moze da razlikuje.

Ja kad sam dosao u Italiju meni se cinilo da su Italijani dosta ruzniji od nas. Isto kao sto i nasi kazu al je gadan pravi Svaba... Medjutim, ne radi se tu o lepoti ili ruznoci vec jednostavno nisi naviknut... Posle kad sam se vratio u Srbiju ja sam se zapanjio koliko smo mi ustvari, mozda ne ruzni, ali nekako neatraktivni.

Drugo, mi posto ne vodimo racuna o sebi, valda kao neki odbrambeni mehanizam rugamo se drugima. Tako smo mi svi spremni da kazemo kako s eu holivudu zvezde spricaju botoxom i prepariraju, ali mislim ako je to nacin sta bi ffalilo i ansim glumcima da se malo spricnu. Pogledaj recimo na sta lice nasi glumci: Manojlovic, Bjelogrlic, Glogovac, Trifunovic pa to su sve strasila neka podbula, rascupana, ako da ih je cunami pogodio usred orgije...
 
+7

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?13.01.2013. u 22:46 - pre 136 meseci
Braksi jos se niko nije tako lozio na mene kao ti, mame mi.
Imponuje mi. :)))


A propo autoru teme predlazem da procita naziv ovog podforuma: Vodic za emigraciju!
Sage o cojstvu i junastvu postoje na drugim forumima.

*****************

Tacke 9,11 i 12 Pravilnika nije lose procitati. Cisto ono.


 
+1

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.mediaworksit.net.



+1622 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?13.01.2013. u 22:54 - pre 136 meseci
Jedno je preterivanje(i amaterska ironija u pokušaju), a drugo je moralni autizam.

Emocije su nesporne, svet je neudoban, voda je mokra.

Srpska istorija se ponavlja vekovima i onda danas ovde ni sa 5 miliona € nije vredno ostaviti decu. Drugačije može da tvrdi samo ko nije zagrebao ništa ispod površine, ma iz kog razloga.
 
+4

[es] :: Vodič za emigraciju :: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic) (HARDTOP topic, by Ivan Dimkovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 542756 | Odgovora: 1603 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.